شیشه برنز | فروش و اجرای شیشه قهوه ای با نمونه کار

دسته بندی ها: مقالات
شیشه برنز
شیشه برنز

 


 شیشه یکی از متریال های قدیمی می باشد که به تازگی استفاده از آن رواج یافته و معماران از به کاربردن آن در پروژه های خود غافل نمی شوند. شیشه ها تنوع زیادی از لحاظ کاربرد، شکل، ضخامت و ... دارند که شیشه رنگی یکی از پرکاربردترین ها محسوب می شود. در این مقاله به بررسی شیشه برنز که یکی از انواع شیشه های رنگی به حساب می آید می پردازیم.


شیشه برنز

شیشه های رنگی از جمله شیشه برنز، همان شیشه های با کیفیتی هستند که تنها از لحاظ رنگ و میزان نوری که از خود عبور می دهند تفاوت دارند. این شیشه ها تقریبا مسی رنگ هستند و رنگ گرم این متریال می تواند درخشندگی خاصی به دکوراسیون داخلی و حتی نماهای شهری القا کند.

زیبایی قرارگیری این شیشه رنگی در کنار متریال های دیگر مانند آجر و سنگ باعث شده پوشش های برنزی در طیفی صعودی در میان شرکت های ساختمانی و نوسازی اعتبار بگیرد و به صورت منظم در دکوراسیون ها ظاهر شود.

 • ضخامت شیشه قهوه ای همانند شیشه های دیگر بوده و با توجه به کاربری آنها قابل تغییر می باشد.
شیشه برنز
شیشه برنز

طراحی و تولید انواع شیشه دودی

با توجه به قانون های جدید شهرداری برای پایان کار ساختمان ها، استفاده از شیشه دوجداره در بناها مرسوم شده که خط تولید شیشه های دوجداره دودی و برنز در این راستا افزایش یافته است. گاها شیشه برنز و دودی با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند، با اینکه شیشه دودی رنگی متمال به سیاه دارد و شیشه برنز دارای رنگی متمایل به قهوه ای است. انتخاب آن ها براساس کاربرد، نوع آب و هوای منطقه، هارمونی رنگ و ... صورت می-گیرد. به عنوان مثال به کارگیری شیشه دودی در مناطق گرمسیر، می تواند تا حدی از جذب گرما و انتقال آن به داخل فضای مسکونی جلوگیری کند و نقش تاثیرگذاری در صرفه جویی انرژی داشته باشد. در مثالی دیگر بهتر است برای ساختمان هایی با نمای ورق کامپوزیت با رنگ تیره، برای حفظ هارمونی رنگ از شیشه های دوجداره دودی استفاده نمود.

جهت پرکاربرد بودن متریال شیشه دودی، خط های تولیدی برای انعطاف پذیر نمودن کاربرد این شیشه، انواع مختلفی از شیشه دودی را در راس تولید خود قرار داده است. شیشه رفلکس دودی به عنوان بازتاب کننده و منعکس کننده نور خورشید، شیشه های طرح دار دودی جهت بستن اشراف به فضای داخل، شیشه استین گلاس با داشتن سندبلاست متفاوت و خاص، دوجداره سکوریت دودی با عنوان متریال مقاوم، شیشه لمینت (نشکن) دودی و... از انواع شیشه دودی می باشند.


کاربرد انواع شیشه برنز

شیشه برنز در هر دو فضای داخلی و بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند با رنگ منحصر به فرد و جسورانه ی خود در هر پروژه، ظاهری شیک را ایجاد کند. علاوه بر آن این متریال می تواند رفع کننده ی چالش های وارده بر طراحی باشد. حفظ تم بصری ثابت فضاهایی با متریال گرم، می تواند مثالی برای استفاده از شیشه برنز محسوب شود.

