نصب چشمی کرکره برقی

کرکره برقی به‌وسیله یک موتور و انرژی الکتریکی کار می‌کند. موتور کوچکی در کرکره برقی تعبیه می‌شود که به‌وسیله انرژی تولیدی در آن و با استفاده از ریموت کنترل درب کرکره برقی باز و بسته می‌شود. منبع تغذیه موتور کرکره برقی می‌تواند نیروی برق شهری یا انرژی تجدید پذیر خورشیدی باشد. با نصب چشمی کرکره برقی می‌توان توسط ریموت کنترل و پانلی که در داخل کرکره قرار داده می‌شود از راه دور باز و بسته شدن آن را کنترل کرد.

از مزایای مهم کرکره برقی می‌توان:

• از نصب چشمی کرکره برقی رامادر می‌توان به‌عنوان امنیت شخص یا خودرو اشاره کرد.

نصب چشمی کرکره برقی در مکان‌های مختلفی از قبیل درب پارکینگ ساختمان‌ها، مراکز تجاری، صنعتی، مغازه‌ها و.... برای جلوگیری از ورود افراد استفاده می‌شود.

 

نصب چشمی کرکره برقی

حتما بخوانید: راهنمای انتخاب کرکره برقی مناسب


مزایای کرکره برقی

  • موجب زیبایی پارکینگ مننازل مسکونی یا فروشگاها می شود.

  • قابلیت شستشو دارد

  • به دلیل تنوع در رنگ تیغه ها میتوان رنگ آن را متناسب با هارمونی رنگ محیط انتخاب کرد تا زیبایی محیط دو چندان شود و ترکیب چشم نوازی ایجاد کند.

  • بالا بودن امنیت که موجب ضد سرقت شدن برای مکان استفاده شده. 

  • راحتی در استفاده و مجهز بودن به سیستم کنترل ریموت

  • مناسب برای شرایط آب و هوایی و اقلیم های مختلف

  • باز و بسته کردن به صورت دستی در زمان قطع جریان برق

 

انواع کرکره برقی:

کرکره برقی بر اساس نوع موتور و تیغه های استفاده شده در آن را می توان در مکانهای مختلف نصب کرد که در این صورت با انواع مختلف کرکره برقی آشنا می شویم، انواع مختلف کرکره برقی برا کارکرد های مختلفی مناسب می باشند که از مزایای مشترک برخوردار هستند که مهمترین مزیت آن امنیت بالا ، راحتی در استفاده، ایجاد زیبایی در محیط می باشد در زیر انواع کرکره برقی استفاده شده در مکانهای مختلف را معرفی می کنیم.

 

کرکره برقی پارکینگ

کرکره برقی پارکینگ به‌عنوان درب ورودی دوم هر ساختمانی است که از آن به‌عنوان ورود ماشین یا افراد استفاده می‌شود. در کرکره برقی پارکینگ، موتور جزو اصلی برای حرکت درب است. درمجموع مدل موتور و تیغه آن تفاوتی ندارند و عملکرد اجرا در همه به یک صورت است. می‌توانیم برای زیبایی بیشتر نمای ساختمان در کرکره برقی پارکینگ از رنگی متناسب با ساختمان انتخاب کنیم؛ و ازلحاظ هزینه‌ای مقرون و به‌صرفه است.

• کرکره برقی استفاده‌شده در پارکینگ منازل از جنس آلومینیوم سبک که در برابر صدا و شلوغی عایق مناسبی است.

• امکان نصب چشمی در کرکره برقی پارکینگ ایمنی را بالا می‌برد.

• استفاده از کرکره برقی پارکینگ موجب ایجاد فضای بیشتری برای استفاده از پارکینگ می‌شود.

 

کرکره برقی پارکینگ

حتما بخوانید: قیمت کرکره مغازه


نصب چشمی درب پارکینگ

نصب چشمی درب پارکینگ به این صورت که هنگام عبور افراد، خودرو یا هر جسم دیگری سنسورهای چشمی درب پارکینگ هنگام تشخیص جسمی در زمانی که درب در حال حرکت به سمت بسته شدن هست سرعت آن کاهش پیدا می‌کند، درب از حرکت می‌ایستد و یا در صورت نیاز تا آخر باز می‌شود. در این حالات کرکره به فرد یا هر جسم دیگری که در زیر کرکره قرار دارد برخورد نکرده و موجب ایجاد خطر نمی‌شود. بنابراین توضیحاتی که درباره انواع فتوسل های چشمی داده‌شده می‌توان بر اساس نیاز و متناسب با کارایی و محل نصب یکی از چشمی‌ها را انتخاب و برای نصب چشمی درب پارکینگ استفاده نمود.

• اگر تمایل به نصب چشمی درب پارکینگ  دارید رامادر می‌تواند نیاز شما را از هر لحاظ تأمین نماید.

• برای اطلاع از شرایط نصب چشمی درب پارکینگ و تخفیفات ویژه با رامادر در ارتباط باشید.

 

نصب چشمی درب پارکینگ

 

کرکره برقی فروشگاه :

در گذشته درب اغلب مغازه ها و فروشگاه ها به صورت دستی باز و بسته می شد و اغلب از کرکره دستی استفاده می کردند.با گذشت زمان این نوع درها به دلیل امنیت کم و سختی در استفاده از آن منسوخ شد و جای خود را به کرکره برقی داند که از نظر امنیت در سطح بسیار بالایی قرار دارد که این امر موجب آسوده خاطر شده صاحبان فروشگاه و مغازه ها از بابت اجناس خود شده.

