دستگیره شیشه میرال-دستگیره شیشه نشکن

دستگیره به مجموعه یراق‌آلاتی اطلاق می‌شود که عمل باز و بسته کردن دب را انجام داده و جهت سهولت کاربر روی انواع درب و پنجره نصب می‌شوند. دستگیره شیشه میرال، هم مثل تمامی دستگیره‌ها عمل کرده اما جنس این دستگیره‌ها متفاوت از سایر یراق‌آلات درب است.

همانطورکه گفتیم ساختار دستگیره شیشه نشکن متفاوت‌تر از انواع آن است و رایج‌ترین دستگیره شیشه میرال از جنس استیل 304 یا همان استیل نگیر بوده و کروم و آلومینیوم سایر آلیاژهای مورداستفاده جهت جنس دستگیره شیشه نشکن هستند.

تنوع در جنس مورداستفاده جهت طراحی دستگیره شیشه نشکن، آن‌ها را جهت مصارف مختلف انعطاف‌پذیر می‌نماید. اما مرغوب‌ترین جنس دستگیره جهت استفاده در اماکنی که رطوبت بالایی داشته و نیاز به یراق‌آلات مقاوم باشد جنس استیل می‌باشد.

 

دستگیره مکعبی

 

دستگیره‌های استیل باروکش طلایی و نقره‌ای بوده و از ترکیب استیل با پلاستیک هم می‌توان جهت زیباتر کردن دستیگره شیشه میرال استفاده نمود.

دستگیره اولین و مهم‌ترین شیئی است که هنگام استفاده از یک درب جلب‌توجه می‌نماید بنابراین تأثیر بسیاری در ظاهر درب و جذابیت فضا دارد.

نکته مهم در نصب دستگیره شیشه میرال، درآوردن جاساز دستگیره قبل از تولید شیشه سکوریت بر روی شیشه است. بنابراین باید در انتخاب دستگیره دقت لازم را داشته باشید زیرا بعد از سکوریت کردن شیشه و ایجاد جاساز امکان تغییر جاساز وجود ندارد.

منظور از جاسازی بر روی شیشه ایجاد سوراخ بر روی شیشه جهت نصب دستگیره شیشه نشکن است.

 

دستگیره مشعلی

 

انواع دستگیره شیشه سکوریت-دستگیره در-دستگیره درب- دستگیره درب شیشه‌ای سکوریت-hk,hu nsj'dvi adai s;,vdj-nsj'dvi nv-nsj'dvi nvf-nsj'dvi nvf s;,vdj

دستگیره درب شیشه‌ای سکوریت همان‌طور که ذکر شد در اجناس متفاوتی تهیه و تولید می‌گردد.حال جهت پاسخ دقیق‌تر به این سؤال که انواع دستگیره شیشه سکوریت چیست و چه تفاوتی باهم دارند توضیحات زیر را مطالعه بفرمایید.

دستگیره در، قابل‌استفاده در انواع درب‌های دودبند، درب طرح اتوماتیک دستی، درب لولایی، انواع درب کشویی و تراس‌های شیشه‌ای و... می‌باشد.

موارد استفاده دستگیره درب سکوریت با توجه به کاربرد آن‌ها مشخص می‌گردد. برای مثال دستگیره درب مورداستفاده برای اماکن تجاری متفاوت از فضای منزل و استخر است که جداگانه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

 

دستگیره طرح کمان

 

دستگیره درب ورودی-دستگیره درب حیاط- دستگیره بلند-nsj'dvi fgkn-nsj'dvi nvf ,v,nd

ورودی‌ها مهم‌ترین نقاط تعریف فضا محسوب شده و اولین نقطه‌ای هستند که به هنگام ورود به فضا توجه ما را به خود جلب می‌کنند. جنس روکش دستگیره درب ورودی باید بسیار مقاوم باشد و در برابر بارندگی و سایش استحکام بالایی را دارا باشد. دستگیره درب حیاط با توجه به اینکه درب از چه نوعی باشد متفاوت است اما دستگیره‌های استیل بهترین انتخاب جهت درب ورودی شما هستند که در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی موجود هستند.

