قیمت شیشه کریستال | قیمت شیشه سوپر کلیر

دسته بندی ها: انواع شیشه سکوریت ، مقالات

 شیشه کریستال

 

در این صفحه از شیشه کریستال با موارد زیر آشنا شوید:

 

کشف شیشه به سال‌های بسیار دور برمی‌گردد، اولین بار شیشه از نخاله‌های آتشفشانی به وجود آمد و برای ساخت اشیاء تزیینی و ابزارهای جنگی از آن استفاده می‌شد. کم‌کم با پیشرفت علم شیشه رواج زیادی پیدا کرد، کارگاه‌هایی برای ساخت شیشه به وجود آمد و به ترتیب ناخالصی‌های آن گرفته شد. علت اصلی اینکه شیشه طرفداران بسیاری دارد شفافیت و عبور نور از خود است اما هر نوع شیشه‌ای چه شیشه‌های معمولی و چه شیشه‌هایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند همگی مقداری ناخالصی دارند. یکی از کاربردهای اصلی شیشه در دنیای امروز برای تزیین ساختمان‌های مدرن است و در مواردی در ترکیب با سایر مواد بکار می‌رود.
شیشه کلیر، شیشه سوپر کلیر، شیشه کریستال و شیشه فلوت نام‌هایی هستند که برای درجه شفافیت یک شیشه عنوان می‌شوند.
کیفیت در شرکت رامادُر حرف اصلی را می‌زند، شیشه سوپر کلیر و شیشه کریستال دو محصول اصلی شرکت رامادُر هستند که در ضخامت‌های متنوع به مشتریان عرضه می‌گردد. قیمت شیشه سوپر کلیر با قیمت شیشه کریستال تفاوت دارد. لطفاً با ما همراه باشید تا به شرح جزئیات بیشتر و تفاوت قیمتی این نوع شیشه‌ها بپردازیم.

 

شیشه کریستال

شیشه کریستال از نوع شیشه سیلیکاتی است و دارای ماده اکسید سرب است و به دلیل همین شباهت بالا به کریستال به این اسم معروف گشته است.
شیشه‌هایی که بالای 24درصد اکسید سرب را دارا باشند شیشه کریستال نام می‌گیرند در غیر این صورت شیشه معمولی است. شیشه‌های کریستال با کیفیت قابل ‌قبول دارای 24 تا 32 درصد اکسید سرب می‌باشند. اکسید پتاسیم و اکسید سدیم از دیگر مواد سازنده در شیشه کریستال است.
شیشه کریستال قیمت ثابتی ندارد و عواملی در قیمت آن‌ها تأثیر می‌گذارد، یکی از این موارد ضخامت شیشه کریستال است که هرچقدر ضخیم‌تر باشد دارای استحکام بیشتر و در نتیجه قیمت بالاتر است. بیشترین میزان استفاده از شیشه کریستال در ضخامت 10 میلی‌متر آن می‌باشد بنابراین با توجه به قیمت شیشه کریستال 10 میل، قیمت سایر ضخامت ها نیز مشخص می‌گردد.
عامل مهم تأثیرگذار دیگر در قیمت شیشه کریستال درجه شفافیت آن است که سوپر کلیر بالاترین قیمت را نسبت به سایر کیفیت دارد. 
عامل سوم تأثیرگذار در محاسبه قیمت شیشه کریستال خام و سکوریت بودن شیشه است. به این معنا که اگر شیشه خام باشد با قیمت پایین‌تر و اگر شیشه سکوریت باشد دارای مقاومت بیشتر و در نتیجه قیمتی بالاتر است.

شیشه کریستال

شیشه سوپر کلیر

شیشه سوپر کلیر، یکی از جدیدترین نام ها در صنعت شیشه است. در واقع درجه کیفیت این شیشه را با این الفاظ مشخص می‌کنند. شیشه سوپر کلیر در حال حاضر بالاترین درجه کیفیت شیشه را دارا می‌باشد. 
شیشه سوپر کلیر همان‌طور که از نامش پیداست شفافیت بسیار بالایی دارد و جدیدترین درجه کیفیت برای استفاده معماران مدرن و تمامی استفاده‌کنندگان از شیشه است.
این شیشه دارای ضخامت‌های متفاوت است که از 4میلی‌متر تا 12 میلی‌متر متغیر است و می‌توان در شیشه لمینیت هم از آن بهره برد، به‌عنوان مثال اگر دولایه شیشه سوپر کلیر 10 میلی‌متر مورد نظر باشد ضخامت کل 20 میلی‌متر می‌شود. این شیشه‌ها وقتی سکوریت می‌شوند حالت نشکن به خود گرفته و اگر زمانی در اثر ضربه‌ای بشکند قطعات حاصل از شکستگی بسیار ریز بوده و کم‌خطر است. جالب است که بدانید هر چه یک شیشه در هنگام شکستن به قطعات ریزتری تبدیل شود این شیشه شفاف‌تر است.
شیشه کریستال

خرید شیشه کریستال

اگر به دنبال خرید شیشه کریستال می‌باشید و نمی‌دانید چه نوع شیشه‌ای برای کار شما مناسب‌تر است بهتر است با کارشناسان رامادر در بخش فروش تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان و حرفه‌ای این عزیزان بهره‌مند شده و بهترین انتخاب را انجام دهید. رضایت شما باعث افتخار ما است. 
تمامی نکات ذکرشده در این مقاله می‌تواند شمارا کمک کند تا بتوانید هنگام خرید شیشه کریستال با اطلاعات بیشتر و درنتیجه مطمئن‌تر انتخاب کنید. توضیح ما این است برای اماکنی نظیر جواهرفروشی ها که ظاهر اجسام از اهمیت بالایی برخوردار است بهترین کار خرید شیشه کریستال با بیشترین میزان شفافیت است.

شیشه کریستال

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال در کیفیت‌های مختلف و بانام‌های مختلف در ایران موجود می‌باشد، در حال حاضر 3 نوع شیشه کریستالی در سطح کشور به نام‌های شیشه کریستال بلژیک، شیشه کریستال چینی و شیشه کریستال ایرانی یا معمولی وجود دارد که به ترتیب شفافیت این شیشه‌ها کمتر می‌شود. اصطلاحاً می‌گویند دانه‌های کریستال موجود در شیشه کمتر شده است. 
یکی از راه‌های تشخص شیشه کریستال بلژیک از شیشه کریستال معمولی رنگ شیشه در مقابل آفتاب است که نشان قبلاً به‌طور کامل توضیح داده شد.

 

شیشه کریستال
شیشه کریستال بالاترین درجه شفافیت و در نتیجه کمترین میزان ناخالصی را دارا است، شیشه کریستال بی‌رنگ بوده و در مقابل نور آفتاب مغز شیشه‌ای رنگ است. اما شیشه‌های باکیفیت پایین‌تر رنگی مایل به سبز را دارند و در برابر آفتاب مغز شیشه سبزرنگ است. درواقع در زیر نور آفتاب هر چه شیشه آبی‌تر باشد یعنی خلوص بیشتر و هرچه شیشه سبزتر باشد یعنی ناخالص تر است.

شیشه کریستال

کاربرد شیشه سوپر کلیر

کاربرد شیشه سوپر کلیر به دلیل شفافیت بالا و کیفیتی که دارند درجاهای مختلف متفاوت است؛

 • شیشه سوپر کلیر برای راهروی شیشه‌ای
 • شیشه سوپر کلیر برای درب‌های دود بند
 • شیشه سوپر کلیر برای بالکن و تراس‌های شیشه‌ای
 • شیشه سوپر کلیر برای استخرها و اتاق‌های ورزشی
 • شیشه سوپر کلیر برای پله و کف پاساژها
 • شیشه سوپر کلیر برای لابی و آسانسورهای شیشه‌ای
 • شیشه سوپر کلیر برای درب‌های اتوماتیک،کشویی دستی و لولایی
 • شیشه سوپر کلیر برای ویترین‌های تجاری و طلافروشی‌ها
 • شیشه سوپر کلیر برای نمای ساختمان‌ها و پاساژهای بزرگ

