قیمت شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند در واقع همان شیشه سکوریت است که فضای بین راه پله و آسانسور را از هم جدا میکند و همچنین باعث زیبایی بیشتر راه پله ها میشود. در هنگام آتش سوزی در آپارتمانها اصولا دود و آتش خیلی سریع به طبقات دیگر نفوذ پیدا میکند و چون اکسیژن به شدت کاهش می یابد حالت خفگی برای ساکنین به وجود می آورد و این شیشه‌های دودبند که از جنس سکوریت یا نشکن هستند و در ورودی راه پله هر طبقه نصب میشوند، میتواند مانع از ورود دود و آتش به طبقات شود و کمک به حفظ جان ساکنین میکند و از ایجاد هزینه‌های بسیار گزافی که در اثر وقوع آتش سوزی امکان دارد برای شما پیش بیاید جلوگیری میکند. به دلیل وجود اهمیت بسیار بالای شیشه‌های دودبند در ساختمانها سازنده‌ها و پیمانکاران برای اخذ پایان کار باید از شیشه دودبند در هر طبقه از ساختمان خود استفاده کنند که از استانداردهای ملی ساختمان نیز میباشد. امروزه این  نوع شیشه‌ها جایگاه بسیار مهمی پیدا کرده‌اند زیرا از بروز  بسیاری خطرات احتمالی جلوگیری میکند. استفاده از این نوع شیشه باعث زیبایی ظاهری ساختمان شما میشود و باعث میشود نور طبیعی بیشتری در راه پله‌ها وجود داشته باشد.

قیمت شیشه دودبند

با اندکی تامل در خواهید یافت که استفاده نکردن از شیشه‌های دود بند در آپارتمانهای خود صرفه جویی در احتمال ایجاد هزینه‌های بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت. خطراتی که گاه میتواند جانی و غیر قابل جبران باشد، زیرا اگر در ساختمان خود بخواهید برای کاهش هزینه‌ها از شیشه‌ی دودبند استفاده نکنید که این امر خود خلاف استانداردهای ملی ساختمان نیز میباشد و با توجه به اینکه حادثه هیچ گاه خبر نمیکند امکان وقوع آتش سوزی در ساختمان شما وجود دارد که در اثر نداشتن شیشه دودبند میتواند به کل آپارتمان شما آتش و دود سرایت کند وخطرات مالی و جانی جبران ناپذیری را به وجود بیاورد. همچنین شیشه های دودبند رامادر با توجه به اینکه نور طبیعی را عبور میدهند شما در راه پله‌های خود به نور مصنوعی کمتری نیاز دارید که این خود باعث کاهش مصرف انرزی و در نتیجه کاهش هزینه‌های شما مانند استفاده از برق میشود. شیشه دودبند رامادر با قیمت مناسب و کیفیتی بینظیر کمک شایانی در کاهش هزینه‌های شما میشود.

شیشه‌ی مورد استفاده در شیشه دودبند

به دلیل تحولی که در صنعت ساخت به وجود آمده است نظیر استفاده از مصالحی با قابلیت اشتعال پذیری بیشتر نسبت به مصالح سنتی استفاده از تاسیسات الکترونیکی بیشتر و...امکان وقوع  حریق ( آتش سوزی ) در ساختمانهای اداری، تجاری، مسکونی و...امری بعید نبوده است که خطرات ناشی از آن میتواند جبران ناپذیر نیز باشد. مانند حادثه‌‌ی پلاسکو که به دلیل غیر ایمن بودن آن و نداشتن شیشه‌های دودبند، آتش و حرارت با سرعت به تمام طبقات سرایت کرد و خسارات مالی و جانی زیادی را به جای گذاشت. یک روش علمی و استاندارد، برای جلوگیری از این حوادث استفاده از مواد و مصالح آتشبند و دودبند بوده، که شیوه‌ی عملکرد آن به این صورت بوده است که مسیرهای گسترش حریق را برای مدت زمان معینی مسدود میکند. همانطور که از نام شیشه‌های دودبند رامادر مشخص است این شیشه‌ها تا حد بسیار بالایی از ورود دود وآتش به سایر نقاط دیگر ساختمان جلوگیری میکند، جنس این شیشه‌ها از سکوریت است زیرا همانطور که میدانید سکوریت (نشکن) در طی فرآیند تولید مقاومت بسیار بالایی در آن ایجاد میشود که در برابر آتش، حرارت، و صدا، گرما و سرما عایق بسیار خوبی است، و در صورت شکستن به قطعات بسیار ریز غیر برنده‌ای تقسیم میشود که به هیچ عنوان خطری را برای افراد ایجاد نمیکند؛ به همین دلیل در شیشه‌های دودبند رامادراز سکوریت نشکن استفاده میشود. رامادر برای تولید شیشه دودبند از شیشه‌ی میرال هم استفاده میکند، ولی معمولا از سکوریت 10 میلیمتری در اینگونه شیشه ها استفاده می شود.

محل استفاده از شیشه‌های دودبند

از شیشه‌های دودبند رامادر در ساختمانهای اداری، تجاری، مسکونی و...که دارای چندین طبقه هستند و در معرض خطراتی مانند آتش سوزی هستند طبق آیین نامه‌هایی برای ساخت بناها حتما باید استفاده شود، زیرا باعث ایمنی بیشتر ساختمان میگردد. نام دیگر شیشه‌های دودبند، ضد حریق و پله‌ی فرار هم است. کاربرد این محصول اصولا در راه پله‌ها و راهروها برای ایجاد حریم خصوصی بین طبقات است.

درب شیشه ‌ای دودبند

دربهای شیشه‌ای دودبند رامادر به دلیل مقاومت و کیفیت بسیار بالای آن در ساختمانهای اداری، تجاری، مسکونی و... به عنوان یک عایق قوی و جداکننده بین طبقات استفاده میشود. این دربها که اصولا از جنس سکوریت هستند تا دمای 250 درجه‌ی سانتیگراد از خود مقاومت نشان میدهد و از نفوذ آتش، حرارت، دود و اشعه‌های گرما به نقاط مختلف ساختمان جلوگیری میکند. این دربها اصولا با ضخامت 10 میلیمتری هستند که خطرات زیادی را کاهش میدهد. دربهای شیشه‌ای دودبند رامادر علاوه بر ایمنی و کاهش بسیاری از هزینه‌های شما زیبایی دو چندانی را به نمای راهروها و راه پله‌های ساختمان شما میدهد.

مزایای کاربرد شیشه دودبند

  •  یک لایه‌ی امنیتی برای هر طبقه است.
  •  از ورود گرد، خاک و بوی دود از پارکینگ به طبقه‌ها جلوگیری میکند.
  •  عایق صوتی نیز میباشد.
  •  حریم خصوصی برای هر طبقه به صورت مجزا ایجاد میکند.
  •  ایجاد محیطی جذاب برای ساکنان
  •  عبور نور طبیعی در راه پله‌ها
  •  عایق حرارتی بوده و از اتلاف انرزی جلوگیری میکند.
  •  در هنگام وقوع آتش سوزی مانع از انتقال آتش و حرارت از طبقه‌ای به طبقات دیگر میباشد.

 

مقالات مرتبط