شیشه لاکوبل | شیشه لاکوبل چه کاربردهایی دارد؟

دسته بندی ها: مقالات
شیشه لاکوبل
شیشه لاکوبل

 

 

لاکوبل چیست؟

لاکوبل نام یک برند است که توسط شرکت (AGC) از بلژیک ارائه شده و به همین نام وارد بازار شیشه های رنگی در معماری های ساختمان شده است. لاکوبل همان شیشه ای رنگی است با کیفیت بالا که از یک سمت شیشه براق و سمت دیگر آن مات است.

اولین بار شیشه رنگی مدرن از بلژیک وارد کارخانه های ایران شد و با نام شیشه لاکوبل مورد استفاده قرار گرفت. امروزه بسیاری از شیشه های رنگی را با نام این برند می شناسند.

 

  شیشه لاکوبل

ضخامت شیشه (مترمربع) قیمت
  شیشه 6mil لاکوبل1.670
  شیشه 8mil لاکوبل1.916
  شیشه 10mil لاکوبل2.212
 • قیمت بر حسب هزار تومان می باشد.
 • قیمت بر اساس ضخامت شیشه و اجرت نصب می باشد.
 • رنگ پودری برندهای اروپایی دو پوشش
 • تحویل درب کارخانه می باشد.
 • کرایه حمل جداگانه محاسبه می گردد.
 • نبشی استیل در شیشه های دارای زاویه برای هر شاخه 2متری 350.000 تومان می باشد.
 • شیشه های زیر 1متر، 1متر محاسبه می گردد.
 • پروژه های زیر 3متر همان 3متر محاسبه می گردد.
 • جاسازی های غیر عادی مانند هواکش، atm ، سوراخ کاری، برش، واترجت، الگو به فاکتور اضافه می گردد.
 • بنر قیمت برای خرداد ماه 1401 می باشد.

 

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل چیست؟ شیشه لاکوبل به پوششی از رنگ بر انواع شیشه است که برای عملیات رنگ شیشه داخل کوره گذاشته تا رنگ بر روی شیشه پخته شود. شیشه لاکوبل از جمله شیشه هایی است که در برابر شکست و سقوط ایمنی بالایی دارد. برای تولید شیشه های لاکوبل در بعضی از موارد شرکت ها جهت هزینه کمتر از شیشه فلوت استفاده می کنند، ولی مقاومت لازم مانند شیشه سکوریت را ندارند. ضخامت شیشه های لاکوبل از 4 میلی متر تا 20 میلی متر با تنوع رنگی بالاست.

 • شیشه لاکوبل دارای 9 رنگ استاندارد، 177 رنگ ترکیبی قابل ساختن و همچنین دارای گزینه هایی مطابق با رنگ سفارشی مشتری هستند.
 • شیشه های لاکوبل در برابر گرما، شوک حرارتی و UV بسیار مقاوم هستند، بنابراین برای استفاده در داخل و خارج ساختمان مناسب هستند.
شیشه لاکوبل
شیشه لاکوبل

کاربرد شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل را می توان به عنوان دیوار پوش، دربهای کشویی و لولایی، رومیزی، میز پیشخوان، قفسه بندی، شیشه های هنری، شیشه های اتوماتیک و غیره مورد استفاده قرار داد. شیشه لاکوبل به راحتی می تواند با بسیاری از مواد دیگر از جمله چوب، فولاد و سنگ ترکیب شود که این کار زیبایی آن را دو چندان می کند.

شیشه لاکوبل جایگزین بسیار مناسبی برای سایر محصولات روکار همچون کاشی است. کاربردهای شیشه لاکوبل با توجه به مکان مورد استفاده، می تواند بسیار متفاوت باشد. معمولاً از شیشه لاکوبل در ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده می شود. استفاده از شیشه به منظور زیباسازی و ایجاد یک فضای منحصر به فرد، در پروژه های ساختمانی همواره مورد استقبال قرار می گیرد.

امروزه استفاده از تکنولوژی و خلاقیت در حوزه شیشه، به منظور بهبود و ایجاد فضای مدرن در ساختمان منجر به تولید شیشه های لاکوبل شده است.

 

مزایای استفاده از شیشه لاکوبل

 • شیشه های لاکوبل در برابر شوک حرارتی مقاومت می کنند. بنابراین برای بسیاری از شرایط مناسب هستند.
 • داشتن ظاهری صاف، یکدست و براق، نصب و نگهداری آن ها را آسان می کند.
 • این شیشه ها قابل استفاده در داخل منزل (دیوار پوش) و فضای باز (نما) هستند، زیرا در برابر اشعه ماورا بنفش مقاوم هستند.
 • از شیشه لاکوبل نه تنها می توان برای ساخت روکش های دیواری فوق العاده زیبا و آینه مانند استفاده کرد، بلکه می توان دربها و دیوارهای شیشه را پوشانده تا فضای داخلی را بهتر جلوه دهند.
 • شیشه همچنین احساس باز بودن، صیقل و سبکی را فراهم می کند که حس بزرگی فضا را به حداکثر می رساند. استفاده هم زمان از شیشه و رنگ کمک می کند تا یک محیط جالب توجهی ایجاد شود که به باز شدن فضای محیط و بزرگتر جلوه دادن فضای خانه یا اتاق کمک کند.
 • از طرفی همه ی رنگ های به کار رفته در شیشه لاکوبل سازگار با محیط زیست هستند. آن ها با انتشار سطح بسیار کمی از ترکیبات آلی فرار (VOC) و فرمالدئید، کیفیت هوای داخلی را نیز حفظ می کنند.
شیشه لاکوبل
شیشه لاکوبل
به کار بردن شیشه لاکوبل در ساختمان های تجاری