شیشه کریستال

ویژگی شیشه سوپر کلیر

شیشه کریستال دارای سرب است و همین سرب باعث می‌شود که ضریب شکست نوربالا رود و درنتیجه باعث درخشش بیشتر می‌شود. شیشه کریستال نسبت به سایر شیشه‌ها سختی کمتری دارد و بنابراین به‌آسانی تراش می‌شود. یکی از علت‌های اصلی استفاده از شیشه کریستال برای ساخت ظروف و اشیا تزئینی همین است. همچنین این شیشه‌ها هنگام وارد شدن ضربه‌ای صدایی زنگ‌دار از خود تولید می‌کنند. به‌طورکلی عمده ترین ویژگی های شیشه‌ سوپر کلیر عبارت‌اند از:

 • شفافیت بالا در نمایش رنگ‌ها
 • حداکثر وضوح رؤیت
 • حداکثر میزان انتقال نور و انرژی
 • تأمین نور فضای مورداستفاده
 • امنیت بالا در هنگام شکست شیشه
 • نشکن بودن شیشه سوپر کلیر
آیا این نوشته را دوست داشتید؟

اکبرزاده 5 ماه و 4 هفته قبل

سلام
قیمت شیشه سوپر کلییر ۱۰ میل چنده الان؟

کارشناس رامادر 5 ماه و 4 هفته قبل

با سلام جناب آقای اکبرزاده عزیز، شما می بایست برای سفارش شیشه سکوریت به بنر قیمت صفحه شیشه سکوریت رجوع کنید و قیمت طبق ابعاد درخواستی را محاسبه نمائید. در صورت راهنمائی بیشتر با کارشناسان رامادُر شماره 45136-021 در ارتباط باشید.

بهروز 6 ماه قبل

سلام
چه نوع شیشه برای اکواریوم مناسب هست ؟ و موجود هست ؟

کارشناس رامادر 5 ماه و 4 هفته قبل

با سلام آقای بهروز عزیز، شما می بایست برای آکواریوم شیشه سکوریت و یا لمینت انتخاب کنید. و امکان سفارش وجود دارد. در صورت راهنمائی بیشتر با کارشناسان رامادُر شماره 45136-021 در ارتباط باشید.

احسان 9 ماه و 3 هفته قبل

سلام در حال حاضر امکان سفارش شیشه کریستال بلژیک هست؟

کارشناس رامادر 9 ماه و 3 هفته قبل

با سلام جناب آقای احسان عزیز، در حال حاضر امکان خرید شیشه کریستال در ایران وجود ندارد. شما در صورت تهیه شیشه کریستال می توانید شیشه وین وایت را انتخاب کنید که همانند شیشه کریستال شفاف و با کیفیت است.

منوچهر 10 ماه و 3 هفته قبل

سلام به شهرستان هم ارسال دارید؟

کارشناس رامادر 10 ماه و 3 هفته قبل

با سلام جناب آقای منوچهر عزیز، بله، امکان ارسال به شهرستان وجود دارد.

فائزه 12 ماه قبل

سلام خسته نباشید
آیا شیشه وین وایت برای آکواریوم بهتر یا شیشه سوپرکلیر؟

کارشناس رامادر 12 ماه قبل

با سلام سرکار خانم فائزه عزیز، هر دو شیشه شفاف هستند و معمولا برای آکواریوم شیشه سوپرکلیر انتخاب می کنند ولی شیشه وین وایت شفاف تر می باشد و در صورت ابعاد بزرگ تولید می شود.

آرتین 1 سال قبل

با عرض سلام و وقت به خیر، بنده برای فیلم برداری از پشت شیشه، شیشه لازم دارم به گونه ای که حد اکثر شفافیت ممکن را داشته باشد و رفلکس هم بسیار پایین باشد به نظر شما از چه شیشه ای استفاده کنم بهتر است؟
با سپاس

کارشناس رامادر 1 سال قبل

با سلام جناب آقای آرتین عزیز، شما می بایست شیشه کریستال بلژیک تهیه کنید که در ایران موجود نیست.

مهرداد 1 سال و 2 ماه قبل

عالی بود مطالب

کارشناس رامادر 1 سال و 2 ماه قبل

با سلام جناب آقای مهرداد عزیز، ممنون از حسن نظر شما.