 

دستگیره قفل دار بلند

حتما بخوانید: شیشه نمایشگاه اتومبیل

 

معمولاً دستگیره درب ورودی در هر دو نوع ایرانی و خارجی آن موجود می‌باشد. 

دستگیره در طرح اس و طرح کمان، دستگیره درب مشعلی، دستگیره درب مکعبی،  دستگیره در دوسر کونیک و یک سر کونیک، دستگیره در صاف و لوله‌ای ایرانی، دستگیره‌های دو سر مات و وسط مات انواعی از این دستگیره‌ها هستند. تنوع در انتخاب رنگ انواع دستگیره سلیقه‌ای و با توجه به رنگ شیشه و فریم مشخص می‌گردد. جنس مورداستفاده در این دستگیره‌ها عموماً استیل 304می‌باشد.

 

دستگیره مدل اس s

 

انواع دستگیره‌های مذکور برای بیشتر درب‌های داخلی و ورودی مغازه‌ها و شیشه‌های دودبند کاربرد دارند.

دستگیره  بلند مانند: انواع دستگیره 90 سانتی، دستگیره 120 سانتی، دستگیره 150 سانتی و دستگیره 2 متری معمولاً خارجی بوده و برای دستگیره درب ورودی پاساژها، هتل و رستوران‌های مجلل، مراکز آموزشی، ادارات و شرکت‌های معتبر بسیار متداول بوده و از ظاهر زیبایی برخوردارند. دستگیره‌های بلند نیز استیل 304 بوده و در دورنگ طلایی و نقره‌ای موجود بوده و با توجه به نوع فریم و سایر یراق‌آلات مورداستفاده می‌توان یکی از رنگ‌ها را انتخاب کرد.

 

دستگیره لوله ای بلند

 

دستگیره تک سوراخ-nsj'dvi j; s,vho

دستگیره تک سوراخ اسپایدری و دستگیره تک سوراخ کریستالی دو نوع رایج دستگیره تک سوراخ هستند که در درب‌های کشویی استفاده می‌شوند. بهتر است از دستگیره تک سوراخ در این دو فضا استفاده کنید. 

1. در درب‌های کشویی مورداستفاده در فضاهای کوچکی مثل حمام و سرویس‌های بهداشتی که بیشترین حد استفاده از فضا در اولویت اول قرار دارد، دستگیره تک سوراخ با کمترین برآمدگی و درنتیجه کمترین اشغال فضا توصیه می‌شود.

 

دستگیره  شیشه نشکن

 

2. در فضاهایی که دهنه کوچک است و از درب کشویی استفاده می‌کنید، جهت بیشترین بازشو از دستگیره تک سوراخ استفاده نمایید؛ زیرا در استفاده از این دستگیره‌ها، درب به‌طور کامل بازشده و بیشترین بازشو را دارد. درب کشویی اگر در کنار یک شیشه ثابت باشد همیشه به دلیل استفاده از دستگیره حدود 15 سانت از بازشوی شمارا کسر می‌کند ولی اگر دستگیره مورداستفاده تک سوراخ باشد دستگیره به‌طور کامل در داخل درب قرارگرفته و درب کامل باز می‌شود.

دورنگ طلایی و نقره‌ای نیز برای دستگیره تک سوراخ اسپایدری موجود است. جنس دستگیره تک سوراخ کریستالی پلاستیک درجه‌یک  می‌باشد.

 

دستگیره تک سوراخ

 

دستگیره حوله‌ای-nsj'dvi p,gi hd

دستگیره شیشه سکوریت حوله‌ای همان‌طور که از نامش پیداست جهت استفاده در حمام و سرویس بهداشتی هنگام آویزان کردن حوله استفاده می‌شود و دیگر نیازی به نصب یراق جدا نیست. دستگیره حوله‌ای متشکل از دو دستگیره است؛ دستگیره بیرونی جهت آویزان کردن حوله و دستگیره داخلی جهت باز و بسته نمودن درب سکوریت استفاده می‌شود.

 

دستگیره حوله ای

حتما بخوانید: شیشه حمام مستر

 

دستگیره فرودگاهی-nsj'dvi tv,n'hid

یکی دیگر از انواع خارجی دستگیره شیشه سکوریت، دستگیره فرودگاهی است که از جنس استیل نگیر می‌باشد و در دورنگ طلایی و نقره‌ای موجود است. دستگیره فرودگاهی دارای قفل بوده و جهت حفاظ برای پارتیشن و درب‌های داخلی گزینه‌ای مناسب است. دستگیره فرودگاهی متشکل از دو دستگیره است و دستگیره مقابل که در شیشه ثابت نصب می‌شود به‌عنوان قفل درب عمل می‌کند.

 

دستگیره فرودگاهی

 

دستگیره هوپه

دستگیره هوپه یکی دیگر از انواع دستگیره درب شیشه‌ای سکوریت بوده با دستگیره‌های مذکور ازنظر ظاهری متفاوت است. دستگیره هوپه خارجی، برای درب‌های لولایی استفاده‌شده و آلیاژ بکار رفته در این نوع دستگیره آلومینیوم است. این نوع دستگیره ظاهری بسیار مناسب دارد و جهت استفاده در پارتیشن‌های اداری و داخلی مناسب می‌باشد. دستگیره هوپه نیز همانند دستگیره فرودگاهی حاوی دو دستگیره است.

 

دستگیره هوپه

حتما بخوانید: درب لولایی

 

دستگیره و قفل اثرانگشتی-nsj'dvi , rtg hev hk'ajd

دستگیره اثرانگشتی جهت استفاده در شرکت‌ها وادارات برای ثبت ورود و خروج کارمندان و پرسنل استفاده می‌شود. دستگیره و قفل اثرانگشتی انواع مختلفی  دارد اما کارکرد همه آن‌ها شبیه به هم است و در جنس‌های آلومینیوم، استیل و کروم موجود است. 

نحوه کار با دستگیره و قفل اثرانگشتی به‌صورت ثبت اثرانگشت و یا رمزی مشخص است که هنگام ورود فرد، با این رمز یا اثرانگشت وارد می‌شود و قابلیت ثبت 999 اثرانگشت را دارد.

 

دستگیره اثر انگشتی

 

قیمت دستگیره-قیمت دستگیره درب سکوریت-rdlj nsj'dvi-rdlj nsj'dvi nvf s;,vdj

دستگیره در انواع ایرانی و خارجی آن تولید و وارد می‌شود و با توجه به نیاز مشتریان قیمت دستگیره‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

• مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت دستگیره جنس آن است.

• فاکتور مهم تأثیرگذار دیگر در قیمت دستگیره درب سکوریت ارتفاع آن است، هرچه مواد بکار رفته در ساخت دستگیره بیشتر باشد واضح است قیمت دستگیره تفاوت دارد.

 

قیمت دستگیره

 

• وزن دستگیره‌ها عامل مهمی در قیمت دستگیره درب سکوریت و درنتیجه مرغوبیت آن است. دستگیره‌های با وزن کم ورقه‌ای نازک و توخالی بوده که در صورت وارد شدن ضربه‌ای کوچک، فرم اولیه خود را ازدست‌داده و تغییر فرم آن چندان خوشایند نیست.

• امنیت دستگیره یکی دیگر از عوامل مؤثر بر قیمت دستگیره درب سکوریت است. زیرا قفل درب برای بسیاری از مشتریان امری حیاتی است و دستگیره‌های قفل‌دار بدون شک بر قیمت دستگیره تأثیر می‌گذارند.

برای اطلاع از موجودی و قیمت دستگیره درب سکوریت می‌توانید با بخش فروش یراق‌آلات شرکت رامادر تماس گرفته و اطلاعات موردنیاز را کسب کنید.

 

دستگیره شیشه میرال

nsj'dvi adai ldvhg-nsj'dvi adai ka;k-nsj'dvi i,\i-hk,hu nsj'dvi adai s;,vdj-nsj'dvi nvf adai hd

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

مقالات مرتبط