قیمت شیشه کریستال | قیمت شیشه سوپر کلیر

دسته بندی ها: مقالات ، انواع شیشه سکوریت

کشف شیشه به سال‌های بسیار دور برمی‌گردد، اولین بار شیشه از نخاله‌های آتشفشانی به وجود آمد و برای ساخت اشیاء تزیینی و ابزارهای جنگی از آن استفاده می‌شد. کم‌کم با پیشرفت علم شیشه رواج زیادی پیدا کرد، کارگاه‌هایی برای ساخت شیشه به وجود آمد و به ترتیب ناخالصی‌های آن گرفته شد. 

علت اصلی اینکه شیشه طرفداران بسیاری دارد شفافیت و عبور نور از خود است اما هر نوع شیشه‌ای چه شیشه‌های معمولی و چه شیشه‌هایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند همگی مقداری ناخالصی دارند. یکی از کاربردهای اصلی شیشه در دنیای امروز برای تزیین ساختمان‌های مدرن است و در مواردی در ترکیب با سایر مواد بکار می‌رود.

شیشه کریستال

 

شیشه کلیر، سوپر کلیر، شیشه کریستال و شیشه فلوت نام‌هایی هستند که برای درجه شفافیت یک شیشه عنوان می‌شوند.

کفیت در شرکت رامادر حرف اصلی را می‌زند، شیشه سوپر کلیر و شیشه کریستال دو محصول اصلی شرکت رامادر هستند که در ضخامت‌های متنوع به مشتریان عرضه می‌گردد. قیمت شیشه سوپر کلیر با قیمت شیشه کریستال تفاوت دارد.لطفاً با ما همراه باشید تا به شرح جزئیات بیشتر و تفاوت قیمتی این نوع شیشه‌ها بپردازیم.

 

شیشه کریستال

 

شیشه سوپر کلیر

شیشه سوپر کلیر عنوانی است که بعد از اصطلاح شیشه کلیر رواج یافت. و درواقع درجه کیفیت شیشه را با این الفاظ مشخص می‌کنند. شیشه سوپر کلیر در حال حاضر بالاترین درجه کیفیت شیشه می‌باشد. 

شیشه سوپر کلیر همان‌طور که از نامش پیداست شفافیت بسیار بالایی دارد و جدیدترین درجه کیفیت برای استفاده معماران مدرن و تمامی استفاده‌کنندگان از شیشه است.

 

شیشه کریستال

 

این شیشه دارای ضخامت‌های متفاوت است که از 4میلی‌متر تا 12 میلی‌متر متغیر است و می‌توان در شیشه لمینیت هم از آن بهره برد، به‌عنوان مثال اگر دولایه شیشه سوپر کلیر 10 میلی‌متر موردنظر باشد ضخامت کل 20 میلی‌متر می‌شود. این شیشه‌ها وقتی سکوریت می‌شوند حالت نشکن به خود گرفته و اگر زمانی در اثر ضربه‌ای بشکند قطعات حاصل از شکستگی بسیار ریز بوده و کم‌خطر است. جالب است که بدانید هر چه یک شیشه در هنگام شکستن به قطعات ریزتری تبدیل شود این شیشه شفاف‌تر است.

جالب است که بدانید شیشه سوپر کلیر با شیشه کریستال سوپر کلیر تفاوت دارد و در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

 

شیشه سوپر کلیر

حتما بخوانید: شیشه سکوریت
 

شیشه کریستال سوپر کلیر

شیشه کریستال از نوع شیشه سیلیکاتی است و دارای ماده اکسید سرب می‌باشد و به دلیل همین شباهت بالا به کریستال به این اسم معروف گشته است.

شیشه‌هایی که بالای 24درصد اکسید سرب را دارا باشند شیشه کریستال نام می‌گیرند در غیر این صورت شیشه معمولی است. شیشه‌های کریستال باکیفیت قابل‌قبول دارای 24 تا 32 درصد اکسید سرب می‌باشند. اکسید پتاسیم و اکسید سدیم از دیگر مواد سازنده در شیشه کریستال است.

 

شیشه کریستال سوپرکلیر

 

شیشه کریستال سوپر کلیر بالاترین درجه شفافیت و درنتیجه کمترین میزان ناخالصی را دارا است، شیشه کریستال سوپر کلیر بی‌رنگ بوده و در مقابل نور آفتاب مغز شیشه‌ای رنگ است. اما شیشه‌های باکیفیت پایین‌تر رنگی مایل به سبز رادارند و در برابر آفتاب مغز شیشه سبزرنگ است. درواقع در زیر نور آفتاب هر چه شیشه آبی‌تر باشد یعنی خلوص بیشتر و هرچه شیشه سبزتر باشد یعنی ناخالص تر است.

 

شیشه کریستال سوپرکلیر

 

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال کاربردهای بسیاری دارد و به دلیل شفافیت بالای شیشه برای موارد بسیاری ازجمله شیشه کریستال آکواریوم از آن استفاده می‌شود. شیشه کریستال آکواریوم باید نمونه شبیه‌سازی‌شده شیشه با دریا باشد بنابراین نوع شیشه‌ای که استفاده می‌شود از حساست بالایی برخوردار است. شیشه کریستال آکواریوم به‌صورت خمیده و صاف در ابعاد متنوع عرضه‌شده است. 

شیشه کریستال آکواریوم معمولاً لمینیت بوده و ضخامت‌های متنوعی دارد. درواقع به دلیل فشار آب موجود در آکواریوم این شیشه‌ها در ضخامت‌های بالا استفاده می‌شوند. 

از شیشه‌های کریستال برای استخرهای شیشه‌ای هم می‌توان استفاده نمود که انتخاب ضخامت و نوع شیشه شباهت بسیاری به شیشه کریستال آکواریوم دارد.

 

شیشه آکواریوم

حتما بخوانید:شیشه میرال
 

شیشه کریستال قیمت-قیمت شیشه کریستال 10 میل

شیشه کریستال قیمت ثابتی ندارد و عواملی در قیمت آن‌ها تأثیر می‌گذارد، یکی از این موارد ضخامت شیشه کریستال است که هرچقدر ضخیم‌تر باشد دارای استحکام بیشتر و درنتیجه قیمت بالاتر است. بیشترین میزان استفاده از شیشه کریستال در ضخامت 10 میلی‌متر آن می‌باشد بنابراین با توجه به قیمت شیشه کریستال 10 میل، قیمت سایرضخامت ها نیز مشخص می‌گردد.

عامل مهم تأثیرگذار دیگر در قیمت شیشه کریستال درجه شفافیت آن است که سوپر کلیر بالاترین قیمت را نسبت به سایر کیفیات دارد. 

عامل سوم تأثیرگذار در محاسبه قیمت شیشه کریستال خام و سکوریت بودن شیشه است. به این معنا که اگر شیشه خام باشد باقیمت پایین‌تر و اگر سکوریت باشد دارای مقاومت بیشتر و درنتیجه قیمتی بالاتر است.

 

شیشه کریستال

 
شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال در کیفیت‌های مختلف و بانام‌های مختلف در ایران موجود می‌باشد، در حال حاضر 3 نوع شیشه کریستالی در سطح کشور به نام‌های شیشه کریستال بلژیک، شیشه کریستال چینی و شیشه کریستال ایرانی یا معمولی وجود دارد که به ترتیب شفافیت این شیشه‌ها کمتر می‌شود. اصطلاحاً می‌گویند دانه‌های کریستال موجود در شیشه کمتر شده است. 

یکی از راه‌های تشخص شیشه کریستال بلژیک از شیشه کریستال معمولی رنگ شیشه در مقابل آفتاب است که نشان قبلاً به‌طور کامل توضیح داده شد.

 

شیشه کریستال بلژیک

حتما بخوانید: شیشه نشکن
 
خرید شیشه کریستال

اگر به دنبال خرید شیشه کریستال می‌باشید و نمی‌دانید چه نوع شیشه‌ای برای کار شما مناسب‌تر است بهتر است با کارشناسان رامادر در بخش فروش تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان و حرفه‌ای این عزیزان بهره‌مند شده و بهترین انتخاب را انجام دهید. رضایت شما باعث افتخار ما است. 

تمامی نکات ذکرشده در این مقاله می‌تواند شمارا کمک کند تا بتوانید هنگام خرید شیشه کریستال با اطلاعات بیشتر و درنتیجه مطمئن‌تر انتخاب کنید. توضیح ما این است برای اماکنی نظیر جواهرفروشی ها که ظاهر اجسام از اهمیت بالایی برخوردار است بهترین کار خرید شیشه کریستال سوپر کلیر با بیشترین میزان خلوص است.

 

شیشه کریستال

 

کاربرد شیشه سوپر کلیر

کاربرد شیشه سوپر کلیر به دلیل شفافیت بالا و کیفیتی که دارند درجاهای مختلف متفاوت است؛

• شیشه سوپر کلیر برای راهروی شیشه‌ای

• شیشه سوپر کلیر برای درب‌های دود بند

• شیشه سوپر کلیر برای بالکن و تراس‌های شیشه‌ای

• شیشه سوپر کلیر برای استخرها و اتاق‌های ورزشی

• شیشه سوپر کلیر برای پله و کف پاساژها

• شیشه سوپر کلیر برای لابی و آسانسورهای شیشه‌ای

• شیشه سوپر کلیر برای درب‌های اتوماتیک،کشویی دستی و لولایی

• شیشه سوپر کلیر برای ویترین‌های تجاری و طلافروشی‌ها

• شیشه سوپر کلیر برای نمای ساختمان‌ها و پاساژهای بزرگ

 

شیشه کریستال

 

ویژگی شیشه سوپر کلیر

شیشه کریستال دارای سرب است و همین سرب باعث می‌شود که ضریب شکست نوربالا رود و درنتیجه باعث درخشش بیشتر می‌شود. شیشه کریستال نسبت به سایر شیشه‌ها سختی کمتری دارد و بنابراین به‌آسانی تراش می‌شود. یکی از علت‌های اصلی استفاده از شیشه کریستال برای ساخت ظروف و اشیا تزئینی همین است. همچنین این شیشه‌ها هنگام وارد شدن ضربه‌ای صدایی زنگ‌دار از خود تولید می‌کنند. به‌طورکلی عمده ترین ویژگی های شیشه‌ سوپر کلیر عبارت‌اند از:

• شفافیت بالا در نمایش رنگ‌ها

• حداکثر وضوح رؤیت

• حداکثر میزان انتقال نور و انرژی

• تأمین نور فضای مورداستفاده

• امنیت بالا در هنگام شکست شیشه

• نشکن بودن شیشه سوپر کلیر

 

شیشه سوپر کلیر

 

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادُر

آیا این نوشته را دوست داشتید؟