اسپری ضدبخار نانو | از بین بردن بخار شیشه حمام

دسته بندی ها: مقالات
اسپری نانو ضدبخار شیشه
اسپری نانو ضدبخار شیشه

 

در این صفحه از اسپری ضدبخار نانو با موارد زیر آشنا شوید:

 

ضد بخار چیست؟

شیشه و آیینه در محیط گرم بخار می‌کند. مواد ضد بخار، موادی شیمیایی هستند که از تراکم آب به شکل قطرات کوچک بر روی یک سطح، که سطحی شبیه به مه را می‌سازد، جلوگیری می‌کند. این مواد با به حداقل رساندن تنش سطحی کار می‌کنند، در نتیجه آب بر روی سطح گسترده شده و یک لایه آب به جای قطرات منفرد ایجاد می‌شود.

 

اسپری ضد بخار نانو شیشه

یکی از تکنولوژی‌های نانو، اسپری ضد بخار شیشه است. نانو، از ایجاد بخار بر روی سطح شیشه، آینه و مواد مصنوعی جلوگیری کرده و قابل استفاده برای شیشه ساختمان، آینه و شیشه ماشین است. از ویژگی های بارز این اسپری

 • حفظ شفافیت شیشه و بسیار کارآمد
 • قابل استفاده در تمام فصول سال
 • ضد بخار شدن شیشه و ایجاد دیدی واضح روی آینه و شیشه
 • دارای خاصیت آنتی باکتریال

طریقه استفاده از اسپری ضد بخار

 1. سطح شیشه را شسته و خشک نمایید.
 2. اسفنج موجود در پک نانو را خیس ‌کنید و آب اضافی آن را گرفته و سطح شیشه را تمیز کنید. به‌طوری‌که هیچ لکه ای روی آن نماند، سپس سطح شیشه را با دستمال نخی پاک کنید.
 3. سپس محلول تمیزکننده را خوب تکان دهید. سپس بر روی سطح شیشه اسپری نموده و با یکی از دستمال‌های موجود در بسته سطح را تمیز کنید. لایه نانو بعد از چند دقیقه خشک و پس از ۲۴ ساعت تاثیرگذار می شود. 
اسپری نانو ضدبخار شیشه
اسپری نانو ضدبخار شیشه

چرا شیشه‌ حمام بخار می‌گیرد؟

همان‌طور که می‌دانید بخار چیزی جز ذرات آب گرمی که به حالت گاز در آمده‌اند نیست. این ذرات آب معلق گرم از طریق هوای خنک به سمت سطح‌های سرد مثل آینه، سرامیک و شیشه‌های کابین حمام حرکت کرده و روی آنها متراکم شده و دوباره به حالت قطره‌های آب برمی‌گردند.
برای همین وقتی با آب داغ حمام می‌کنیم سطح آینه و شیشه‌ها با لایه بخار پوشیده می‌شود و در بعضی از نقاط قطره‌های آب شکل گرفته و پایین می‌آیند. 

از بین بردن بخار شیشه حمام

اسپری‌های ضد بخار معمولا برای استفاده روی شیشه‌ خودروها در فصل زمستان تولید می‌شوند. اما به خوبی برای جلوگیری از بخار گرفتن آینه حمام هم کارایی دارند. با استفاده از این اسپری‌ها می‌توانید از بخار گرفتن آینه یا شیشه‌های کابین حمام خود برای مدت بلندی جلوگیری کنید.
بعضی از اسپری‌های ضد بخار برای پولیش شیشه هم کاربرد دارند. این موضوع به خودی خود می‌تواند یک مزیت محسوب شود. اما در مواردی باعث ایجاد لکه روی شیشه می‌شود. برای همین مطابق دستورالعمل اسپری عمل کرده و بعد از پاشیدن آن روی آینه یا شیشه حمام حتما به خوبی آن را پاک کنید. به هر ترتیب اسپری ضد بخار بین راهکارهای جلوگیری از بخار آینه موقت از همه بهتر عمل می‌کند.
 

طریقه نگهداری پس از استفاده اسپری نانو

 • در صورت استفاده از این نگهدارنده نانو در سطح شیشه هرگز از مواد شوینده، آب و همچنین دستمال مرطوب برای تمیز کردن سطح استفاده نگردد.
 • میزان اسپری کردن محلول نانو 7 پاف در هر متر است و مدت ماندگاری محصول 6 ماه است.
ضد بخار شیشه حمام
ضد بخار شیشه حمام

محلول ضد بخار شیشه

در فصل سرما یکی از دغدغه های ما بخار کردن شیشه است و برای حل این مشکل هر کس راه حل خود را دارد. یک نفر بخاری ماشین را روی شیشه تنظیم می کند و شخص دیگری ممکن است با پاک کردن بخار سعی در رفع آن نماید. اما اسپری ضد بخار که با تکنولوژی نانو ساخته شده است راه حل کامل این مشکل است.

بخار کردن شیشه‌های خودرو در فصول سرد، این امر به دلایل متعددی مانند تعریق، تنفس کردن سرنشینان، بالا رفتن رطوبت محیط و کاهش دمای داخل و همچنین ورود سرنشین به داخل خودرو با لباس خیس باشد. ساده‌ترین کار برای از بین بردن بخار درون اتاق، پایین دادن شیشه خودرو به مقدار اندک و همچنین روشن کردن دکمه AC است. با این روش به سرعت و بخار‌های درون اتاق از بین می‌روند. 

 

روش هایی برای از بین بردن بخار شیشه

 • استفاده از مایع شیشه شوی ضد بخار این کار تا حد بسیار زیدی از بخار کردن شیشه‌ها جلوگیری می‌کند.
 •  می‌توانید با دستمال آغشته به مایع ظرف شویی، شیشه را بشویید که این امر نیز مانع بخار کردن شیشه می‌شود.
 •  کمی صابون و آب به یک دستمال زده و بر روی شیشه خودرو بکشید و سپس آن را خشک کنید. صابون موجود بر روی شیشه مانع بخار کردن آن می‌شود.
اسپری نانو ضدبخار شیشه
اسپری نانو ضدبخار شیشه

رفع بخار شیشه ماشین در فصل سرما

 • اکثر ماشین‌ها مجهز به دکمه‌ای هستند که منشا هوای داخل ماشین را تغییر می‌دهد. یعنی شما می‌توانید انتخاب کنید که هوا به طور ثابت داخل ماشین بچرخد یا از بیرون وارد شود. اگر در شرایطی هستید که هوای خارج ماشین سردتر از داخل است، تنظیمات تهویه خود را تغییر دهید و اجازه دهید تا هوا از بیرون وارد فضای ماشین شود.
 • سریع‌ترین و همچنین سخت‌ترین راه حل این است که شما همزمان فن‌های خود را روشن کرده و سیستم گرمایشی را تا درجه ای که می توانید پایین بیاورید. با اینکار بخارها درجا از بین می روند و شما می توانید کم کم دمای ماشین را به حالت متعادل باز گردانید. مراقب باشید که دما مجددا زیادی گرم نشود.
 • دریچه‌های خنک کننده زیر شیشه جلو ماشین را به کار بیندازید. این کار مستقیما با شیشه جلو ماشین ارتباط دارد و بخار آن را از بین می برد. اما برای رفع بخار سایر شیشه‌ها همچنان لازم است دمای کلی ماشین را پایین بیاورید.

دلیل بخار یا تعریق شیشه های خانه چیست؟
 • رطوبت بالاتر از حد استاندارد
 • اختلاف دمای محیط داخل و خارج ساختمان
 • عدم گردش هوا و تهویه مناسب
 • استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