تعمیر شیشه سکوریت

سالهاست که بشر شیشه را می شناسد. بر اساس مطالعات صورت گرفته  اولین تجربه ی بشر در زمینه ی استفاده از شیشه  به دوران عهد پارینه سنگی باز می گردد . در این دوران اولین سرنیزه ها از ابسیدین ساخته شدند. ابسیدین که با نام شیشه ی آتشفشانی هم شناخته می شود سنگی غنی از سیلیکات است . سیلیکات ماده ی اصلی تمامی ساختارهای شیشه ای دنیاست و تمامی مواد شیشه ای بر پایه ی ماده ای به نام سیلیسوم به وجود می آیند. پس از آن و در دوران های تاریخی بعدی مراحل ساخت شیشه توسط بشر کشف شد و صنعت شیشه به مرور زمان شکل گرفت و تکامل یافت.

شیشه خواصی دارد که در نوع خود منحصر به فرد است . یکی از این خواص شفاف بودن آن است که می تواند نور مرئی را از خود عبور دهد .  به علت وجود همین خاصیت ، شیشه  در معماری مورد توجه قرار گرفت . شیشه ها برای اولین بار در دوران امپراتوری روم برای ساخت پنجره ها مورد استفاده قرار گرفتند و پس از آن در سبک های مختلف معماری و در دوره های تاریخی مختلف هنرنمایی کردند. 

 

تعمیر شیشه سکوریت

 

شیشه ویژگی های منحصر به فردی دارد. 

 • سخت

 • شفاف

 • مقاوم در برابر رطوبت

 • مقاوم در برابر نوسانات آب و هوایی

 • مقاوم در برابر نوسانات دمایی

 • مقاوم در برابر آتش سوزی

 • مقاوم در برابر وزن و فشار

 • عایق صدا

 • مقاوم در برابر فرسایش  خوردگی

 • مقاوم در برابر تغییر رنگ

 • طول عمر مفید بالا

 • مقاوم در برابر تنش های حرارتی

 • و شکنندگی

 

تمامی ویژگی های شیشه برای انتخاب و استفاده از آن در معماری و طراحی داخلی  مثبت و کارآمد است به جز گزینه ی آخر . شکستن شیشه عاملی بوده که همیشه خطر آفرین محسوب می شده است . همچنین شیشه های شکسته قابلیت تعمیر و استفاده ی مجدد ندارند . شکنندگی شیشه می تواند به عنوان عامل منفی در نظر گرفته شود. 

اما با فرایندی به نام سکوریت کردن شیشه می توان مشکل گزینه ی آخر را هم برطرف کرد و آن را به یک محصول بی نقص تبدیل کرد .

 

رگلاژ شیشه سکوریت

 

امروزه با فرایندی به نام سکوریت کردن شیشه های نشکنی تولید می شود که از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و و در برابر انواع ضربه و آسیب های احتمالی بسیار مقاوم اند. 

شیشه های ساختمانی به وسیله ی فرایند حرارتی در دمای بالا نرم می شوند و سپس به وسیله ی دمیده شدن هوای سرد به دو طرف آن سریعا سرد می شوند. 

شیشه سکوریت امروزه کاربردهای مختلفی در معماری و طراحی فضاهای داخلی دارد و به وسیله ی قطعات و یراق آلات مختلفی اجرا می شود.

یراق آلاتی از جمله:

لولای شیشه سکوریت

قفل شیشه سکوریت

استوپ شیشه سکوریت

دستگیره شیشه سکوریت

ریل شیشه سکوریت

فریم شیشه سکوریت

بست شیشه سکوریت 

هر کدام از این قطعات و یراق آلات بسته به محل اجرای شیشه سکوریت بر روی آن قرار می گیرند .

اما بحث مهمی که برای این محصول همیشه مطرح است بحث رگلاژ کردن آن است . رگلاژ کردن در واقع همان تنظیم و هماهنگ سازی قطعات و یراق آلات مختلف شیشه سکوریت و به عبارت دیگر تعمیر آنها در مواقع نیاز است . 

امروزه مشتری مداری از ارکان موفقیت برندهای مطرح دنیا محسوب می شود . یکی از شاخص های اصلی برای کسب رضایت مشتری ارائه ی خدمات پس از فروش است که تعمیر هم شامل می گردد . 

هر محصولی که در دست مشتریان قرار می گیرد ممکن است دچار مشکلات متعددی شود که نیاز به تعمیر پیدا کند . این قضیه محصولات با کیفیت بالا را هم شامل می شود . تفاوت برندهای ماندگار در اینجاست که مشخص می گردد .

برندهای موفق برای محصولات خود خدمات پس از فروش گسترده ای در نظر می گیرند تا در زمان بروز مشکل برای مشتریان با اعزام تکنسین های خود در سریع ترین زمان ممکن ، مشکل را برطرف نمایند.

