نرده استیل راه پله

نرده استیل راه‌پله به‌عنوان وسیله‌ای کاربردی برای رفت‌وآمد در هر سنی از افراد است، نرده استیل در انواع مختلف مثل پایه پیچ، پایه طرح دار، پایه پروفیلی و ... هست. این طرح‌ها بر اساس نیاز مشتری می‌تواند بر روی بالکن، پنجره، راه‌پله ساختمانی و ... نصب شود.

نرده استیل راه‌پله از لوله‌هایی از جنس استیل ضدزنگ هست که در ابعاد و اندازه‌های استاندارد ساخته و نصب می‌شوند.

• استاندارد نرده استیل راه‌پله : لوله استیل با قطر 51 میلی‌متر  و دستگیره یا همان هند ریل‌ها لوله‌هایی به قطر 38 میلی‌متر و پایه‌های اصلی نرده لوله استیل به قطر 16 میلی‌متر ساخته می‌شود.
 

از مزایای انتخابی نرده استیل راه‌پله:

1. ضد خش است.

2. زنگ نمی‌زند.

3. در برابر حرارت مقاوم.

 

نرده استیل راه پله

حتما بخوانید: ارتفاع نرده استیل راه پله

نرده

نرده برای پایدار سازی و ایجاد حفاظ و تکیه گاه در پله، بالکن، تراس و... ساخته می شود. نرده پله ها برای بالا رفتن و پایین آمدن از پلکان ها و پله برقی برای جلوگیری از سقوط صدمه زننده به کار می رودنرده ها را اغلب با استفاده از اتصالاتی به دیوار متصل می کنند تا استقامت و پایداری خود را حفظ کند. نرده ها در جنس و طرح های مختلفی برای دکورهای متفاوت داخل و خارج ساختمان ها به کار می رود. 

 

نرده استیل

نرده استیل یکی از انواع نرده می باشد که به دلیل زیبایی در طراحی و مقاومت در برابر رطوبت و شرایط آب و هوایی و زنگ نزن بودن استیل جایگزین بسیار مناسب و عالی نرده های کلاسیک می باشد. نرده استیل مدل ها و طرح های متنوعی دارد که بر اساس ظاهر داخلی و نمای ساختمان می توان از مدل ها و  انواع مختلف آن استفاده کرد. نرده استیل برای حفاظت و ایمنی افرادی که در حال رفت و آمد از پله هستند در کنار دیوار و روی سنگ پله ها نصب می شود.نرده استیل به جز زنگ نزن بودن خصوصیت بسیار عالی دارد این است که شکل پذیر است و می توان در اشکال متنوع طراحی کرد.

 

قطعات نرده استیل

نرده استیل از قطعاتی با کیفیت های مختلف تولید می شود. قطعات استیل 304 از نوع بسیار باکیفیت می باشد که به صورت شمش های استیل ساخته و در بازار موجود می باشد و می توان از آن برای سالهای متمادی استفاده کرد به طوری که از کیفیت آن کاسته نشود.از نظر قیمت و کیفیت قطعه استیل 304 از انواع دیگر گران تر و کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است.قطعه دیگری از نرده استیل 201 است که از نظر کیفیت و قیمت در رده دوم قرار دارد و به صورت ورق های سبک و پروفیل ضایعاتی با ضخامت کم تولید می شود. قطعات سربی و برنجی نرده استیل که توسط آب کاری استیل تولید می شود که از نظر قیمت و کیفیت در پایین ترین درجه قرار می گیرد.

 

قطعات نرده استیل

 

ارتفاع نرده استیل:

بر اساس مقرارت ملی ساختمان ارتفاع نرده آلومنیوم و استیل نباید بیشتر از 85 سانتی متر باشد. با افزایش ارتفاع طول نرده استیل ها از استحکام و مقاومت نرده کاسته می شود. هم چنین به دلیل افزایش طول موجب بالا رفتن وزن نرده ها می شود که این امر نیز باعث بیشتر شدن فشار به قسمت پایین نرده ها افزایش می یابد. در نتیجه نرده های نصب شده شل می شوند و استحکام خود را از دست می دهند.

 

نرده استیل راه پله:

نرده استیل راه پله محافظی است که برای حفاظت افراد از خطر پرت شدن و افتادن افراد از راه پله نصب می شود. نرده استیل راه پله از لوله هایی از جنس استیل ضد زنگ می باشد که در ابعاد و اندازه های استاندارد ساخته و نصب می شوند.استاندارد نرده استیل راه پله : لوله استیل با قطر 51 میلی متر  و دستگیره یا همان هند ریل ها لوله هایی به قطر 38 میلی متر و پایه های اصلی نرده لوله استیل به قطر 16 میلی متر ساخته می شود.نرده استیل راه پله علاوه بر طرح های ساده که تنها از لوله های استیل ساده ساخته می شود طرح های دکوراتیوی از قبیل دو سر گلابی،نرده استیل پایه قلیونی، نرده استیل شیشه خور، نرده استیل پایه چوب، نرده استیل پایه پیچ و.... می باشد. 

