انواع پارتیشن شیشه ای برای هتل ها، رستوران ها و آپارتمان ها

دسته بندی ها: مقالات

پارتیشن شیشه ای

امروزه پارتیشن های شیشه ای، نقش زیادی در دکوراسیون مدرن آپارتمان ها و محل های تجاری بازی می کنند. جالب است بدانید که این المان های تزئینی را می توان در هر مکانی، از فضاهای اداری گرفته تا بخش های خصوصی یک ساختمان نظیر حمام، متناسب با نیازها و سلایق متفاوت بکار برد. در ادامه ضمن آشنایی بیشتر با این عناصر مدرن و بی نظیر، کاربرد آنها را در هتل ها، رستوران ها و آپارتمان ها از نظر خواهیم گذراند. 

 

پارتیشن شیشه ای و مزایای آن

پارتیشن های شیشه ای، دیواره هایی از شیشه که صورت فریم لس یا با قاب هستند که برای تقسیم بندی بهینه فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این المان ها، نور طبیعی حداکثری را به فضای داخلی راه می دهند تا نیاز کمتری به استفاده از منابع نور مصنوعی باشد. بنابراین بهره وری انرژی افزایش یافته و در مصرف برق و هزینه ها صرفه جویی می شود. همچنین در فضاهای کاری نظیر رستوران ها، ادارات و هتل ها، این پارتیشن های شیشه ای باعث افزایش شفافیت ارتباط بین کارکنان و مشتریان می شوند. 
به علاوه فضا را بزرگتر نشان می دهند، به خصوص وقتی به جای کفپوش استفاده می شوند. پارتیشن های شیشه ای همچنین قادر هستند تا حریم خصوصی ایجاد کنند به ویژه وقتی که از شیشه های مات، رنگی و یا طرح دار برای ساخت آنها استفاده می شود. با ایجاد طرح های خلاقانه، می توان از آنها به عنوان یک ایده تزئینی مدرن در دکوراسیون داخلی سود برد و در نهایت اینکه به راحتی تمیز می شوند. در این رابطه، رامادُر با کادری حرفه ای و سالها تجربه، پارتیشن های شیشه ای فریم لس بی نظیر و باکیفیتی را در اختیارتان می گذارد که جذابیت بصری بالایی به فضایتان هدیه می دهند.

پارتیشن شیشه ای

انواع پارتیشن شیشه ای برای هتل ها، رستوران ها  و آپارتمان ها

  • پارتیشن های ساده مستقل

این پارتیشن ها که دارای قاب هایی از پلاستیک، چوب و یا فلز هستند، با برخورداری از قابلیت های تزئینی بهترین گزینه برای شکستن محیط های بزرگ و از بین بردن بی روحی فضا به شمار می آیند.

  • پارتیشن های ثابت و دائمی

این پارتیشن های شیشه ای به طور همیشگی به مبلمان، سقف، کف یا دیوارها متصل و ثابت شده اند. شما می توانید از این اِلمان ها، برای حفظ حریم بصری به ویژه در بین غرفه های رستوران کمک بگیرید.

  • درب شیشه ای کشویی

این عناصر روی ریل هایی که به دیوارها، سقف یا کف متصل شده اند حرکت می کنند و به جلو و عقب می روند. برای ایجاد حریم خصوصی بهتر، می توانید از اینپارتیشن های شیشه ای کمک بگیرید تا یک فضای استراحت خانوادگی یا مکانی برای برگزاری صحبت های خصوصی و جلسات ایجاد کنید. بعلاوه این پارتیشن های کشویی، جای کمی اشغال می کنند و به شما فضای بیشتری می دهند.

  • پارتیشن های موتورایز

این شیشه ها که در پانل های فلزی لولایی قرار می گیرند، یک مانع امنیتی و حریم خصوصی عالی ایجاد می کنند. البته کمی گران هستند، اما فضایتان را به بهترین شکل تقسیم بندی می کنند.

 

پارتیشن شیشه ای در هتل ها

پارتیشن های شیشه ای در هتل، از نظر زیبایی و عملکرد گزینه های بی نظیری به شمار می آیند. این المان ها چه در بخش پذیرش هتل و چه در خود اتاق ها شکوه وجذابیت زیادی به فضا می بخشند، به نحوی که خاطرات اقامتی ماندگار را در ذهن مهمانان برای همیشه ثبت می کنند. 
از آنجا که مهمانان در بدو ورود به هتل به اولین جایی که مراجعه می کنند قسمت پذیرش هتل است، زیبایی و کاربردی بودن این بخش در جلب مهمانان اهمیت بسیار زیادی دارد. بعلاوه با فراهم آمدن نور طبیعی کافی و قابلیت عایق صوتی در فضای استراحت، احساس آرامش و امنیت به آنها القا خواهد شد.
چنانچه از قاب های سیاه و سفید باریک برای پارتیشن های شیشه ای در هتل استفاده شود، زیبایی خیره کننده مدرن و گرمی به در محیط ایجاد می شود و آن را برای سفرهای زمستانی بسیار ایده آل می کند.  
 
