قیمت شیشه دودبند

دسته بندی ها: محصولات

شیشه دودبند درواقع همان شیشه سکوریت است که فضای بین راه‌پله و آسانسور را از هم جدا می‌کند و همچنین باعث زیبایی بیشتر راه‌پله‌ها می‌شود.

در هنگام آتش‌سوزی در آپارتمان‌ها اصولاً دود و آتش خیلی سریع به طبقات دیگر نفوذ پیدا می‌کند و چون اکسیژن به‌شدت کاهش می‌یابد حالت خفگی برای ساکنین به وجود می‌آورد.

 

شیشه دودبند

 

شیشه‌های دودبند که از جنس سکوریت یا نشکن هستند و در ورودی راه‌پله هر طبقه نصب می‌شوند، می‌تواند مانع از ورود دود و آتش به طبقات شود و کمک به حفظ جان ساکنین می‌کند و از ایجاد هزینه‌های بسیار گزافی که در اثر وقوع آتش‌سوزی امکان دارد برای شما پیش بیاید جلوگیری می‌کند.

 

شیشه دودبند

 

• شیشه‌ دودبند برای قیمت شیشه دودبند جایگاه بسیار مهمی پیداکرده‌اند زیرا از بروز بسیاری خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند.

قیمت شیشه دودبند به عواملی چون رنگ شیشه، یراق‌آلات بستگی دارد.

• برای گرفتن قیمت شیشه دودبند می‌توانید با رامادر در تماس باشید.

 

قیمت شیشه دودبند

حتما بخوانید: درب شیشه ای

 

دودبند-شیشه دودبند

با اندکی تأمل درخواهید یافت که استفاده نکردن ازشیشه دودبند در آپارتمانهای خود صرفه‌جویی در احتمال ایجاد هزینه‌های بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

خطراتی که گاه می‌تواند جانی و غیرقابل‌جبران باشد، زیرا اگر در ساختمان خود بخواهید برای کاهش هزینه‌ها ازشیشه دودبند استفاده نکنید، این امر خلاف استانداردهای ملی ساختمان نیز هست و شهرداری پایان کار به سازنده نمی‌دهد.

با توجه به اینکه حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند امکان وقوع آتش‌سوزی در ساختمان شما وجود دارد که در اثر نداشتن شیشه دودبند می‌تواند به‌کل آپارتمان شما آتش و دود سرایت کند و خطرات مالی و جانی جبران‌ناپذیری را به وجود بیاورد.

 

دودبند

 

شیشه دودبند رامادر با توجه به اینکه نور طبیعی را عبور می‌دهند شما در راه‌پله‌های خود به نور مصنوعی کمتری نیاز دارید.

دودبندباعث کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های شما مانند استفاده از برق می‌شود.

• دودبند رامادر باقیمت مناسب و کیفیتی بی‌نظیر کمک شایانی در کاهش هزینه‌های شما می‌شود.

• شیشه دودبند برای بالا بردن امنیت و جلوگیری از سقوط به‌ویژه کودکان خردسال بسیار مفید است.

• شیشه دودبند در صورت عدم استفاده می‌تواند با یراق‌آلات مخصوص قفل شود.

• در فصل سرما  شیشه دودبند به‌راحتی مانع از ورود هوای بیرون راهرو به داخل گشته و محافظ خوبی است.

 

شیشه دودبند

حتما بخوانید:قیمت شیشه فلوت

 

شیشه‌ی مورد استفاده در شیشه دودبند

به دلیل تحولی که در صنعت ساخت به وجود آمده است نظیر استفاده از مصالحی با قابلیت اشتعال پذیری بیشتر نسبت به مصالح سنتی استفاده از تاسیسات الکترونیکی بیشتر و...امکان وقوع  حریق ( آتش سوزی ) در ساختمانهای اداری، تجاری، مسکونی و...امری بعید نبوده است که خطرات ناشی از آن میتواند جبران ناپذیر نیز باشد.