 

نرده استیل پله

نرده استیل پله برای پله های خارج ساختمان استفاده می شود. بنا به موقیت قرار گیری در فضای آزاد نرده استیل پله باید از مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی داشته باشد، به همین دلیل قطعات استفاده شده در نرده استیل پله از نوع 304 می باشد.همچنین نرده استیل پله را در برخی راهروهای بیمارستان ها، برج ها و ... نیز استفاده می کنند.

 

نرده استیل پله

حتما بخوانید: قیمت نرده استیل


نرده استیل بالکن

نرده استیل بالکن حفاظی است که بین فضای اصلی بالکن و نمای بیرونی ساختمان ساخته و می شود و باعث تفکیک نمای بیرون و فضای اصلی بالکن می شود.که این کار باعث حفظ جان و مانع پرت شدگی و سلامت افراد در طبقات بالا تر می شود. در اجرا و نصب نرده اتیل باید به ارتفاع دقیق و نحوه قرار گیری نرده ها توجه داشت تا مانع عبود کودکی از بین نرده ها شود و مانع از رخ دادن حوادث دلخراش شود. در نرده بالکن باید از استیل 304 استفاده شود که در مقابل شرایط جوی بسیار مقاوم بوده و ضد زنگ می باشد. ارتفاع نرده بالکن باید بین 110-140 میلی متر و باید به صورت عمودی اجرا شود تا از خطر افتادن جلوگیری کند. تمامی اندازه ها طبق استاندار مقررات ملی و استاندارد آتش نشانی می باشد. همچنین به دلیل متنوع بودن در طراحی و زیبایی نرده استیل می تواند در ایجاد دید و منظره زیبا در نمای ساختمان ها کمک شایانی نماید.

 

نرده استیل پنجره

نمونه دیگری از نرده استیل می باشد که برای افزایش امنیت و زیبا تر شدن نمای خارج ساختمان از آن استفاده می شود. نرده استیل پنجره نیزدارای طرح  های متنوعی می باشد که با توجه به سلیقه مشتری و نمای ساختمان انتخاب می شود چون پنجره دارای دو لنگه ثابت و متحرک است به همین دلیل باید نرده استیل پمجره به گونه ای نصب شود که امکان جابه جایی پنجره را فراهم کند. همچنین به دلیل نصب حفاظ در نمای ساختمان باید از نوع بسیار مقاوم قطعات استیل استفاده کرد تا زنگ نزند و زیبایی خود را برا مدت بسیار زیاد حفظ کند.

 

نرده استیل پنجره

 

نرده استیل دکوراتیو:

نرده استیل دکوراتیو یک انتخاب بسیار عالی و زیبا برای ایجاد کردن دکوراسیونی چشم گیر به فضای داخلی ساختمان و راه پله ها می باشد که علاوه بر زیبایی موجب امنیت افراد در حال تردد از پله ها می باشد. لوله های استیل دکوراتیو برای زیبا تر شدندر رنگ های مختلف تولید و به اشکال مختلف تغییر شکل داده می شوند و توسط لیزر، اشکال منظم روی آنها حکاکی می شود و رنگ آن متناسب با دکوراسیون خود می توانید انتخاب کنید.

 

نرده استیل دکوراتیو

حتما بخوانید: حفاظ استیل بانکی


نرده استیل شیشه خور

شیشه علاوه بر شفافیت ظاهری مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه دارد، این ویژگی نرده استیل شیشه‌خور از امنیت بالایی برخوردار است که با یراق‌آلات و قطعات نرده استیل ساخته می‌شود.

شفافیت شیشه‌های به‌کاررفته در نرده استیل شیشه‌خور مناسب برای اجرا در راه‌پله‌ها و فضاهایی است که نور فضا در آن‌ها اهمیت دارد. شیشه‌های به‌کاررفته در نرده‌های شیشه‌ای اغلب از نوع سکوریت هست.

نرده استیل شیشه‌خور برای انعکاس نور گزینه مناسبی است.

• برای نگه‌داشتن شیشه روی انواع پایه‌های گرد و چهارگوش می‌توان از نرده استیل شیشه‌خور استفاده کرد.

• انواع نرده شیشه شامل: نرده شیشه‌ای فیکس پوینت، نرده شیشه‌ای اکس پوز، نرده شیشه‌ای اسپیگت، نرده شیشه‌ای با پایه شیشه گیر.

نرده استیل شیشه‌خور ترکیبی است از شیشه‌های سکوریت و لمینیت باضخامت 10-20 میلی‌متری و قطعات نرده استیل است که بنا به نیاز و سلیقه مشتری نوع آن انتخاب می‌شود.
 

 

نرده استیل شیشه خور


مزایای نصب نرده استیل:

نرده استیل هنگام تولید به سطح صاف و صیقلی تبدیل می شود، که ویژگی ضد خش و تیره شدن رنگ را دارد، در مقایل شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم بوده، ضد زنگ و ضد سایش می باشد. نرده استیل دارای ساختار مستحکم می باشد که در برابر انقباض، انبساط و ضربه مقاوم بوده، که همه این عوامل موجب کارایی زیاد و طول عمر بالای نرده استیل می باشد می توان آن را برای سالهای متمادی و طولانی استفاده کرد.

 

 

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادُر