سندبلاست شیشه | انواع طرح و "قیمت شیشه سندبلاست"

دسته بندی ها: محصولات
سندبلاست شیشه
سندبلاست شیشه


اجرای سندبلاست شیشه

رامادُر شرکتی ثبت شده، متحد و پابرجا به استانداردهای ساختمانی است که با 15 گروه نصب و اجرا، می تواند بزرگترین پروژه های شما را در کوتاهترین زمان انجام دهد.

از دلایل انتخاب شرکت رامادُر:

 • انتخاب محصولی مناسب و مشاوره رایگان کارشناسان حرفه ای
 • انتخاب شیشه سکوریت توسط کارخانه وابسته به شرکت
 • نصب فوری و حرفه ای توسط تکنسین های حرفه ای

 

قیمت سندبلاست شیشه

عوامل متعددی از جمله متراژ شیشه، نوع شیشه و طرح مدنظر روی هزینه نهایی سندبلاست تاثیر گذارند. طبیعی است که اجرای سندبلاست روی شیشه هرچه پیچیدگی بیشتری داشته باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. در جدول زیر هزینه سندبلاست روی شیشه را بر اساس طرح مدنظر براورد کردیم و در اختیارتان قرار دادیم. قیمت شیشه سندبلاست با توجه به نوع طرح و سایز شیشه متفاوت می‌باشد. در جهت خرید شیشه سندبلاست شرکت رامادُر، ارائه دهنده انواع طرح های شیشه سندبلاست می باشد. لازم است بدانید که قیمت شیشه سندبلاست بسته به شیشه که مورد استفاده می شود و همین طور طرح روی شیشه. در صورتی که نیازمند قیمت شیشه سندبلاست بر روی شیشه سکوریت می باشید می توانید با تماس از مشاوره های رایگان شرکت رامادُر برای دریافت قیمت شیشه سندبلاست استفاده نمایید.

   سندبلاست شیشه

نوع طرح سندبلاستقیمت
  کامل مات400
  راه مات (نواری)550
  لوگو (علائم تجاری) (هر شیشه در ابعاد استاندارد)1.100
  طرح کامل روی شیشه (هر شیشه در ابعاد استاندارد)1.700
 • قیمت ها به هزار تومان می باشد.
 • مبلغ 80.000 هزار تومان بابت کرایه حمل به کارگاه سندبلاست اضافه می گردد.
 • طرح های خاص و پیچیده به صورت توافقی محاسبه می گردند.

 

قیمت برچسب شیشه مات کن

 

    برچسب شیشه مات کن

نوع طرح برچسبقیمت
  کامل مات400
  راه مات (نواری)500
  لوگو (علائم تجاری) (هر شیشه در ابعاد استاندارد)1.100
  طرح کامل روی شیشه (هر شیشه در ابعاد استاندارد)1.400
 • قیمت ها بر حسب هزار تومان می باشد.
  جهت درخواست طرح های خاص از پیش استعلام نمایید.
 • اجرای عملیات مات کمتر از 3 مترمربع همان، 3 مترمربع محاسبه می گردد.
 • زمان اجرای عملیات مات کن تا 3 روز کاری پس از نصب شیشه می باشد.
 • عرض رول حداکثر 100cm است که در صورت نیاز اجرا به صورت 2 تکه امکان پذیر است.

 

نمونه طرح سندبلاست گفتگو با کارشناس

 

سندبلاست 

فرایندی که در آن ذرات ساینده (شن وماسه) تحت فشار هوا روی سطح شیشه پاشیده می‌شود را شن زنی (سندبلاست) می گویند. شن‌زنی به این صورت است که ماسه‌های ساینده که عمدتاً از جنس سیلیس و اکسید فلزات با اندازه‌های مختلف هستند، با استفاده از فشار باد شتاب گرفته و بر روی سطح شیشه پاشیده می‌شوند. سندبلاست شیشه کاربردهای متفاوتی دارد و می‌توان از این روش جهت زیباتر جلوه دادن فضای منزل، ادارات و مغازه‌های تجاری استفاده کرد.

