قیمت شیشه میرال | فروش شیشه میرال تحویل فوری

دسته بندی ها: مقالات
شیشه میرال
شیشه میرال

 

  محاسبه آنلاین قیمت شیشه میرال

  در حال بارگذاری...

  قیمت شیشه میرال

  عوامل گوناگونی می تواند بر روی قیمت شیشه‌ میرال تاثیرگذار باشد. اولین عامل تأثیرگذار اندازه و ابعاد شیشه میرال مورد نظر شماست. اگر شما بخواهید طرح سندبلاستی که زیبایی دو چندانی به شیشه‌ی مورد نظر شما می دهد را بر روی محصول مورد نظر خود ایجاد کنید قیمت شیشه‌ میرال شما افزایش می یابد. عوامل زیر بر قیمت شیشه میرال تاثیرگذارند:

  1. از انواع شیشه میرال می توان به شیشه کریستال، سوپرکلییر، کلییر، فلوت اشاره نمود. در شیشه میرال کیفیت شیشه از رنگ سبز در لبه شیشه، مشخص می شود.
  2. شیشه ها در انواع رنگ تولید می شوند که می توان به رنگ های، شیشه برنز، دودی، آبی و سبز اشاره نمود.
  3. شیشه میرال در ابعاد استاندارد 321*220  تولید می شود. شیشه های با ابعاد سفارشی هزینه بیشتری در بر دارند.
  4. اصولا شیشه های سکوریت در ضخامت های 4 الی 20 میل عرضه می گردد. هر چقدر ضخامت بیشتر گردد، مبلغ تولید هر متر مربع آن نیز اضافه می گردد.
  5. معمولا شیشه ها به صورت مربع یا مستطیل تولید می شوند. در موارد خاص به صورت الگویی و جاساز دار تولید می گردد که این امر مبلغ هر متر مربع آن را اضافه می نماید.

  گفتگو با کارشناس

  فهرست مطالب شیشه میرال رامادُر، با ما همراه باشید:

   

  شیشه میرال | شیشه میرال چیست

  شیشه میرال یکی دیگر از انواع شیشه می باشد. نام دیگر این شیشه، شیشه ضد ضربه و ضد گلوله می باشد که بیشتر برای مغازه ها و فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که این شیشه مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و ضربه دارد. شیشه‌ میرال نوعی شیشه با مقاومت بسیار بالاست که در طی یک عملیات حرارتی بر روی شیشه‌های معمولی به دست می‌آید. میرال اسمی دیگر از شیشه سکوریت است، نوعی از شیشه است که کاربرد فراوانی دارد و نیاز بسیاری از کارفرمایان رامادُر را پاسخ داده است. شیشه میرال از مهمترین متریال محصولات رامادُر است از این محصول در حمام های شیشه ای، شیشه های تاشو بالکنی به صورت پانل های ثابت و متحرکت، شیشه فروشگاه، پارتیشن های شیشه ای و تمام فضاهایی که شیشه جزیی از آن می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

  • در صنعت ساختمان‌سازی اگر شما بخواهید برای فضایی از شیشه‌های بزرگ و بدون قاب استفاده کنید بهترین گزینه شیشه میرال رامادُر است و به دلیل مقاوم بودن آن در برابر حرارت، می‌توان در تولید شیشه اجاق‌گاز، بخاری، درب فر، هود و... از شیشه میرال استفاده کنید.

  شیشه میرال در واقع نوعی از شیشه سکوریت می باشد با مقاومت چندین برابر بیشتر. همچنین به شیشه میرال، شیشه نشکن نیز می گویند. از مزایای شیشه میرال می توان به مقاومت زیاد آن اشاره کرد ولی در صورت شکسته شدن به قطعاتی تبدیل خواهد شد که هیچ گونه خطر بریدگی نخواهند داشت و این خود یکی دیگر از مزایای شیشه میرال محسوب می شود.

