انواع شیشه سکوریت

دسته بندی ها: محصولات

شیشه سکوریت جزو مهمترین نوع از انواع شیشه های ایمنی در صنعت شیشه شناخته شده است، تولید اولین شیشه سکوریت به 40 سال قبل بر می گردد و از آن زمان تا به حال پیشرفت قابل ملاحظه ای در تولید این نوع شیشه ها صورت گرفته است. با گذشت سالها  از تولید شیشه و با توجه به افزایش قیمت انواع شیشه سکوریت، تمایل به استفاده از این شیشه سکوریت در کشور افزایش یافت است.

در ایران نیز کارخانه‌های زیادی اقدام به تولید انواع شیشه سکوریت نموده‌اند. شیشه سکوریت نسبت به شیشه معمولی بسیار محکم‌تر بوده و از امنیت بالایی برخوردار می‌باشد. علاوه بر این شیشه سکوریت نسبت به فشار و برخورد ضربه بسیار مقاوم می‌باشد و درصورتی هم که ضربه به‌قدری محکم باشد که باعث شکستن شیشه شود، شیشه به قطعات ریزی که برنده نیستند تبدیل می‌شود.

تمام انواع شیشه سکوریت دربرابر حرارت بسیار مقاوم‌تر از شیشه معمولی هستند. شیشه سکوریت برخلاف شیشه معمولی قابلیت برش دوباره را ندارد و همان ابتدا باید اندازه‌ها دقیق گرفته شوند و کلیه اعمال روی همان شیشه پیاده شود.

  ¤ باتوجه به این‌که برای سکوریت کردن شیشه احتیاج به انجام کارهای خاصی است بنابراین هزینه شیشه نسبت به نوع معمولی بر حسب ضخامت شیشه سکوریت و نوع آن تا 4 برابر افزایش پیدا می‌کند.

  ¤ انواع شیشه سکوریت از نظر وزن و ضخامت باید گفت که وزن و ضخامت هر دو شیشه معمولی و شیشه سکوریت با هم یکسان هستند و محکم بودن شیشه سکوریت دلیلی بر وزن یا ضخامت بیشتر آن نمی‌باشد.

  ¤ انواع شیشه سکوریت از نظر رنگ و میزان شفافیت نیز تفاوتی با شیشه معمولی ندارند.

 ¤المان‌های متفاوتی تأثیر مستقیم بر روی قیمت شیشه سکوریت دارد.

 ¤ جهت اطلاع از قیمت درب سکوریت ساده باید نوع درب که ریلی یا پروانه‌ای است مشخص باشد.

 ¤ قیمت درب سکوریت ساده به رنگ و ضخامت شیشه سکوریت  شیشه هم بستگی دارد.

 ¤ موارد مؤثر در تغییر قیمت شیشه سکوریت سندبلاست شکل منتظم شیشه به‌صورت (مربع یا مستطیل) نرمال محاسبه می‌شود و ابعاد غیرمنظم نسبت به الگو و شکل آن محاسبه می‌شود.

 ¤ قیمت شیشه سکوریت در رامادر به‌صرفه‌ترین حالت برای مصرف‌کنندگان است.

 ¤ جهت آگاهی از قیمت روز محصولات رامادُر می‌توانید تماس بگیرید.

 ¤ یراق آلاتی که استفاده می‌شود نیز در محاسبه قیمت درب سکوریت ساده تاثیردارد.

 ¤ هزینه یراق‌آلات به‌صورت جداگانه محاسبه می‌گردد.

 ¤ شیشه سکوریت طبق سایز محاسبه می‌گردد.

 

شیشه سکوریت

wink حتما بخوانید: بست شیشه سکوریت                                                                                                                                                                                              
کارخانه تولید شیشه سکوریت

رامادر به عنوان مجری بزرگترین پروژه های شیشه سکوریت در ایران، توانسته است بازار فروش این شیشه ها را تسخیر نماید. با افتخا راعلام می کنیم کا ما بزرگترین کارخانه تولید شیشه سکوریت در ایران هستیم. اصلا دور از ذهن نیست که همان شیشه ای که در ساختمانی نزدیک شما نصب شده باشد، تولید شرکت بزرگ رامادر نباشد. خدمات پس از فروش، کیفیت بالای یراق آلات، تولید شیشه با بالاترین کیفیت، زمان تحویل فوری و نصابان دوره دیده از دلایل استقبال مشتریان از شرکت رامادر می باشد، رامادر همواره سعی نموده تمامی پروژه های خود را با بلاترین کیفیت اجرا نموده و رضایت کامل تمامی مشتریان گواه این امر می باشد.

adai s;,vdj-s;,vdj adai-adai s;,vdj ]dsj-adai sd;,vdj

شیشه سکوریت-سکوریت شیشه-شیشه سکوریت چیست؟-شیشه سیکوریت

این سؤالی است که اکثراً برای ما پیش میاید، شیشه سکوریت چیست؟ 
سکوریت شیشه، در واقع فرایند تولید شیشه معمولی و به‌اصطلاح خام است. به خاطر داشته باشید که استفاده از مواد مرغوب و درجه‌یک در هر بنایی علاوه برافزایش ایمنی آن، بر ارزش واقعی آن نیز می‌افزاید. شیشه سکوریت در مقایسه با شیشه خام با ضخامت‌های یکسان، شیشه سکوریت در مقابل شکستگی مقاومت بیشتری دارد، به صورتی که می‌توان گفت مقاومت مکانیکی آن بیش از ۵ برابر می‌گردد.

در صورت شکست شیشه، شیشه سکوریت به قطعات کوچک با لبه‌های صیقلی تبدیل می‌شود که قدرت برش ندارند. این امر خطر صدمه را کاهش می‌دهد.

در دنیای صنعت امروز شیشه سکوریت نقش مهمی را ایفا می کند به طوری که اکثر ساختمان ها و طراحی های داخلی از شیشه سکوریت به عنوان متریال اصلی کار استفاده می نمایند.

شیشه سیکوریت قابلیت استفاده برای تمامی متریال های داخلی و حتی خارجی ساختمان را دارد چیزی که باید به آن توجه داشت درجات مختلف شیشه سیکوریت است که هر کدام رنج کیفیتی متفاوتی را دارند. شیشه سکوریت رامادر با کیفیت سوپر کلیر و شفافیت فوق العاده قابل عرضه می باشد.

