جانپناه شیشه ای چیست؟ | هزینه اجرایی هندریل شیشه ای

دسته بندی ها: محصولات
جانپناه شیشه ای
جانپناه شیشه ای

 

 محاسبه قیمت جانپناه شیشه ای

در حال بارگذاری...

 

فهرست مطالب جانپناه شیشه ای رامادُر، با ما همراه باشید:

 

جانپناه چیست؟ جان‌پناه در لغت به معنی (حفاظت کردن) است، که به عنوان دیوار یا حفاظی کوتاه که برای لبه ایوان‌، تراس، بالکن، مجتمع‌های اداری و تجاری و... ساخته می‌شود را جان‌پناه می‌گویند. 

جان پناه شیشه ای

جان پناه شیشه ای، طرح و ایده ای نو از یک محافظ شفاف از جنس شیشه سکوریت و لمینت است.علت استفاده از شیشه لمینت و سکوریت امنیت بالای ساختمان است. جانپناه شیشه ای طرحهای متنوعی دارد و به دلیل استفاده از یراق آلات و اتصالات مقاوم و ضد فرسایش آلومینیومی و استیل ایمنی بسیار بالایی دارد. جان پناه شیشه ای، از مدرنترین حفاظ های ایمنی در صنعت ساختمان است که برای تراس، پشت بام، روف گاردن و دور استخر به عنوان یک هندریل شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از حفاظ شیشه ای، شفافیت و درخشندگیش را برای همیشه دارد. 
جان پناه شیشه ای بر اساس متراژ محل اجرای کار و ارتفاع مورد نیاز به سه سیستم شیشه ای تقسیم می شود که به ترتیب ایمنی و زیبایی بالایی دارد که شامل:

 1. جان پناه شیشه ای با اسپیگات
 2. جان پناه شیشه ای با فیکس پوینت
 3. جانپناه شیشه ای پروفیل کامپوننت
جانپناه شیشه ای
جانپناه شیشه ای

جانپناه شیشه ای با پایه اسپیگات

جانپناه شیشه ای، یکی از بهترین انواع نرده های شیشه ای است که هم زیبایی دارد هم استحکام با کیفیت بالا. به طور معمول برای هر شیشه سکوریت و لمینیت از دو پایه استیل به ارتفاع ۱۲ تا ۱۵ سانتی متر که دارای شیارهایی برای مهار کردن شیشه ها هستند. این مدل نرده علاوه بر زیبایی و استحکام سرعت نصب بالایی دارند و در هر مکانی اعم از راه رو، راه پله، تراس قابل استفاده است. معمولا در هر پنل شیشه ای در این مدل نرده تا ۴ متر طول دارند.

هندریل شیشه ای پایه اسپیگات از یک سری پایه های نگهدارنده که معمولا ابعادی بین 15 تا 25 سانتی متر دارند و از متریال های فولادی، آلومینیوم و استیل ساخته شده و نصب می شوند. این پایه ها فرم های مختلفی مانند مقطع مربع و یا دایره و حتی اشکال هندسی سفارشی دیگر نیز ساخته می شوند. 

نصب جانپناه با پایه اسپیگات

 1. نشانه گذاری نقاط تقسیم
 2. سوراخکاری
 3. بستن قطعات نگهدارنده
 4. تراز کردن قطعات و رگلاژ نهایی
 5. نصب شیشه ها

 

جانپناه شیشه ای با پایه فیکس پوینت

جانپناه شیشه ای ترکیبی از بست اسپایدری آلومینیومی همراه یا شیشه سکوریت و لمینت در ضخامت ۱۲ تا ۱۶ میلی متر می باشد. معمولا در قسمت هندریل از پروفیل های آلومینیومی استفاده می کنند.  
جانپناه شیشه ای یا سیستم اتصالات نقطه ای، یکی از مدرن ترین انواع نرده شیشه ای می باشد. در این نوع نرده، شیشه ها در محل های اتصال به بدنه سوراخکاری می‌شوند و قطعات نگهدارنده شیشه از محل این سوراخکاری ها به بدنه جانبی متصل می‌گردند.
معمولا هندریل های استفاده شده در هندریل شیشه ای از جنس آلومینیوم یا استیل می‌باشد. از ویژگی های هندریل شیشه ای:

 • سبک و ضد زنگ بودن
 • تنوع شکل و رنگ
 • ماندگاری بالا (پنج برابر آهن و استیل) مخصوصا در مناطق مرطوب
 • قابل تعویض و بازیافت
جانپناه شیشه ای
جانپناه شیشه ای

قیمت جانپناه شیشه ای

مهم ترین دلیل استفاده از یک محصول برای خریدار، قیمت مناسب آن است. برای قیمت جانپناه شیشه ای به مواردی چون کیفیت بالا، زیبایی بیشتر و مزیت هایی که دارد مورد بررسی خواهد بود. قیمت هندریل شیشه ای بستگی به کاربرد استفاده و یراق آلات مصرفی آن دارد. قیمت جانپناه شیشه ای برای مدل هایی که با شیشه لمینت اجرا می شوند به مراتب گرانتر و در نهایت حفاظ ایمن تر خواهد بود.
به صورت کلی عواملی که در تعیین قیمت نرده شیشه ای موثر است عبارتند از:

 • ارتفاع شیشه
 • ابعاد و ضخامت شیشه
 • انتخاب شیشه مورد نظر (سکوریت یا لمینت)

قیمت و هزینه یکی از مواردی است که برای استفاده از متریال در ساخت هندریل ساختمانی تاثیرگذار است. شکل ظاهری و از همه مهم تر کیفیت و دوام آنها است که باعث می شود جنس جانپناه ها برای تراس و راه پله مشخص شود. قیمت هندریل یا جانپناه های شیشه ای نسبت به جانپناه های فلزی و چوبی گرانتر به نظر می رسد، اما اگر به ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد آن توجه کنیم این اختلاف منطقی و قابل قبول خواهد بود.

