قیمت شیشه نشکن

شیشه نشکن چیست؟

شیشه‌ نشکن به شیشه‌ ای گفته میشود که در برابر ضربه و حرارت بسیار مقاوم است، به گونه‌ای که اگر چکش و یا آجری به وسط آن برخورد کند اتفاقی نمی افت و این شاید برای عموم مردم غیرقابل تصور باشد زیرا همه تصورات دیگری از شیشه دارند،  که شیشه نشکن این غیر ممکن را به ممکن تبدیل کرده است. شیشه نشکن نیز میشکند ولی تکه های آن برنده نیستند . این شیشه‌ها از نظر فیزیکی و مقاومت بسیار قویتر از شیشه‌های معمولی هستند. شیشه‌های نشکن به دلیل اینکه بعد از شکستن پراکندگی ندارند و به ذرات ریز غیر برنده‌ای تقسیم میشوند هیچ خطری را به دنبال ندارند. به همین منظور بیشترین مصرف شیشه ساختمانی در جهان شیشه نشکن است از این شیشه به دلیل مقاومت در برابر شکستگی و جلوگیری از حوادث  و صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمانها استفاده می شود.

شیشه نشکن کف

تولید شیشه نشک کف هم امروزه در داخل کشور انجام میشود. یکی از این تولید کنندگان موفق شرکت رامادر است که موفق به تولید این شیشه‌ها شده است. بهتر است برای کف طبقات  از شیشه‌های غیر شفاف، مات، تیره و برجسته استفاده نمود تا حس ایمنی بیشتری به افراد انتقال یابد. باید به این نکته هم توجه کنید که برای عدم لغزندگی و سر خوردن بر روی کف باید به میزان زیری و مواد استفاده در کف توجه نمود. تولید شیشه نشکن برای استفاده در کف سالنها باعث افزایش مقاومت و کاهش خطر شکستن میگردد و در صورتی که حادثه‌ای باعث شکستن این شیشه شود به دلیل ساختار موجود در آن آسیبی را ایجاد نخواهد کرد.

قیمت شیشه نشکن

رامادر با توجه به در نظر گرفتن امنیت شیشه‌های نشکن برای مصرف کنندگان و مشتریان خود، شیشه‌هایی با قیمت مناسب در اختیار مشتریان گرامی خود قرار داده است. عوامل متعددی میتوانند بر روی قیمت یک محصول تاثیر گذار باشند، که در مورد قیمت شیشه نشکن هم این موضوع صدق میکند. یراق آلات نصب شده بر روی شیشه نشکن و رنگ شیشه نیز جزء عواملی هستند که بر روی قیمت شیشه‌ نشکن تاثیر گذار هستند. قیمت شیشه نشکن را از کارشناسان رامادر بپرسید. 

شیشه ضد سرقت

در مکانهایی که بحث امنیت قابل توجه و قابل اهمیت است مانند طلا فروشیها، صرافیها، بانکها، موزه‌ها، مراکز مهم و با حساسیت بالا و... باید از یک شیشه مقاوم و ایمن استفاده شود که شیشه ضد سرقت یکی از این شیشه‌هاست. شیشه‌های ضد سرقت ، ضد گلوله و ضد انفجار هم هستند. استفاده از لایه‌های متعدد شیشه و طلق های خاص در این شیشه‌ها سبب مقاومت بالای اینگونه شیشه ها شده است و امنیت ساختمان را بالا میبرند. استفاده از شیشه‌های ضد سرقت سبب بهره گیری همزمان از نماهای زیباتر و فضاهای دلبازتر است و همچنین نگرانی از بابت امنیت را کاهش می دهد.

نحوه ساخت شیشه نشکن

برای تولید شیشه‌های نشکن ابتدا فرآیند حرارتی صورت میگیرد که شامل گرم کردن شیشه در کوره تا دمای 700 درجه سانتیگراد است. قبل از هر فرآیندی شیشه‌ها باید در ابعاد مورد نظر برش داده شوند. پس از آن شیشه گرم شده به وسیله دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریعا سرد میشود و هوای بسیار خنک به هر دو طرف شیشه وزیده میشود. در مرحله سرد سازی شیشه لایه‌های بیرونی آن سریعتر از لایه‌های داخلی آن خنک میگردند که این امر موجب استحکام بیشتر شیشه نشکن میشود و در حین سرد شدن سطوح شیشه از مرکز آن سریعتر سرد شده که موجب ایجاد تنشهای دائمی و در نتیجه استحکام بیشتر می شود.

کاربرد شیشه نشکن

شیشه‌های نشکن شامل دو یا چند لایه شیشه‌اند که به وسیله ورقه‌هایی از نایلون شفاف تحت حرارت و فشار به هم متصل میشوند. همچنین بعضی از شیشه‌های طلق دار به عنوان عایق صوتی، جاذب حرارت، کاهنده شفافیت و شیشه ایمنی به کار برده میشوند. وقتی که این شیشه ها میشکنند خاصیت کشسانی نایلون مانع از پخش و پراکندگی ذرات تیز شیشه میگردد. از جمله کاربردهای این نوع شیشه ها در خودروها و ویترین مغازه‌هایی که اشیاء گرانقیمت میفروشند استفاده میگردد. در محلهای پر تردد استفاده از این شیشه ها امنیت بیشتری برای افراد فراهم می آورد.

محل مورد استفاده شیشه نشکن

از شیشه نشکن در نماهای شیشه‌ای، نمای شیشه ای کرتین وال، نمای شیشه‌ای اسپایدری، نمای شیشه‌ای لامل نیز استفاده میشود. حتی امروزه در صفحه‌های ال سی دی گوشی همراه استفاده از شیشه نشکن رایجترین نوع شیشه است و از استحکام بسیار بالایی برخوردار است. در شیشه ال سی دی، دستگاههای خود پرداز، شیشه میز ال سی دی، شیشه عینک، شیشه ظروف پیرکس، آکواریوم ها، در اتومبیل ها برای شیشه های طرفین و عقب خودرو، لوازم آشپزخانه ( اجاق گاز، یخچال، درب قابلمه، هود، مایکروفر و...)، شیشه طلافروشیها، بالکنها، حمام و...و در کل برای مکانهایی که استفاده از این نوع شیشه ضرورت دارد از شیشه نشکن استفاده می شود.

شیشه نشکن رامادر

رامادر به عنوان بزرگترین تولید کننده شیشه‌های نشکن و ایمن و ارائه دهنده انواع خدمات فروش و نصب و خدمات پس از فروش در خدمت شما عزیزان است، تا بتواند محصولی با کیفیت و مرغوب را در خدمت شما عزیزان قرار دهد. یکی از عواملی که سبب متمایز شدن رامادر از دیگر رقبا شده است قیمتهای مناسب و مقرون به صرفه بودن محصولات رامادر است، در صورت هرگونه نیاز به این محصولات شما میتوانید با مراجعه به بخش سفارش آنلاین به درج اطلاعات تماس و درخواست خدمات مورد نظر خود بپردازید، مشاوران رامادر پس از دریافت اطلاعات مربوط به سفارششیشه نشکن رامادر با شما تماس میگیرند و راهنماییهای لازم را به عمل می آورند.  

مقالات مرتبط