 

شیشه سکوریت

wink حتما بخوانید: قیمت شیشه میرال                                                                                                                                                                                               

مراحل سکوریت شیشه

  1.  عملیات حرارتی: عملیات حرارتی از گرم کردن شیشه در هر دو سمت شیشه شروع می‌شود تا به دمای نرمی برسد. شیشه گرم شده به‌وسیله دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریعاً سرد می‌شود.
  2.  در فرآیند سرد شدن شیشه، قسمت بیرونی شیشه سریع‌تر از قسمت‌های داخلی خنک می‌گردند که این امر موجب استحکام شیشه می‌گردد. و سطح شیشه سریع‌تر از مرکز آن سرد شده که موجب ایجاد تنش‌های دائمی و درنتیجه استحکام شیشه می‌شود.
  3.  کوره‌های حرارتی به دو صورت کانوکشن و المنتال می‌باشند. کوره‌های کانوکشن گران‌تر از المنتال است که به دلیل القای گرما به‌وسیله گرمای هوای درون کوره سکوریت شیشه بهتری تولید می‌شود.
  4.  کیفیت و دقت بالا در تولید شیشه های سکوریت همواره از دغدغه‌های شرکت رامادر هست.
  5.  کیفیت ساخت و تولید سکوریت شیشه در رامادر را بدون شک در هیچ جای دیگر مشاهده نخواهید کرد.
  6.  شیشه سکوریت ازجمله شیشه‌های مقاوم و پرکاربرد در صنعت و ساخت‌وساز است که از شیشه‌های معمولی 5 برابر مقاوم‌تر است و ایمنی محیط شما را بیشتر می‌کند.

 

رامادر معتبرترین تولیدکننده شیشه سکوریت، شیشه لمینیت و شیشه خام در ایران است و به جرات می‌توان گفت استانداردترین تولیدکننده شیشه سکوریت شرکت رامادر می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تیم تولیدکننده شیشه سکوریت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

-j,gdn adai s;,vdj-j,gdn ;kkni adai

تولید شیشه سکوریت-تولیدکننده شیشه سکوریتشیشه سکریت-adai s;vdj

بهتر است بدانید مراحل تولید شیشه سکوریت:

  1. شیشه خام را که به صورت جام های بزرگ ازکارخانه تولید شیشه سکوریت به کارخانه رامادر منتقل کرده و این جام ها را به قطعات مورد نظر برش می دهند و هر گونه جا سازی که لازم باشد را اعمال می کنند.

 2.در کارخانه بزرگ رامادر و زیر نظر تکنسین های حرفه ای شیشه را تا دمای 750درجه فارنهایت گرم کرده و در حرارت بالا، ساختار بلوری شیشه شروع به گرم شدن می کند،

  3. حال سطوح شیشه را بلافاصله سرد می کنند، بدین ترتیب هسته شیشه گرمتر بوده که سعی می کند سرما را از سطوح به سمت خود جذب کند که همین امر باعث ایجاد کشش و در نتیجه استحکام بالای شیشه و تولید شیشه سکوریت می شود..

  4.در این حالت شیشه های سکوریت تولید شده که از شیشه فلوت سوپر کلیر هستند چند درجه از شیشه معمولی مقاومتر می شوند.

کاملا به روشنی مشخص است که روند تولید شیشه سکوریت با شیشه های معمولی متفاوت بوده که رامادر مطابق با استانداردهای روز دنیا این شیشه ها را تولید می کند تا بهترین را به مصرف کنندگان ارائه نماید.

مدرن‌ترین و بادوام‌ترین شیشه درزمینه صنایع ساختمانی و غیر ساختمانی، شیشه سکریت بوده که با سرعت فوق‌العاده‌ای در حال رشد است. شیشه سکوریت رامادر در این میان مانند الماسی می‌درخشد.

 

شیشه سکوریت

wink حتما بخوانید: شیشه ساتینا                                                                                                                                                                                           

rdlj v,c adai-rdlj iv ljv adai s;,vdj 10 ldg

قیمت روز شیشه-قیمت هر متر شیشه سکوریت 10 میلrdlj v,c adai-rdlj iv ljv adai s;,vdj 10 ldg

شیشه کاربرد زیادی درزمینهٔ ی زیبایی در هر بخش از خانه دارد و باوجود شفافیت و عبور نور از خود در محیط‌های کوچک کاربرد بالایی دارد. یکی از ویژگی‌هایی که شیشه در محیط ایجاب می‌کند تفکیک فضا از یکدیگر است و همچنین می‌تواند نور را از خود عبور دهد.

  ¤ ضخامت شیشه سکوریت و نوع جنس شیشه از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت روز شیشه است.

  ¤ هزینه دستمزد شیشه‌کاری باقیمت روز شیشه محاسبه می‌شود.

  ¤ برای به دست آوردن میزان شیشه باید مساحت سطح موردنظر را با قیمت روز شیشه محاسبه کنید.

در ادامه مقاله می خواهیم قیمت روز انواع شیشه و قیمت هر متر شیشه سکوریت 10 میل را برای شما به نمایش بگذاریم. قیمت هر متر شیشه سکوریت 10 میل می تواند تحت تاثیر عوامل متغیری قرار بگیرد که در ادامه ذکر خواهد شد.

شیشه سکوریت ضخامت های متفاوتی را دارا است که بیشترین ضخامت شیشه 10 میل بوده و به همین دلیل استعلام قیمت شیشه سکوریت 10 میل برای هر پروژه ای ضروری است.

 

lchdhd hsjthni hc adai s;,vdj

مزایای استفاده از شیشه سکوریت

رامادر همواره سعی داشته تا بهترین را به مصرف کنندگان محصولات خود ارئه دهد و با مشاوره های خود به آنها کمک کند تا بتوانند با چشمی بازو دلی قرص محصولات را خریداری کنند. شیشه سکوریت از جمله شیشه های پرفروش شرکت رامادر است که بسیار مورد استقبال عموم قرار می گیرد.

یکی از ویژگی های ممتاز شیشه سکوریت مقاومت آن در برابر حرارت است چرا که خود در دمای حرارتی بالایی تولید می شود. از دیگر ویژگی های قابل توجه این نوع شیشه، اتفاقی است که بعد از شکستن آن روی می دهد، قطعات کوچک شیشه، به گونه ای که دارای لبه های گرد و بدون تیزی هستند و هیچ آسیبی به افراد نمی رسانند؛ البته در شیشه های معمولی خطر آسیب رسانی بر اثر شکستن چندین برابر است.

گاهی شاهد هستیم که شیشه های سکوریت در برخی ساختمانها به ناگاه می شکنند و نقش بر زمین می شوند باید بدانید که این امر ناشی از برش نا به جای شیشه و عدم رعایت اصول نصب شیشه سکوریت است. این شیشه ها بسیار حساس نسبت به ایجاد برش یا ترکی حتی کوچک بعد از تولید هستند به همین سبب است که در مرحله تولید سوراخ ها و برش های لازم بر روی شیشه سکوریت ایجاد می شود تا بعد از سخت شدن نیاز به برش و اعمال تغییرات نباشند چرا که تنش های بین مولکولی موجود در شیشه سکوریت باعث مقاومت بالای آن می شود. گاهی هم در مرحله تولید سولفید نیکل داخل شیشه بصورت سنگ ریزه ای باقی می ماند که می تواند باعث شکست ناگهانی آن شود.

شرکت رامادر در تمامی مراحل تولید بازبینی های لازم را بر روی محصولات خود انجام می دهد تا مشکلاتی این چنین بروز نکند و البته نصابان و تکنسین های مجرب رامادر بر شیوه صحیح اجرای پروژه های خود کاملا واقف هستند تا دچار چنین مشکلاتی نشوند.

 

شیشه سکوریت                                                                                                                                                                                

;hvohki adai s;,vdj

کارخانه شیشه سکوریت;hvohki adai s;,vdj

کارخانه‌ شیشه سکوریت، تولیدکننده انواع شیشه میرال، شیشه سکوریت، انواع شیشه‌های ساختمانی و سایر شیشه‌های صنعتی است. کارخانه شیشه سکوریت رامادر با امکانات کامل و تجهیزات آماده خدمت‌رسانی به شما دوستان است و با بالاترین کیفیت قابل‌ رقابت در سطح جهانی می‌باشد. تولید شیشه سکوریت شده به صورت درخشان و شفاف در بهترین کارخانه شیشه سکوریت رامادر با ضخامت‌های مختلف عرضه می‌گردد. کارخانه شیشه سکوریت موجب شده تا بتوان انواع شیشه‌ها را (در بخش‌های مختلف ساختمان بدون نگرانی از وقوع حادثه در اثر شکستن آن نصب کرد) تولید کرد. شیشه به سبب درخشندگی و شفافیت خاصشان مورد توجه سازندگان ساختمان قرار دارند ازاین‌رو  کارخانه شیشه سکوریت رامادر انواع شیشه‌های مقاوم را در لیست فروش خود قرار داده است.

رامادر به عنوان تولید کننده انواع شیشه سکوریت، همواره حد زیادی از شیشه های مورد نظر صنعت را تولید می کند. و شامل امکانات زیر می باشد:

  ¤ کارخانه‌ ی شیشه سکوریت رامادر شامل تکنسین های مجرب و کارآزموده‌ای است که به خوبی به روال تولید شیشه سکوریت آگاهی دارد.
  ¤ کارخانه شیشه سکوریت رامادر پس از سالها خدمات رسانی مهارت بالای خود را اثبات نموده.
  ¤ نام و پیشه‌ی درخشان کارخانه شیشه سکوریت رامادر همواره زبانزد صنعت بزرگ شیشه بوده و همین امر در ارائه کیفیت بالای خدمات تاثیر مستقیم داشته به نحوی که همواره محصولات ما، روز به روز بهتر و متناسب با صنعت روز دنیا پیش می رود،
  ¤ رامادر توانسته قسمت عظیمی از بازار را جذب نماید.

بخاطر داشته باشید که هیچ برندی موفق نخواهد شد مگر با آوازه‌ی خوشی که به گوش مشتریان و متقاضیان می رساند.

شیشه سکوریت

wink حتما بخوانید:درب لولایی                                                                                                                                                                                              
tv,a adai s;,vdj
فروش شیشه سکوریت-tv,a adai s;,vdj

معمولا برای خرید و فروش شیشه سکوریت می توان از شرکت های متخصص و بزرگ که در این زمینه از شیشه سکوریت به صورت کاربردی و حرفه ای کار می کنند کمک گرفت.

می توانید در زمینه فروش شیشه سکوریت با کارشناسان فروش شرکت رامادر که در زمینه فروش شیشه سکوریت به طور حرفه ای کار می کنند تماس گرفته تا تمام نیازهای شما را بررسی نمایند و بعد از بازدید کارشناسان از محل اجرای کار و اعطای پیش فاکتور، و پرداخت بیعانه سفارش و ساخت شیشه سکوریت آغاز شده و بعد از آماده شدن شیشه سکریت به محل اجرا برده و نصب می شود.

فروش در شرکت رامادر

 در فروش شیشه سکوریت برطبق نیاز مشتریان همواره در تلاشند.

  تمامی نیازهای مشتریان خود را بررسی می‌کنند.

 رامادر در فروش شیشه های سکوریت طبق خواسته های مشتری عمل می کند.

 

سکوریت شیشه

wink حتما بخوانید:قفل شیشه سکوریت                                                                                                                                                                            
adai s;,vdj lhj
شیشه سکوریت مات-adai s;,vdj lhj

از دیر باز تاکنون، شیشه در رنگهای مختلفی تولید می شد و در بناها مورد استفاده قرار میگرفت، همه به درستی شیشه ها و پنجره های خوش آب و رنگ خانه های قدیمی را به خاطر داریم. بازی رنگ و نور که چشم را خیره میکرد. با گذر زمان، شیشه های مات و بی رنگ جای آن شیشه ها با الوان رنگین را گرفتند و امروزه میبینیم که شیشه ها به صورت بی رنگ، مات و دودی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند و به ندرت شیشه های رنگی به چشم می آیند، البته آن هم برای مکانها و مصارف خاصی که اغلب سنتی هستند؛ البته داریم شیشه های رنگی خاصی که در حمام و یا به عنوان جداکننده بخشهای مختلف منازل استفاده میشوند که البته آنها بحثی جدا دارند. نحوه ی طراحی و ساخت این نوع شیشه ها کاملا متفاوت با آنچه است که در گذشته میدیدیم.
شیشه سکوریت بیشتر در رنگهای مات و البته بطور متداولتر بیرنگ تولید میشود و این نوع شیشه بیشترین متقاضی را در بازار دارند و البته کاملا توانسته اند جای خود را در بازار تثبیت کنند. شیشه سکوریت مات به درستی فضای داخل خود را محصور میکند و در کنار مات بودن به هیچ عنوان از انتشار نور به داخل جلوگیری نمیکند. شما همواره نور طبیعی را در داخل محیط خود احساس خواهید کرد.

شیشه سکوریت مات علاوه برکدر کردن فضا دارای ظاهری متفاوت از شیشه‌های شفاف است. تنوع انتخاب یکی دیگر از ویژگی‌های شیشه سکوریت مات است.انواع رنگ‌های شیشه در شیشه سکوریت مات شود.

رنگ های برنز،سبز و آبی از بیشترین رنگ های مورد استفاده در شیشه های سکوریت می باشد.

rdlj v,c adai s;,vdj-rdlj iv ljv adai s;,vdj-rdlj adai s;,vdj lyhci-adai s;,vdj rdlj-rdlj s;,vdj lyhci-rdlj v,c adai s;,vdj lyhci

قیمت روز شیشه سکوریت-قیمت هر متر شیشه سکوریت-قیمت شیشه سکوریت مغازه-شیشه سکوریت قیمت-قیمت سکوریت مغازه-قیمت روز شیشه سکوریت مغازه

شیشه سکوریت به دلیل ویژگی‌های خاص خود، مورد استقبال زیاد مشتریان قرارگرفته است و در مواردی ازجمله ویترین فروشگاه‌ها و درهای ورودی منازل، مکان‌های عمومی و... مورداستفاده قرار می‌گیرند. برای خریداران شیشه، بخصوص شیشه سکوریت، تخمین قیمت هر متر شیشه سکوریت جهت سفارش محصول، از اهمیت زیادی برخوردار است.

از آنجائی که شیشه سکوریت دارای یراق‌آلات مخصوص که در قیمت نصب شیشه سکوریت متفاوت است و برای نصب در محل‌های موردنظر تعیین می‌شود. لذا تعیین نوع و تعداد یراق‌آلات موردنیاز جهت تخمین شیشه سکوریت قیمت ضروری هست. برای تعیینقیمت نصب شیشه سکوریت، بسته به نوع محل، نحوه استفاده و کاربرد آن نیاز به یراق‌آلات مختلف است. به موازات افزایش مصرف شیشه در ساختمان طی سالهای اخیر، شیشه سکوریت قیمت چشم‌گیری داشته است. مقوله استحکام، ایمنی و هدایت حرارتی شیشه اهمیت بیشتری یافته است.

دسترسی آسان به شیشه‌های رنگی، ویژگی‌های زیبایی همراه با صرفه‌جوئی انرژی، معماران را ترغیب به استفاده بیشتر از شیشه و همچنین شیشه‌هایی در اندازه‌های بزرگ، می‌کند. قیمت روز شیشه سکوریت ساختمانی به دلیل حجم انبوه سفارش و تولید بسیار مناسب و ارزان است. با وجود ورود انواع شیشه‌های جدید به بازار، هنوز هم بسیاری از افراد از شیشه‌های ساده در ساختمان‌های خود استفاده می‌کنند. قیمت روز شیشه سکوریت، نسبت به دیگر شیشه‌ها مانند شیشه لمینت پایین‌تر است و همین تفاوت قیمت یکی از دلایل تمایل مردم برای به کار بردن شیشه‌های ساده و معمولی می‌باشد. بیشتر مشتریان با خرید عمده شیشه ساده ساختمان علاوه بر قیمت‌های پایین شیشه ساده، از تخفیف خرید انبوه نیز بهره‌مند می‌شوند.

 • در صورت وجود اطلاعات کامل از متراژ، رنگ و ضخامت شیشه، شیشه سکوریت قیمت مشخصی دارد.

 • عامل مهم دیگر نصب شیشه و سختی پروژه است ممکن است در شیشه سکوریت قیمت را تحت تأثیر قرار دهد.

 • جدول زیر، قیمت هر متر شیشه سکوریت را بر اساس عوامل متغیر به‌درستی نشان می‌دهد.

 •عواملی چون رنگ و ضخامت شیشه ها تاثیر بسزایی بر قیمت هر متر شیشه سکوریت دارند.

 • قیمت شیشه ساده 2 میل کمتر از شیشه رنگی 2 میل می باشد.

 • قیمت شیشه ساده 2 میل به دلیل ضخامت پایین ارزان تر از تمامی شیشه ها است.

 • قیمت روز شیشه سکوریت مغازه را از کارشناسان ما بخواهید.

شرکت رامادر جهت ارائه بهترین کیفیت، بیشتر پروژه های خود را با شیشه سکوریت 10 میل اجرا می کند. قیمت هر متر شیشه سکوریت 10 میل نیز در جدول زیر بیان گردیده است. قیمت شیشه سکوریت 10 میل ساده کمتر از قیمت شیشه سکوریت 10 میل رنگی است. در جدول زیل قیمت شیشه ساده 2 میل کمترین و قیمت شیشه سکوریت 10 میل بیشترین رکورد را دارا است.

اگر قصد سفارش هر نوع شیشه برای مغازه را دارید جهت دریافت قیمت روز شیشه سکوریتمغازه با شماره 45136 تماس حاصل فرمایید.

قیمت فروش شیشه سکوریت به همکار (قیمت بر حسب هزار تومان)
ردیفنوع شیشه سکوریتتحویل 3 روزه
1سفید کلییر 10میل (جام 200*320)99.500
2سفید سوپر کلییر 10میل (جام 225*320)112.000
3سفید سوپر کلییر 10میل (جام 244*366)148.000
4سفید سوپر کلییر 10میل (جام 250*400)168.000
5سفید سوپر کلییر 10میل (جام 270*450)195.000
6سفید سوپر کلییر 10میل (جام 500*300)245.000
7سبز فلوت 10 میل182.000
8برنز فلوت 10 میل156.000
9دودی فلوت 10 میل218.000
10برفی سفید 10میل159.000
11ساتینا  10میل160.000
12سفید فلوت 8میل99.000
13سبز فلوت 6میل75.000
14برنز فلوت 6میل113.000
15دودی فلوت 6میل137.000
16سفید فلوت 4میل66.000
17برنز فلوت 4میل114.000
18دودی فلوت 4میل102.000

٭تحویل درب کارخانه بوده و هزینه حمل بر عهده خریدار می باشد.

٭جاسازی های غیر عادی مانند هواکش، atm ، سوراخ کاری، برش، واترجت، الگو به فاکتور اضافه می گردد.

٭فروش به صورت نقدی بوده و پس از ثبت سفارش تسویه می گردد.

٭برای تحویل 1 روزه ،  12 درصد به مبلغ کل فاکتور اضافه می گردد..

٭ قیمت ATM : 180.000 تومان می باشد.
     قیمت هواکش : 90.000 تومان می باشد.
     قیمت گیشه : 70.000 تومان می باشد.


در قیمت نصب شیشه سکوریت موارد زیر ضروری است:

 ◊ نصب ابزاری مانند قفل، دستگیره و لولا روی قیمت شیشه سکوریتمغازه تأثیری خاصی ندارد.

 ◊ از مهم‌ترین مسائل فروش در فروشگاه اجرای شیشه ویترین با هزینه ای مناسب برای مغازه داران در قیمت شیشه سکوریت مغازه است.

 ◊ یکی از مهم‌ترین مسائل قیمت شیشه سکوریت مغازه برای مغازه‌داران است.

 ◊ برای آگاهی ازقیمت هر متر شیشه سکوریت می‌توانید با رامادر بخش فروش در ارتباط باشید.

 ◊ استفاده از شیشه با ابعاد استاندارد یا شیشه جام ویژه در قیمت سکوریت مغازه تأثیر می‌گذارد.

 ◊ قیمت سکوریت مغازه تابعی از طول و ارتفاع دهنه است.

 ◊ استفاده از فریم شیشه سکوریت پهن و باریک و نیز حالت فریم لس بودن کار در قیمت سکوریت مغازه مؤثر است.

 

شیشه سکوریت

wink حتما بخوانید:حمام شیشه ای                                                                                                                                                                                            
سفارش شیشه سکوریت-STHVA ADAI S;,VDJ

شیشه سکوریت یکی از پراستفاده‌ترین شیشه‌های موجود در بازار هست که برای کاربردهای فراوانی ازجمله صنایع ساختمانی برای درب و پنجره‌ها و انواع کاربردهای دیگر در ساختمان بسیار کارآمد و مورداستفاده است. دلیل این استقبال گسترده و سفارش شیشه سکوریت مقاومت و کارایی هست که این نوع شیشه دارد. به همین جهت افراد به دنبال سفارش شیشه سکوریت باکیفیت و مرغوب می‌باشند به‌طوری‌که بتوانند مدت‌زمان طولانی بعد از نصب از آن استفاده نمایند بدون این که تغییری و خرابی به وجود آید. به دلیل کیفیت بالایی که در شیشه سکوریت تولیدی رامادر وجود دارد با اطمینان خاطر سفارش شیشه سکوریت بدهید. که شرکت رامادر در صورت مشکلی برای تعمیر شیشه سکوریتهر اقدامی را انجام می دهد.

  ¤ هنگام سفارش شیشه سکوریت به ضخامت آن توجه کنید.

  ¤ رامادر این امکان را به وجود آورده که با سفارش شیشه سکوریت به‌صورت آنلاین و تلفنی شیشه موردنظر خود را مستقیماً بدون وجود واسطه‌ای از کارخانه تهیه نمایید.

 

شیشه سکوریت

wink حتما بخوانید:دستگیره شیشه میرال                                                                                                                                                                                             
KWF ADAI S;,VDJ-KWHF ADAI S;,VDJ-HJWHGHJ ADAI S;,VDJ
نصب شیشه سکوریت-نصاب شیشه سکوریت-اتصالات شیشه سکوریت

شیشه سکوریت یکی از متریال های بسیار کاربردی در صنعت ساختمان به‌حساب می‌آید، به دلیل کاربردی و ویژگی‌های مثبت فراوانی که دارد در بسیاری از موارد کاربرد دارد؛ اما باید توجه شود که نصاب شیشه سکوریت یک فرد ساده نیست و باید توسط افراد متخصص انجام شود. در نصب شیشه سکوریت دقت زیادی انجام دهید، زیرا از اهمیت زیادی برخوردار است و لازم به‌دقت و احتیاط بالایی دارد، اگرچه شیشه سکوریت نیز از مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردار است اما این شیشه‌ها در برابر برخورد شی تیز و ضربه‌های قوی، شکننده هستند. در نصب شیشه سکوریت به دلیل حساسیت در قسمت لبه‌ها، باید توجه لازم را نیز داشته باشید. در غیر این صورت شیشه خردشده و به‌صورت تکه‌های ریز فرو می‌ریزد.

  در نصب شیشه سکوریت، در ابتدا شیشه را تولید می‌نمایند سپس برش می‌زنند.

   برای نصاب شیشه سکوریت هنگام نصب، براثر شکست شیشه هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

  در زمان نصب شیشه سکوریت اگر ابعاد و اندازه همخوانی نداشته باشد نمی‌توان آن را برش زد و نصب کرد.

   فریم بندی، ریل‌ها و سایر متعلقات شیشه به‌نوعی اتصالات شیشه سکوریت به‌حساب می‌آیند که هرکدام به روشی شیشه را نگه می‌دارند.

   اتصالات شیشه سکوریت توسط چسب‌های مخصوص و پیچ و مهره در داخل زمین، سقف و دیوار قرارگرفته و از طرفی باعث استحکام شیشه در برابر ضربه نیز می‌شوند.

 

نکته مهم:در نصب شیشه سکوریت باید به این توجه شود که در حین جابه‌جایی باید با چنان مهارت و احتیاطی انجام شود که گوشه‌های شیشه آسیبی وارد نگردد زیرا در صورت ایجاد خراش و ترک کوچکی شیشه دچار شکستگی و درنتیجه فروریختن کل شیشه می‌شود که کاملاً جبران‌ناپذیر است. همچنین نصاب شیشه سکوریت باید دقت لازم را در نصب و جا انداختن شیشه داشته باشد؛ زیرا یک ضربه محکم سبب آسیب جدی به شیشه می شود. بنابراین نصاب شیشه سکوریت باید بسیار خبره باشد تا بتواند کار نصب را به خوبی انجام دهد.

 

rdlj kwf adai s;,vdj-kp,i kwf kwfadai s;,vdj

قیمت نصب شیشه سکوریت-نحوه نصب شیشه سکوریت

شیشه سکوریت به دلیل ویژگی های خاص خود، مورد استقبال زیاد مشتریان قرار گرفته است و در مواردی از جمله ویترین فروشگاه ها و درهای ورودی منازل، مکان های عمومی و... مورد استفاده قرار می گیرند. برای خریداران شیشه، بخصوص شیشه سکوریت، تخمین قیمت شیشه سکوریت جهت سفارش محصول، از اهمیت زیادی برخوردار است. از آنجائی که شیشه سکوریت دارای یراق آلات مخصوص که در قیمت نصب شیشه سکوریت متفاوت است و برای نصب در محل های مورد نظر تعیین می شود، زیرا نحوه نصب شیشه سکوریت در هر پروژه ای متفاوت است. لذا تعیین نوع و تعداد یراق آلات مورد نیاز جهت تخمین قیمت تمام شده شیشه سکوریت ضروری می باشد. برای تعیین قیمت نصب شیشه سکوریت، بسته به نوع محل، نحوه استفاده و کاربرد آن نیاز به یراق الات مختلف است.

نحوه نصب شیشه سکوریت در صورتی که تعداد طبقات کم باشد و حمل شیشه به آسانی صورت گیرد کم است. اما در صورتی که شیشه خارج از ابعاد استاندارد باشد و یا پروژه در طبقات بالا باشد که حمل و نصب را دشوار نماید نحوه نصب شیشه سکوریت کاملا با روش های عادی تفاوت داشته و طبیعتا اجرت نصب شیشه سکوریت نیز بالاتر می رود.

در قیمت نصب شیشه سکوریت موارد زیر ضروری است:

 ◊ قیمت نصب شیشه سکوریت با توجه به متراژ شیشه سکوریت متغیر می باشد.

 ◊ اجرت نصب شیشه سکوریت زیر 10 متر با توجه به تعداد هر دهنه تعیین می شود.

 ◊ اجرت نصب شیشه سکوریت با توجه به متراژ شیشه سکوریت متغیر هست.

 ◊ اجرت نصب شیشه سکوریت به تعداد طبقات نیز بستگی دارد.

 ◊ اجرت نصب شیشه سکوریت به ازای هر متر از 20 هزار تومان شروع می شود.

 

شیشه سکوریت
hfuhn adai s;,vdj-hfuhn hsjhknhvn adai s;,vdj
ابعاد شیشه سکوریت-ابعاد استاندارد شیشه سکوریت-hfuhn adai s;,vdj-hfuhn [hl ,dCi

شیشه از ماده‌ای شفاف و نور گذر ساخته‌شده که در ساخت ظروف، اشیای زینتی و در و پنجره ساختمان مصرف می‌شود. در ساختمان از شیشه با ابعاد استاندارد شیشه سکوریت استفاده می‌شود که عبور نور و درعین‌حال جلوگیری از تأثیر عوامل جوی به داخل ساختمان به کار می‌رود. بزرگ‌ترین گام در تولید شیشه سکوریت انتخاب ابعاد شیشه سکوریت مدنظر است و دلیل اهمیت این عملیات از قبیل  برش دادن، سوراخ کردن و . . .  باعث شکستن شیشه می‌شود. برای این منظور ۴ لبه شیشه سکوریت را، سنگ دیاموند زده می‌شود و در کوره‌ای مخصوص با دمای 620 درجه حرارت داده می‌شوند. بارگیری و حمل انواعی از شیشه‌های سکوریت باید با دقت انجام شود. انواع شیشه درابعاد شیشه سکوریت باید با پوشال به‌طور محکم بسته‌بندی‌شده و در جعبه‌های چوبی مقاوم قرار داده شوند. بین هر دو شیشه سکوریت باید برگ‌های کاغذی یا مشابه آن گذارده شود تا از تماس سطوح شیشه جلوگیری شود. روی جعبه‌های محتوی شیشه باید مشخصات شیشه شامل نام کارخانه سازنده، ضخامت شیشه سکوریت ، ابعاد، تعداد و سایر ویژگی‌های آن نوشته شود.

  ¤ ابعاد شیشه سکوریت از 10 سانتیمتر تا 550 سانتی متر موجود است که به دو دسته تقسیم می شود.

  ¤ شیشه جام با ابعاد استاندارد در ابعاد شیشه سکویت به‌اندازه 320*220 است و ابعاد شیشه بزرگ‌تر از این به‌صورت جام ویژه حساب می‌گردد و چندین برابر جام با ابعاد استاندارد شیشه سکوریت هزینه در بردارد.

  ¤  بزرگ‌ترین سایز برای تولید در ابعاد شیشه سکوریت، ابعاد 5500*3000 میلی‌متر هست.

  ¤ کوچکترین ابعاد شیشه سکوریت 10*10 سانتیمتر است و کمتر از این سایز می شکند.

  ¤ شرکت رامادر بنا به درخواست متقاضی اقدام به تولید در ابعاد شیشه سکوریت در برگه‌های دلخواه برای اجرا در ساختمان می‌نماید.

  ¤ ابعاد استاندارد شیشه سکوریت با توجه به‌اندازه گیری‌های به‌عمل‌آمده از مکان تعیین‌شده جهت تولید به کارخانه داده می‌شود تا مراحل تولید را طی نماید.

  ¤ هر چه ابعاد استاندارد شیشه سکوریت بزرگ‌تر باشد موجب بزرگنمایی فضا می‌شود.

  ¤ ابعاد استاندارد شیشه سکوریت باید در سطحی صاف باضخامتی یکنواخت که اگر از زاویه 70 درجه از پشت شیشه به جسمی که در فاصله یک متری آن قرار دارد نگریسته شود، آن جسم کج به نظر نرسد.

 

شیشه سکوریت

wink حتما بخوانید:درب شیشه ای دستی                                                                                                                                                                                             

nvf ihd adai hd s;,vdj-nvfihd s;,vdj

درب شیشه ای سکوریت-دربهای سکوریت-nvf adai hd s;,vdj-nvfihd s;,vdj

درب شیشه ای سکوریت می تواند به عنوان درب راه رو، دودبند و ... مورد استفاده قرار گیرد. شیشه مورد استفادهدرب شیشه ای سکوریت از نوع شیشه سکوریت 10 میل می باشد. درب شیشه ای سکوریت را به عنوان درب مغازه نیز میتوان استفاده کرد.

  ¤ یکی از مدرن‌ترین برندها درزمینهٔ دکوراسیون داخلی، دربهای سکوریت نسبت به رقیبان خود ازجمله درب فلزی و درب‌های چوبی است.

  ¤ زیبایی خیره‌کننده و نشکن بودن دربهای سکوریت دلیلی بر انتخاب این نوع درب‌هاست.

  ¤ مواد اولیه مورداستفاده در ساخت دربهای سکوریت و نحوه تولید آن اهمیت بالایی دارد بنابراین هنگام انتخاب دقت کنید از شرکت‌های معتبر در این درب ها اهمیت فراوانی دارد.

 

hjhr; adai hd

اتاقک شیشه ای

رامادر موفق به تولید جدیدترین و به روزترین اتاقک شیشه ای در چند سال اخیر شده است که این اتاقک های شیشه ای میتوانند فضایی کاملا شفاف و منحصر به فرد را با استفاده از قابهای فلزی فراهم کند و ساختار شیشه ای بسیار زیبایی را بدون هیچ گونه مانعی برای نمای بیرون ایجاد کند. از این فضاها بسته به شرایط مختلف می توان استفاده های مختلفی داشت که معمولترین موارد استفاده از آنها به عنوان گلخانه یا اتاق شیشه ای در حیاط ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

شیشه سکوریت

hk,hu adai s;,vdj tv,a'hi

انواع شیشه سکوریت فروشگاه-hk,hu adai tv,a'hi

انواع شیشه سکوریت فروشگاه بصورت شیشه سکوریت ریلی و شیشه سکوریت لولایی تولید و نصب می شود که به عنوان درب ورودی بسیاری ازفروشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد. رامادر بعنوان مجری بزرگترین پروژه های نصب شیشه سکوریت، بسیاری از پروژه های فروشگاهی را در رزومه خود به ثبت رسانده است.

 

قیمت شیشه 6 میل-rdlj adai 6 ldg

کشورمان ایران در صنعت تولید شیشه پیشرفت زیادی داشته و می‌توان انواع شیشه در رنگ و جنس‌های مختلف با تنوع در ضخامت‌هایی به بازار ارائه کرد. قیمت شیشه ۶ میل با توجه به نوع آن‌ها مشخص می‌شود. برای تولید شیشه 6 میل فرایندی هست که باعث چند برابر شدن مقاومت شیشه می‌شود.قیمت شیشه 6 میل در هر مترمربع شیشه بسته به‌اندازه میل دارد؛ و حدوداً از ضرب میل در 2.5 کیلوگرم حاصل می‌شود.

 ¤ قیمت شیشه 6 میل با توجه به رنگ و ضخامت شیشه سکوریت شیشه مشخص می‌شود.

 ¤ شیشه 6 میل انواع مختلفی دارد و می‌تواند در انواع سکوریت و فلوت تولید شود، که با توجه به کلیه عوامل قیمت شیشه 6 میل متغیر است.

 ¤ برای آگاهی از قیمت شیشه ۶ میل با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  ¤ قیمت شیشه 6 میل معمولاً بر اساس وزن میل که حدوداً در 2.5 کیلوگرم است مشخص می شود.

 

شیشه سکوریت

wink حتما بخوانید: قیمت شیشه نشکن                                                                                                                                                                                               

adai s;,vdj vdgd

شیشه سکوریت ریلی-adai s;,vdj vdgd

شیشه سکوریت ریلی خود در سه نوع شیشه سکوریت فریم دار، فکی و اسپایداری تولید و نصب میشود که بسیار در بازار مورد استقبال قرار میگیرند. همانطور که از نام شیشه سکوریت ریلی مشخص است بر روی ریلی باز و بسته می شود. هر مدل از شیشه سکوریت ریلی دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد که حرکت بر روی ریل ویژگی مشترک این محصول می باشد. شیشه سکوریت ریلی قابل استفاده در انواع درب های ریلی، شیشه بالکن و پارتیشن های شیشه ای است.

جهت مشاوره برای انتخاب شیشه سکوریت ریلی با کارشناسان حرفه ای ما تماس حاصل فرمایید.

شیشه سکوریت ریلی رامادر با استفاده از بهترین کیفیت شیشه و یراق آلات، توسط نصاب حرفه ای و با برنامه ریزی دقیق نصب می گردد.

 

شیشه سکوریت

wink حتما بخوانید:قیمت شیشه کریستال                                                                                                                                                                                      

adai s;,vdj vdgd hs\hdnvd

شیشه سکوریت ریلی اسپایدری-adai s;,vdj vdgd hs\hdnvd

شیشه سکوریت ریلی اسپایدری زیباترین مدل این نوع درب ها می باشد. شیشه سکوریت ریلی اسپایدری همانند شیشه سکوریت ریلی فکی، بر روی ریل حرکت می کند با این تفاوت که بر روی ریل توسط یراق اسپایدری (قرقره) به حرکت در میاد.

شیشه سکوریت ریلی از زیبا ترین نوع این مدل شیشه ها می باشد. از جمله ویژگی های شیشه سکوریت ریلی اسپایدری، اجرا و نصب آسان آن می باشد. برای نصب شیشه سکوریت ریلی اسپایدری دیگر دردسر های اتصال فک و ریل که در مدل ریلی فکی باعث اذیت می شود وجود ندارد و باعث می شود در حداقل زمان نصب و اجرا شود.

یراق آلات نیز اهمیت بالایی در نحوه عملکرد شیشه سکوریت ریلی اسپایدری دارند و هرچه کیفیت این یراق آلات بالاتر باشد، عملکرد بهتری از مدل ریلی اسپایدری خواهیم دید. قیمت شیشه سکوریت ریلی اسپایدری نسبت به مدل ریلی فکی بالاتر می باشد که دلیل آن تفاوت قیمت یراق آلات می باشد. یراق آلات مدل ریلی اسپایدری تماما استیل می باشد که در مدل ریلی فکی از آلومنیوم استفاده شده است.

 

شیشه سکوریت

wink حتما بخوانید: قیمت شیشه دودبند                                                                                                                                                                                        

adai s;,vdj vdgd tvdl nhgv

شیشه سکوریت ریلی فریم دار

شیشه سکوریت ریلی فریم دار در ظاهر به دلیل وجود فریم شیشه سکوریت نسبت به 2 مدل دیگر تفاوت دارد اما همانند سایر مدل ها بر روی ریل به حرکت در میاد. شیشه سکوریت دارای لبه های بسیار حساسی می باشد که در صورت اثابت اشیا به سرع خرد می شود. وجود فریم شیشه سکوریت ریلی فریم دار باعث می شود که اشیا با لبه شکننده شیشه سکوریت اثابتی نداشته باشند که یکی از مهمترین ویژگی های مدل ریلی فریم دار می باشد. از شیشه سکوریت ریلی فریم دار در اماکن پر تردد مانند بیمارستان ها، هتل ها، آپارتمان ها و ... استفاده می گردد. این مدل می تواند به صورت تک پانل و یا چند پانل اجرا شود. وزن تقریبی هر پانل شیشه سکوریت ریلی فریم دار 100 کیلوگرم می باشد که به دلیل وجود فریم شیشه سکوریت، از سایر 2 مدل سنگین تر می باشد.

 

شیشه سکوریت لولایی-adai s;,vdj g,ghdd

 ▬ ازخیلی پیشتر درب های شیشه ای با ظهور درب شیشه لولایی در بازار جای خود را باز نمودند. این نوع درب شیشه سکوریت فروشگاهی و اماکن مسکونی بدرستی شناخته شده است و سرآغازی برای استفاده از انواع شیشه سکوریت فروشگاه شد.

 ▬ بهترین راه برای جذب مشتری بیشتر در فروشگاهها وجود یک ویترین با ظاهری جذاب و زیباست. اگر شما از یک شیشه ی خوب برای فروشگاهتان استفاده کنید قطعا بسیاری از مسائل شما حل خواهد شد مثل کنترل ترافیک ورود و خروج مشتریان.

 ▬ درب های شیشه سکوریت ریلی یا درب کشوییرامادر جهت مکان هایی که برای بازو بسته شدن درب دارای محدودیت هستند بسیار مناسب است و درب های شیشه ای لولایی درب هایی هستند که به صورت دستی بازو بسته می شوند و از نظر هزینه مقرون به صرفه می باشند.

 

شیشه رومیزی

رامادر اقدام به تولیدشیشه های رومیزی در ضخامت و رنگهای مختلف نموده است، که با ظرافتی خاص زیبایی مورد نظری را به خانه و محل کار شما می دهد، شیشه های رومیزی را میتوان نشکن یا سکوریت نمود.شما میتوانید ظاهری مدرن و زیبا را به فضای کری و یا مسکونی خود ببخشید، تنها کافی است خلاقیت را چاشنی دیزاین و دکوراسیون خود نمایید.

شیشه سکوریت


برش شیشه سکوریت-بریدن شیشه سکوریت-fva adai s;,vdj

شیشه سکوریت با عملیات حرارتی بر روی شیشه‌های معمولی تولید می‌شوند. برای بریدن شیشه سکوریت قبل از هرگونه فرآیندی شیشه‌ها به ابعاد مناسب بریده می‌شود و سپس فرایند سکوریت انجام می‌شود. برش شیشه سکوریت برای این است که پس فرآیند سکوریت انجام هرگونه عملیاتی همچون برش دادن، سوراخ کردن و سند بلاست کردن را غیرممکن می‌سازد. پس‌ازاینکهبرش شیشه سکوریت داده شد؛ توسط سنگ دیاموند، 4 لبه آن صیقل داده می‌شود. بریدن شیشه سکوریت را باید قبل از عملیات مقاوم‌سازی برش داد. بعد از فرایند حرارتی دیگر امکانبرش شیشه سکوریت وجود ندارد. به همین دلیل برای نصب شیشه سکویت باید ابتدا اندازه محل مورد نظر به کارخانه ارسال شود و شیشه خام برش داده شده به شیشه سکوریت تبدیل شود. شیشه سکوریت طی مراحلی تولید می شود که بهترین زمان برای برش شیشه سکوریت، در مرحله تولید و قبل از قراردادن آن در کوره برای مرحله نهایی است. این امر احتمال شکسته شدن شیشه سکوریت را به حداقل می رساند و مهم ترین مسئله در تولید شیشه سکوریت نحوه بریدن شیشه سکوریت و زمان برش شیشه سکوریت می باشد.

  • شیشه سکوریت درجه حرارت بالا و مقاومت بالایی را تحمل می کند به نسبت سایر شیشه های معمولی.

  • برش شیشه سکوریت به صورت نقشه هایی از برش های ساده, منحنی و پیچیده که از کامپیوتر برای طراحی استفاده می شود.

در بریدن شیشه سکوریت ابتدا اندازه های آن را داشته باشیم و سپس با ایجاد خط بر روی شیشه با استفاده از الماسهای متناسب شیشه اقدام به برش کنیم و پس از انجام یک برش درست و مناسب، نوبت به مرحله ی جدا کردن شیشه است که یکی از ساده ترین روش ها جدا کردن شیشه سکوریت با دست است. 

در برش سه چیز اهمیت بسیاری دارد:

   کیفیت بریدن شیشه سکوریت

  نحوه بریدن شیشه سکوریت

  مقدار شیشه ای که در هر بار از بین می رود و تا حد امکان باید بسیار کم باشد.
 

شیشه سکوریت

wink حتما بخوانید:شیشه فلوت                                                                                                                                                                                    

شیشه سکوریت جام ویژهadai s;,vdj [hl ,dCi

شیشه سکوریت جامویژه به شیشه هایی گفته می شود خارج از ابعاد استاندارد شیشه هستند و روش تولید آنها با شیشه های معمولی تفاوت دارد، حتی نصب و حمل این شیشه ها هم با شیشه های معمولی متفاوت است. شیشه سکوریت جام ویژه رامادر در کوره های مخصوص تولید شده و سکوریت می شود؛ سپس با ابزار الات مخصوص حمل شده و نصب می گردند. شیشه سکوریت جام ویژه رامادر با بهترین کیفیت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

 

rdlj adai s;,vdj-adai ihdj-kwhf adai s;,vdj

rdlj iv ljv adai s;,vdj 10 ldg-rdlj adai shni 2 ldg

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

آیا این نوشته را دوست داشتید؟