یکی از اصلی ترین کاربردهای شیشه لاکوبل استفاده از آن به عنوان یک عنصر طراحی و زیبایی در دکوراتیو ساختمان است. بسیاری از صاحبان ساختمان های اداری برای زیبایی بخشیدن به دیوارهای بزرگ و ساده و پر کردن سایر فضاهای خالی ساختمان، صفحه های شیشه ای لاکوبل رنگ آمیزی شده را نصب می کنند.

یکی دیگر از موارد استفاده تجاری از شیشه های لاکوبل، به کار بردن آن ها در تابلوها نشانگر است. قسمت پشت شیشه که رنگ و نقاشی شده است به برجسته شدن قسمت جلویی تابلو نشانگر کمک می کند. با استفاده از شیشه های لاکوبل می توان نمای بسیار زیبا و متنوعی ایجاد کرد. بنابراین نمی توان استفاده از این نوع شیشه را به مکان هایی خاص محدود کرد. به عنوان مثال ترکیبات شیشه و سایر متریال در ایجاد یک فضای گرم و دلنشین در رستوران ها می تواند یک نمونه دیگر از آن باشد.
 

آیا شیشه لاکوبل را دوباره می توان رنگ آمیزی کرد؟

این سوالی است که برای اکثر مشتری ها به وجود می آید، زیرا می خواهند بدانند بعد از مدتی متناسب با تغییر دکوراسیون منزل می توانند رنگ شیشه لاکوبل را نیز تغییر دهند یا نه. در ظاهر ممکن است انجام این کار ساده به نظر برسد. اما این گونه نیست و برای انجام این کار باید شیشه لاکوبل به درستی پیش ساخته شده باشد. از طرفی این کار با استفاده از مواد شیمیایی سخت انجام می شود که برای اکثر صاحبان خانه در دسترس نیست. رنگ را نمی توان با ابزار روی شیشه لاکوبل زد، زیرا برای پوشش سطح، ضخامت های ناهمواری به وجود می آورد و موجب ایجاد لکه های تیره و روشن می شود. تنها روش مناسب برای استفاده از رنگ، اسپری کردن آن است. برای اطمینان از این که رنگ می چسبد، ضروری است که ابتدا چسبندگی ایجاد شود.

شیشه لاکوبل
شیشه لاکوبل

استفاده از تابلوهای شیشه لاکوبل در ساختمان های مسکونی

بیشتر کاربردهای مسکونی از شیشه لاکوبل مشابه کاربردهای تجاری آن است. صاحبان خانه می توانند از پنل های شیشه ای رنگ آمیزی شده لاکوبل برای افزودن طرح های منحصر به فرد و مدرن به خانه استفاده کنند. در ساختمان های مسکونی نه تنها می توان از شیشه سکوریت برای طراحی فضای خالی دیوار استفاده کرد، بلکه می توان از آن در آشپزخانه و حمام شیشه ای نیز استفاده کرد. جدیدترین کاربرد شیشه لاکوبل در آشپزخانه است که از آن بیشتر برای دیوارهای بین کابینت، رومیزی، میز پیشخوان و... استفاده می شود.

شیشه لاکوبل علاوه بر این که دارای سهولت در تمیزی و نگهداری است، بلکه ماده ای غیر متخلخل است که می تواند به کاهش میکروب ها و باکتری های محصولات غذایی نیز کمک کند. بنابراین گزینه ی مناسبی برای استفاده در آشپزخانه است. کاربرد دیگر از شیشه لاکوبل در ساختمان، استفاده از آن در حمام است که هم می توان در دیوارها به عنوان کاشی استفاده کرد و هم برای محفظه های دوش آن را به کار برد.

 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
از شیشه لاکوبل در چه مکان هایی استفاده می شود؟

شیشه لاکوبل را می توان به عنوان دیوارپوش، دربهای استاندارد و کشویی، رومیزی، میز پیشخوان، قفسه بندی، شیشه های هنری، شیشه های اتوماتیک و... مورد استفاده قرار داد.

فواید استفاده از شیشه لاکوبل در آشپزخانه چیست؟

شیشه لاکوبل علاوه بر این که دارای سهولت در تمیزی است، می تواند به کاهش میکروب ها و باکتری های محصولات غذایی نیز کمک کند.

در کجای منزل می توان از شیشه لاکوبل استفاده کرد ؟

برای زیباسازی دیوارها و محفظه دوش حمام و همچنین دیوارهای بین کابینت و سطح روی اپن می توان از آن استفاده کرد.

نصب شیشه لاکوبل چگونه انجام می شود؟

با توجه به وزن بالای آنها، نیاز به قاب بندی با فلز و یا استفاده از چسب برای نصب آن وجود دارد.