برش شیشه سکوریت

شیشه سکوریت از آن دسته محصولاتی است که تحول عظیمی را در صنعت شیشه به وجود آورد . این شیشه تمامی خواص و ویژگی های شیشه را داراست ولی یک تفاوت اصلی با سایر شیشه ها دارد. شیشه سکوریت نوعی شیشه نشکن است . 
شیشه سالهاست که در صنعت معماری به عنوان یکی از متریال های اصلی انتخاب می شود ولی به علت خاصیت شکنندگی که دارد کاربرد آن با محدودیت های بسیار زیادی مواجه بود . به همین دلیل معماران شیشه را نمی توانستند در هر فضایی و با هر ابعادی به کار ببرند و استفاده از آن معمولا مختص به پنجره ها و نورگیرها بود . تا  اینکه انقلاب عظیمی در ساخت شیشه ها به وجود آمد و شیشه هایی طراحی شدند که در ظاهر همانند شیشه های معمولی بودند ولی خاصیت شکنندگی از آنها حذف شده بود . بدین ترتیب شیشه های سکوریت توانستند به سرعت جایگاه خود را در معماری پیدا کنند .  

برش شیشه سکوریت

 

این شیشه همان شیشه ی معمولی است که آن را تحت دمایی در حدود 700 درجه قرار می دهند .سپس این شیشه به آرامی شروع به نرم شدن می کند ولی نباید به مرحله ی ذوب شدن برسد .  . پس از آن شیشه ی نرم شده را در معرض جریان هوای بسیار سرد برای مدت زمان 3 الی 10 ثانیه قرار می دهند . در نتیجه سطوح خارجی شیشه به سرعت خنک می شود و در سطوح داخلی تر با ایجاد شدن تنش های متعدد در آن بافتی مستحکم و مقاوم پیدا میشود . بدین ترتیب تمامی ویژگی های قبلی شیشه همچنان پابرجاست فقط بافت درونی این شیشه تغییر پیدا کرده و در اثر شوک حرارتی که به آن وارد شده است ،  بسیار مستحکم تر از قبل شده است . این شیشه ها از نظر انتقال نور ، رنگ ، وضوح ، شفافیت ، وزن ، ضریب انبساط گرمایی و سایر خواص شیشه هیچ تفاوتی با شیشه های معمولی ندارند . 
شیشه سکوریت در اثر فرایند حرارتی که متحمل می شود تا حدود 4 الی 5 برابر نسبت به شیشه های معمولی مقاوم تر است . این مقاومت هم از نظر ضربه مطرح است و هم از نظر مقاومت حرارتی . این شیشه ها به راحتی با هر ضربه ای نمی شکنند و در برابر افزایش دما در مواقع آتش سوزی مقاومت نسبی خوبی دارند . 
در نتیجه فرایند حرارتی انجام شده ، این شیشه ها در برابر شکستگی و انواع آسیب های احتمالی بسیار مقاوم اند و اگر هم زمانی شکسته شوند قطعات آن به قدری ریز است که هیچ گونه لبه ی تیز و خطرناکی ندارند و کاملا بی خطرند . شیشه ی سکوریت در زمان شکستن به قطعات پودری شکلی تبدیل می شود که به یکباره فرو میریزد و هیچ گونه خطر و آسیبی ندارد . 
اما شیشه ی سکوریت علاوه بر نشکن بودن یک تفاوت اصلی دیگر هم با سایر شیشه ها دارد . 
این شیشه ها به هیچ وجه قابل برش نیستند . 

 

 برش شیشه سکوریت

 

نحوه ی برش شیشه سکوریت

تمامی شیشه ها برای اینکه در مرحله ی اجرا به درستی نصب شوند نیاز به برش دارند . اما شیشه ی سکوریت به هیچ وجه قابل برش نیست . اگر هرگونه برش یا خراشی بر روی سطوح مختلف و لبه های شیشه سکوریت ایجاد شود تمامی شیشه به یکباره دچار ترک و شکستگی می شود و ناگهان فرو میریزد .
برای برش شیشه سکوریت ابتدا محلی را که قرار است شیشه سکوریت برای آن نصب شود به درستی و با دقت بسیار بالایی اندازه گیری می کنند . سپس در کارخانه ، شیشه ی سکوریت مطابق با این اندازه ها با دقت بسیار بالایی تولید می شود . اگر کوچکترین خطایی در اندازه گیری شیشه سکوریت رخ دهد در هنگام نصب و اجرا ، به هیچ عنوان شیشه ی ساخته شده قابل تغییر سایز نیست و باید شیشه ی جدیدی از نو ساخته بشود به همین دلیل دقت اندازه گیری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . 
 اگر شیشه ی سکوریت به هر نوع برش ، سوراخ یا زاویه ای نیاز دارد در مرحله ای که شیشه ی خام است بر روی آن ایجاد می گردد . پس از اینکه تمامی تغییرات ، برش ها ، سوراخ ها و زوایای مورد نظر بر روی شیشه ی خام ایجاد شد ، شیشه را تحت حرارت قرار می دهند تا فرایند سکوریت شدن آن آغاز شود . 
شیشه سکوریت پس از اینکه فرایند تولیدش به اتمام رسید به هیچ وجه قابل برش نیست . ایجاد کوچکترین سوراخی یا برشی در سطح آن می تواند به کل شیشه آسیب برساند و شیشه دچار شکستگی می شود . 

 

برش شیشه سکوریت

ابزار برش شیشه سکوریت

برای برش شیشه سکوریت ، زمانی که شیشه هنوز تحت فرایند حرارتی قرار نگرفته و هنوز شیشه ی ساده است تمامی برش ها و سوراخ ها به وسیله ی دستگاه های تمام اتوماتیک صورت می گیرند و دست و ابزارهای انسانی هیچ گونه دخالتی در برش آن ندارند . بدین ترتیب هم برش ها دقیق تر است و هم اندازه ها و زوایا مطابق اندازه ی اصلی ایجاد می شوند . 
بنابراین اندازه گیری دقیق زوایا و اندازه های محل نصب شیشه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . چون شیشه ی سکوریتی که قرار است در محل مورد نظر نصب شود مطابق این اندازه ها طراحی و ساخته می شود و کوچکترین خطایی در اندازه گیری ها می تواند شیشه ی سکوریت ساخته شده را غیر قابل مصرف کند و در نتیجه باید شیشه ی جدیدی از نو ساخته شود . 
شیشه های سکوریت به صورت از قبل آماده وجود ندارند و برای اینکه قابل نصب و اجرا شوند باید آن را از قبل سفارش داد تا مطابق ابعاد و اندازه های مورد نظر در کارخانه طراحی و ساخته شوند .

 

دستگگاه برش شیشه سکوریت

دستگاه برش شیشه سکوریت

مجموعه ی رامادر یکی از اولین و مطرح ترین برند های ایرانی فعال در صنعت شیشه  است . این جایگاه با سالها دانش و تجربه به دست آمده و حاصل تلاش تیمی بوده که از میان برترین و توانمند ترین متخصصان ایرانی انتخاب شده اند . تا محصولی برای شما آماده گردد که در خور شما و اطمینان شماست . زیبایی ، کیفیت و ایمنی محصولات مجموعه ی رامادر پاسخیست شایسته برای قدردانی از انتخاب شما که از میان ده ها نام ما را برگزیده اید . 
تمامی محصولات گروه رامادر زیر نظر مجرب ترین و حرفه ای ترین تکنسین ها و متخصصان صنعت شیشه طراحی و تولید می شود و تمامی مراحل بازبینی با دقت تمام انجام می گیرد  .
از نظر ما یک محصول حرفه ای زمانی به وجود می آید که برای طراحی و تولید هر مرحله از آن دقت بالایی در نظر گرفته شود و به تمامی ابعاد کار از نظر زیبایی ، کیفیت و ایمنی توجه کامل شود . 

 

ابزار برش شیشه سکوریت

شیشه سکوریت محصولی حساس و نسبتا گران است . از طرفی این محصول امروزه جایگاه بسیار مهمی در صنعت معماری پیدا کرده است . طراحان و معماران با ترکیب این شیشه و سایر متریال ها فضاها و نماهای منحصر به فرد و تحسین برانگیزی را خلق می کنند . پس انتخاب یک نام پرآوازه و مطمئن در این زمینه برای آنها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . که دستگاه برش شیشه سکوریت موجود در کارخانه رامادر از ماکانیزه ترین و جدید ترین دستگاهای برش می باشد که شیشه ای با کیفیت را برش زده و به مرحله تولید می رساند.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارشات خود می توانید با تلفن های مجموعه تماس حاصل نمایید . همکاران ما صمیمانه پاسخگوی شما خواهند بود . 

 

مقالات مرتبط