یراق آلات شیشه بالکن

دسته بندی ها: یراق آلات شیشه بالکن ، یراق آلات
یرق الات شیشه بالکن
یرق الات شیشه بالکن

 

فروشگاه آنلاین یراق آلات  ارتباط با کارشناس فروش

 

در این صفحه از یراق الات شیشه بالکن با موارد زیر آشنا شوید:

 

یراق آلات شیشه بالکن

در زندگی شهری با توجه به محدود شدن فضای زندگی به آپارتمان ها بالکن، حکم حیات خلوت را در خانه‌های امروزی ایفا می کند. از این رو زیبایی و ایمنی نمای بالکن از اهمیت خاصی برخوردار است.

مزایای نصب بالکن شیشه ای با یراق آلات با کیفیت به شرح زیر است:

 1. جلوگیری از نفوذ آلاینده ها به داخل
 2. عایق صدا در برابر آلودگی های صوتی
 3. افزایش متراژ ساختمان
 4. استفاده با رنگ های عادی جهت افزایش نور محیط
 5. افزایش امنیت

این محصول انواع مختلف دارد که در زیر به نمونه هایی از آن اشاره می کنیم. هدف از این مقاله آشنایی مختصر شما با یراق آلات شیشه بالکن و بررسی کلی آنها است. یراق الات شیشه بالکن رامادُر با بهترین کیفیت و مرغوبیت بالا برای استفاده شما عزیزان قرار داده شده است.

 

 انواع یراق الات شیشه بالکن

شیشه بالکن یا به عبارت دیگر بالکن شیشه ای، با در کنار هم قرار گرفتن شیشه‌ها، علاوه بر زیباتر کردن نمای ساختمان، مانع از ورود هرگونه گرد و خاک، آب باران و صدا می شود. بدین ترتیب شما می توانید در فصول خوش آب و هوا، شیشه ها را جمع کرده و از هوای مطبوع و مناظر زیبا لذت ببرید.

استفاده از انواع یراق الات با کیفیت سبب افزایش طول عمر کار شما شده و مزایای دیگری نیز دارد:

 1. جمع شدن شیشه جهت استفاده از هوای مطبوع
 2. جلوگیری از ورود آلاینده ها
 3. عایق صدا در برابر آلودگی های صوتی
 4. بالا بردن سطح امنیت
 5. بهره مندی از رنگ های عادی جهت افزایش نور محیط

امروزه به دلیل زندگی شهری و محدود شدن فضای زندگی به آپارتمان ها استفاده از شیشه‌ های سکوریت در بالکن سبب می‌شود تا حد ممکن بتوان از نور و چشم اندازهای بیرون از محیط کار و زندگی خود استفاده کرد. نصب و اجرای محفظه شیشه ای بالکن امروزه بسیار مرسوم و مورد توجه قرار گرفته است.

یراق الات شیشه بالکن مورد استفاده جهت بدنه اصلی بالکن شما از پنل هایی عمودی تشکیل شده است که برای شما دیدی بدون مانع ارائه می دهد. هر یک از پنل های شیشه ای نصب شده، مستقل است که به عنوان یک درب کشویی و یا به صورت درب لولایی نصب می شود.

 

یرق الات شیشه بالکن
یرق الات شیشه بالکن

 

حال به بررسی انواع یراق الات مصرفی از ابتدا تا انتها نصب شیشه بالکن می پردازیم:

 

از مهم ترین یراق الات نصب شیشه بالکن، شیشه سکوریت 8میل است. جهت درخواست و سفارش شیشه سکوریت طول و عرض اندازه شیشه نصبی را به دقت یاداشت کنید و در صورت داشتن طرح خاصی بر روی شیشه می توانید طرحی را خودتان ارائه دهید، در غیر این صورت در اختیار شرکت رامادُر بگذارید. اگر قصد نصب شیشه، از روی کف فضا را دارید، حتما طرح های سندبلاست را برای قسمتی از شیشه در نظر بگیرید.

 

 • ریل و فک آلومینیومی آکسترود

ریل و فک آلومینیومی آکسترود مصرفی در شیشه بالکن یکی از ریل‌های متداول و کاربردی در صنعت شیشه می‌باشد. ریل‌ آلومینیومی آکسترود، دارای کاور و غلطک‌های مختص به خود است. همین طور بر روی ریل ها، فک آلومینیومی آکسترود قرار می گیرد که هم برای مقاومت بیشتر شیشه بر روی ریل و فک به صورت مستقل قرار می گیرد.

ابعاد ریل و فک آلومینیومی معمولا 50 و یا 60 سانتی متری است که شیشه سکوریت 8 میل متری در آن، جا می گیرد. برای نصب شیشه بالکن از 2 ریل و فک آلومینیومی آکسترود یکی سقف و دیگری در کف کار استفاده شده که پنل شیشه ها قابلیت باز شدن بر روی ریل را داشته باشند.


از انواع رنگ های ریل و فک شیشه بالکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آنادایز (سفید، شامپاینی، نقره ای)
 • رنگ کوره ای ( نقره ای، مشکی، سفید، طرح چوب)

 

 • قفل

قفل (چفت) برای شیشه بالکن از یراق الات مهم و اساسی است که توسط این ابزار پس از کنار هم چیده شدن شیشه ها می توان به عنوان قفل استفاده نمود.

یرق الات شیشه بالکن
یرق الات شیشه بالکن

 

 • ایستگاه | دریچه

ایستگاه بازشو و یا دریچه از یرق الات دیگر برای نصب شیشه بالکن است که توسط چرخ های هدایت گر بالا و پایین به صورت کشویی در ریل حرکت می کند و در هر ایستگاه بازشو درب شیشه به صورت لولایی باز می شود.

