تعمیر درب شیشه ای

درب از عناصر اصلی تمامی سازه های ساختمانی شناخته می شود و در معماری از جایگاه ویژه ای برخوردار است  . وظیفه ی اصلی درب حفظ امنیت و ایمنی محیط  داخلی است تا بتوان به وسیله ی آن تردد و ورود و خروج افراد را کنترل کرد و بر آن نظارت  لازم داشت . از طرفی درب ها به عنوان یک لایه ی حفاظتی در برابر انواع آلودگی های صوتی و اتلاف انرژی های حراراتی و برودتی شناخته می شوند. 
درب های قدیمی غالبا از چوب ساخته می شدند . این روند تا سالهای سال ادامه داشت و هنوز هم درب های چوبی یکی از متداول ترین نوع درب ها شناخته می شوند . چوب ماده ای مقاوم است ولی در برابر برخی از تنش ها اثرپذیری بالایی دارد . از جمله رطوبت و دما باعث تغییر شکل و ساختار آن می شود . همچنین مقاومت این ماده در برابر حرارت و آتش سوزی بسیار پایین است . 
ولی امروزه و با آغاز عصر معماری شیشه ای دوم چند سالی است که شیشه به عنوان متریال پایه و اصلی برای ساخت درب ها مورد توجه معماران و صنعتگران قرار گرفته است و جایگزین چوب شده است . شیشه معایب چوب را ندارد و به علت شفافیت بالای خود می تواند نور محیط را هم تا حد کامل تامین کند . ویژگی های مثبت شیشه به قدری زیاد است که از نظر معماران جز محبوب ترین متریال های معماری نوین  شناخته می شود  .
نوع شیشه ای که برای ساخت درب های شیشه ای انتخاب می شود معمولا  شیشه سکوریت است . شیشه سکوریت نوعی شیشه ی نشکن است که مقاومت بالایی در برابر انواع تنش های گرمایی و ضربه دارد . 

سکوریت کردن شیشه فرآیندی است که طی آن شیشه های ساختمانی معمولی را تا حد نرم شدن تحت حرارت بالا قرار می دهند و سپس دو طرف بیرونی آن را به وسیله ی دمیدن باد سرد سریعا خنک می کنند  . طی این فرآیند شیشه بسیار مقاوم و مستحکم می گردد . همچنین این شیشه هنگام شکستن به قطعات بسیار ریز پودری شکلی تبدیل می شود که به هیچ وجه گوشه های تیز و برنده ندارند و از این رو خطر آفرین نیستند . به همین دلیل برای نصب در مکان های پرتردد و مسکونی مناسب ترین گزینه است .این شیشه ها در جاهایی مثل دیوار ها ، درب ها ، پنجره ها ، سقف ، کف  ،پله ، نرده ، دیوارهای داخلی ، پارتیشن ، استخر ، وان  و بسیاری جاهای دیگر قابلیت اجرا دارد .

 

تعمیر درب شیشه ای 

حتما بخوانید: تعمیر شیشه سکوریت

 

رگلاژ درب شیشه ای

در نظر داشته باشید روزانه هزاران بار درب توسط اشخاص مختلفی باز و بسته شود و درب دچار مشکل شود و ممکن است درب نیاز به رگلاژ داشته باشد برای رگلاژ درب شیشه‌ای شیشه‌ها مقاومت بسیار کمی در برابر تغییرهای محیطی و حتی ضربه دارند.

شیشه ممکن است دارای فریم باشد یا بدون فریم این شیشه‌ها ممکن است طی یک سال چندین بار دچار مشکل و حتی شکست شوند که شما باید به‌ناچار آن‌ها را تعویض کنید، بدین‌صورت هم هزینه‌ی شیشه، هم نصب دوباره آن به شما تحمیل خواهد شد.

• هرگز خودتان رگلاژ درب شیشه‌ای را انجام ندهید.

• زمانی که شما نیاز به خدمات رگلاژ درب شیشه‌ای دارید باید با متخصص رامادر مشکل را در میان بگذارید.

