شیشه جام چیست؟

مفتخریم که شرکت رامادر با بیش از 20 سال سابقه به‌صورت حرفه‌ای در صنعت شیشه پا به عرصه نهاد و باوجود تجربه درزمینهٔ های مختلف از شیشه که شامل انواع شیشه، شیشه جام چیست ، شیشه سکوریت و... به ادامه فعایت خود پرداخته و جای هیچ سؤالی را برای افراد به‌جا نگذاشته است. امیدواریم بتوانیم دنیای بهتری را برای محصولاتمان به نمایش بگذاریم.

• از ویژگی‌های بارز مجموعه رامادر در تولید شیشه جام شیشه‌هایی با ابعاد بزرگ است.

شیشه جام چیست؟ شیشه‌های تولیدشده که ابعاد و اندازه بزرگ‌تر از اندازه استاندارد شیشه سکوریت باشد شیشه جام نامیده می‌شود. 

• تهیه شیشه جام از رامادر توسط شرکت‌ها و متخصصان بسیاری به‌عنوان انتخاب اول بوده است.

• انواع محصولات رامادُر در حوزه‌های مختلف شیشه جام خصوصاٌ شیشه سکوریت ارزشمند هستند.

• مجموعه رامادر در زمینه شیشه جام از نوآوری و کیفیت مزایای زیادی را در به خدمت‌رسانی برای مشتریان ارائه می‌دهد.

 

شیشه جام چیست

حتما بخوانید: قیمت شیشه سکوریت

 

ابعاد استاندارد شیشه جام 

شیشه را باید مطابق با استاندارد های ملی ساختمان نصب گردد تا بتواند ایمنی موجود در ساختمان تامین شود. در برخی موارد که نیاز به شیشه هی بزرگتر با ابعاد و اندازه های خاص می باشد می توان از ابعاد بزرگتر شیشه که به شیشه جام ویژه معروف می باش استفاده کرد در استفاده از شیشه جام باید به این نکته توجه شودکه تولید این شیشه به دلیل ابعاد ویژه آن دارای برخی مشکلات و سختی هایی می باشد که این سختی در زمان حمل بار نیز قابل رویت می باشد. به طوری که در زمان جابه جایی نیاز به خودرو مخصوص می باشد تا در زمان حمل شیشه دچار آسیب و شکستگی نگردد. ابعاد استاندار شیشه جام که با شیشه سکوریت با ضخامت 10-4 میل تولی می شود باید 4100*2440 میلی متر باشد. تولید شیشه در ابعاد بسیار بزرگتر امکان پذیر نمی باشد. زیرا در این صورت شیشه دچار تاب بسیاری خواهد بود و به دلیل ابعاد بزرگ آن نمی توان درزمان جابه جایی آن را کنترل کرد. 

 

ابعاد استاندارد شیشه جام

شیشه سکوریت جام ویژه

شیشه سکوریت دارای ایمنی بسیار بالایی می باشد به همین دلیل این اسم برای آن انتخاب شده است. دلیل این مقاومت بالایی که شیشه سکوریت دارد، شوک دمایی می باشد که در زمان تولید به شیشه وارد می گردد. بدین صورت که در زمان تولید شیهش سکوریت را با دمای بسیار بالایی ذوب می کنند و بعد از هم سطح سازی و آماده شدن آن را در مای بسیار سرد قرار می دهند تا با وارد شدن این شوک دمایی مقاومت مکانیکی شیشه لفزایش پیدا کند به طوری که در برابر ضربه و فشار و تحمل وزن بسیار مقاوم می شود. 
شیشه سکوریت جام ویژه یکی از انواع مختلف شیه سکوریت می باشد که در ابعاد بزرگتر تولید و روانه بازار مصرفی می شود. دلیل اینکه شیشه جام را از شیشه سکوریت تولید می کنند این می باشد که د راین حالت مقاومت شیشه در برابر فشا رو ضربه بالا می رود و امکان شکستن آن وجود ندارد و موجب می شود تا ایمنی شیشه تضمین گردد. کاملا درست است که گفته می شود حمل و نصب شیشه جام سکوریت کار بسیار سخت و مشکلی است اما نباید در ایی بین از ایجاد شدن نمای زیبایی که شیشه یک دست و بزرگ جام ایجاد می کند غافل بود. 

