شیشه لمینت

دسته بندی ها: محصولات

شیشه لمینت

 

 

شیشه لمینت، به گروهی از شیشه‌ها اطلاق می‌شود که حداقل از ۲ لایه شیشه و یک‌لایه pvb اتصال‌دهنده تشکیل‌شده است. در ابتدا شیشه‌های لمینت شده برای استفاده در شیشه جلوی اتومبیل و به منظور کاهش صدمات ناشی از تصادف‌های رانندگی ساخته شدند، اما امروزه شیشه‌های لمینت شده یا اصطلاحاً شیشه‌های چندلایه کاربردهای فراوانی دارند که از عمده‌ترین این کاربردها می‌توان به استفاده در صنعت ساختمان (شیشه‌های نما و سایر شیشه‌هایی که از نظر ایمنی و سازه‌ای اهمیت دارند)، صنایع خودروسازی، شیشه‌های صفحه‌نمایش موبایل و … اشاره نمود.

 • شیشه لمینت از انواع شیشه‌های مقاوم است که در مقایسه با شیشه خام و معمولی از ضریب ایمنی بالایی برخوردار است.
 • شیشه لمینت در ساختمان‌سازی و خودروسازی به کار می‌رود.
 • تفاوت این شیشه با شیشه سکوریت در طلق پلیمری به‌کاررفته در وسط آن می‌باشد.

نکته‌ای که می‌توان درباره شیشه‌های لمینت بدانیم این است که، شیشه‌های لمینت می‌توانند بیشتر از ۳ لایه تشکیل‌شده باشند.

شیشه لمینت
نحوه تولید شیشه لمینت
برای تولید شیشه‌های لمینت، پس از سکوریت نمودن شیشه‌ها، با توجه به مشخصات فنی و محاسبات انجام شده لایه اتصال‌دهنده شیشه‌ها مشخص‌شده و شیشه‌ها برای انجام فرآیند لمینت شدن وارد خط تولید می‌شوند. برای تولید شیشه لمینت طبق مراحل زیر عمل می کنیم:

 1. ابتدا شیشه‌ها را کاملاً تمیز کرده و سپس آن‌ها را به اتاق مخصوصی به‌صورت ایزوله که در آن هیچ‌گونه گردوغباری وجود ندارد وارد می‌کنند.
 2. اولین لایه از شیشه سکوریت وارد خط تولیدشده، سپس لایه اتصال‌دهنده باضخامت مشخص و تعیین‌شده روی این لایه شیشه قرارگرفته و آنگاه دومین لایه شیشه روی لایه چسباننده قرار داده می‌شود.
 3. این مجموعه از شیشه تحت فشار و حرارت (توسط دستگاهی مخصوص) لمینت شده و ساختاری یکپارچه را تشکیل می‌دهد.
 4. سپس شیشه‌ها وارد دستگاه اتوکلاو شده تا این فرآیند تکمیل شود.

با لمینت کردن شیشه‌ها دیگر، لایه‌های شیشه هم دچار تغییر و بهبود کیفیت می‌شود. امروزه از شیشه‌های لمینت شده به‌راحتی می‌توان به‌عنوان نما ساختمان و یا پوشش کف و سقف در پروژه‌های بزرگ استفاده نمود.

شیشه لمینت
قیمت هر لایه شیشه لمینت خام و سکوریت
برای شیشه‌های استفاده‌شده در شیشه لمینت هم از شیشه ساده استفاده کرد و هم از شیشه سکوریت. شیشه لمینت از دو شیشه سکوریت به علاوه لایه PVB ساخته می‌شود. در هر صورت قیمت شیشه لمینت به دلیل نحوه تولید بالاتر از شیشه سکوریت است و قیمت شیشه سکوریت با توجه به نوع و ابعاد 1.5 تا 4 برابر قیمت شیشه ساده می‌باشد.
الگوریتم قیمت شیشه در مقایسه هم:
قیمت شیشه لمینت (سکوریت) > قیمت شیشه لمینت (ساده) > قیمت شیشه سکوریت > قیمت شیشه ساده

برای درخواست هر متراژی از شیشه لمینت شیشه خام و لمینت می‌توان به بنر قیمت زیر رجوع کنید و برای پاسخ‌گویی به سؤالات خود می‌توان با بخش فروش از شماره تلفن 45136 تماس بگیرید.

شیشه لمینت

نوع شیشه (مترمربع)خامسکوریت
4میل سفید فلوت5875
4میل برنز فلوت7598
4میل دودی فلوت101129
5میل سفید فلوت7583
6میل سفید فلوت کلییر92107
6میل سفید سوپر کلییر(220*321)99123
6میل برنز فلوت110144
6میل دودی فلوت150205
8میل سفید فلوت کلییر127143
8میل سفید سوپرکلییر جام استاندارد(220*321)152155
10میل سفید فلوت کلییر (220*321)141166
10میل سفید سوپرکلییر جام استاندارد(220*321)166193
10میل سفید سوپرکلییر جام ویژه(244*366)____211
10میل سفید سوپرکلییر جام ویژه(250*450)____359
10میل سفید سوپرکلییر جام ویژه(300*500)____414
10میل برنز فلوت239259
10میل دودی فلوت305333
10 میل ساتینا221307
قیمت هر لایه PVB (بر حسب هزار تومان)ضخامت 76میلی مترضخامت 1.52میلی متر
335429
 • قیمت بر حسب متر مربع می باشد.
 • کرایه حمل و نقل محاسبه نگردیده است.
 • برای جام غیراستاندارد 20 درصد به قیمت لایه PVB اضافه می گردد.
 • برای شیشه خام از لایه ی PVB با ضخامت 76 و برای شیشه سکوریت بهتر است از لایه ی PVB با ضخامت 152 استفاده شود.
 • هزینه نصب بعد از رویت پروژه مشخص می گردد.
 • ابعاد زیر 0.5 متر مربع، 0.5 متر مربع محاسبه می شود.
 • بنر قیمت برای شهریور ماه 99 می باشد.
 • قیمت ها بر حسب هزار تومان می باشد.