استفاده و کاربرد شیشه های سکوریت و محصولات تابع آن امروزه بسیار افزایش یافته و شیشه سکوریت به یکی از محصولات پرطرفدار تبدیل شده است . طبیعی است که با توجه به این حجم استقبال و فروش تعداد گزارشات خرابی و مشکل هم بالا باشد . شیشه سکوریت یراق آلات متعددی دارد که ممکن است هر کدام از این قطعات دچار آسیب و شکستگی شوند مانند لولاها و یا نیاز به تعویض و سرویس دوره ای دارند مانند فریم ها . شاید هم مشتری مایل است برخی از قطعات آن را به منظور هماهنگ سازی بیشتر با محیط و زیبایی تعویض کند مانند دستگیره ها. 

 

رگلاژ شیشه سکوریت-رگلاژ شیشه های سکوریت

خواهان استفاده از شیشه سکوریت روزبه‌روز در حال افزایش است، شیشه هم مانند هر وسیله‌ای دیگر نیاز به نگهداری دارد و ممکن است براثر کوچک‌ترین ضربه خرد شود، در رگلاژ شیشه سکویت ممکن است شما نیاز به یراق‌آلات مخصوص همان کار را داشته باشید و برای تنظیمات کیس شیشه می‌بایست درب کیس باز شود تا از طریق برد، تنظیمات لازم انجام شود. این کار به تخصص و مهارت بسیار بالایی نیاز دارد. 

رگلاژ شیشه سکوریت را به کارشناسان رامادر واگذار کنید.

• هرگز رگلاژ شیشه سکوریت را خودتان انجام ندهید و به متخصص واگذار کنید.

• برای رگلاژ شیشه سکوریت در درب، هرگز کنترل باکس آن را باز نکنید.

 

رگلاژ شیشه سکوریت

 

یک تکنسین حرفه ای و با تجربه قبل از شروع به کار خود باید برای مشتری به صورت کامل توضیح بدهد که قرار است چه کاری را انجام دهد و اگر نقصی وجود دارد آن را دقیقا شرح دهد و راه حل خود را بگوید.

همچنین باید برای مشتری توضیح دهد که هزینه ی انجام کار رگلاژ چقدر است و چه مدت زمانی طول می کشد.

مجموعه رامادر با سالها دانش و تجربه در زمینه ی طراحی ، ساخت و اجرای شیشه های سکوریت  از اولین و مطرح ترین برندهای ایرانی فعال در این زمینه است . مجموعه ی رامادر با کادری متشکل از حرفه ای ترین و با تجربه ترین تکنسین ها در زمینه ی تعمیر و رگلاژ شیشه های سکوریت در سریع ترین زمان ممکن کلیه ی امور تعمیرات  و رگلاژ شیشه سکوریت را در محل مورد نظر شما با مناسب ترین قیمت انجام می دهد. 

تکنسین های مجموعه ی رامادر با ساعت ها آموزش و سالها تجربه در زمینه ی تعمیر و رگلاژ شیشه سکوریت به خوبی با جز به جز قطعات و زوایای این محصول آشنایی کامل دارند و در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند مشکلات به وجود آمده را تشخیص دهند و آن را بر طرف نمایند. 

شیشه های سکوریت در زیبایی و امنیت محیط زندگی ما بی شک تاثیر گذارند و آن را به یک سرمایه تبدیل کرده است.  محافظت و نگهداری از این محصول ارزشمند و زیبا برای حفظ تداوم کارکرد و پایداری آن لازم است . در غیر این صورت پس از گذشت مدت زمان کوتاهی کارآیی خود را از دست می دهد .

 دسترسی سریع و آسان به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای آشنا به رگلاژ و تعمیر شیشه های سکوریت برای دارندگان این محصول یک ضرورت اساسی است.

در صورت بروز هرگونه مشکل و جهت تعمیرات و رگلاژ شیشه های سکوریت خود می توانید با مجموعه ی رامادر تماس حاصل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن تکنسین های ما به محل مورد نظر شما اعزام شوند.

از طرفی محصولات شیشه سکوریت چون در حین نصب مونتاژ می شوند و از قطعات متعددی تشکیل شده اند در هر دوره ای نیاز به رگلاژ و تنظیم دارند تا عملکرد صحیح خود را از دست ندهند و بتوانند به درستی کار کنند . این قضیه به خصوص برای محصولات پر استهلاک تر مانند درب ها بیشتر مطرح است.

رگلاژ شیشه های سکوریت نیاز به آشنایی کامل با قسمت های مختلف و یراق آلات آن دارد و شخصی که قرار است این کار را برای شما انجام دهد باید به طور کامل با آن آشنایی داشته باشد و در این زمینه مهارت های کافی و لازم را کسب کرده باشد. 

در غیر این صورت اگر رگلاژ کردن شیشه سکوریت به وسیله ی فرد غیر ماهر و بی تجربه ای صورت بگیرد ممکن است محصول دچار صدمه ی بیشتری شده و برای شما هزینه ی بیشتری ایجاد شود.

 

 

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر