شیشه نسوز | شیشه ضد حرارت

دسته بندی ها: محصولات ، شیشه نسوز | شیشه ضد حرارت

شیشه نسوز

 

در این صفحه از شیشه نسوز با موارد زیر آشنا شوید:


شیشه ضد حریق، شیشه نسوز، شیشه ضد حرارت، شیشه ضد آتش همگی به یک ساختار و یک نوع شیشه اشاره می‌کنند که بین مردم متداول گشته است.
در ساخت شیشه نسوز و سایر شیشه‌های ضد حرارت از مقدار زیادی سیلیس اکسید بوریک جهت مقاومت بالای شیشه استفاده می‌شود. شیشه نسوز برای لوازم و ظروف خانگی نشکن هم استفاده می‌شود. شیشه نسوز به دلیل مقاومت بالا در ساخت شومینه‌ها هم استفاده می‌شود.
شیشه‌های مختلف دارای مقاومت‌های متفاوت در برابر شعله‌های آتش است.

شیشه‌های معمولی تا دمای 120 درجه مقاوم بوده و سپس به‌تدریج آب می‌شوند. شیشه سکوریت تا دمای حدود 300 درجه سانتی‌گراد در برابر گرما تحمل دارد. این شیشه‌ها در برابر شیشه‌های معمولی مقاومت بیشتری دارند. به شیشه هایی که در برابر آتش از مقاومت بیشتری برخوردار هستند شیشه شیشه مقاوم حرارتی گفته می شود.
شیشه نسوز چند ویژگی مهم دارد که بر اساس آن‌ها به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شود؛

 1. درجه مقاومت شیشه در برابر نفوذ گرما و حرارت
 2. درجه مقاومت شیشه در برابر انتقال دود و گازهای ناشی از آتش‌سوزی
 3. درجه مقاومت شیشه در برابر ورود شعله‌های ناشی از آتش

شیشه نسوز

شیشه ضد حرارت

شیشه ضد حرارت برای اولین بار در آلمان در قرن نوزدهم کشف و ساخته شد و به‌ تدریج رواج بسیاری پیدا کرد.

 • شیشه ضد حرارت دارای ضریب انبساط و انقباض بسیار پایینی است و همین ویژگی باعث می‌شود به ‌راحتی و با سرعت بتوان شیشه را گرم و یا سرد کرد.
 • شیشه ضد حرارت مقاومت بالایی هم در برابر مواد شیمیایی دارد و به همین دلیل در ساخت تجهیزات آزمایشگاهی به کار می‌رود.
 • شیشه ضد حریق در ساختمان‌ها جهت ایجاد دودبند در ورودی و راهروها منطبق با ضوابط شهرداری استفاده می‌شود.
 • شیشه ضد حرارت مقاوم به ضربه و حرارت است و نقش مهمی را در حفظ جان و مال انسان‌ها بازی می‌کند.
 • مراکز آتش‌نشانی قوانینی را در استفاده از شیشه ضد حرارت وضع کرده‌اند که قبل از کسب پروانه ساختمانی باید تمام و کمال اجرا شده باشد.

ازآنجایی‌که حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند رعایت نکات ایمنی امری حیاتی و در باب اندیشه است.

شیشه نسوز

قیمت شیشه نسوز | قیمت شیشه ضد حرارت

در ساختمان‌سازی یکی از مسائلی که نقش به سزایی در برابر آتش‌سوزی دارد شیشه است. هنگام آتش‌سوزی، آتش با وجود اکسیژن بیشتر گسترش پیدا می‌کند. معمولاً پنجره‌ها از شیشه معمولی استفاده‌ شده که به ‌محض افزایش درجه حرارت از ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد شیشه می‌شکند. در این حالت، با وجود اکسیژن آتش‌سوزی بیشتر می‌شود و گسترش می‌یابد. شیشه معمولی با شیشه سکوریت در برابر آتش‌سوزی تفاوتی ندارد و شیشه سکوریت در برابر شکست به قطعات ریز و غیر برنده خرد می‌شود، و در برابر این عمل از شیشه‌های ضد حرارت استفاده می‌شود که هم از لحاظ قیمت شیشه ضد حرارت مناسب و هم از لحاظ کاربرد. ساکنین می‌توانند برای امنیت بیشتر با هزینه‌ای مناسب در قیمت شیشه ضد حرارت با کارشناسان رامادُر در ارتباط باشند. قیمت شیشه ضد حرارت را با قیمتی مناسب از رامادُر بخواهید. قیمت شیشه ضد حرارت با توجه به مشخصات و ابعاد مورد نیاز شما متفاوت است.

عملکرد و کارایی شیشه ضد حرارت:

 1. محدود کردن انتشار گازهای داغ 
 2. عایق حرارت
 3. حفظ یکپارچگی

قیمت شیشه نسوز با توجه به نوع شیشه آن، که جزء کدام ‌یک از انواع شیشه است مشخص می‌شود. ضخامت شیشه هم تاثیر بسیاری در قیمت شیشه نسوز دارد. قیمت شیشه نسوز به دلیل استفاده از ارزان‌ترین نوع شیشه نسوز نسبت به سایر شیشه‌های نسوز مناسب‌تر است. جهت اطلاع دقیق از قیمت شیشه نسوز و انواع آن می‌توانید با ما تماس بگیرید.

شیشه نسوز

شیشه شومینه | شیشه ضد حرارت شومینه

در دکورهای مدرن امروزی جانمایی تک‌تک جزئیات اهمیت ویژه‌ای دارد؛ که یکی از این گزینه‌های مهم استفاده از شومینه است. انواع مختلفی از شومینه طراحی‌شده که یکی از آن‌ها شومینه شیشه‌ای است و می‌تواند برقی و گازی باشد. نکته قابل ‌توجه در ساخت آن، شیشه شومینه است که به باید در برابر حرارت مقاوم باشد و دود و گازهای ناشی از تولید آتش را از خود عبور ندهد.
یکی از گزینه‌های مناسب برای شیشه ضد حرارت شومینه استفاده از شیشه نوع اول (شیشه E-Integrity) است که حرارت را از خود عبور می‌دهد و فضای منزل را گرم نگه می‌دارد.

شیشه نسوز

شیشه ضد حریق

شیشه ضد حریق در هنگام آتش‌سوزی دود و آتش را انتقال نمی‌دهد و مانع از پخش آتش به سایر نقاط می‌شود. شیشه ضد حریق معمولاً در داخل یک قوطی آهنی از جنس هیدروکربن محاصره ‌شده و ایجاد حریم می‌کند. استفاده از رنگ در پروفیل یا آهن مورد استفاده برای شیشه‌های مقاوم حرارتی مجاز است اما این رنگ‌ها با تائید سازمان آتش‌نشانی است و اصطلاحاً رنگ‌های ضد حریق نامیده می‌شود.

شیشه نسوز

شیشه پیرکس

با پیشرفت فنّاوری و نیاز به استفاده از شیشه در صنایع مختلف و ساختمان‌سازی، ایجاد شیشه‌های مقاوم بیش‌ازپیش احساس شد و نوعی دیگر از شیشه به نام شیشه‌های ضد حرارت به وجود آمد. شیشه مقاوم حرارتی در برابر گرما تا دمای حدود 700 درجه سانتی‌گراد مقاومت دارد و به‌سختی شکسته می‌شود. شیشه مقاوم حرارتی یا شیشه پیرکس همان‌طور که از نامش مشخص است به انواع شیشه‌هایی گفته می‌شود که در برابر آتش بسیار مقاوم است و ذوب نمی شود.

شیشه نسوز

انواع شیشه نسوز

شیشه‌های نسوز می‌توانند در انواع و جنس‌های مختلفی از جمله شفاف، نیمه شفاف و مات تولید و به بازار عرضه می گردد. شیشه نسوز همچنین در انواع رنگ‌ها تولید می‌شود، اما مهم‌ترین ویژگی شیشه‌های رنگی این است که رنگ‌های مورد استفاده در انحا ضد حریق و نسوز است.

• شیشه ضد حرارت E-Integrity:
این نوع از شیشه‌های ضد حرارت نسبت به سایر مدل‌ها مقرون‌به‌صرفه تر بوده و در صورت آتش‌سوزی مانع از نفوذ شعله آتش و گازهای تولیدشده به داخل فضا می‌شوند. اما در برابر حرارت عایق نبوده و گرمای ناشی از آتش‌سوزی را به داخل انتقال می‌دهند.

 

• شیشه ضد حرارت EW-Radiation Control:
نوع دوم از شیشه‌های ضد حرارت بسیار شبیه به نوع اول بوده با این تفاوت که نسبت به نوع E حرارت کمتری را عبور داده و مقداری مقاومت شیشه در برابر عبور حرارت بالاتر است.

 

• شیشه ضد حرارت EI-Insulation:
شیشه ضد حرارت نوع سوم از مقاومت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و نه‌تنها دود و شعله آتش را عبور نمی‌دهد بلکه به دلیل چندلایه بودن در برابر عبور حرارت بسیار مقاوم می‌باشد.

شیشه نسوز

آیا این نوشته را دوست داشتید؟

رضایی 6 ماه قبل

برای سفارش شیشه و اطلاع از قیمت خط واتس اپ دارید؟

کارشناس رامادر 6 ماه قبل

با سلام جناب آقای رضایی عزیز، بله، ابتدای صفحه شیشه سکوریت یک دکمه سبزرنگ می باشد بر روی دکمه کلیک کنید می توانید از طریق برنامه واتساپ با کارشناسان رامادُر در ارتباط باشید. شماره واتساپ از کارشناسان رامادُر 09915777589

Mostafa 6 ماه و 2 هفته قبل

سلام یک سوال،
شیشه های نسوز در هنگام حرارت اگه به صورت اتفاقی آب ریخته بشه روی شیشه، شیشه خرد می شود؟

کارشناس رامادر 6 ماه و 2 هفته قبل

با سلام جناب آقای مصطفی عزیز، انواع شیشه با تحمل حرارت از 200 تا 1000 درجه موجود است. با وجود انواع شیشه در صورت ریختن آب، شیشه خرد می شود.

سجاد 8 ماه و 3 هفته قبل

سلام شیشه شومینه ابعاد 50*120میخواستم

کارشناس رامادر 8 ماه و 2 هفته قبل

با سلام جناب آقای سجاد عزیز، شما می بایست جهت راهنمایی بیشتر طبق خواسته خود وارد سایت رامادُر شوید و یا با کارشناسان رامادُر 56719189 در ارتباط باشید.

حجت 8 ماه و 3 هفته قبل

سلام خسته نباشید .من ساکن رشت هستم . برای نصب حتما باید شما تشریف بیارید یا خودم میتونم نصب کنم ؟؟؟

کارشناس رامادر 8 ماه و 2 هفته قبل

سلام جناب آقای حجت عزیز، ابتدا شما مشخص کنید برای نصب چه محصولی است؟ در صورت نصب توسط شرکت شما می بایست با کارشناسان به شماره تماس 45136-021 در ارتباط باشید.

حمید منوچهری 9 ماه و 1 هفته قبل

با سلام
آیا شما ابعاد کم می فروشید؟ همچنین امکان برش با اشکال هندسی خاص مثلا هشت ضلعی هم وجود دارد؟

کارشناس رامادر 9 ماه و 1 هفته قبل

با سلام جناب آقای منوچهری عزیز، بله امکان تولید شیشه در ابعاد کوچک ممکن می باشد. همینطور امکان برش شیشه در اشکال مختلف وجود دارد.

علی سادات گل 2 سال و 4 ماه قبل

علی سادات گل
با درود
آیا شمال کشور نمایندگی فروش و نصب هم دارید؟

کارشناس رامادر 2 سال و 4 ماه قبل

با سلام جناب آقای سادات گل عزیز، شرکت رامادُر در تمام مناطق تهران نمایندگی دارد و برای انجام پروژه در شهرستان با توجه به ارزش ریالی، کار را بر عهده گرفته و به انجام پروژه می پردازد. در صورت راهنمایی برای اجرا با کارشناسان فروش شماره 021.45136 در ارتباط باشید.

مهری کاظم نیا 2 سال و 6 ماه قبل

سلام با تشکر از اطلاعات مفیدتان میخواستم بدانم اگر بخواهیم شیشه نسوز برای شومینه چوبی بخریم متر مربعی چند هست ؟

کارشناس رامادر 2 سال و 6 ماه قبل

با سلام خانم مهری کاظم نیا، جهت سفارش شیشه نسوز برای شومینه با شرکت تماس گرفته و با کارشناسان رامادُر شماره تماس 45136-021 در ارتباط باشید.

حسن 2 سال و 7 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من میخواستم بدونم که شما کجا تشریف دارید؟؟

کارشناس رامادر 2 سال و 7 ماه قبل

با سلام آقای حسن عزیز، شرکت رامادُر در تهران- خیابان اشرفی اصفهانی-ابتدای خیابان جلال آل احمد-پلاک 174-واحد6 طبقه اول می باشد.