کاربرد دیوایدر در دکوراسیون اداری چیست؟

دسته بندی ها: مقالات
دیوایدر
دیوایدر

 

 

امروزه سازه ها و اقلام پیش ساخته یا به عبارتی پرتابل مدوولار در فضاهای داخلی رواج یافته که دیوایدرها یکی از آن ها می باشد. دیوایدر یک اکسسوری محبوب برای فضاهای اداری محسوب می گردد و می تواند پاسخگوی گرایش طراحی دکوراسیون اداری به سمت فضایی باز باشد. در ادامه به کاربرد دیوایدر در دکوراسیون اداری می پردازیم.

دیوایدر شیشه ای چیست؟

یکی از شاخص ترین ویژگی برای توجیه محبوبیت دیوایدرها و پارتیشن هایی از جنس شیشه، اشغال نکردن فضا و سازگاری آن با سبک طراحی و متریال های استفاده شده ی موجود می باشد. یکی از پرکاربردترین محصولات مجموعه رامادر، طراحی، تولید و اجرای دیوایدر و در ارتفاعی بیشتر در قالب پارتیشن شیشه ای می باشد. ایجاد یک عایق نامرئی در دفاتر اداری نیاز به تخصصی دارد که بتواند مقاومت خوبی در طولانی مدت کنار ایفای نقش اصلی خود نشان دهد و در جایی مناسب جایگذاری شود. نوع شیشه کار شده در آن نیز بسته به نوع کاربری آن برای کارفرما تولید و ارائه می شود. ظاهر شفاف این نوع از دیوایدرها مزایای زیادی نسبت به سایر متریال ها دارد که در پاراگراف بعدی با آن ها آشنا می شویم.

دیوایدر
دیوایدر

انواع دیوایدرها

دیوایدر به عنوان یک جداکننده برای تقسیم بندی فضاها با یک ویژگی بارزتر در زمینه دکوراتیو نسبت به پارتیشن شیشه ای در حفظ فضای اداری باز موثر بوده که با توجه به نوع کاربری، سبک طراحی، بودجه مورد نظر، ابعاد و ارتفاع لازم انتخاب می شوند. این انتخاب از بین طیف گسترده ای از انواع دیوایدرها صورت می گیرد. جداکننده ها با توجه به نوع متریال انتخابی و ویژگی های آن، می توانند در طرح های مختلفی طراحی و اجرا شوند. همچنین از نظر اجرایی به صورت چرخ دار، رومیزی، پنلی، ریلی، قفسه ای و ... قابل ارائه می باشند.

دیوایدرهای آلومینیومی یکی از انواع دیوایدرها از نظر نوع متریال می باشد. این گونه از جدا کننده ها می توانند در طرح های مختلف و یا طرح لوگو مربوط به سازمان سی ان سی شوند و در فضا به کار بروند. دیوایدرهای چوبی در ادارات نیز به منظور القای گرما و طبیعت به دفتر به کار گرفته می شوند و می توانند به صورت لوور، تایل، دیوارپوش سی ان سی شده در حالات عمودی، افقی، مورب و ... استفاده شوند.
دیوایدرهایی از جنس شیشه لاکوبل یکی دیگر از انواع جداکننده می باشد که می تواند به صورت رو میزی در ارتفاع کم به عنوان گزینه ای مناسب انتخاب شود و حریم میزهای اداری کنار یکدیگر را حفظ نماید.

دیوایدر
دیوایدر

مزایای جداکننده های اداری

دیوایدرهای اداری از مزیت های زیادی برخوردار هستند که جنس شیشه ای آن ها این مزایا را تشدید می کند. در ذیل به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • اجازه عبور و جریان نور طبیعی به داخل فضاهای جدا شده با استفاده از دیوایدرها و در بهترین حالت، دیوایدرهای شیشه ای به جای ساخت دیوارهای آجری و گچی 
 • افزایش روند ارائه خدمات و بهبود آن با حفظ حریم شخصی
 • حفظ روحیه کار تیمی و افزایش همدلی برای توسعه فرآیند کاری
 • سازه های قابل مونتاژ و قابل جابه جایی در شرایط پیش آمده
 • حفظ ارتباط هر فضای جدا شده با کل محیط اداری
 • به تصویر کشیدن فعالیت و تلاش کارمندان و پویایی فضا در کنار نشان دادن ارزش ها
 • افزایش ارتباط و تعاملات بین مخاطبین مورد نظر در کنار حفظ حریم ارتباطات بین کارمند و کارفرما
 • راه حلی مقرون به صرفه نسبت به روش های دیگر جداسازی
 • افزایش زیبایی ظاهری دکوراسیون اداری و ایجاد نمایی تمیز
 • نظم و ترتیب دادن به فضا
 • افزایش انعطاف پذیری فضا
 • کاهش هزینه های تعمیر و بازسازی
 • استفاده بهینه از فضای موجود در هر متراژی
 • ایجاد فضای کاری کم صدا با استفاده از دیوایدرهای شیشه ای عایق
دیوایدر
دیوایدر

کاربرد استفاده از جداکننده های اداری

در واقع دیوایدرها به منظور جداسازی و ایجاد فضای خصوصی در محیطی عمومی کاربرد دارند که با حفظ وظیفه ی اصلی آن ها با توجه به درک مناسب و درست نیازهای کارکنان، کاربری های دیگری برای آن ها تعریف شده است. 

 1. یکی از جنبه های تعریف شده برای دیوایدرها، دکوراتیو بودن می باشد. به عبارتی در برخی از فضاهای کاری از این جداکننده ها برای تزئین محیط استفاده می کنند که نورپردازی تزئینی و آینه کاری یکی از انواع تزئینات آن می باشد و علاوه بر ایجاد زیبایی در افزایش نور و دلبازتر شدن فضا نیز تاثیر می گذارد.
 2. برخی از دفاتر اداری اجاره شده، اجازه تغییر طراحی داخلی فضا را ندارند که در این صورت دیوایدرها می توانند برخی از نیازهای لازمه را جبران نمایند. به عنوان مثال دیوایدر می تواند بستری برای اضافه نمودن رنگ سازمانی به محیط باشد.
 3. دیوایدرها در قالب شلف شیشه ای و یا هر مدل شلف دیگر می توانند نقشی فراتر از یک جداکننده ایفا کنند و همان چیزی باشند که فضای شما به آن نیاز دارد.
 4. دیوایدر در کاربرد اصلی خودش می تواند در یک دکوراسیون اداری غیرقابل بازسازی، برای ساخت اتاقی اضافه بر سازمان مانند اتاق کنفرانس مورد استفاده قرار بگیرد.
 5. با توجه به الزام وجود گیاه برای رفع نیاز روحی فضا، دیوایدر می تواند بستری برای کاشت گیاهان و شرایطی را برای رویش آن ها ایجاد نماید. استندهای پرتابلی که برای گیاهان طراحی شده و در آن گیاهان بالارونده در فلاورباکس هایی کاشت می شوند و توسط کابل هایی به سمت بالا رویش خود را ادامه می دهند و یا گیاهان آویز می توانند در فلاورباکس های بالایی کاشت شوند و برگ های آویز آن بخش مشخص شده را کاور نماید و فضایی خصوصی توسط گیاهان ایجاد شود.
 6. یکی از جذابترین کاربرد دیوایدرها، استفاده از این جداکننده ها به عنوان تخته برای یادداشت روزانه دفتر و آموزش می باشد که می تواند با عنوان گلس برد ظاهری منحصر به فرد داشته باشد.

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