قیمت کرکره مغازه

کرکره برقی یکی از انواع درب های اتوماتیک می باشد که به صورت عمودی باز و بسته می شود. با نیروی برق و به صورت اتوماتیک کار می کند. در گذشته از کرکره های دستی استفاده میشد که از نظر شکل ظاهری زیبایی نداشته و مقاومت زیادی در برابر ضربه و خوردگی نداشت. همچنین به دلیل پایین بودن ایمنی در قفل به راحتی سارقان می توانستند آن را باز کرده و از داخل مغازه اجناس را به سرقت ببرند. اما امروزه و با گذشت زمان و پیشرفت در ساخت و تولید کرکره ها انواع مختلف کرکره های برقی آن به بازار عرضه شده که از نظر شکل ظاهری بسیار زیباست و میتوان رنگ آن را به راحتی با فضای اطراف هماهنگ سفارش داد.مهمترین مسئله ای که باعث شده تا مغازه داران خواستار نصب کرکره برقی برای مغازه خود شوند ایمنی بالایی است که کرکره برقی برای مغازه ها ایجاد میکند.از کرکره های برقی برای درب پارکینگ مسکونی، ورودی مکان های تجاری،اداری،و ... استفاده می شود و باعث بوجود آمدن ایمنی بسیار بالا میگردد.

مزیت های کرکره برقی

  • تنوع و زیبایی در طرح و رنگ کرکره برقی
  • داشتن دید و بدون مزاحم در تیغه های پلی کربنت شفاف
  • استفاده آسان و حرکت اتوماتیک
  • عدم زنگ زدگی و مقاومت بالا از خوردگی و طول عمر زیاد
  • ایمنی بالا و مراقبت از سرقت از مغازه 
  • جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی به داخل به دلیل بستن کامل دهنه 

متعلقات کرکره برقی

 انواع موتور

موتور های  موجود در بازار برای کرکره برقی از دو نوع موتور ساید و موتور توبلار می باشد. که بر اساس نیاز و اندازه دهنه ، وزن تیغه ها از انواع مختلف آن استفاده می شود  

موتور توبلار:

موتور های توبلار به دلیل کوچک بودن و کم بودن وزن آن، اشغال فضای کمتر نسبت به سایر موتور های کرکره برقی به دلیل طراحی خاص آن دارد.  موتور توبلار قیمت پایین نسبت به سایر موتورهای کرکره برقی دارد. از سقوط در صورت آسیب دیدگی گیربکس جلوگیری می کند. از پر استفاده ترین نوع موتور در کرکره های برقی می باشد وصدای کم و کارایی بالایی دراد.شرکت رامادر برای موتور توبلار 18 ماه گارانتی تعویض در نظر گرفته.

 

قیمت کرکره برقی

 

موتور ساید

موتور کرکره برقی ساید برای تردد بالا و عرض بالا دهنه که وزن کرکره بالا می باشد مورد استفاده قرار میگیرد. دارای زنجیر جهت بالا و پایین بردن تیغه ها در زمان قطع برق و تمام شدن شارژ باتری می باشد. موتور ساید قدرت بالا و صدای کمی دارد. در موتور ساید خارج بودن موتور از شفت،برای سهولت در تعمیر و یا تعویض می باشد. موتور ساید جوابگوی بالا بردن تیغه ها تا ارتفاع 7 متر است .موتور ساید کرکره برقی دارای باتری بک آپ جهت استفاده در زمان قطعی برق می باشد.
با توجه به تعاریفی که از موتور ساید و توبلار بیان شد موتور مناسب برای کرکره برقی مغازه ها موتور توبلار می باشد که برای کرکره برقی مغازه ساخته و طراحی شده اما کاستی هایی را دار می باشد از جمله اینکه مجهز به سیستم UPS  نمی باشد، که کنترل حرکت کرکره در مواقع اضطراری قطع برق را به عهده دارد. همچنین برای کرکره های سنگین و بزرگ مناسب نیست و در این حالت بهتر است که از موتور های ساید اسفاده شود.

ریل، مویی، کپس

ریل:

از جنس آلومینیوم فابریک 6063  سخت شده و آکسترود شده می باشد که به شکل U بوده در دو طرف چپ و راست دهنه کرکره برقی نصب می شود و رول تیغههای درون آن بالا و پایین می رود.استحکام بالایی در برابر ضربه داشته و  دارای جای موئی در هر طرف جهت جلوگیری از گرد و غبار.

مویی:

نواری جهت استفاده ذر دو طرف ریل که مانع ورود گرد و غبار به داخل ریل می شود و مانع ایجاد خط و خش بر روی تیغه هنگام بالاو پایین رفتن می شود.

کپس:

در انتهای یک  طرف تیغه ها  قرار می گیرد و مجهز به سیستم abs  می باشد و از لغزش تیغه ها و از حرکت تیغه ها به دو طرف جلوگیری می کند. 

