پارتیشن شیشه ای برای دفتر کار

پارتیشن شیشه ای درواقع پانل هی شیشه ای از جنس شیشه سکوریت می باشد که برای جدا سازی فضا در ادارات و دفاتر کار مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم پارتیشن بندی برای دفاتر می تواند موجب انعطاف پذیری محیط کار می شود و با این کار شما قادر خواهید بود که با تغییر تنوع سازمان اداری موجب تغییر در سازمان فضایی اداره و محیط کار خود شوید، و با این کار در پول و زمان صرفه جویی نمایید. شاید در ابتدا هزینه نصب آن در نظرتان بالا باشد اما با مرور زمان و طول عمر بالا  و آسانی در نگهداری آن نسبت به شیشه های ثابت باعث می شود تا متوجه این موضوع شوید که از هزینه بالایی برخوردار نمی باشد. پارتیشن شیشه ای را می توان بنا به نیاز و متناسب با دکوراسیون فضای کاری خود به صورت کاملا شیشه تا سقف و همچنین در ارتفاع کمتر نصب نمود. برای بوجود آوردن تنوع و راحتی بیشتر در پارتیشن اداری می توانید از درب های کشویی لولایی و... به صورت دستی یا اتوماتیک استفاده نمایید که این کار موجب جداسازی فضا و ایجاد فضای بزرگتر را می دهند. پارتیشن های اداری خاصیت ضد صدا دارند که این امر موجب کاهش سرو صدا در فضای کاری و افزایش راندمان کاری می گردد.

پارتیشن شیشه ای برای دفتر کار

پارتیشن تک جداره:

در نصب پارتیشن اداری تک جداره از تعداد ستون استفاده می شود که قرار گیری پارتیشن بر روی زمین را راحت می کند. به طوری که موجب استقامت بالا و عدم لغزندگی پارتیشن می شود. این نوع پارتیشن به صورت قاب یک تکه می باشد که پروفیل های آن هنگام طراحی و نصب حذف می شود که باعث می شود پارتیشن به صورت یک دست و زیبا دیده شود. پروفیل های استفاده شده در نص بپارتیشن شیشه ای از جنس آلومنیوم با روکش آنادایز می باشد.   

پارتیشن دو جداره:

 برای ساخت پارتیشن دو جداره از دو شیشه سکوریت 10 میلی متری استفاده می شود. در ساخت و نصب پارتیشن دو جداره برخلاف تک جداره از ستون استفاده چندانی نمی شود و به صورت یک تکه و بزرگ تولید می شود. به دلیل دو جداره بودن شیشیه ها بدنه ستقامت کافی را دارد. و نیازی به ستون اضافی برای ایجاد استقامت و نگهدارندگی و کاهش لغزنگی ندارد. دلیل اصلی و مهم یک تکه موجب می شود تا پارتیشن شیشه ای دو جداره به عنوان پارتیشن محبوب انتخاب گردد، حذف پروفیل ها و هم چنین ستون های بین شیشه ها می باشد که باعث شده تا یک فضای زیبا و آرام بوجود آورد تا همراه آن تنش فضای کار از بین رفته و عملکرد کارکنان افزایش یابد. شیشه این نوع پارتیشن ها می تواند به صورت ساده، مات، رنگ و یا طرح دار انتخاب نمود.

پارتیشن شیشه ای برای دفتر کار

پارتیشن شیشه ای طرح چوب:

پارتیشن شیشه ای با طرح چوب در واقع پارتیشنی با شیشه ای از جنس سکوریت با ضخامت 8-10 میلی متر می باشد که  فریم استفاده شده برای پارتیشن از فریم چوب ام دی اف استفاده می شود که در مواردی از نوع چاپ شده طرح چوب استفاده می شود که از نظر قیمت و کیفیت بهتر از پارتیشن ام دی اف می باشد. پارتیشن شیشه ای با طرح چوب در نوع پارتیشن تک جداری و دو جداره موجود می باشد. پارتیشن شیشه ای چوبی به دلیل تنوعی که در نوع فریم آن وجود دارد می توانند فضای متنوع و زیبایی در محیط کاری بوجود آورد. 