  • شیشه میرال را می‌توان برای سازه‌های بزرگ از جمله پاساژهای تجاری واداری که نمای کاملاً شیشه‌ای دارند به دلیل ایجاد استحکام بیشتر استفاده کرد. دلیل دیگر استفاده از شیشه‌های میرال در اماکن تجاری این است که به سبب یک‌ تکه بودن شیشه میرال توجه مشتریان جلب می‌شود. در حقیقت با استفاده از شیشه میرال در مراکز تجاری با ایجاد ظاهری متفاوت و خاص می‌توان افراد بیشتری را به فضا دعوت کرد.
  • در بازار رقابتی امروز چنین اقدامات به‌ظاهر کم اهمیت از جمله تغییر نمای فضا با شیشه میرال می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب انتخابی شما باشد.
  • شیشه میرال شیشه ای بسیار مقاوم در برابر ضربه و تغییرات دمایی است. برای هر یک از انواع شیشه درجه ای از مقاومت تعریف می شود که شیشه میرال در بین تمامی آنها جایگاه ارزنده ای دارد.
  شیشه میرال
  شیشه میرال

  شیشه میرال یا شیشه سکوریت

  شیشه سکوریت، شیشه میرال و یا شیشه نشکن، به نوعی از شیشه گفته می شود که مقاومت بسیار بالایی نسبت به شیشه های معمولی در مقابل حرارت و ضربه دارد. شیشه های معمولی پس از طی کردن یک عملیات حرارتی می توانند تبدیل به شیشه سکوریت شوند. قبل از وارد شدن شیشه به مراحل حرارتی لازم آن را با استفاده از ابزار برش شیشه، به اندازه مورد نیاز برش می دهیم؛ زیرا شیشه سکوریت قابل برش دادن نیست. سپس شیشه را درون کوره ای با دمای بسیار بالا وارد می کنند و در مرحله بعد، به طور ناگهانی آن را سرد می کنند. شیشه در این هنگام دچار شوک شده و همین مسئله منجر به ایجاد ویژگی های خاصی نظیر مقاومت و استحکام در شیشه میرال می شود.
   

  مراحل تولید شیشه میرال

  فرآیند سکوریت کردن و یا نشکن سازی شیشه به دو مرحله اصلی تقسیم می شود:

  1. در مرحله اول: دمای شیشه را به حدود ۷۰۰ درجه سانتیگراد، می رسانند و چندین دقیقه شیشه را در این دما نگه داشته تا گرادیان دمایی در طول شیشه از بین رفته و دمای یکسانی در تمام شیشه ایجاد شود، کوره های مورد استفاده برای رساندن شیشه به دمای مورد نظر از نوع الکتریکی – مقاومتی هستند که از کنترل دمایی مطلوبی برخوردار می باشند.
  در پایان این مرحله شیشه به حالت خمیری با دمای همسان در کلیه قسمت ها تبدیل می گردد.

  ۲. در مرحله اخر: شیشه که در فاز خمیری قرار دارد از کوره خارج شده و توسط دمنده های هوا به سرعت سرد می گردد، بطوریکه سطح شیشه سریعاً از فاز خمیری به جامد تبدیل می گردد، این در حالیست که هنوز مرکز شیشه در فاز خمیری قرار دارد، در ادامه با سرد کردن بیشتر، مرکز شیشه نیز شروع به جامد شدن می کند، کم شدن دمای مرکز با انقباض هایی همراه است که باعث فشرده شدن لایه خارجی شیشه شده و در نهایت منجر به ایجاد تنشهای فشاری بر روی سطح شیشه می گردد که با بهبود خواص استحکامی شیشه سکوریت (نشکن) ایجاد می شود. این مرحله استحکام شیشه سکوریت به بیش از ۵ برابر شیشه خام خواهد رسید.
   

  مقایسه شیشه میرال با شیشه معمولی

  شیشه میرال در مقایسه با شیشه خام دارای مقاومت بالاتری است، به طوری که مقاومت در برابر ضربه بیش از ۵ برابر استحکام شیشه های خام (ساده) است.
  در صورت شکست، شیشه میرال به قطعات کوچک با لبه های صیقلی تبدیل می شود که قدرت برش نداشته، این امر خطر آسیب رسانی را به میزان بسیار زیادی کاهش می دهد.

  • شیشه میرال بعد از شکست ۶۰ تا ۷۰ تکه در ۱۰ سانتی متر مربع
  • تحمل حرارت مستقیم تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد
  • تاب کمتر از ۰.۵ میلی متر
  • تحمل فشار و نیرو
  • نداشتن موج و تغییر رنگ محسوس
  • تغییر نکردن رنگ شیشه در طول زمان
  شیشه میرال

  کاربرد شیشه میرال

  شیشه میرال، به دلیل استحکام و مقاومت بالا در موارد مختلف کاربرد دارد. به طور کلی استفاده از شیشه میرال در محل هایی که احتمال بروز خطر (مثل زلزله و آتش سوزی) وجود دارد، باعث بالا رفتن سطح ایمنی می شود.

