یراق آلات شیشه بالکن

دسته بندی ها: یراق آلات ، یراق آلات شیشه بالکن

یرق الات شیشه بالکن

 

در این صفحه از یراق الات شیشه بالکن با موارد زیر آشنا می شوید:

 

در زندگی شهری امروز و با توجه به محدود شدن فضای زندگی به آپارتمان ها بالکن حکم حیات خلوت را در خانه‌های امروزی یا آپارتمان ها ایفا می کند. از این رو زیبایی نمای بالکن و همچنین ایمنی آن از اهمیت خاصی برخوردار است. شیشه بالکن که به آن شیشه پارتیشن نیز گفته می شود علاوه بر زیبایی دارای ایمنی بسیار به ویژه برای بازی کودکان است. این قبیل شیشه‌ها ضمن مزایای فوق مزایای دیگری نیز دارند که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.
مزایای نصب بالکن شیشه ای با یراق آلات با کیفیت به شرح زیر است:

 1. جلوگیری از نفوذ آلاینده ها به داخل
 2. عایق صدا در برابر آلودگی های صوتی
 3. افزایش متراژ ساختمان
 4. استفاده با رنگ های عادی جهت افزایش نور محیط
 5. افزایش امنیت

این محصول انواع مختلف دارد که در زیر به نمونه هایی از آن اشاره می کنیم.
هدف از این مقاله آشنایی مختصر شما با یراق آلات شیشه بالکن و بررسی کلی آنها است.
یراق الات شیشه بالکن رامادُر با بهترین کیفیت و مرغوبیت بالا برای استفاده شما عزیزان قرار داده شده است.

یرق الات شیشه بالکن

 انواع یراق الات شیشه بالکن

شیشه بالکن یا به عبارت دیگر بالکن شیشه ای، با در کنار هم قرار گرفتن شیشه‌ها، علاوه بر زیباتر کردن نمای ساختمان، مانع از ورود هر گونه گرد و خاک، آب باران و صدا می شود. بدین ترتیب شما می توانید در فصول خوش آب و هوا، شیشه ها را جمع کرده و از هوای مطبوع و مناظر زیبا لذت ببرید.

استفاده از انواع یراق الات با کیفیت سبب افزایش طول عمر کار شما شده و مزایای دیگری نیز دارد:

 1. جمع شدن شیشه جهت استفاده از هوای مطبوع
 2. جلوگیری از ورود آلاینده ها
 3. عایق صدا در برابر آلودگیهای صوتی
 4. بالا بردن سطح امنیت
 5. بهره مندی از رنگهای عادی جهت افزایش نور محیط

امروزه به دلیل زندگی شهری و محدود شدن فضای زندگی به آپارتمان ها استفاده از شیشه‌ های سکوریت در بالکن سبب می‌شود تا حد ممکن بتوان از نور و چشم انداز های بیرون از محیط کار و زندگی خود استفاده کرد. نصب و اجرای محفظه شیشه ای بالکن امروزه بسیار مرسوم و مورد توجه قرار گرفته است. یراق الات شیشه بالکن مورد استفاده جهت بدنه اصلی بالکن شما از پنل هایی عمودی تشکیل شده است که برای شما دیدی بدون مانع ارائه می دهد. هر یک از پنل های شیشه ای نصب شده، مستقل است که به عنوان یک درب کشویی و یا به صورت درب لولایی نصب می شود.

حال به بررسی انواع یراق الات مصرفی از ابتدا تا انتها نصب شیشه بالکن می پردازیم:

 

 • شیشه سکوریت

از مهم ترین یراق الات نصب شیشه بالکن، شیشه سکوریت است. جهت درخواست و سفارش شیشه سکوریت طول و عرض اندازه شیشه نصبی را به دقت یاداشت کنید و در صورت داشتن طرح خاصی بر روی شیشه می توانید طرحی را خودتان ارائه دهید، در غیر این صورت در اختیار شرکت رامادُر بگذارید. اگر قصد نصب شیشه، از روی کف فضا را دارید، حتما طرح های سندبلاست را برای قسمتی از شیشه در نظر بگیرید.

یرق الات شیشه بالکن

 • ریل و فک آلومینیومی آکسترود

ریل و فک آلومینیومی آکسترود مصرفی در شیشه بالکن یکی از ریل‌های متداول و کاربردی در صنعت شیشه می‌باشد. ریل‌ آلومینیومی آکسترود دارای کاور و غلتک‌های مختص به خود است. همین طور بر روی ریل ها، فک آلومینیومی آکسترود قرار می گیرد که هم برای مقاومت بیشتر شیشه بر روی ریل و فک به صورت مستقل قرار می گیرد.
ابعاد ریل و فک آلومینیومی معمولا 50 و یا 60 سانتی متری است که شیشه سکوریت 8 میل متری در آن، جا می گیرد. برای نصب شیشه بالکن از 2 ریل و فک آلومینیومی آکسترود یکی سقف و دیگری در کف کار استفاده شده که پنل شیشه ها قابلیت باز شدن بر روی ریل را داشته باشند.