ابتدا به صورت کلی به برخی از کاربردهای شیشه برنز اشاره می کنیم:

 • میز
 • شلف و قفسه های طبقه بندی شده ی موزه و گالری
 • اقلام دکوری 
 • آینه های دکوراتیو
 • پارتیشن شیشه ای
 • پنجره
 • آتریوم (آلاچیق چهار فصل)
 • شیشه دودبند
 • جانپناه

به عنوان مثال استفاده از شیشه برنز در قفسه های گالری، موزه، اقلام دکوری و ... علاوه بر مدرنیزه شدن فضا، لوکس بودن پروژه را نیز تضمین می کند.


در مثالی دیگر استفاده از شیشه های برنز برای پنجره و نمای سازه های تجاری، به علت ظاهر جسورانه در الویت بسیاری از شرکت های ساختمانی می باشد. در طراحی آتریوم یا آلاچیق های چهار فصل برخی از پروژه های محوطه سازی و روف گاردن نیز برای خصوصی سازی فضای داخل و مقابله حداقلی با گرمای شدید، متریال شیشه برنز محبوبیت دارد. 

شیشه برنز
شیشه برنز

کارخانه تولید شیشه برنز

همزمان با محبوبیت استفاده از شیشه برنز، کارخانه های زیادی برای تولید آن شکل گرفتند که هرکدام شیوه ی خود را برای برندسازی و فروش محصولات دارند. در این میان کارشناسان شرکت تولیدکننده رامادر به صورت رایگان، مشاوره ای جهت درخواست ها و دغدغه های کارفرما ارائه می دهد که تصمیم گیری در انتخاب شیشه های سکوریت را برای آن ها تسهیل نماید. سپس به سفارش و طرح موجود کارفرما، شیشه های دوجداره برنز با مساحت مورد نیاز را برش می دهند و در مرحله نصب و اجرا نیز به صلاح دید کارفرما، همراه می شوند. 

همچنین ارائه نمونه کارهای اجرا شده به کارفرما می تواند فرصت مناسبی برای جلب اعتماد مخاطب ایجاد نماید. به عنوان مثال تمام نمونه کارهای اجراشده شرکت رامادر در بخش محصولات و در پیج اینستاگرامی بارگذاری شده که می توانید یکی از نمونه طرح ها را انتخاب کرده و آن را با شیشه برنز سفارش دهید.

 

قیمت شیشه برنز نسبت به شیشه های دیگر به چه صورت محاسبه می شود؟

 واضح است که هزینه ی مورد نیاز برای تهیه شیشه برنز کمی بیشتر از شیشه معمولی بوده و آنچه که این تفاوت قیمتی را ایجاد می کند، لزوم استفاده ی آن به علت داشتن رنگی متفاوت برای برخی از طرح ها و کاهش حداقلی جذب گرما می باشد.

 

آیا شیشه های برنز تنها به صورت ثابت و بازشو در پروژه ها اجرا می شوند؟

شیشه برنز نیز همانند شیشه های دیگر با توجه به کاربری خواسته شده به صورت ثابت، بازشو، ریلی، آکاردئونی و ... استفاده و اجرا می شوند.

 

ویژگی استفاده از شیشه برنز در درب های دودبند ساختمان چیست؟

با توجه به نقش درهای دودبند، می توان گفت تنها استفاده از شیشه های مقاوم و استاندارد در درب دودبند کافی بوده و انتخاب نوع شیشه رنگی برای آن با توجه به کاربری و سبک طراحی محیط صورت می گیرد. در ساختمان های مدرن و در صورتی که دربهای دودبند در مجاورت لابی و... قرارگرفته باشند، استفاده از شیشه سکوریت برنز می تواند لوکس بودن را حفظ کند و سبک طراح را تداوم بخشد.


طراحی و اجرای پارتیشن اداری با شیشه برنز، فضای کار را کوچک تر نشان می دهد؟

 استفاده از شیشه برنز در مساحت های زیاد برای فضاهای داخلی با شرایط زیر بلامانع است:

 • فضای داخلی با متراژ زیاد
 • عدم ایجاد دید بصری به فضاهای داخلی جداشده به وسیله پارتیشن ها
 • حفظ سبک طراحی و هارمونی فضا
 • کاهش عبور نور به داخل بخش ها
آیا این نوشته را دوست داشتید؟