هزینه تولید شیشه های با کیفیت و یراق آلات مرغوب طبق استاندارد این سیستم بالا خواهد بود. در تولید و نصب سیستم حفاظ شیشه ای در ساختمان نمی توان برای کاهش قیمت از کیفیت متریال آن کم کرد. اگر کمترین تغییری در این اصول اعمال شود امنیت و کیفیت کار پایانی به هیچ عنوان قابل اطمینان نخواهد بود و همیشه امکان بروز حادثه وجود خواهد داشت. 
ارتفاع جانپناه های شیشه ای متفاوت است. قیمت هندریل شیشه ای بر اساس موارد زیر است:

 • قیمت حفاظ شیشه ای با افزایش ضخامت شیشه سکوریت بیشتر می شود.
 • قیمت جانپناه شیشه ای با متریال اصلی شیشه سکوریت و شیشه لمینت محاسبه می گردد. 
 • قیمت هندریل شیشه ای بر اساس متر مربع تعیین می شود.
جانپناه شیشه ای
جانپناه شیشه ای

نکات اجرایی جانپناه شیشه ای

 1. باید ساختار و ضخامت شیشه ها به صورت کاملا استاندارد و طبق تاییدیه کارخانه تولید شود. 
 2. به علت تردد و رفت آمد در انواع  نرده و جان پناه، باید زیرسازی و اتصالات کاملا به صورت مطمئن، طراحی و اجرا گردند. 
 3. نصب قطعات نگهدارنده به صورت اصولی، اندازه برداری شیشه توسط ابزار دقیق انجام گردد.

 

هندریل شیشه ای و هزینه اجرایی آن

هندریل شیشه ای چیست؟ هندریل شیشه ای، عنصری مطمئن و مستحکم در برابر سقوط افراد است. این محصول را می توان در روف گاردن، تراس و راه پله ها اجرا نمود. معمولا برای هندریل شیشه ای می توان از شیشه های شفاف سکوریت استفاده می شود که نور را به راحتی از خود عبور می دهد. مجهز به فناوری نانو می باشد که نیازی به نظافت ندارد و در مقابل گرد و خاک مقاوم است.

 • می تواند در انواع ساختمان مسکونی و غیرمسکونی اجرا شود.
 • امکان اجرا در ابعاد متفاوت
 • ماندگاری و دوام بالایی دارد.
 • با دلیل انعکاس نور می تواند به بزرگتر دیده شدن فضا کمک کند.
جانپناه شیشه ای
جانپناه شیشه ای

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای به صورتی طراحی شده است که برای نصب در هر مکانی اتصالات مناسب خود را دارد که با استفاده از یراق آلات مقاوم در برابر خردگی و فرسایش از متریال برگزیده استیل 304 و آلومینیوم 6063 و شیشه های ایمن سکوریت در ضخامت های 8 و 10 میلی متر، شیشه های ضد ضربه و نشکن لمینت با ضخامت های 10 و 12 و16 میلی متر اجرا می گردد.
جان پناه شیشه ای و نرده شیشه ای با روش های دقیق ساخته می شود که امکان هماهنگی برای اجرا در هر ساختمان و مکانی را دارد. مزیت استفاده از جان پناه و نرده شیشه ای عبارت است از:

 • افزایش نور داخلی و بهروری از نور طبیعی بیرون
 • بهبود وسعت دید به دلیل استفاده از شیشه های شفاف

 

کاربرد و ویژگی‌ جان پناه شیشه ای

 • نرده و جان پناه دور ووید‌، راهروها‌، بالکن‌، روف گاردن و …
 • اجرای حصار اطراف استخر و آب نما
 • اجرای در مراکز تجاری و بانک‌ها
 • نصب سریع و آسان و بدون نیاز به تخریب‌، جوشکاری‌، آهن کشی و …
 • ایجاد طرح بر روی شیشه همینطور اجرای انواع سندبلاست، لوگو و... بر روی شیشه جانپناه
 • تنوع فوق العاده زیاد در رنگ متناسب با کاربری ها و فضاسازی‌های مختلف
 • مقاومت بسیار بالا در مقابل حرارت‌، نور آفتاب و رطوبت بالا
 • هزینه نگهداری بسیار پایین
جانپناه شیشه ای
جانپناه شیشه ای

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
قیمت جانپناه شیشه ای به چه صورت محاسبه می گردد؟

قیمت جانپناه شیشه ای بر اساس شیشه به کار رفته از لحاظ ضخامت شیشه و نوع شیشه (سکوریت یا لمینت) و همچینین اتصالات هندریل شیشه ای استفاده شده قیمت گذاری می شود، بنابراین قیمت تمام شده بعد از انجام نقشه برداری مشخص می شود.