اصول خرید و محاسبه قیمت شیشه

دسته بندی ها: رپورتاژ |آگهی

شیشه فلوت و روش محاسبه قیمت شیشه فلوت

شیشه فلوت چیست : شیشه تخت با کیفیت بالا که در محدوده ضخامتی پنج تا بیست و پنج میلیمتر و با عرض نواری بیش از سه متر تولید می شود. 
شیشه های مصرفی باید نو، کاملا صاف، شفاف، بی رنگ، عاری از موج و فاقد حبابهای هوا یا هرنوع عیب دیگری نظیر لب پریدگی، لب برآمدگی، ناخنک، ترک، خراش، لکه، دودزدگی و خم باشد. ضخامت شیشه باید در تمام سطح یکنواخت بوده و صافی و یکنواختی ضخامت آن به قسمی باشد که اگر از زاویه 60 درجه از پشت شیشه به جسمی که در فاصله یک متری آن قراردارد نگریسته شود، آن جسم کج و معوج به نظر نرسد. شیشه باید قابلیت رنگ آمیزی داشته باشد و خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری خود را حفظ کند. شیشه باید در برابر عوامل جوی و هوازدگی پایدار بوده و پس از مدتی کدر نشود. 
 

نحوه محاسبه قیمت شیشه فلوت

خرید شیشه فلوت به دوصورت حواله ای و قواره می باشد. خرید حواله به صورت مستقیم و از کارخانه صورت می پذیرد که در این حال شیشه ها بزرگ می باشند و قیمت شیشه توسط کارخانه تولید کننده آن مشخص می شود این شیشه های اندازه های مختلفی دارند که به آن جام شیشه گفته شده و اندازه ها عبارتند از :  ابعاد 1.60*3.21 ،2.25*3.21و 2.25*6  که معولا توزیع کنندگان و واسطه ها آن را خریداری می نمایند و به ابعاد کوچکتر برای تحویل به مشتری آماده می نمایند. به این شیشه های بریده شده و کوچکتر قواره گفته می شود و قیمت آن با توجه به ابعاد و نیاز یا تقاضای بازار تعیین می گردد. وقتی که شیشه ها از حالت جام به قواره تبدیل می شوند در ابعاد مختلف بریده می شوند و مقداری از شیشه جام پرت می گردد که هرقدر میزان پرتی بالاتر باشد قیمت شیشه قواره افزایش می یابد.
شما میتوانید برای کسب اطلاع از آخرین قیمتهای شیشه و همچنین ثبت سفارشات خود به بخش قیمت شیشه فلوت سایت مهندس پلاس مراجعه فرمایید
 

شیشه سکوریت و روش محاسبه قیمت شیشه سکوریت

شیشه شکوریت چیست

شیشه سکوریت به عنوان شیشه نشکن نیز شناخته می شود که از مهمترین نوع از انواع شیشه های ایمنی در صنعت شیشه شناخته شده است، در ایران نیز کارخانه‌های زیادی اقدام به تولید انواع شیشه سکوریت نموده‌اند. شیشه سکوریت نسبت به شیشه معمولی بسیار محکم‌تر بوده و از امنیت بالایی برخوردار می‌باشد. علاوه بر این شیشه سکوریت نسبت به فشار و برخورد ضربه بسیار مقاوم می‌باشد و درصورتی هم که ضربه به‌قدری محکم باشد که باعث شکستن شیشه شود، شیشه به قطعات ریزی که برنده نیستند تبدیل می‌شود.
از انواع شیشه سکوریت می توان:

 • شیشه خم
 • شیشه تاشو
 • شیشه سندبلاست

 
نحوه محاسبه قیمت شیشه سکوریت: 

با توجه به این‌که برای سکوریت کردن شیشه احتیاج به انجام کارهای خاصی است بنابراین هزینه شیشه نسبت به نوع معمولی بر حسب ضخامت شیشه سکوریت و نوع آن تا 4 برابر افزایش پیدا می‌کند.

