انواع کفپوش موجود در بازار

دسته بندی ها: رپورتاژ |آگهی

نمونه ای از کفپوش چوبی بسیار شیک

در زندگی روزمره انسان ها، بخاطر فعالیت های مختلف بشر، جابجایی کالاها، لوازم و تجهیزات، کفِ منازل و ساختمان ها اولین سطوحی هستند که با اثرات تخریبی این رویدادها روبرو می شوند. ساییدگی، شکستگی و ترک برداشتن از برخی اتفاق های ناخوشایندی است که ممکن است در کف ساختمان ها رخ بدهد. به منظور جلوگیری از این خرابی ها، کفپوش ها ایجاد شده اند. 
کفپوش ها باعث می شوند تا کف ساختمان ها پایدار بمانند و سلامت شان را حفظ کنند. بدین ترتیب شما هم با داشتن یک کفپوش مناسب می توانید با خیال راحت به انجام کارهای روزانه ی خود بپردازید. 
پس از اینکه به اهمیت کفپوش پی بردید و قصد کردید ساختمان خود را با کفپوش مناسب کاور کنید متوجه می شوید که صدها نوع کفپوش در مقابل تان قرار گرفته است. بعد این سوال برای شما پیش می آید که کدامیک از این کفپوش های متنوع برای شما مناسب است؟! 


اینجاست که ما به عنوان یک مجموعه در قالب نشریه ماهانه پازیریک در خدمت شما حاضر می شویم تا انتخاب کفپوش را برای شما ساده تر کنیم. وابسته به اینکه برای مصارف مسکونی، اداری/تجاری، بیمارستانی، مدارس، سالن ورزشی، هتل رستوران و ... به دنبال کفپوش می گردید می توانیم انتخاب های متنوعی را برای شما روی میز بگذاریم.
چرا که هر یک از این مکان ها ویژگی های مختص خودشان را دارند و نقش کفپوش در تمامی آنها یکسان نخواهد بود. بطور مثال در بیمارستان ها که پرسنل برای کسب سلامتی افراد تلاش می کنند لازم است کفپوشی انتخاب شود که ضدباکتری باشد، رشد میکروب ها در فضا به حداقل برسد، بهداشت این مکان ها برای بهبود اشخاص یک عامل ضروری است، بدلیل حضور افراد سالمند، بیمار و ضعیف می بایست کفپوشی اتخاذ شود که به هیچ وجه لغزنده نباشد، این مکان ها بطور منظم نیاز به تمیزکاری دارند پس باید نحوه ی نگهداری از آن هم راحت باشد. 


 
نمونه ای از کفپوش بیمارستانی

 

یا مثلا اگر قصد دارید برای خانه ای که در شهری با آب و هوای سرد و کوهستانی قرار گرفته کفپوش انتخاب کنید، اولویت شما باید کفپوشی باشد که در مقابل رطوبت و تغییرات دما مقاومت دارد. در مراحل بعد می توانید میزانی که قصد هزینه کردن دارید و زیبایی کالا را مورد توجه قرار دهید. 
بطور کلی کفپوش های سنگی، چوبی، پی وی سی و ... از جنس های مشهوری هستند که به نوع های بی شماری تقسیم می شوند. رنج قیمت هر یک از این جنس ها هم متفاوت است بنابراین شما می توانید با درنظر گرفتن هزینه ای که قصد دارید صرف کنید، مشخصات و مزیت های محصول، وضعیت ظاهری و زیبایی کفپوش مناسب خودتان را انتخاب کنید.

 

مصارف مختلف کفپوش 

پارکت، کفپوش های وینیل لوکس، تراززو، سیستم های کفپوش اپوکسی، کاشی موکت، کفپوش لاستیکی، انواع موکت با الیاف پشمی، کرک های گره ای بریده شده و بریده نشده، کرک ساکسونی، لمینت، سنگ، سرامیک جزو کفپوش های مشهور و متداولی هستند که برای مصارف مختلف به کار می روند. 
برای پروژه های پرتردد مثل فرودگاه ها، مدارس و بیمارستان ها انتخاب کفپوش درست یک امر بسیار ضروری است چرا که بخاطر رفت و آمد بالا در این مکان ها کفپوش شما باید استقامت لازم را داشته باشد در غیر اینصورت مجبور هستید انرژی و هزینه ی زیادی را صرف تعمیر و یا تعویض آن نمایید که در اثر تکرار این اتفاق در جذب و ماندگاری مشتریان مجموعه شما نیز مؤثر خواهد بود.
یکسری از کفپوش ها قابلیت برجسته ای در جذب صدا دارند. بنابراین برای مکان هایی که آلودگی صوتی اثر مخرب محسوب می شود بسیار مفید خواهد بود. مثل استودیوهای موسیقی، اتاق های بازی و گیم نت ها. 

نمونه ای از کفپوش برای اتاق بازی

 

برخی دیگر از کفپوش ها برای منازلی که از حیوان خانگی کوچک نگهداری می کنند یا کودک و خردسال دارند بسیار خوب عمل می کند. چرا که حیوان خانگی و کودک از توانایی بالا برای حفاظت از خودشان و ایجاد امنیت برخوردار نیستند پس بهتر است کف ساختمان به کفپوشی مجهز باشد که به آنها هیچ آسیبی نزند. لغزنده نباشد. سفت و سخت نباشد. مثل برخی از نوع های موکت، نرم باشد و حرکت آنها را آسان کند. در عین حال، از آنجایی که حیوانات و کودکان در ایجاد لکه، گرد و خاک، هرج و مرج و ریختن مهارت بسزایی دارند این کفپوش منتخب بهتر است نسبت به لکه و مایعات هم مقاوم باشد تا بعدها شما را دچار دردسر نیندازد. 
شاید تابحال دقت نکرده باشید اما برای آشپزخانه های صنعتی و حتی آشپزخانه های منازل، مخصوصاً در اطراف اجاق گاز و یا پشت شیر آب، مکان هایی که ریخته شدن مایعات، ایجاد لکه، یا احتمال آتش سوزی در آنها بسیار است باید از کفپوش ها و روکش های مناسبی استفاده کرد تا لازم نباشد هر روز پس از هر پخت و پز زمان زیادی را صرف لکه زدایی یا تمیز کردن آنجا کنید. 

 

همانطور که می بینید، نکات مختلف و زیادی در انتخاب کفپوش و حتی دیوارپوش مؤثر هستند که بهتر است به آنها آگاه باشید. ما وجود یک منبع اطلاع رسانی خوب درباره ی کفپوش و دیوارپوش را در کشور خالی دیدیم و از این رو تصمیم گرفتیم به صورت یک نشریه کامل و زیبا هر ماه به خانه های شما و دفاتر کاری تان بیاییم تا این نکات را در اختیارتان قرار دهیم. و اگر علاقه مند باشید از رویدادهای جهانی در همین حوزه هم برای شما سخن می گوییم. برای تهیه ی نشریه ماهانه پازیریک می توانید با شماره تلفن 09129289829  تماس بگیرید تا در اسرع وقت به دست تان برسد. 

 

*این متن یک رپورتاژ است و شرکت رامادُر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.*

آیا این نوشته را دوست داشتید؟