مهیار 1 سال و 2 ماه قبل

سلام دقت برش شیشه هاتون چقدر است من کارم ساخت اکواریوم هست، شیشه ها باید دیاموند بشه و سایز دقیقا همون ابعادی که هست بشه.

کارشناس رامادر 1 سال و 2 ماه قبل

با سلام جناب آقای مهیار عزیز، تمام شیشه ها با دستگاه های تمام اتوماتیک برش داده می شود. شما می بایست برای سفارش خود وارد صفحه شیشه سکوریت از سایت رامادُر شوید. در صورت درخواست راهنمایی توسط کارشناسان فروش با شماره 56719193-021 تماس حاصل فرمایید.

محسن 1 سال و 3 ماه قبل

سلام.
شیشه سوپرکلیر با شیشه کریستال تفاوت داره. خواستم ببینم تفاوتشون چیه؟ ممنون

کارشناس رامادر 1 سال و 3 ماه قبل

با سلام جناب آقای محسن عزیز، منظور از شیشه کریستال شفافیت بسیار بالای آن به نسبت شیشه سوپر کلیر می باشد.

محمد 1 سال و 5 ماه قبل

سلام خسته نباشید برای آکواریوم بهتره از چه شیشه ای استفاده کرد؟ قیمت رو بفرمائید؟

کارشناس رامادر 1 سال و 5 ماه قبل

با سلام جناب آقای محمد عزیز، برای شیشه آکواریوم می بایست شیشه سوپرکلیر، شیشه شفاف تهیه کنید. در صورت بزرگ بودن ابعاد شیشه می توان از شیشه لمینت 10 میل استفاده کنید. برای سفارش شیشه سکوریت و یا لمینت می بایست طبق ابعاد مورد نظر بر حسب متر مربع در بنر قیمت از صفحه شیشه سکوریت محاسبه قیمت کنید. و در صورت درخواست محاسبه قیمت با کارشناسان فروش از شماره 5777589-0991 تماس حاصل فرمایید.

اسماعیل 1 سال و 6 ماه قبل

با سلام، بزرگترین ابعاد شیشه ده میل چقدر است؟ قیمت به روز رو در صفحه در دسترس بگذارید و برای خرید شیشه آکواریوم بزرگ سفارش بدم؟

کارشناس رامادر 1 سال و 6 ماه قبل

با سلام جناب آقای اسماعیل عزیز، در صورت درخواست ابعاد بزرگترین شیشه سکوریت می توان ابعاد 300 * 600 سانتی متر و شیشه لمینت 240 * 450 سانتی متر می باشد. برای سفارش شیشه سکوریت و یا لمینت می بایست طبق ابعاد مورد نظر بر حسب متر مربع در بنر قیمت از صفحه شیشه سکوریت محاسبه قیمت کنید. و در صورت درخواست محاسبه قیمت با کارشناسان فروش از شماره 5777589-0991 تماس حاصل فرمایید.

بیتا 1 سال و 7 ماه قبل

با سلام، قیمت شیشه می فرمائید؟

کارشناس رامادر 1 سال و 6 ماه قبل

با سلام خانم بیتا عزیز، شما می توانید با توجه به ابعاد درخواستیتون بر حسب متر مربع در بنر قیمت از شیشه سکوریت محاسبه قیمت کنید. و در صورت درخواست محاسبه قیمت با کارشناسان فروش از شماره 56719193-021 تماس حاصل فرمایید.

محمد 1 سال و 9 ماه قبل

قیمت شیشه کریستال بلژیکی 100*50 10میل چند است؟

کارشناس رامادر 1 سال و 9 ماه قبل

با سلام جناب آقای محمد عزیز، بله امکان پذیر است. شما می توانید با توجه به ابعاد درخواستیتون بر حسب متر مربع در بنر قیمت از شیشه سکوریت محاسبه قیمت کنید. و در صورت درخواست محاسبه قیمت با کارشناسان فروش از شماره 56719193-021 تماس حاصل فرمایید.