پارتیشن شیشه ای فریم لس:

پارتیشن فریم لس یا بدون فریم یک یاز انواع پارتیشن شیشه ای می باشد که از شیشه سکوریت تک جداره ساخته می شود. می توان برای ایجاد تنوع در پارتیش فریلم لس از شیشه ای سند بلاست در طرح های دلخواه استفاده نمود. پارتیش شیشه ای فریم لس به دلیل ایجاد کردن فضای باز و باز بودن زاویه دید و یک دست بود بسیار مورد توجه دفاتر کار و اداره ها می باشد. به دلیل فاقد فریم بودن پارتیشن فریم لس موجب شده تا فضای کمتری در روی زمین برای نصب و اجرا اشغال نماید. که در این حالت فضای بیشتری را برای استفاده در اختیار کارکنان می گذارد. پارتیشن شیشه ای فریم لس در انواع مختلف بدون چهارچوب درب، با چهارچوب فلزی و درب شیشه ای، با چهار چوب و درب چوبی موجود می باشد.

پارتیشن شیشه ای با فریم:

 در پارتیشن های شیشه ای که، ساخت و اجرای آنها بنا به سلیقه مشتری از فریم ها مختلفی استفاده می شود نمونه ای از این فریم ها فرم آلومینیومی در انواع مختلف می باشد مانند فریم های کاور استیل شده، فریمU با رنگ کوره ای، فریم M با رنگ الکترو استاتیک را نام برد. 

در تولید قاب بندیهای این نوع پارتیشن از ظرافت و دقت خاصی استفاده می گردد تا زیبایی و جلوه پارتیشن دو چندان شود. فریم های تولید شده از کیفیت بالا و به وسیله کوره های مختلف به عمل می آید که موجب می شود فریم های تولید شده دارای کیفیت بالا و زیبایی خاصی باشد. نمونه ای از رنگ آنادایز فریم برای پارتیشن شیشه ای موجود می باشد که موجب زیبایی بیشتر پارتیشن و محیط اطراف آن می شود.

پارتیشن شیشه ای فرم دار به دلیل استفاده شدن آلومنیوم در تولید پروفیل آن از استقامت بسیار بالایی برخوردار می باشد. از خصوصیات خاص و منحصر به فرد پارتشین شیشه ای می توان به عایق صدا بودن آن اشاره کرد. که با داشتن حتی قطر کم شیشه ها درصد زیادی از ورود سرو صدا به داخل یا خارج پارتیشن را کنترل می کند.

قابلیت جابه جایی پارتیشن شیشه ای:

به دلیل مقاومت بالا و کیفیت بالای فریم و شیشه ای استفاده شده در پارتیشن شیشه ای می توان برای مدت زمان طولانی و زیادی از آن استفاده کرد تا جایی که می توان حتی پارتیشن نصب شده را به مکان های دیگر انتقال داد. قابلیت جابه جایی پارتیشن ها به دلیل خاصیت جمع شوندگی قسمت های جدا پارتیشن می باشد که می توان در صورت تمایل محل پارتیشن را تغییر داد بدون اینکه کوچکترین آسیبی وارد گردد. و به دلیل مقاومت بالای پارتیشن می توان دوباره برای سالهای متمادی از آن استفاده نمود.

پارتیشن شیشه ای برای دفتر کار

ویژگی و مزایای پارتیش شیشه ای:

استفاده از شیشه ای تک جداره و دو جداره از جنس سکوریت 10 میل

دارا بودن خاصیت آکوستیک بین 50-90 دسیبل 

متنوع بودن طرح ها و رنگ های شیشه ها 

امکان استفاده از شیشه های سندبلاست در طرحای کاملا مات، طرح دارو یا لوگو شرکت

بوجود آمدن فضای امن و حریم خصوصی برای کارکنان هر بخش

امان جابه جایی پارتیشن به مکان های دیگر

توان بازتاب نور خورشید به داخل پارتیشن و ایجاد فضای دلنشین

هزینه بسار کم در نگهداری پارتیشن شیشه ای 

استحکام و استقامت بسیار بالا

سطح اشغال بسیار کم پارتیشن و در اختیار گذاشتن فضای بیشتر برای محیط کار

تاثیر پارتیشن شیشه ای بر محیط کار:

پارتیشن شیشه ای به دلیل مزایا و ویژگی هایی که دارد مورد استفاده در بسیاری از ادارات و دفاتر می باشد. با استفاده از پارتیشن در محل کارخود به دلیل جدا سازی و اشغال کردن کم فضا می توانید فضای بیشتری برای اتاق های کارکنان درنظر بگیرید. که اینکار موجب افزایش تمرکز و روحیه افرارد می شود. همچنین با استفاده از شیشه های سندبلاست طرح دارد می توان میزان دید به داخل را کاهش داد بدون اینکه تغییری در مقدار نور وارده شده به فضا را داشت. خاصیت آکوستیک پارتیشن شیشه ای نیز باعث می شود تا آرامش فضای کاری افزایش پیدا کند و راندمان کاری کارکنان افزایش چشم گیری داشته باشد.