برند های درب اتوماتیک

در گذشته درب های ورودی به صورت کاملا مکانیکی عمل می کردند و خود این باعث اتلاف وقت مراجعه کنندگان می شد و همچنین از لحاظ زیبایی نیز چندان جذاب نبودند. درب های اتوماتیک در واقع جهت کنترل و نظارت بر تردد و عبور و مرور افراد مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین از لحاظ ظاهری به زیبایی محل و تامین امنیت مکان نیز کمک زیادی می کنند. این نوع درب ها در سه دسته ی کشویی، لولایی و دّوار تولید و عرضه می شود و معمولا در ورودی یک ساختمان و مجتمع های تجاری نصب می شود.

برند های درب اتوماتیک

درب اتوماتیک شیشه از یک اپراتور تشکیل شده است که بخش های اصلی آن عبارتند از: منبع تغذیه، موتور، باتری، قفل الکتریکی و مرکز کنترل آن که در واقع مدیریت کامل کنترل درب را به عهده دارد. این بخش ها در بالای قاب درب نصب می شود که با استفاده از یک کاور آلومینیومی پوشیده شده است. خود درب های اتوماتیک هم با کمک گیره هایی چرخدار که از بالا آویزان شده اند در داخل یک ریل مخصوص حرکت می کنند. در واقع این ریل به شاسی درب متصل است و باعث می شود درب حرکت نرمی به دو طرف داشته باشد. نکته بسیار مهمی که در اینجا لازم به ذکر است، در رابطه با موارد اساسی تعیین کیفیت قطعات از جمله نوع تسمه انتقال قدرت و همچنین جنس چرخی که در گیره های درب استفاده می شود و یا میزان مقاومت مرکز کنترل درب در برابر نوسانات برق می باشد. این موارد اساسی ترین فاکتور های تعیین کیفیت اپراتور درب های اتوماتیک شیشه ای می باشند که باید به آنها توجه زیادی کرد.

موتورهای درب اتوماتیک شیشه ای در دو نوع مختلف در دسترس هستند: انکودر دار و ساده

سیستم کار این نوع درب ها به این صورت است که در ابتدا سیگنالی از مرکز کنترل که یک مدار فرمان است و تمامی دستورات را اجرا می کند به موتور انتقال پیدا کرده و سپس موتور با دریافت فرمان از طریق چشم های IN DOOR و OUT DOOR و توسط مرکز کنترل،  باعث می شود که درب باز و بسته شود. غلتکها که جهت نگه داشتن لت های متحرک شیشه ای هستند بوسیله یک تسمه دنده شانه ای مستقیما به موتور متصل شده و با حرکت موتور، لتها را نیز به حرکت در می آورند. نقطه مقابل موتور، هرزگرد است که در یک طرف دیگر ریل بسته می شود و در واقع جهت کامل نموندن حرکت رفت و برگشتی موتور بواسطه ی یک تسمه، این مدار را کامل می کند. در انتها تمامی این قطعات جهت حفظ ظاهری زیبا و بی نقص توسط یک ماور هم رنگ پوشیده می شود تا هم در دید بیننده جذاب جلوه کند و هم در برابر نفوذ گرد و غبار، سرقت و همچنین ضربه مقاوم باشد.

برند های درب اتوماتیک

انواع درب های اتوماتیک

ظاهر درب های اتوماتیک شیشه ای را می توان به سه گروه تلسکوپی، تخت و منحنی تقسیم کرد. نکته قابل توجه اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای است که بخش های تشکیل دهنده آن در تمامی مدل ها شبیه به یکدیگر می باشد به جز مدل منحنی که شاسی آن انحنا دارد و در واقع درب ها بر روی مسیری منحنی حرکت می کند و این در صورتی است که مدلهای تخت از درب های متحرک با حرکت خطی تشکیل شده است.

درب های اتوماتیک شیشه ای از نوع تلسکوپی دو لت به صورت متحرک در دو طرف وجود دارد که در حالتی که باز می شود، هر دوی آنها بر روی لت ثابت قرار می گیرد.  در نتیجه در قیاس با درب های اتوماتیک شیشه ای از نوع تخت، مدل تلسکوپی آن از عرض باز شونده بیشتری برخوردار است. این نوع درب های اتوماتیک بیشتر به نام درب اتوماتیک شیشه ای شناخته می شود. اما به راحتی می توان اپراتور آن را بر روی تمامی مدل های دیگر نیز نصب نمود. نکته ی قابل توجه این است که وزن درب های متحرک نباید از حد مجاز که برای اپراتور تعیین می شود بیشتر گردد.