• با رعایت برخی نکات و رگلاژ درب شیشه‌ای می‌توانید عمر مفید درب شیشه را بالا ببرید.

 

رگلاژ درب شیشه ای

حتما بخوانید: درب شیشه ای

 

یراق آلات درب شیشه ای

یراق آلات و قطعات مختلفی برای نصب و اجرای درب های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد که با یراق آلات و قطعات به کار رفته در سایر درب ها متفاوت است . از جمله : 

  • لولای درب شیشه ای 
  • قفل درب شیشه ای 
  • استوپ درب شیشه ای
  • دستگیره درب شیشه ای
  • ریل درب شیشه ای
  • فریم درب شیشه ای
  • بست درب شیشه ای

هر کدام از این قطعات قبل از نصب و اجرای درب شیشه ای بر روی شیشه سکوریت مونتاژ می شوند و نهایتا به صورت یک محصول یکپارچه در می آیند که ساختار درب شیشه ای را تشکیل می دهد . 

 

یراق الات درب شیشه ای

 

خدمات پس از فروش درب شیشه ای

درب شیشه ای سالهاست که در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ولی با توجه به ویژگی های مثبت شناخته شده ی آن و پی بردن به معایب درب های قدیمی ، امروزه درب های شیشه ای به شدت مورد استقبال و توجه مالکین و مدیران مجموعه های مختلف قرار گرفته است . این حجم از استقبال و فروش قطعا به خدمات پس از فروش و تعمیر هم نیاز دارد . تعمیر از اساسی ترین زیر مجموعه های خدمات پس از فروش هر مجموعه ای محسوب می شود و این حق مشتری است که به یک تعمیر کار حرفه ای و باتجربه دسترسی داشته باشد . 
امروزه تمامی مجموعه ها و برندهای موفق و مطرح دنیا به این نکته ی اساسی پی برده اند که مشتری مداری در گرو ارائه  ی کیفیت خوب و خدمات پس از فروش مناسب است . حتی با کیفیت ترین محصولات هم ممکن است به تعمیر نیاز داشته باشند و دسترسی داشتن به یک تکنسین ماهر و باتجربه به عنوان یک نیاز اساسی همیشه برای مشتریان مطرح بوده است . و همین امر وجه تمایز برندهای موفق از سایربرند هاست . آموزش تکنسین های حرفه ای و با تجربه که با  تمامی محصولات مجموعه آشنایی کامل دارند و در صورت نیاز به تعمیر می توانند مشکلات را در سریع ترین زمان ممکن برطرف کنند ، از اولویت های ضروری برندهای موفق جهانیست.

 

خدمات پس از فروش درب شیشه ای

حتما بخوانید: درب شیشه ای اتوماتیک

 

تعمیر درب شیشه ای رامادر

مجموعه ی رامادر با سالها تلاش و تجربه در زمینه ی طراحی ، تولید و اجرای انواع درب های شیشه ای یکی از اولین و مطرح ترین برندهای ایرانی فعال در این عرصه است . مجموعه ی رامادر تلاش نموده تا با ارائه ی محصولات با کیفیت و زیبا ، خدمات پس از فروش گسترده ای را هم ارائه نماید .ما پس از سالها خدمت هم اکنون  نیازهای مشتریانمان را هم به خوبی درک کرده ایم . کادری مجرب و حرفه از با تجربه ترین و ماهرترین تکنسین های مجموعه ی ما با ساعت ها آموزش و سال ها تجربه  آماده ی ارائه ی هرگونه خدمات به شما عزیزان در سریع ترین زمان ممکن می باشند و با اولین تماس شما سریعا به محل اعزام می شوند . 
فراموش نکنید موفقیت یک مجموعه فقط با فروش بالای محصولات ایجاد نمی گردد بلکه با وجود خدمات پس از فروش در کنار آن ، حاصل می گردد و معنا پیدا می کند . 

 

 

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر