شیشه جام چیست؟

دسته بندی ها: مقالات ، تراس شیشه ای

شیشه جام چیست؟ شیشه های خارج از ابعاد استاندارد را جام می گویند. شیشه را باید مطابق با استاندارد های ملی ساختمان نصب گردد تا بتواند ایمنی موجود در ساختمان تامین شود. در برخی موارد که نیاز به شیشه ی بزرگتر با ابعاد و اندازه های خاص می باشد می توان از ابعاد بزرگتر شیشه که به شیشه جام ویژه معروف می باش استفاده کرد در استفاده از شیشه جام باید به این نکته توجه شودکه تولید این شیشه به دلیل ابعاد ویژه آن دارای برخی مشکلات و سختی هایی می باشد که این سختی در زمان حمل بار نیز قابل رویت می باشد. به طوری که در زمان جابه جایی نیاز به خودرو مخصوص می باشد تا در زمان حمل شیشه دچار آسیب و شکستگی نگردد. ابعاد استاندار شیشه جام که با شیشه سکوریت با ضخامت 10-4 میل تولی می شود باید 4100*2440 میلی متر باشد. تولید شیشه در ابعاد بسیار بزرگتر امکان پذیر نمی باشد. زیرا در این صورت شیشه دچار تاب بسیاری خواهد بود و به دلیل ابعاد بزرگ آن نمی توان درزمان جابه جایی آن را کنترل کرد. 

مفتخریم که شرکت رامادر با بیش از 20 سال سابقه به‌صورت حرفه‌ای در صنعت شیشه پا به عرصه نهاد و باوجود تجربه درزمینهٔ های مختلف از شیشه که شامل انواع شیشه، شیشه جام چیست ، شیشه سکوریت و... به ادامه فعایت خود پرداخته و جای هیچ سؤالی را برای افراد به‌جا نگذاشته است. امیدواریم بتوانیم دنیای بهتری را برای محصولاتمان به نمایش بگذاریم. در این مقاله می خواهیم بدانیم که اصلا جام چیست و شیشه جام چه ابعاد و ویژگی هایی دارد.

 

شیشه جام

 

• از ویژگی‌های بارز مجموعه رامادر در تولید شیشه جام شیشه‌هایی با ابعاد بزرگ است.

شیشه جام چیست؟ شیشه‌های تولیدشده که ابعاد و اندازه بزرگ‌تر از اندازه استاندارد شیشه سکوریت باشد شیشه جام نامیده می‌شود. 

• تهیه شیشه جام از رامادر توسط شرکت‌ها و متخصصان بسیاری به‌عنوان انتخاب اول بوده است.

• انواع محصولات رامادُر در حوزه‌های مختلف شیشه جام خصوصاٌ شیشه سکوریت ارزشمند هستند.

• مجموعه رامادر در زمینه شیشه جام از نوآوری و کیفیت مزایای زیادی را در به خدمت‌رسانی برای مشتریان ارائه می‌دهد.

 

شیشه جام چیست

حتما بخوانید:قیمت شیشه سکوریت

hfuhn hsjhknhvn adai [hl

ابعاد استاندارد شیشه جام 

شیشه را باید مطابق با استاندارد های ملی ساختمان نصب گردد تا بتواند ایمنی موجود در ساختمان تامین شود. در برخی موارد که نیاز به شیشه هی بزرگتر با ابعاد و اندازه های خاص می باشد می توان از ابعاد بزرگتر شیشه که به شیشه جام ویژه معروف می باش استفاده کرد در استفاده از شیشه جام باید به این نکته توجه شودکه تولید این شیشه به دلیل ابعاد ویژه آن دارای برخی مشکلات و سختی هایی می باشد که این سختی در زمان حمل بار نیز قابل رویت می باشد.

 

ابعاد شیشه جام

 

به طوری که در زمان جابه جایی نیاز به خودرو مخصوص می باشد تا در زمان حمل شیشه دچار آسیب و شکستگی نگردد.

ابعاد استاندار شیشه جام که با شیشه سکوریت با ضخامت 10-4 میل تولی می شود باید 4100*2440 میلی متر باشد. تولید شیشه در ابعاد بسیار بزرگتر امکان پذیر نمی باشد. زیرا در این صورت شیشه دچار تاب بسیاری خواهد بود و به دلیل ابعاد بزرگ آن نمی توان درزمان جابه جایی آن را کنترل کرد. 

 

ابعاد استاندارد شیشه جام

adai s;,vdj [hl ,dCi

شیشه جام ویژه سکوریت

شیشه جام ویژه سکوریت دارای ایمنی بسیار بالایی می باشد به همین دلیل این اسم برای آن انتخاب شده است.

دلیل این مقاومت بالایی که شیشه سکوریت دارد، شوک دمایی می باشد که در زمان تولید به شیشه وارد می گردد. بدین صورت که در زمان تولید شیشه سکوریت را با دمای بسیار بالایی ذوب می کنند و بعد از هم سطح سازی و آماده شدن آن را در دمای بسیار سرد قرار می دهند تا با وارد شدن این شوک دمایی مقاومت مکانیکی شیشه افزایش پیدا کند به طوری که در برابر ضربه و فشار و تحمل وزن بسیار مقاوم می شود. 

 

شیشه جام ویژه


شیشه جام ویژه سکوریت یکی از انواع مختلف شیه سکوریت می باشد که در ابعاد بزرگتر تولید و روانه بازار مصرفی می شود.

دلیل اینکه شیشه جام را از شیشه سکوریت تولید می کنند این می باشد که در این حالت مقاومت شیشه در برابر فشار و ضربه بالا می رود و امکان شکستن آن وجود ندارد و موجب می شود تا ایمنی شیشه تضمین گردد. کاملا درست است که گفته می شود حمل و نصب شیشه جام ویژه سکوریت کار بسیار سخت و مشکلی است اما نباید در این بین از ایجاد شدن نمای زیبایی که شیشه یک دست و بزرگ جام ایجاد می کند غافل بود.

 

شیشه جام ویژه سکوریت

حتما بخوانید: قیمت شیشه نشکن

hfihn adai [hl-lpg kwf adai [hl

محل نصب شیشه جام-ابعاد شیشه جام 

شیشه را می توان برای محل های متفاوت و مختلفی استفادهنمود که تمامی این ها بسته به سلیقه افراد و سازندگان دارد.

شیشه سکوریت این امکان را بوجود آورده که بدون ترس از تامین ایمنی و خطر ایجاد جراحت در حین شکستن از انواع شیشه با ابعاد مختلف بوِیژه ابعاد شیشه جام بتوان از آن در محل های متفاوت استفاده نمود از جمله محل نصب شیشه جام می توان به محل هایی اشاره کرد که نیاز است تا بدون ایجاد محدودیت و مانعی داخل بنا قابل رویت باشد. 

 

نصب شیشه جام ویژه

 

می توان شیشه جام را در بالکن ها، نمای انواع فروشگاه، انواع رستوران ها و هتل ها وموارد دیگر مورد استفاده قرار داد. 

رامادر با داشتن تکنسین های مجرب در زمینه نصب و اجرای انواع شیشه های سکوریت و لمینیت و شیشه جام توانسته پروژه های متعددی را به مرحله اجرا در آورد به طوری که همواره به خاطر کیفیت محصولات و نصب با کیفیت بسیار بالا توسط تکنسین ها به عنوان رند شناخته شده در کشور مطرح باشد. 

• در ابعاد شیشه جام خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری قابل اهمیت است .
• رامادر قابلیت نصب شیشه با ابعاد شیشه جام را به‌راحتی نصب و اجرا می‌کند.

 

شیشه جام ویژه

lcdj hsjthni hc adai [hl

مزیت استفاده از شیشه جام 

شیشه جام را اگر با شیشه های خام و فلوت تهیه گرد امکان شکستن ان در زمان حمل و جابه جایی بسیار زیاد می باشد زیرا در زمان جابه جایی به دلیل بزرگ بودن ابعاد امکان برخورد و سنگینی در یک ناحیه بیشتر می گردد که در این حالت توان تحمل فشار شیشه خام چون پایین می باشد به راحتی دچار آسیب و شکستن می شود. ولی شیشه جام تولید شده از شیشه سکوریت و یا لمینیت درای مقاومت و ایمنی بسیار بالاتری می باشد و امکان آسیب دیدن آن بسیار کمتر می باشد. از جمله مزیت استفاده از شیشه جام را می توان ایجاد زیبایی خاص و چشم نواز در نمای نصب شده ساختمان ها هم از داخل و هم بیرون ایجاد می شود اشاره کرد. 

 

شیشه ی جام

حتما بخوانید: قیمت شیشه میرال

kp,i j,gdn adai [hl

شیشه جام 

شیشه های جام را می توان در دو حالت با کوره های عمودی و افقی تولید نمود. کوره های عمودی شیشه ها با سایز بزرگ شیشه جام را بوسیله دو گیره مهار می گردندو و شیشه را به صورت عمودی وارد کوره می کنند و سکوریت سازی شیشه جام انجام می شود بزرگترین ابعادی که در کوره عمودی تولید می شود 260 در 160می باشد. نوع دیگر کوره های تولید شیشه جام، کوره های افقی می باشد،این نوع کوره ها شیشه جام را به صورت افقی وارد کوره می کنند تا فرایند سکوریت سازی آن انجام شود. 

 

جام شیشه


از بین این نوع کوره ها، شیشه تولید شده در کوره عمودی دارای مقاومت بیشتری بوده و به راحتی دچار آسیب و شکستگی نمی شود و دلیل ان نیز وارد شدن فشار و حرارت از تمام نقاط به خصوص به صورت عمودی به شیشه می باشد.

شیشه جام تولید شده را با ابزار مخصوص و در نهایت دقت به محل پروژه تولید می کنند.

 

شیشه سکوریت جام

 

در این نوع کوره ها شیشه جام تولید شده در ابعاد 350*550 سانتی متر می باشد.
رامادر اولین کارخانه در کشور می باشد که از دستگاهای پیشرفته در زمینه تولید انواع شیشه ای سکوریت و لمینت و شیشه با ابعاد شیشه جام استفاده می نماید که تولید شیشه با کیفیت بسیار بالایی را در تولید این شیشه ها به ارمغان می آورد این کیفیت بالا موجب شده تا رامادر به عنوان یک برند مطرح در بین تولید کنندگان شیشه و نصب انواع محصولات خود شده است. 

 

نحوه تولید شیشه جام

adai [hl ]dsj-adai [hl

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

آیا این نوشته را دوست داشتید؟