نوعی دیگر از درب شیشه ای اتوماتیک وجود دارد که به آن درب شیشه ای اتوماتیک مثلثی می گویند. درب شیشه ای اتوماتیک مثلثی شبیه همان مدل اسلایدی می باشد ولی مخصوص نصب در ورودی های سه گوش و به اصطلاح کنج می باشد. این نوع درب ها هم به نوبه خود کاملا به صرفه هستند و در مسیر هایی که شامل فضای باریک و کنجی است، استفاده زیادی دارند.

درب های شیشه ای اتوماتیک فولدینگ یا به اصلاح اتوبوسی هم نوع دیگری از درب های شیشه ای اتوماتیک هستند که دارای لت های کوچکی است و در واقع دارای بیشترین تعداد باز شو در بین بقیه نوع های درب شیشه ای اتوماتیک را دارند.

این نوع درب ها فضای بسیاری کمی اشغال می کنند، چیزی در حدود 10 سانتی متر و این باعث می شود در فضا های کم عرض به راحتی قابل نصب باشد. به همین دلیل به این نوع درب ها اصطلاحا اتوبوسی نیز اطلاق می شود. نحوه کار این نوع درب های اتوماتیک، توسط تعدادی بازوی مکانیکی بعلاوه لولاهای مخصوص که به صورت عرضی حرکت می کند.

برند های درب اتوماتیک

معرفی چند برند معروف از درب اتوماتیک

در صنعت تولید درب اتوماتیک ، برند های زیادی فعالیت می کنند. که شاید حتی شما نیز با تعدادی از آنها آشنا باشید. حتما این سوال برای شما نیز پیش آمده که با توجه به نوع مصرف و نیاز خود برای شما چه نوع درب اتوماتیک شیشه ای مناسب تر است. در این بخش به تعدادی از برند های معروف و شرکت های تولید کننده درب اتوماتیک شیشه ای اشاره می کنیم و شما می توانید بر حسب نیاز خود، برند مناسبی را انتخاب کنید.

معرفی برند TORMAX ساخت کشور سوئیس

این برند معروف که متعلق به یک شرکت سوئیسی می باشد، در واقع یکی از معروف ترین برند ها در زمینه تولید درب اتوماتیک شیشه ای است که در کشور ما نیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که اپراتورهای ساخت این شرکت، با استفاده از قطعاتی با کیفیت و سیستم هایی پر قدرت تولید می شود. از درب های اتوماتیک شیشه ای این برند معروف بیشتر در ساختمان های تجاری و فروشگاهی با تعداد تردد بالا استفاده می شود.

معرفی برند Label ساخت کشور ایتالیا

از بین شرکت های ایتالیایی تولید کننده درب اتوماتیک شیشه ای، این برند از کیفیت بالایی برخوردار است و طیف وسیعی از انواع درب های اتوماتیک شیشه ای را در سطوح بالایی از کیفیت و قدرت تولید می کند که در ایران از محبوبیت خاصی برخوردار است و بیشتر مناسب ساختمان هایی با تعداد تردد متوسط می باشد.

برند Barzante ساخت کشور ایتالیا

این برند نیز در ایران محبوبیت زیادی دارد و حتی از نام این برند در تولید موتورهای کرکره های برقی نیز استفاده می شود و در کشور ما نیز عرضه می گردد. اپراتورهای این برند ایتالیایی از کیفیت مناسبی برخوردار است و برای انواع ساختمان ها قابلیت استفاده دارد.

برند FAAC ساخت کشور ایتالیا

این شرکت تولید کننده انواع درب اتوماتیک شیشه ای در مدل های تلسکوپی و ساده است که محصولاتش با رعایت بالاترین سطح استاندارد های جهانی در زمینه تولید درب اتوماتیک شیشه ای و بهترین کیفیت در طراحی و ساخت، تولید می شود که در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران، مورد استفاده قرار می گیرند.