 

شیشه جام چیست؟

حتما بخوانید: قیمت شیشه نشکن

 

محل نصب شیشه جام 

شیشه را می توان برای محل های متفاوت و مختلفی استفادهنمود که تمامی این ها بسته به سلیقه افراد و سازندگان دارد. شیشه سکوریت این امکان را بوجود آورده که بدون ترس از تامین ایمنی و خطر ایجاد جراحت در حین شکستن از انواع شیه با ابعاد مختلف بوِزه ابعاد جام شیشه بتوان از آن در محل های متفاوت استفاده نمود از جمله محل نصب شیشه جام می توان به محل هایی اشاره کرد که نیاز است تا بدون ایجاد محدودیت و مانعی داخل بنا قابل رویت باشد.  می توان شیشه جام را در بالکن ها، نمای انواع فروشگاه، انواع رستوران ها و هتل ها وموارد دیگر مورد استفاده قرار داد. 
رامادر با داشتن تکنسین های مجرب در زمینه نصب و اجرای انواع شیشه های سکوریت و لمینیت و شیشه جام توانسته پروژه های متعددی را به مرحله اجرا در آورد به طوری که همواره به خاطر کیفیت محصولات و نصب با کیفیت بسیار بالا توسط تکنسین ها به عنوان رند شناخته شده در کشور مطرح باشد. 

 

مزیت استفاده از شیشه جام 

شیشه جام را اگر با شیشه های خام و فلوت تهیه گرد امکان شکستن ان در زمان حمل و جابه جایی بسیار زیاد می باشد زیرا در زمان جابه جایی به دلیل بزرگ بودن ابعاد امکان برخورد و سنگینی در یک ناحیه بیشتر می گردد که در این حالت توان تحمل فشار شیشه خام چون پایین می باشد به راحتی دچار آسیب و شکستن می شود. ولی شیشه جام تولید شده از شیشه سکوریت و یا لمینیت درای مقاومت و ایمنی بسیار بالاتری می باشد و امکان آسیب دیدن آن بسیار کمتر می باشد. از جمله مزیت استفاده از شیشه جام را می توان ایجاد زیبایی خاص و چشم نواز در نمای نصب شده ساختمان ها هم از داخل و هم بیرون ایجاد می شود اشاره کرد. 

 

شیشه جام

حتما بخوانید: قیمت شیشه میرال

 

نحوه تولید شیشه جام 

شیشه های جام را می توان در دو حالت با کوره های عمودی و افقی تولید نمود. کوره های عمودی شیشه ها با سایز بزرگ جام را بوسیله دو گیره مهار می گردندو و شیشه را به صورت عمودی وارد کوره می کنند و سکوریت سازی شیشه جام انجام می شود بزرگترین ابعادی که در کوره عمودی تولید می شود 260 در 160 کی باشد. نوع دیگر کوه های تولید شیشه، کوره های افقی می باشد،این نوع کوره ها شیشه ها را به صورت افقی وارد کوره می کنند تا فرایند سکوریت سازی آن انجام شود. 
از بین این نوع کورههای،شیشه تولید شده در کوره عمودی دارای مقاومت بیشتری بوده و به راحتی دچار آسیب و شکستگی نمی شود و دلیل ان نیز وارد شدن فشار و حرارت از تمام نقاط به خصوص به صورت عمودی به شیشه می باشد. در این نوع کوره ها شیشه تولید شده در ابعاد 350*550 سانتی متر می باشد.
رامادر اولین کارخانه در کشور می باشد که از دستگاهای پیشرفته در زمینه تولید انواع شیشه ای سکوریت و لمینت و شیشه با ابعاد جام استفاده می نماید که تولید شیشه با کیفیت بسیار بالایی را در تولید این شیشه ها به ارمغان می آورد این کیفیت بالا موجب شده تا رامارد به عنوان یک برند مطرح در بین تولید کنندگان شیشه و نصب انواع محصولات خود شده است. 

نحوه تولید شیشه جام

 

 

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

مقالات مرتبط