انواع تیغه

تیغه های کرکره برقی از انواع مختلفی تشکیل شده که به تعریف مختصر هرکدام می پردازیم.

تیغه آلومنیومی: 

از نوع آلومینیوم فابریک  6063 با رنگ الکترو استاتیک سخت شده و آکسترود شده می باشد فضای داخلی اسن تیغه ها خالی بوده و مناسب برای فضا های مسکونی نمی باشد زیرا سر و صدا را منتقل می کند.

تیغه پانچ دار:

تیغه های پانچ درا از طریق پانچ کردن آکسترود ها بوجود می آید. این تیغه دارای سوراخ هایی می باشند که نور را از خود به داخل عبور می دهند و برای پارکینگ مناسب می باشد.

 

قیمت کرکره برقی مغازه

 

تیغه آلومنیومی فوم دار:

تیغه آلومنیوم فوم دار تفاومتی که با تیغه آلومنیوم ساده دارد در عایق صدا و بی صدا بودن آن می باشد. و از معایبی که دارا می باشد این است که بخاطر فوم دار بودن در ابعاد کمتر ساخته شده که، در برابر وزنه و سنگینی مقاومت کمتری داشته ضد حریق بوده. برای شهرهای که رطوبت هوای کمی برخوردار است مورد استفاده قرار می گیرد. 

تیغه پلی کربنات: 

تیغه پلی کربنات از مواد پلی کربنات یکی از مقاوم ترین پلیمرها ساخته شده که از مقاومت الکتریکی بالایی برخوردار است. برای محیطی که داخل رویت گردد و باعث افزایش امنیت محیط مورد استفاده قرار می گیرد.  خاصیت برتر تیغه پلی کربنات ضد شعله ور بودن در مقابل آتش و ضد ضربه بودن آن است. ظاهری بسیار شکیل و زیبا  داشته و قابلیت شستشو ومقاومت دربرابر رطوبت و اکسید شدن را دارد. تیغه  پلی کربنات هنگام رول کردن به دلیل وجود نوار لاستیکی روی تیغه ها سالم می مانند.

تیغه رول گیتر

از مفتول های آلومنیومی و فولادی  با رنگ استاتیک ساخته می شود. مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه دارد و ایمنی زیادی در برابر سرقت داشته. این نوع تیغه ها مناسب برای مراکز تجاری مانند طلا فروشی ها و فروشگاهها یا مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

ریموت

ریموت کنترل عمل فرمان دادن برای بالا و پایین آمدن کرکره اتوماتیک را انجام می دهد. دارای برد بالا و کافی ، بدنه از جنس محکم و پلی کربنات می باشد و دارای باتری نیمه قلمی است که میتواند از راه دور باز و بسته شدن در را کنترل کند و از سرقت های احتمالی جلوگیری کرده و استفاده از کرکره اتوماتیک را آسان تر می نماید.

 

قیمت کرکره مغازه

 

 نکات مورد توجه در خرید کرکره برقی مغازه

آشنایی کامل با موتور مناسب برای کرکره برقی 
انتخاب موتور مناسب برای کرکره برقی
انتخاب نوع مناسب رنگ و جنس تیغه ها و متناسب با رنگ فضای اطراف برای ایجاد زیبایی بصری و تناسبات در ابعاد کرکره برقی
دقت در انتخاب مکان مناسب برای قرار گیری موتور و صفحه پیلت ها برای جمع شدن کرکره برقی
برای مکان های پرتردد و وزن بالای کرکره از موتورهای ساید استفاده شود.
برای مکانهایی که تردد زیادی در آن وجود ندارد و وزن و ابعاد در زیاد نباشد از موتورهای توبلار استفاده میشود.
با توجه به نکات ارائه شده برای انتخاب کرکره برقی مغازه حتما باید با مشاوران و کاردان در این عرصه مشورت کرد و کار نصب را به تکنسین های مجرب سپرد. شرکت رامادر با ارائه مشاوره تخصصی به شما در انتخاب بهترین گزینه برای کرکره برقی کمک می نماید و با داشتنتکنسین های مجرب نصب کار نصب شما را با دقت و کیفیت عالی انجام می دهد.

قیمت کرکره برقی مغازه

 کرکره برقی قیمت های مختلفی داشته که در تعیین قیمت کرکره برقی مغازه متعلقات از قبیل تیغه، موتور ، ابعاد کرکره برقی ، ریل و..... دخیل می باشد. برای مطلع شدن از قیمت دقیق کرکره برقی می توانید با مشاوران رامادر در ارتباط بوده یا از طریق سایت از قیمت ها مطلع گردید.  

 

قیمت کرکره برقی مغازه

 

مقالات مرتبط