مانند حادثه‌‌ی پلاسکو که به دلیل غیر ایمن بودن آن و نداشتن شیشه‌های دودبند، آتش و حرارت با سرعت به تمام طبقات سرایت کرد و خسارات مالی و جانی زیادی را به جای گذاشت.

 

شیشه دودبند

 

یک روش علمی و استاندارد، برای جلوگیری از این حوادث استفاده از مواد و مصالح آتشبند و دودبند بوده، که شیوه‌ی عملکرد آن به این صورت بوده است که مسیرهای گسترش حریق را برای مدت زمان معینی مسدود میکند.

همانطور که از نام شیشه‌های دودبند رامادر مشخص است این شیشه‌ها تا حد بسیار بالایی از ورود دود وآتش به سایر نقاط دیگر ساختمان جلوگیری میکند.

 

شیشه راه پله

جنس این شیشه‌ها از سکوریت است زیرا همانطور که میدانید سکوریت (نشکن) در طی فرآیند تولید مقاومت بسیار بالایی در آن ایجاد میشود که در برابر آتش، حرارت، و صدا، گرما و سرما عایق بسیار خوبی است، و در صورت شکستن به قطعات بسیار ریز غیر برنده‌ای تقسیم میشود که به هیچ عنوان خطری را برای افراد ایجاد نمیکند.

به همین دلیل در شیشه‌های دودبند رامادر از سکوریت نشکن استفاده میشود. رامادر برای تولید شیشه دودبند از شیشه‌ی میرال هم استفاده میکند، ولی معمولا از سکوریت 10 میلیمتری در اینگونه شیشه ها استفاده می شود.

 

شیشه دودبند

 

محل استفاده از شیشه‌های دودبند

از شیشه‌های دودبند رامادر در ساختمانهای اداری، تجاری، مسکونی و...که دارای چندین طبقه هستند و در معرض خطراتی مانند آتش سوزی هستند طبق آیین نامه‌هایی برای ساخت بناها حتما باید استفاده شود، زیرا باعث ایمنی بیشتر ساختمان میگردد. نام دیگر شیشه‌های دودبند، ضد حریق و پله‌ی فرار هم است. کاربرد این محصول اصولا در راه پله‌ها و راهروها برای ایجاد حریم خصوصی بین طبقات است.

 

دودبند

 

درب شیشه ‌ای دودبند

درب شیشه‌ای دودبند رامادر به دلیل مقاومت و کیفیت بسیار بالای آن در ساختمانهای اداری، تجاری، مسکونی و... به عنوان یک عایق قوی و جداکننده بین طبقات استفاده میشود.

این دربها که اصولا از جنس سکوریت هستند تا دمای 250 درجه‌ی سانتیگراد از خود مقاومت نشان میدهد و از نفوذ آتش، حرارت، دود و اشعه‌های گرما به نقاط مختلف ساختمان جلوگیری میکند. این دربها اصولا با ضخامت 10 میلیمتری هستند که خطرات زیادی را کاهش میدهد.

شیشه دودبند

 

دربهای شیشه‌ای دودبند رامادر علاوه بر ایمنی و کاهش بسیاری از هزینه‌های شما زیبایی دو چندانی را به نمای راهروها و راه پله‌های ساختمان شما میدهد. برای مشاهده نمونه های بیشتر می توانید در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

 

درب شیشه ای دودبند

حتما بخوانید:قیمت شیشه میرال

 

مزایای کاربرد شیشه دودبند

 

• یک لایه‌ی امنیتی برای هر طبقه است.

• از ورود گرد، خاک و بوی دود از پارکینگ به طبقه‌ها جلوگیری میکند.

• عایق صوتی نیز میباشد.

• حریم خصوصی برای هر طبقه به صورت مجزا ایجاد میکند.

• ایجاد محیطی جذاب برای ساکنان

• عبور نور طبیعی در راه پله‌ها

• عایق حرارتی بوده و از اتلاف انرژی جلوگیری میکند.

• در هنگام وقوع آتش سوزی مانع از انتقال آتش و حرارت از طبقه‌ای به طبقات دیگر میباشد.

 

کاربرد شیشه دودبند

 

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

آیا این نوشته را دوست داشتید؟