جداکردن اتاق خواب از حمام با یک پارتیشن شیشه ای، ایده برخی از هتل ها و سوئیت های لوکس است. با ترکیب فناوری با این پارتیشن ها، می توان با لمس یک دکمه آنها را مات کرد. در چنین شرایطی، امکان تجربه ای بی نظیر و منحصر به فرد برای مهمانان هتل فراهم می شود.
 
پارتیشن های شیشه ای در هتل با قاب ضخیم در لابی، چشم انداز شگفت انگیزی از فضای بیرون فراهم می کند و این پارتیشن ها وقتی با درب های شیشه سکوریت هتل ترکیب می شوند، یک تصویر لوکس و معاصر به این محیط می بخشند و با یک خطای دید، این فضا را بزرگتر و روشن تر نشان می دهند.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های شیشه ای در رستوران ها

اگر می خواهید نور طبیعی به رستوران شما راه یابد و به دنبال استفاده از تقسیم کننده های شفاف هستید، پارتیشن های شیشه ای را به عنوان یک راه حل مناسب به شما پیشنهاد می کنیم. از آنجا که به لحاظ جنس و طرح و نوع حرکت، این پارتیشن ها از تنوع بالایی برخوردارند، انتخاب بین آنها تا حد زیادی به سلیقه و بودجه شما و فرم و مساحت فضایتان دارد. پارتیشن های شیشه ای در رستوران ها معمولا چند منظوره هستند. 
رستوران ها دارای ویژگی های جداگانه عملکردی، در جلوی پیشخوان و پشت آن هستند. مکان های مختلف غذاخوری، جایگاه استقبال از مشتریان، سالن استراحت، بخش های سفارش غذا و یا اتاق بازی بچه ها گزینه هایی هستند که پارتیشن های شیشه ای می توانند در آنها به زیبایی مانور بدهند. تقسیم بندی این مکان ها، بر عملکرد رستوران و ایجاد جذابیت بصری برای مشتریان تاثیر گذار است. البته لازم است که این پارتیشن ها به نحوی مناسب و مطلوب به فضای غذاخوری اضافه می شوند، بدون اینکه مانعی برای کارکردن پرسنل رستوران باشند. 

  • پیشنهاد می کنیم از پارتیشن های شیشه ای کف به سقف، به عنوان راهی برای تفکیک قسمت های مختلف رستوران استفاده کنید. به عنوان مثال، پارتیشن هایی در بخش های مختلف غذاخوری نصب کنید تا یک حریم خصوصی ایجاد کند. 
  • اگر دوست دارید یک مناسبت خاص را با چند دوست صمیمی یا اعضای خانواده جشن بگیرید، این فضاهای خصوصی بسیار کارآمد هستند. حتی می توان در چنین شرایطی از پارتیشن های شیشه ای مات و مشجر استفاده کرد تا دورهمی ها در آرامش و راحتی بیشتری برگزار شوند. ضمن اینکه هنوز هم می توان از نور طبیعی به نحوی عالی بهره برد.
  • به لطف طیف گسترده ای از پارتیشن های شیشه ای در رستوران ها که قابل جابجایی هستند، صاحبان رستوران و مشتریان می توانند از مزایای فراوانی برخوردار شوند. این پارتیشن ها را می توان به راحتی جدا کرد و برای تغییر سایز فضا، از یکدیگر دور و یا به هم نزدیک کرد. این امر در زمانی که مشتریان می خواهند تعداد کم یا زیاد غذا سفارش بدهند عالی است. به خصوص در زمان نهار و شام رستوران هایی شلوغ می شوند، این قابلیت جابجایی بسیار به کمک مشتریان و پرسنل رستوران می آید. پارتیشن های شیشه های در چنین شرایطی، جلوی دید و جلوی نور را نمی گیرند و فضایی دخمه و تاریک ایجاد نمی کنند. 
  • اگر می خواهید به فضای رستوران شادی و تزئینات بیشتری ببخشید، پارتیشن های شیشه ای رنگی گزینه های مناسبی هستند. به خصوص وقتی که در یک رستوران بخشی برای غذاخوری و بخشی برای بازی کودکان درنظر گرفته می شود، این شیشه های رنگی به لذت و هیجان کودکان دامن می زنند.
  • برای افزودن زیبایی بیشتر، می توان از شیشه های طرح دار استفاده کرد که طرح آنها متناسب با سایر المان های دکوراسیون داخلی باشد و به غنا و اصالت و ظرافت فضا بیفزاید و کلاس کاری تان را بالاتر ببرد.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای برای آپارتمان

