لولا شیشه نشکن-لولای شیشه میرال

دسته بندی ها: یراق آلات شیشه سکوریت ، یراق آلات پارتیشن شیشه ای

لولا شیشه نشکن

 

شروع استفاده از شیشه به دیرباز برمی‌گردد. از سالیان قبل تاکنون شیشه سکوریت تغییرات زیادی به خود دیده و امروزه به پیچیده‌ترین نوع خود تکامل‌یافته است. گسترش استفاده از شیشه سکوریت از نمای خارجی ساختمان به نمای داخلی و دسته‌بندی گسترده آن بیانگر این حقیقت است. 

درب شیشه سکوریت یکی از موارد کاربردی در صنعت شیشه است. شیشه به خودی خود تبدیل به درب نمی‌شود و درب شیشه ای مانند تمامی درب‌ها نیازمند یراق‌آلات مخصوص جهت نصب و استفاده می‌باشد. یراق مورداستفاده جهت نصب درب، دستگیره شیشه سکوریت، قفل، لولای شیشه سکوریت، بست، استوپ، ریل و فریم شیشه سکوریت است.

 

در این مقاله به تشریح انواع لولا و کاربردهای هریک می‌پردازیم. لولای شیشه سکوریت همان‌طور که از نامش پیداست جهت استفاده در درب‌های لولایی یا پروانه‌ ای بوده و مخصوص به این نوع درب‌هاست.

لولای شیشه میرال یکی از یراق‌آلات مهم جهت نصب در سکوریت است. لولا شیشه نشکن جهت باز و بسته کردن درب و همچنین تحمل وزن درب تأثیر بسیار دارد و انواع مختلفی دارد که هریک کاربرد مخصوص به خود رادارند.

درب لولایی انواع مختلفی دارد و می‌تواند بدون کتیبه یا کتیبه دار باشد که در هر یک نوع استفاده از لولای شیشه میرال متفاوت می‌باشد.

از طرفی درب لولایی می‌تواند فریم دار یا بدون فریم باشد. در درب لولایی فریم دار در صورت نیاز به لولا، از لولای شیشه سکوریت توکار استفاده می‌شود.

لولای شیشه به شیشه

در درب‌های حمامی معمولاً لولای شیشه به شیشه و لولای شیشه به دیوار ضدزنگ استفاده می‌شود.

درب‌های ورودی راهروها و مغازه‌ها و همچنین درب‌های با ارتفاع بالا معمولاً از لولای 101، 102 و 103 یا 104 استفاده می‌نمایند.

بهترین گزینه برای پارتیشن‌ های شیشه ای لولای مرونی می‌باشد.

لولای شیشه میرال می‌تواند در رنگ‌ها و جنس‌های مختلفی باشد که در ادامه به شرح هر یک می‌پردازیم.

لولای شیشه میرال

انواع لولا شیشه نشکن عبارت‌اند از:

  • لولای 101
  • لولای 102
  • لولای 103
  • لولای 104
  • لولای شیشه به شیشه
  • لولای شیشه به دیوار
  • لولای مرونی

لولا شیشه سکوریت

لولا 101 شیشه سکوریت | لولا 101 استوپ خور

لولا 101 شیشه سکوریت برای اتصال پایین درب سکوریت به زمین استفاده می‌شود و دو نوع است:

  • لولای 101 استوپ خور
  • لولای 101 معمولی

درب توسط لولا 101 شیشه سکوریت و استوپ باز و بسته می‌شود درصورتی‌که استوپ روکار باشد لولای 101 استوپ خور و در صورتی که استوپ توکار باشد لولای 101 معمولی استفاده می‌شود. لولای 101 استوپ خور معمولاً برای درب‌های لولایی بزرگ استفاده می‌شود. همچنین درب‌هایی که دستگیره فرودگاهی دارند همیشه  از لولا 101 استوپ خور استفاده می‌شود.

لولای 101 استوپ خور توسط یک استوپ روکار که بر روی درب نصب می‌شود حرکت می‌کند و همچنین جاسازی لولای 101 استوپ خور با لولای 101 معمولی متفاوت است. 

لولا 101 شیشه سکوریت

لولا 101 شیشه سکوریت در بچه درب‌ها و درب‌های معمولی کاربرد دارد. لولای 101 معمولی دارای یک استوپ توکار می‌باشد که در داخل زمین فیکس می‌شود و قدرت زیادی در باز و بسته شدن درب دارد. ایراد لولای 101 معمولی این است که زمین کنده‌شده و استوپ در داخل زمین قرار می‌گیرد و جاسازی درب به‌صورت استاندارد است. در صورت استفاده از لولای 101 معمولی از 217 پایین برای ایجاد ارتباط لولا با زمین استفاده می‌شود.

درب‌های دودبند،تک درب و دو درب و سایر درب‌های بدون فریم حتماً از لولای 101 استوپ خور و لولای 101 معمولی استفاده می‌کنند.

لولای 101 معمولی و استوپ خور از جنس آلومینیوم بوده و دو نوع روکش استیل و کروم در برندهای مختلف برای آن استفاده می‌شود.

لولا 101 استوپ خور

لولا 102 | لولای 102 شیشه سکوریت

لولای 102 شیشه سکوریت برای نگه‌داشتن درب از قسمت بالای درب بوده و قرینه لولای 101 می‌باشد. لولای 102 شیشه سکوریت هم برای درب‌های کتیبه دار و هم درب‌های بدون کتیبه استفاده می‌شود.