 • انواع شیشه سکوریت از نظر وزن و ضخامت باید گفت که وزن و ضخامت هر دو شیشه معمولی و شیشه سکوریت با هم یکسان هستند و محکم بودن شیشه سکوریت دلیلی بر وزن یا ضخامت بیشتر آن نمی‌باشد.
 • انواع شیشه سکوریت از نظر رنگ و میزان شفافیت نیز تفاوتی با شیشه معمولی ندارند.
 • المان‌های متفاوتی تأثیر مستقیم بر روی قیمت شیشه سکوریت دارد.
 • جهت اطلاع از قیمت درب سکوریت ساده باید نوع درب که ریلی یا پروانه‌ای است مشخص باشد.
 • قیمت درب سکوریت ساده به رنگ و ضخامت شیشه سکوریت شیشه هم بستگی دارد.
 • موارد مؤثر در تغییر قیمت شیشه سکوریت سندبلاست شکل منتظم شیشه به‌صورت (مربع یا مستطیل) نرمال محاسبه می‌شود و ابعاد غیرمنظم نسبت به الگو و شکل آن محاسبه می‌شود.
 • قیمت شیشه سکوریت در رامادر به‌صرفه‌ترین حالت برای مصرف‌کنندگان است.
 • جهت آگاهی از قیمت روز محصولات رامادُر می‌توانید تماس بگیرید.
 • یراق آلاتی که استفاده می‌شود نیز در محاسبه قیمت درب سکوریت ساده تاثیردارد.
 • هزینه یراق‌آلات به‌صورت جداگانه محاسبه می‌گردد.
 • شیشه سکوریت طبق سایز محاسبه می‌گردد.

 

شیشه های سکوریت با توجه به کوره های سکوریت قیمتهای مختلف دارد. و قیمت آن معمولا به صورت متر مربع شیشه حساب میگردد و با توجه به کارخانه سکوریت از متری 30 هزار تومان به بالا بر اساس متر مربع میباشد.
شما میتوانید برای کسب اطلاع از آخرین قیمتهای شیشه و همچنین ثبت سفارشات خود به بخش قیمت شیشه سکوریت سایت مهندس پلاس مراجعه فرمایید.

 

شیشه دوجداره و روش محاسبه قیمت شیشه دوجداره

شیشه دوجداره چیست: 

پنجره های دوجداره به دلیل داشتن کانال های آکوستیک حتما باید دارای شیشه های آکوستیک باشند تا بتوانند به خوبی عایق صدا ، حرارت و… باشند. شیشه پنجره های دوجداره دارای گاز آرگون میانی هستند که با اسپیسری دو شیشه به یکدیگر کاملا وکیوم شده اند.در بین شیشه ها نیز به جای هوا،گاز آرگون تزریق میشود تا درجه آکوستیک آن بالا برود.
شیشه پنجره های دوجداره : شیشه پنجره های دوجداره از دو لایه شیشه موازی که به هم چسبیده شده اند تشکیل میشود.بین دو شیشه،پروفیلی از جنس آلمینیوم که با ماده رطوبت گیر پر شده،قرار میگیرد.
 

روش محاسبه قیمت

شیشه های دوجداره عموما بر اساس روش تولید دستی و با صنعتی قیمت گذاری میگردند و همچنین فاصله بین شیشه ها یا همان اسپیسر بر روی قیمت شیشه دوجداره تاثیر گذار میباشند.
شما میتوانید برای کسب اطلاع از آخرین قیمتهای شیشه و همچنین ثبت سفارشات خود به بخش قیمت شیشه دوجداره سایت مهندس پلاس مراجعه فرمایید.

 

شیشه لمینت چیست و روش محاسبه قیمت شیشه لمینت

شیشه لمینت چیست

شیشه لمینت یکی از انواع شیشه های ایمنی می باشد که از روی هم قرار گرفتن دو یا چند لایه شیشه تخت که توسط لایه میانیPVB بهم متصل شده اند، تهیه می شود. در این فرایند لایه PVB به شیشه می چسبد و باعث پیوستگی شیمیایی و فیزیکی می شود. این لایه میانی، پیوستگی شیشه را در هنگام شکست حفظ نموده و همچنین در برابرصوت نقش عایق را داشته وباعث کاهش اشعه UV تا میزان 99% می شود.
شیشه معمولی در برخورد با ضربه شکسته شده و به قطعات ریز وبرنده ای تبدیل می شود که خطرات بسیاری را در پی خواهد داشت. در صورتی که شیشه لمینت به دلیل داشتن طلق PVB ، نیروی حاصل از برخورد را گرفته و در نتیجه در مقابل ضربه ایجاد شده مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. در صورت شکسته شدن شیشه لمینت، لایه PVB میانی، مانع از پاشیده شدن قطعات خرد شده به اطراف می شود و به بیان دیگر لایه مذکور با چسبیدن به قطعات شیشه شکسته شده، آنها را در کنار هم نگه می دارد و بدین ترتیب خطر آسیب و جراحت به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.
عایق صدا مقاومت در برابرعبور صوت درشیشه لمینت قابل توجه است، به طوری که مانع از ورود اصوات از خارج می گردد و در مقایسه با شیشه معمولی عایق صوتی محسوب می شود.
 