و حالا رسیدیم به بحث جالب نقش پارتیشن های شیشه ای در آپارتمان ها! همه ما احتمالا پارتیشن های شیشه ای را در دفاتر کاری یا محیط های تجاری دیده ایم، اما جالب است بدانید که می توان آنها را با ایده هایی خلاقانه در محل زندگی و آپارتمان های مسکونی هم بکار گرفت. طراحان معاصر از انواع شیشه ها، از شفاف گرفته تا طرح دار و مات را برای این فضاها بکار می گیرند.
استفاده از یک یا چند دیوار شیشه ای شفاف، ابزاری قدرتمند است تا محیط را از آنچه هست بزرگتر، روشن تر و دلبازتر نشان دهد. این گزینه ها خصوصا درلابی آپارتمان های بزرگ، به جذابیت و لوکس بودن ساختمان کمک می کند. از طرف دیگر، می توان از پارتیشن های شیشه ای مات برای ایجاد حریم خصوصی در اتاق خواب، سرویس بهداشتی و حمام استفاده کرد. شیشه های مات، طرح دار و رنگی در این رابطه بهترین گزینه به شمار می آیند، ضمن اینکه نور طبیعی را نیز به میزان کافی از خود عبور می دهند.
به علاوه پارتیشن های شیشه ای کوچک و عمدتا مات، فضای آشپزخانه را تقسیم می کنند تا بخش آشپزی از بخش غذا خوری پنهان شود. از طرفی وقتی تعداد اتاق های یک آپارتمان به نسبت تعداد اعضای خانواده نیست تا هر کسی اتاق شخصی خود را داشته باشد، تقسیم فضای اتاق خواب برای فرزندان نوجوان که در یک اتاق می خوابند و به یک حریم خصوصی احتیاج دارند، عالی است.
همچنین می توان بخش های کاری و مطالعه و استراحت را در یک اتاق، با استفاده از پارتیشن شیشه ای تفکیک کرد. در نهایت اینکه، پانل شیشه ای اکریلیک مات و رنگی، برای مشخص کردن فضای بازی در اتاق کودکان نوپا بسیار زیبا و هیجان انگیز خواهد بود.

 

منابع:
https://www.appliedworkplace.co.uk/blog/4-examples-of-beautiful-glass-hotel-partitions-2/
https://smallbusiness.chron.com/restaurant-space-separation-ideas-35360.html
https://www.dawnvale.com/news/three-partition-ideas-to-create-a-semi-private-dining-experience/
https://sanssoucie.com/blog/2009/11/hotel-casino-glass-by-sans-soucie/
https://www.homecenternews.com/ideal-glass-dividers.jsp
https://www.lushome.com/partition-wall-design-ideas-room-dividers-separating-modern-bedrooms-bathrooms/132224
https://tcdconstruction.co.uk/6-reasons-why-glass-partitions-are-great-in-the-home-as-well-as-the-office/

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
پارتیشن های شیشه ای برای چه مکان هایی مناسبند؟

این المانها برای تمام فضاها از جمله تجاری، اداری، هتل، رستوران و انواع آپارتمان مناسب هستند.

در ساخت پارتیشن های شیشه ای معمولا از چه نوع شیشه ای استفاده می شود؟

بهترین شیشه برای ساخت این عناصر، شیشه های سکوریت هستند که از استحکام و زیبایی بالایی برخوردارند.

مهمترین مزیت پارتیشن های شیشه ای چیست؟

البته این المانها مزایای بیشماری دارند، اما تقسیم بندی بهینه فضا همراه با برخورداری از نور طبیعی، مهمترین مزایای پارتیشن های شیشه ای به شمار می آیند.

چه شرکتی را برای پارتیشن بندی ساختمانمان انتخاب کنیم؟

رزومه شرکتها و نظریات مشتریانشان را به دقت مطالعه کنید. به علاوه کیفیت خدمات پشتیبانی شرکت سازنده و نصب کننده پارتیشن از مهمترین نکاتی است که باید مدنظر داشته باشید. در این راستا شرکت رامادُر با بهره گیری از یک تیم حرفه ای و با بکارگیری باکیفیت ترین المانها تا پایان مسیر ساخت و نصب پارتیشن شیشه ای همراه شماست و همچنین خدمات پشتیبانی قابل توجهی را ارائه می دهد.