سعید حاجی زاده 2 سال و 1 ماه قبل

سلام و خدا قوت به همه تولیدکنندگان عزیز کشورم
می خواستم بدونم چجوری میشه فهمید یک شیشه سوپر کلیر اصل اردکان است؟

کارشناس رامادر 2 سال و 1 ماه قبل

با سلام جناب آقای حاجی زاده عزیز، برای تشخیص کیفیت شیشه سوپرکلیر می توان از پهنای شیشه تشخیص داد. هرچه مغزی شیشه شفاف تر باشد، شیشه دارای کیفیت بالاتری (شیشه سوپرکلیر) است.

رضا 2 سال و 2 ماه قبل

سلام
با عرض خسته نباشید.می خواستم از شیشه سوپر کلیر 10mm جهت ساخت اکواریوم استفاده کنم لطفا راهنمایی بفرمایید
ممنون

کارشناس رامادر 2 سال و 2 ماه قبل

با سلام جناب آقای رضا عزیز، بله شما می توانید از شیشه سوپرکلیر به عنوان شیشه آکواریوم استفاده کنید. و در صورت سفارش با کارشناسان فروش از شماره 02145136 داخلی 218 تماس حاصل فرمایید.

هادی 2 سال و 2 ماه قبل

سلام، شیشه کریستال شفاف به ابعاد ۱۰۰×۳۵×۶۰ قیمت چندر میشود؟

کارشناس رامادر 2 سال و 2 ماه قبل

با سلام جناب آقای هادی عزیز، شما می توانید با توجه به ابعاد درخواستیتون بر حسب متر مربع در بنر قیمت صفحه شیشه سکوریت محاسبه قیمت کنید و در صورت درخواست محاسبه قیمت با کارشناسان فروش از شماره 02145136 داخلی 218 تماس حاصل فرمایید.

الهام 2 سال و 4 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر..من برای کار نقاشی پشت شیشه به شیشه کریستال یا سوپر کلیر با ضخامت سه میل نیاز دارم...میتونم از شما تهیه کنم؟!

کارشناس رامادر 2 سال و 4 ماه قبل

با سلام خانم الهام عزیز، در صورت نقاشی بر روی شیشه شرکت رامادُر شیشه 4 میل از شیشه کریستال و سوپر کلیر را می تواند در اختیار شما قرار دهد. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروش شماره 021.45136 در ارتباط باشید.

بهمن 2 سال و 6 ماه قبل

ببخشید سلام قیمت شیشه ضد گلوله سه لایه ١0 میل کریستال طول ۵.60 متر رو میخواستم

کارشناس رامادر 2 سال و 6 ماه قبل

با سلام جناب آقای بهمن عزیز، جهت محاسبه قیمت شیشه ضد گلوله طبق ابعادی که بیان نمودید در صفحه سایت از شیشه لمینت استفاده نمائید و جهت درخواست راهنمایی می توانید با کارشناسان رامادُر شماره تماس 021-45136 در ارتباط باشید.

روح اله کوه زارع 2 سال و 6 ماه قبل

سلام
قیمت شیشه 10 میل سوپرکلیر و کریستال برای آکواریوم 80 *50 *50 را میخواستم بدونم؟

کارشناس رامادر 2 سال و 6 ماه قبل

با سلام جناب آقای زارع عزیز، در صورت سفارش شیشه برای آکواریوم از شیشه لمینت استفاده می شود در صورت سفارش با ابعاد ارسالی می توانید از بنر قیمت موجود در سایت استفاده کنید. جهت سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر، می توان با شماره 45136-021 تماس گرفته و با کارشناسان رامادُر در ارتباط باشید.

فرهاد 2 سال و 7 ماه قبل

با سلام و عرض ادب یه نوع شیشه شفاف و زیبا و مقاوم می7ام برای ساخت آکواریوم.پیشنهاد شما چیه

کارشناس رامادر 2 سال و 7 ماه قبل

با سلام جناب آقای فرهاد عزیز، در صورت درخواست شیشه برای آکواریوم می توان از شیشه کریستال و یا شیشه های شفاف استفاده کرد. جهت سفارش می توان با شماره 45136-021 تماس گرفته و با کارشناسان رامادُر در ارتباط باشید.