 

شیشه لمینت رنگی
شیشه لمینت را می‌توان با استفاده از pvb رنگی و یا شیشه لمینت رنگی استفاده کرد. به‌طور معمول از شیشه‌های لمینت ساده و شفاف بیشتر استفاده می‌شود. با توجه به تنوع در تولید شیشه لمینت می‌توان از انواع شیشه‌های ساده یا طرح دار سند بلاست شده نیز استفاده کرد. شیشه‌های رنگی یا مات نیز مقدار مقاومت یکسانی با سایر شیشه‌های لمینت دارند. در برخی مواقع مشتری نیاز به ایجاد یک حریم در قسمت نمای ساختمان می‌باشد. در این مواقع استفاده از شیشه‌های مات و رنگی لمینت پیشنهاد می‌شود.

شیشه لمینت رنگی

کارخانه شیشه لمینت
تاریخچه شیشه لمینت به جنگ جهانی اول برمی‌گردد. شیشه لمینت توسط یک شیمیدان به نام بندیکناس اختراع شد. در جنگ جهانی اول نیز برای تهیه ماسک‌های شیشه‌ای گاز به کار رفت. شیشه لمینت از انواع شیشه‌های نشکن می‌باشد که هنگام لمینت شدن شیشه یک لایه بین دو یا چند شیشه قرار می‌گیرد. همین طلق موجب می‌شود که در هنگام شکسته شدن شیشه تکه‌های شیشه به طلق بچسبد. این نوع شیشه‌ها به دلیل ویژگی‌هایشان در حال حاضر در صنعت ساختمان‌سازی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت رامادر شیشه لمینت را در کارخانه شیشه لمینت تولید و برای کارهای اجرایی به مصرف می‌رساند.

 

تفاوت شیشه سکوریت و لمینت
شیشه برای تولید به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود. کاربری، محیط مورد استفاده و ابعاد شیشه مشخص می‌کند که ما می‌توانیم از کدام یک از شیشه‌ها استفاده کنیم. شیشه‌ها می‌توانند در روشنایی، زیبایی، ایمنی و غیره کاربرد داشته باشند.
ما در این قسمت به کاربرد، مشخصات و تفاوت شیشه لمینت laminated glass، شیشه سکوریت tempered glass می‌پردازیم.

 • وزن شیشه: شیشه لمینت به دلیل آنکه از دو شیشه سکوریت و یک لایه PVB تشکیل‌شده است، نسبت به شیشه سکوریت سنگین‌تر است.
 • میزان ایمنی: شیشه لمینت به علت اضافه شدن لایه pvb از امنیت و ایمنی بالاتری نسبت به شیشه سکوریت دارد. درست است که شیشه سکوریت در برابر ضربه مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد، اما در انتها شکسته می‌شود و فرومی‌ریزد؛ اما شیشه لمینت پس از شکسته شدن به عنوان یک مانع فیزیکی مانع ورود افراد به ساختمان می‌شود. به همین دلیل در بانک‌ها، مراکز امنیتی و نگهداری از اشیا با ارزش بهتر است از شیشه لمینت استفاده شود.
 • تفاوت شکستن شیشه لمینت و سکوریت: شیشه لمینت بعد از شکستن فرو نمی‌ریزد، شیشه سکوریت به قطعات ریزی تقسیم می‌شود.
 • قابلیت تغییر با برش: در هر دو نوع شیشه هر نوع تغییراتی قبل از ارسال محصول به کوره مجدد صورت می‌گیرد؛ بنابراین تغییراتی مانند ابعاد، سوارخ کاری، لول زنی و برش‌های خاص قبل از عملیات سکوریت شدن و لمینت شدن باید صورت گیرد.

شیشه لمینت

آیا این نوشته را دوست داشتید؟

فرهاد 3 ماه و 4 هفته قبل

سلام وقت بخیر
آیا رامادر محصولی برای پوشاندن سقف حیاط خلوت که هم نورگیر باشه و هم صداگیر باشه هست؟؟؟ اگر هست با ذکر قیمت راهنمایی بفرمایید

کارشناس رامادر 3 ماه و 3 هفته قبل

با سلام جناب آقای فرهاد عزیز، بله، شما با سفارش شیشه لمینت که دارای لایه pvb بین دو شیشه سکوریت می باشد را انتخاب نمائید که هم درصد زیادی از صدا را می گیرد و همین طور نور به راحتی از شیشه عبور می کند. بابت قیمت شما به بنر قیمت در همین صفحه بالا، محاسبه قیمت طبق ابعاد درخواستیتون انجام بدین. در صورت راهنمائی با بخش فروش شماره 45136-021 با کارشناسان در ارتباط باشید.

محمد 10 ماه و 2 هفته قبل

ایا ساخت میز شیشه نسبت به ام دی اف به صرفه تر هستش؟

کارشناس رامادر 10 ماه و 2 هفته قبل

با سلام آقای محمد عزیز، برای انتخاب میز از چوب و یا شیشه با توجه به ابعاد و طرح و جنس کاری که انتخاب می شود در چوب و شیشه اهمیت و ویژگی های خود را دارد در این صورت رامادُر به عنوان تولیدکننده شیشه در انواع طرح و ضخامت آماده خدمت رسانی به شما می باشد. در صورت راهنمایی بیشتر با شرکت رامادُر تماس گرفته تا با اطلاعات بیشتر به نتیجه بهتری برسید.