لولا 102 در درب‌های بدون کتیبه می‌تواند با استفاده از 217 بالا به دیوار یا پروفیل آهنی متصل شود و توسط 217 بالا عمل چرخش را انجام دهد.

لولا 102 در درب‌های کتیبه دار با استفاده از لولای 103 و لولای 104 عمل چرخش را انجام می‌دهد که در ادامه به تشریح کاربرد هر یک می‌پردازیم.

معمولاً لولا 101 و لولا 102 دو قطب یک درب لولایی هستند که درب را از بالا و پایین حفاظت می‌کنند.

جنس لولای 102 شیشه سکوریتنیز آلومینیومی است و دو نوع روکش استیل و کروم برای آن استفاده می‌شود.

لولا 102 شیشه سکوریت

لولا 103 | لولای 103 شیشه سکوریت

لولای 103 شیشه سکوریت مکمل لولای 102 شیشه سکوریت بوده و فقط برای استفاده در درب‌های لولایی کتیبه دار کاربرد دارد. لولا 103 دو عملکرد دارد: اول اینکه همانند 217 بالا عمل کرده و چرخش لولای 102 توسط لولا 103 انجام می‌شود، کاربرد دوم لولا 103 نگه‌داری و ثابت کردن کتیبه و فیکس کردن آن توسط درب می‌باشد.

لولای 103 شیشه سکوریت فقط برای درب‌هایی که دو طرف دیوار یا دو طرف میله آهنی بوده استفاده می‌شوند. جنس لولا 103 نیز مانند تمامی لولاها آلومینیومی است و دو نوع روکش آلومینیومی و استیل دارد.

لولا 103 شیشه سکوریت

لولا 104 |  لولای 104 شیشه سکوریت

لولای 104 شیشه سکوریت در پارتیشن‌های شیشه ای که درب در کنار شیشه‌های ثابت قرار می‌گیرد استفاده می‌شود. لولای 104 شیشه سکوریت به‌جای لولای 103 شیشه سکوریت استفاده می‌شود و عملکرد آن کاملاً شبیه به لولای 103 است با این تفاوت که لولا 104 رابط بین کتیبه و شیشه ثابت کنار درب و درب است. درواقع درب را به شیشه ثابت و کتیبه متصل می‌کند.

لولا 104 حالت گونیایی دارد و درواقع لولای 103 را هم در داخل خود دارد. یک ضلع لولا درب را به شیشه ثابت کناری متصل و ضلع دیگر کاربرد لولا 103 را دارد. لولا 104 نیز از جنس آلومینیوم بوده و دارای روکش استیل و کروم می‌باشد.

لولا 104 شیشه سکوریت

لولای شیشه به شیشه | لولای شیشه به دیوار

درصورتی‌که نیاز به لولای 101 و لولای 102 نباشد یا مدل این نوع لولا مطابق سلیقه شما نباشد از لولای شیشه به شیشه و لولای شیشه به دیوار استفاده‌شده و درب به‌راحتی به داخل و خارج باز و بسته می‌شود. لولای شیشه به دیوار جهت اتصال درب به دیوار است و می‌تواند در درب‌های حمامی و سایر درب‌هایی که کتیبه ندارند (یعنی بالای درب خالی است) استفاده شود. 

لولای شیشه به شیشه جهت اتصال مستقیم شیشه به شیشه است و درب را به شیشه ثابت متصل می‌نماید. از طرفی وزن درب توسط شیشه ثابت کناری تحمل می‌شود.

جنس لولای شیشه به شیشه و لولای شیشه به دیوار از استیل 304 است و در برابر رطوبت بالا مقاومت بسیاری دارد. دو نوع استیل مات و براق و دورنگ طلایی و نقره‌ای برای این لولاها موجود است.

لولای شیشه به دیوار

لولای مرونی

پارتیشن‌های شیشه ای اداری و شرکت‌های معتبری که نمای شیشه اهمیت بسزایی دارد و زیبایی آن حرف اول را می زند بهترین گزینه جهت استفاده یراق‌آلات و لولای مرونی است. لولای مرونی از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار‌است و به‌یقین موردپسند عموم واقع می‌شود.

لولای مرونی

 

قیمت لولا شیشه سکوریت | قیمت لولای شیشه نشکن | قیمت لولا شیشه میرال

همان‌گونه که توضیح داده شد لولا انواع مختلفی دارد و کاربرد هر یک متفاوت است که با توجه به کاربرد آن‌ها قیمت لولا شیشه سکوریت متفاوت است.

لولا می‌تواند وارداتی و یا تولید داخلی باشد که هر دو در قیمت لولا شیشه سکوریت مؤثر است.

نوع استیل بکار رفته در لولا و ضد رطوبت بودن آن در قیمت لولای شیشه نشکن مؤثر است.

رنگ استیل مورداستفاده در تولید لولا در قیمت لولا شیشه میرال تأثیر بسزایی دارد.

قیمت لولا شیشه میرال می‌تواند تحت تأثیر برند لولا نیز تغییر کند.

برای اطلاع دقیق از قیمت لولای شیشه نشکن، برندهای موجود آن و هر یک از انواع لولاها با بخش یراق‌آلات ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت لولا شیشه میرال

آیا این نوشته را دوست داشتید؟