از انواع رنگ های ریل و فک شیشه بالکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفید آنادایز، شامپاینی آنادایز، نقره ای آنادایز
 • نقره ای رنگ کوره ای، مشکی رنگ کوره ای، سفید رنگ کوره ای، طرح چوب رنگ کوره ای

یرق الات شیشه بالکن

 • چِفت شَفتی

چفت شفتی و یا قفل شیشه برای شیشه بالکن از یراق الات مهم و اساسی است که توسط این ابزار پس از کنار هم چیده شدن شیشه ها می توان با این چفت به عنوان قفل استفاده نمود.

یرق الات شیشه بالکن

 • ایستگاه بازشو درب شیشه | دریچه

ایستگاه بازشو و یا دریچه از یرق الات دیگر برای نصب شیشه بالکن است که توسط چرخ های هدایت گر بالا و پایین به صورت کشویی در ریل حرکت می کند و در هر ایستگاه بازشو درب شیشه به صورت لولایی باز می شود. البته بستگی به طرح شیشه بالکن دارد که پنل های شیشه در یک سمت و یا در دو سمت از فضا شیشه جمع می شود و یا فقط یک طرف از فضا که نیاز به چند ایستگاه بازشو دارند.

یرق الات شیشه بالکن

 • درپوش فک

درپوش فک ابزاری است که برای انواع ریل شیشه سکوریت استفاده می شود و از طرفی به عنوان محافظ ریل از ورود گرد وخاک جلوگیری می کند.

یرق الات شیشه بالکن

 • چرخ و بلبرینگ

چرخ و بلبرینگ از مواد مرغوب و قابل استفاده از یراق الات نصبی در شیشه بالکن است. و دارای کیفیت بالا از آلیاژ مصرفی در تولید یراق الات است. قسمت استوانه ای شکل چرخ شیشه بالکن از جنس فولاد باکیفیت می باشد. از نوارهای مخصوصی در اطراف چرخ شیشه بالکن استفاده شده تا در مرور زمان باز نشوند.

یرق الات شیشه بالکن

 • درزگیر آلومینیومی

از درزگیر آلومینیومی به منظور پر کردن و پوشش دادن درزهای بین عایق ها استفاده می گردد. از درزگیر آلومینیومی به طول هر شاخه لوله ای 2متر به اندازه 20 سانت بیشتر اندازه گرفته می شود. فضای خالی از دو عایق رولی نیز به وسیله درزگیر آلومینیومی پوشانده می شود و عرض های  موجود در بازار 5، 7، 10 با ضخامت 30، 40، 80، 130، 170 میکرون در بازار موجود می باشد.

یرق الات شیشه بالکن

 • درزگیر مویی

درزگیر مویی به عنوان یک جارو صنعتی است که به صورت نوار لاستیکی طراحی شده و بر روی آن پرزهای پرپشت و یک اندازه قرار گرفته است. عملکرد درزگیر مویی از بین بردن صدای تیغه ها در هنگام حرکت و تماس با ریل است. این قطعه باعث می شود که تیغه ها بدون کوچکترین اصطکاک و برخورد در زمان حرکت باز و بسته شوند و دیگر نیازی به روغن کاری و سرویس های دوره ای نیست.

یرق الات شیشه بالکن

 • چسب پلی اورتان

چسب پلی اورتان یا چسب  PU که نوعی پلیمر است همان طور که می دانید نوعی مواد چسبنده است که از کاربرد پلی اورتان می توان به استفاده در انواع صنایع اشاره کرد. از پلی اورتان در انواع سنگ و پلاستیک و چوب و.... استفاده می شود. از جمله موارد مهم و اساسی در استفاده از چسب اورتان پر کردن درزها و آب بندی استفاده می شود. در واقع به عنوان یک عایق قوی عمل می کند. و از معایب این چسب می توان حساسیت و ضررهای پوستی اشاره کرد که حتما رعایت نکات پوستی الزامی است.

یرق الات شیشه بالکن

البته پس از نصب این پانل ها نگهداری و نظافت فضا برای شما بسیار راحت و سریع تر می باشد. این محصول پس از نصب معمولا در هر یک متر و شاید بیشتر یک نرده عمودی دارد. یکی دیگر از مزایای این یراق آلات شیشه بالکن ایمنی بسیار بالای آن برای بازی کودکان است که این خود می تواند دلیلی برای آرامش خانواده را فراهم آورد. از این رو این شیشه‌ها علاوه بر زیبایی حس خوب امنیت را نیز برای شما می تواند به همراه داشته باشد. در اینجا می خواهیم به معرفی انواع یراق آلات شیشه بالکن بپردازیم.

نحوه کارکرد سیستم به این شکل می‌باشد که پنل اول به‌صورت یک درب یا پنجره معمولی بازشده و پنل دوم بر روی ریل حرکت کرده و در انتها ریل (کنار پنل اول) 90 درجه چرخیده و بر روی پنل اول همانند صفحات کتاب باز می‌شود؛ و به همین شکل و به ترتیب پنل های بعدی در مسیر ریل حرکت کرده و بر روی یکدیگر باز و جمع می‌شوند.
شرکت رامادر با بهره‌گیری از فناوری های نوین و کادری مجرب و متخصص همواره در تلاش است تا برای شما مشتریان گرامی در این راستا محصولاتی با کیفیت بالا و ایمنی زیاد ارائه کرده و تا حد توان رضایت شما بزرگواران را فراهم آورد.

اتواع پاسار شیشه بالکن

آیا این نوشته را دوست داشتید؟