کرکره اتوماتیک صنعتی: 

با اتوماسیون شدن کارخانه ها و مکانهای صنعتی سرعت کار بالا رفته که این امر باعث شده تا صاحبان صنعت به فکر استفاده از کرکره برقی در کارخانه ها و تولیدی های خود باشند تا هم سرعت کار خود را افزایش دهند هم از زیبایی و تنوعی که در محیط بوجود می آورد استفاده کنند تا از خستگی و دلزدگی جلوگیری کنند. سرعت باز و بسته شدن بالا، عایق حرارتی و صوت، مقاومت و استحکام بالا از جمله مزایای کرکره برقی می باشند.

کرکره اتوماتیک پنجره:

کرکره برقی پنجره برای پنجره منازل یا ادارات یا درب های کوچک نفر رو  برای بالا بردن امنیت می توان استفاده کرد. که این امر خود میتواند در ایجاد آرامش و کاهش سرو صدا در منازل کمک شایانی نماید. به راحتی میتوان کرکره برقی را باز و بسته کرد و در صورت نیاز از فضای پشت پنجره استفاده کرد. کرکره برقی پنجره میتواند عایق بسیار خوبی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی سرمایشی و گرمایشی در فصل تابستان و زمستان از داخل منازل به بیرون باشد. می توان رنگ تیغه کرکره ها را متناسب با نمای ساختمان انتخاب کرد تا هارمونی و زیبایی نما را افزایش دهد.

چشمی درب های الکتریکی:

چشمی در مقابل درب های کنترلی برقی نصب می شودنحوه کار چشمی به این صورت است که هنگام بسته بودن درب یا کرکره خطی مقابل درب، توسط سنسور مادون قرمز ایجاد می شود، که قابل مشاهده نیست، ایجاد می کند و هنگامی که مانع یا جسمی مقابل آن قرار می گیرد و موجب قطع ارتباط فرستنده و گیرنده می شود به طور خودکار درب باز می شود. ساختار و عملکرد همه چشمی ها در درب یا کرکره ها شبیه به هم هستند. همه آنها دارای فرستنده و گیرنده های مادون قرمز هستند، هنگامی که ارتباط فرستنده و گیرنده در زمان قرار گیری اجسام در بین آن و تشخیص جسم قطع شود از حالت بسته به حالت باز تغییر می کند. که این باز و بسته شدن سریع موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.  تضمین ایمنی و امنیت و ایجاد سرعت در رفت و آمد از مزایای استفاده از چشمی در درب اتوماتیک می باشد.

انواع چشمی های ایمنی:

فتوسل معمولی: در این چشمی ها فرستنده بروی دیوار قرار می گیرد و گیرنده در مقابل آن، طول برد آن معمولا 15 متر می باشد. چشمی معمولی ، در درب اتوماتیک و راه بند ها استفاده می شود.ارتفاع قرار گیری فرستنده و گیرنده بین 60-70 سانتی متری سطح زمین می باشد.

فتوسل با برد بلند: نصب و استفاده از فتوسل برد بلند همانند مدل معمولی فتوسل می باشد و تفاوت عمده آنها طول برد بلندی است که تا برد 35 متری مورد استفاده قرار می گیرد و برای چشمی درب اتوماتیک یا کرکره برقی که عرض زیادی دارند مناسب می باشد.
 

انواع چشمی کرکره برقی

حتما بخوانید: قیمت کرکره برقی

 

نصب چشمی درب اتوماتیک

چشمی درب اتوماتیک به‌عنوان ابزاری است که کنار درب‌های اتوماتیک نصب می‌شود. در صورت نصب چشمی درب اتوماتیک زمانی که چشمی رو به روی‌هم قرار می‌گیرند یک خط مادون‌قرمز که با چشم قابل دید نیست جلوی درب خودکار ایجاد می‌کند. از مشکلاتی که در صورت خرابی چشمی درب اتوماتیک می‌افتد می‌توان به بازماندن درب اشاره کرد به صورتی که وقتی شما ریموت را می‌زنید درب اتوماتیک شما با شده و دیگر بسته نمی‌شود در این صورت باید فتوسل ها چک شود.

نصب چشمی درب اتوماتیک در بالای درب اتوماتیک در ارتفاع 70 سانتیمتری از زمین انجام می‌شود.

• هنگام نصب چشمی درب اتوماتیک باید دقت به ارتباط مادون‌قرمز دو طرف از درب باشد.

 

نصب چشمی درب اتوماتیک

 


فتوسل گردان

از نظر عملکرد و نحوه نصب مانند فتوسل معمولی است.در این فتوسل گیرنده و فرستنده هر دو روی یک پایه درحال چرخش نصب می شود تا زاویه دید و قرار گیری سنسورهای فرستنده و گیرنده چشمی به صورت دقیق تنظیم شوند تا در یک خط قرار بگیرند که تشخیص اجسام به راحتی صورت پذیرد.

فتوسل وایرلس

در این چشمی ها سیم کشی برای فرستنده و گیرنده  مادون قرمز انجام نمی شود و انرژی تشخیص آن از طریق باتری که داخل آن قرار دارد تامین می شود و در اختیار سیستم تشخیص چشمی قرار می گیرد. توصیه می شود این فتوسل ها در محل هایی که امکان سیم کشی وجود ندارد نصب شود.

فتوسل آینه ای

درنصب این فتوسل ها به صورتی است که هردو سیستم گیرنده و فرستنده بر روی دیوار نصب و در مقابل آنها آینه ای نصب می شود تا با انعکاس نور فرستنده گیرنده آن را دریافت و و به این صورت ارتباط بین آنها برقرار که موجب تشخیص اجسام می شود البته معایبی از قبیل تنظم دشورا برای هم راستا کردن فرستنده و گیرنده، و کوتاه بودن برد آن نسبت به سایر چشمی های موجود را دارد.

 

 

 

تهیه و تنظیم: تحریرریه رامادر