  1. شیشه ساختمانی

  به دلیل رعایت اصول ایمنی، استفاده از شیشه معمولی در بسیاری از موارد ساختمانی ممنوع است. اما نصب شیشه میرال را به علت امنیت بالایی که دارد، تقریبا می توان در تمام قسمت های ساختمان انجام داد.

  2. نمای شیشه ای بیرون ساختمان

  از شیشه های سکوریت می توان در ساخت نمای خارجی ساختمان، مثل پوشش بالکن و آلاچیق استفاده کرد. شیشه های میرال به گونه ای ساخته می شوند که در مقابل باد شدید، حرارت بالا، سرمای زیاد و رطوبت بسیار مقاوم هستند. بنابراین به کار بردن آن ها در نمای ساختمان علاوه بر ظاهر زیبا، کیفیت مطلوبی از استحکام را نیز به همراه دارد.

  3. پله و محافظ شیشه ای

  استفاده از شیشه های نشکن در پاگرد و مجاورت پله ها، جهت جلوگیری از سقوط افراد، کاربرد بسیاری دارد. پله ها جزو مکان های خطرناک در هر ساختمان محسوب می شوند و استفاده از شیشه های میرال که مقاومت بالایی در مقابل ضربه و شکستکی دارند، در پله ها بسیار رایج است. به کار بردن شیشه در ساخت منزل، یکی از خاص ترین و جذاب ترین دکوراسیون ها را برای شما ایجاد خواهد کرد. شیشه های میرال مقاومت و کیفیت بسیار بالایی برای ساخت پله های مستحکم را دارند.

  4. درب شیشه ای ساختمان

  استفاده از شیشه میرال، به درب های ورودی و خروجی ساختمان ها که در مجاورت پیاده رو واقع شده اند.

  5. دیوارهای شیشه ای

  مقاومت شیشه های میرال در مقابل حرارت و ضربه و همچنین تنوع زیاد آن ها در رنگ و طرح موجب شده است از شیشه های میرال برای ساخت دیوارهای داخلی ساختمان ها، مخصوصا دیوار سرویس بهداشتی و اتاق شیشه ای استفاده شود.

  6. شیشه میرال در منزل

  مقاومت شیشه میرال مخصوصا در مقابل حرارت و دما باعث شده است تا استفاده از شیشه های میرال در لوازم خانه کاربرد فراوانی داشته باشد. همچنین به کار بردن شیشه نشکن در ساخت انواع میز، پارتیشن امروزه بسیار مورد استقبال مردم واقع شده است. 

  شیشه میرال
  شیشه میرال

  شیشه میرال دست دوم

  شیشه میرال به دلیل دوام بسیار بالا و استفاده مفید آن می‌توانند پایداری بسیاری داشته باشند. اما افرادی که دکوراسیون خود را کوتاه‌مدت تغییر می‌دهند و افرادی که در زمینهٔ شیشه سکوریت کار می‌کنند بسیاری از شیشه های خود را بعد از مدت کوتاهی تعویض می‌کنند. شیشه میرال دست دوم در واقع شیشه‌هایی است که به هر دلیلی افراد استفاده از آن‌ها را کنار گذاشته‌اند و خواهان تغییر آن‌ها می‌باشند. افرادی که ضرورتی به استفاده از شیشه نو ندارند می‌توانند از این شیشه ها برای منازل خود استفاده نمایند.

  • نکته مهم در هنگام خرید شیشه میرال دست دوم این است که ابعاد شیشه میرال دست دوم قابل‌تغییر نیست و دهنه شما باید با این ابعاد هماهنگی داشته باشد، زیرا شیشه بعد از سکوریت شدن به‌هیچ‌عنوان قابلیت تغییر را ندارد. 
  • شیشه میرال دست دوم ازنظر ظاهری تفاوتی با شیشه نو نداشته بنابراین نباید نگران این موضوع بود، نکته‌ای که باز هم در هنگام خرید شیشه میرال دست دوم باید به آن دقت نمایید این است که شیشه میرال دست دوم باید عاری از هرگونه جای درز و لب پرشدگی باشد زیرا لبه‌های شیشه سکوریت بسیار حساس بوده و در برابر ضربه راحتی می‌شکند؛ بنابراین حتماً حواستان باشد که لبه‌های شیشه را چک نمایید.
  • شیشه میرال در طرح های سندبلاست شده و ساده نیز موجود است.

   

   

  آیا این نوشته را دوست داشتید؟