البته بستگی به طرح شیشه بالکن دارد که پنل های شیشه در یک سمت و یا در دو سمت از فضا شیشه جمع می شود و یا فقط یک طرف از فضا که نیاز به چند ایستگاه بازشو دارند.

 

درپوش فک ابزاری است که برای انواع ریل شیشه سکوریت استفاده می شود و از طرفی به عنوان محافظ ریل از ورود گرد و خاک جلوگیری می کند. و کارایی آن در دوسر ریل و میانی موجود است.

 

 • چرخ و بلبرینگ

چرخ و بلبرینگ از مواد مرغوب و قابل استفاده از یراق الات نصبی در شیشه بالکن است. دارای کیفیت بالا از آلیاژ مصرفی در تولید یراق الات است. قسمت استوانه ای شکل چرخ شیشه بالکن از جنس فولاد با کیفیت می باشد. از نوارهای مخصوصی در اطراف چرخ شیشه بالکن استفاده شده تا در مرور زمان باز نشوند.

 

 

 • درزگیر آلومینیومی

از درزگیر آلومینیومی به منظور پر کردن و پوشش دادن درزهای بین عایق ها استفاده می گردد. از درزگیر آلومینیومی به طول هر شاخه لوله ای 2متر به اندازه 20 سانت بیشتر اندازه گرفته می شود. فضای خالی از دو عایق رولی نیز به وسیله درزگیر آلومینیومی پوشانده می شود و عرض های  موجود در بازار 5، 7، 10 با ضخامت 30، 40، 80، 130، 170 میکرون در بازار موجود می باشد.

 

 • درزگیر مویی

درزگیر مویی به عنوان یک جارو صنعتی است که به صورت نوار لاستیکی طراحی شده و بر روی آن پرزهای پرپشت و یک اندازه قرار گرفته است. عملکرد درزگیر مویی از بین بردن صدای تیغه ها در هنگام حرکت و تماس با ریل است. این قطعه باعث می شود که تیغه ها بدون کوچکترین اصطکاک و برخورد در زمان حرکت باز و بسته شوند و دیگر نیازی به روغن کاری و سرویس های دوره ای نیست.

 

 • چسب پلی اورتان

چسب پلی اورتان، نوعی مواد چسبنده (پلیمر) است که از کاربرد پلی اورتان می توان به استفاده در انواع صنایع اشاره کرد. از پلی اورتان در انواع سنگ و پلاستیک و چوب و.... استفاده می شود. از جمله موارد مهم و اساسی در استفاده از چسب اورتان پر کردن درزها و آب بندی استفاده می شود. در واقع به عنوان یک عایق قوی عمل می کند و از معایب این چسب می توان حساسیت و ضررهای پوستی اشاره کرد که حتما رعایت نکات پوستی الزامی است.

 

یرق الات شیشه بالکن
یرق الات شیشه بالکن

نحوه کارکرد سیستم بالکنی

ابتدا پنل اول شیشه به‌صورت یک درب یا پنجره معمولی باز شده و پنل دوم بر روی ریل حرکت کرده و در انتها ریل (کنار پنل اول) 90 درجه چرخیده و بر روی پنل اول همانند صفحات کتاب باز می‌شود؛ و به همین شکل و به ترتیب پنل های بعدی در مسیر ریل حرکت کرده و بر روی یکدیگر باز و جمع می‌شوند. 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
نحوه اندازه گیری بالکن شیشه ای به چه صورت است؟

اندازه گیری درست در سفارش شیشه و نصب مهم ترین فاکتور می باشد. زیرا اگر به درستی ابعاد فضا اندازه گیری نشود، نمی توان شیشه بالکنی را نصب کرد. این اندازه گیری باید توسط کارشناس انجام شود ولی قبل از بازدید مراحل ذیل را انجام دهید و برای کارشناس شرکت ارسال کنید: 1. در ابتدا با متر طول و عرض فضای تراس خود را به طور حدودی اندازه گیری کرده و در جایی یادداشت کنید. 2. در صورتی که در تراس خود آبگرمکن، پکیج یا وسیله دیگری بود به کارشناس ما اطلاع دهید . 3. از محل تراس خود از داخل و بیرون عکسی گرفته و برای ما ارسال کنید. 4. نوع باز شدن شیشه را انتخاب کنید ( تاشو یا ریلی یا ثابت) و به کارشناس اطلاع دهید. 5. اگر تمایل دارید طرحی روی شیشه خود بزنید طرح های خود را انتخاب کنید و تصویر آن را برای شرکت ارسال کنید.

شیشه بالکن تاشو چیست؟

سیستم های شیشه بالکن از دو پروفیل آلومینیومی افقی که روی سقف ، نرده یا سازه های کف بالکن نصب شده اند تشکیل شده است. صفحات شیشه سکوریت بر روی پروفیل ها بسته می شوند که به راحتی می توانید این شیشه ها ( در ابعاد 6 ، 8 ، 10 یا 12 میلی متری) را حرکت داده و جمع کنید. صفحه شیشه ای اول توسط قفل پایین باز می شود و به راحتی تا موقعیت آخر قفل می شود. شیشه های دیگر نیز به راحتی حرکت داده و تا می شوند. وقتی شیشه ها کنار می روند، لولاها به هم می پیوندند و بنابراین شما می توانید شیشه بالکن را کاملاً باز کنید. به این سیستم شیشه بالکن تاشو می گویند.