 

نحوه قیمت گذاری شیشه لمینت 

روش محاسبه قیمت شیشه لمینت بر اساس نوع شیشه و ضخامت آن و همچنین بر اساس نوع تلق و یا همان pvb با ضخامتهای مختلف که کاربردی ترین آنها mm 0.38 و mm 0.76 و mm 1.52 می باشد تعیین میگردد.
شیشه های صادراتی
شیشه های صادراتی  به جهت سهولت حمل و نقل و بارگیری عموما دارای ابعاد 160.5*225 سانتیمتر میباشند. و به صورت صندوقی  و خرک بارگیری میشوند و قیمت شیشه های صادراتی بر حسب نوع شیشه و کشور مقصد متفاوت می باشد و نرخ آن بر اساس دلار محاسبه میگردد. به طور مثال قیمت شیشه 4 میل جهت صادرات به کشور ترکیه نزدیک به 2 دلار و همان شیشه جهت صادرات به کشور عراق 1.5 دلار میباشد. و نکته قابل ذکر آن این است که صادرات شیشه برای کشور عراق فقط از طریق نمایندگان مشخص کارخانه های تولید شیشه که تقریبا 3 فرد مشخص میباشند امکان پذیر است و  اگر شخص یا شرکتی قصد حمل شیشه به کشور عراق داشته باشد فقط از طریق نمایندگان مجاز میباشد.و متن نامه اداره گمرک جهت شرکتهای صادر کننده شیشه به شرح ذیل میباشد:
 پیرو بخشنامه های ایجاد محدودیت و ممنوعیت های صادراتی منتهی به شماره ۹۸/۳۲۷۷۹۱ مورخ ۹۸/۰۳/۱۲ ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۶۰/۷۲۷۸۷ مورخ ۹۸/۰۳/۰۷ وزیر محترم وزارت صنعت و معدن و تجارت در خصوص ساماندهی صادرات شیشه تخت طبق مقررات صادرات و واردات اعلام می دارد :
از تاریخ اول خرداد ماه سال جاری تا پایان مرداد ماه ۱۳۹۸ صرفاً شرکتهای مجاز به صادرات انواع شیشه های تخت مندرج در لیست پیوست محصولات ردیف تعرفه های مشخص شده در جدول ضمیمه می باشند بدیهی در صورت دریافت اسامی سایر تولیدکنندگان و یا نمایندگان رسمی آنان متعاقباً مراتب اعلام خواهد گردید .

 1. شرکت آسا فلوت
 2. شرکت فلوت کاویان
 3. شرکت سهند جام تبریز
 4. شرکت شیشه شناور اردکان
 5. شرکت کاوه فلوت
 6. شرکت ساوه جم
 7. شرکت شیشه لیا
 8. شرکت شیشه تابان
 9. شرکت ایران فلوت
 10. شرکت صنایع شیشه آذر
 11. شرکت شیشه قزوین
آیا این نوشته را دوست داشتید؟

مجتبی نیکنام 2 سال و 8 ماه قبل

سلام می خواستم از شرکتتون خرید کنم مشهد هستم، اما متاسفانه به دلیل نداشتن نمایندگی در مشهد و نصاب و نابلدی من از خرید شیشه کشویی واسه بالکن صرف نظر کردم.

کارشناس رامادر 2 سال و 8 ماه قبل

با سلام جناب آقای نیکنام عزیز، نیازی به نمایندگی در شهر مورد نظر ندارد. رامادُر به تمام نقاط از شهرهای ایران نصب و اجرا دارد. شما می بایست شیشه بالکنی مورد نظر خود را سفارش دهید، تا کارشناسان پروژه را در تاریخ مورد نظر با هماهنگی شما به اجرا در بیاورند.