 • در فضای خانه می توان برای شیشه‌ی حمام، شیشه بالکن و حتی سرویس بهداشتی از شیشه سندبلاست شده بهره برد.
 • در ادارات جهت جداسازی فضا می‌توان از پارتیشن و یا شیشه‌های ثابت با طرح‌های متنوع از سندبلاست استفاده کرد.  
 • در مکان‌های تجاری بیشترین استفاده از سندبلاست برای زدن لوگو و یا آرم تجاری مربوطه می‌باشد.
سندبلاست شیشه
سندبلاست شیشه
 

شیشه سندبلاست | سندبلاست شیشه

شیشه سندبلاست چیست؟ حال در جواب این سوال که اصلاً سندبلاست شیشه چیست و چگونه به وجود آمده است؛ باید گفت که سندبلاست در لغت به معنای شن‌پاشی است و در نتیجه فرایند سندبلاست کردن یعنی پاشیدن شن با فشار هوا می باشد. در اثر این فشار یک‌لایه خیلی نازک از شیشه برداشته شده و سندبلاست روی شیشه می‌نشیند. سندبلاست شیشه در ابتدا به‌عنوان یک روش تمیزکاری به وجود آمده و کم‌کم به‌صورت یک پدیده هنری جای خود را در دنیای امروز باز کرده است. در واقع سندبلاست شیشه به‌عنوان یک روش رایج در دنیا بسیار متداول شده است. فرایند سندبلاست کردن می‌تواند به‌صورت دستی یا با دستگاه سندبلاست شیشه اتوماتیک انجام شود. دستگاه‌های شن پاشی، بسیار دقیق و با راندمان بالا هستند و نسبت به روش دستی که گرد وغبار حاصل از پاشیدن شن دارد، تمیزترند.

 

سندبلاست شیشه سکوریت

سندبلاست شیشه سکوریت را می‌توان روی شیشه خام، شیشه سکوریت و حتی شیشه لمینت انجام داد. در سندبلاست شیشه سکوریت، ابتدا شیشه خام را سکوریت می‌کنند و سپس شیشه سندبلاست می‌شود.

 • سندبلاست شیشه سکوریت، دارای مقاومت بیشتری نسبت به شیشه خام است.
 • در انتخاب طرح سندبلاست باید دقت زیادی به خرج داد، چون بعد از این که شیشه سندبلاست شد به‌هیچ‌وجه نمی‌توان طرح چاپ‌شده را تغییر داد.
 • یکی از مشکلات سندبلاست شیشه سکوریت این است که هنگام تمیز کردن با دستمال به دلیل دانه‌های شن سندبلاستی که بر روی شیشه حک‌شده به‌سختی پاک می‌شود؛ هنگام انتخاب طرح باید جهت سندبلاست را مشخص کرد، این روش ازاین‌رو اهمیت دارد که در سندبلاست فقط یک‌جهت شیشه زبر می‌شود و جهت متقابل شفاف است. هنگام انتخاب جهت دقت شود که جهت شفاف شیشه به سمتی باشد که قابلیت تمیز کردن را دارد.

سندبلاست شیشه سکوریت جهت محدود کردن دید به داخل فضا روی شیشه انجام می شود که برای مات کردن هر روشی را می‌توان انجام داد. انواع شیشه مات عبارت‌اند از:

سندبلاست شیشه
سندبلاست شیشه

چگونه شیشه را سندبلاست می کنند؟

در فرایند اجرای عملیات سندبلاست نیاز به مواردی چون تجهیزات و متریال مخصوص و فردی متخصص برای انجام این عملکرد می باشد. طبق مراحل زیر می توان شیشه را سندبلاست کرد:

 1. برای اجرای سندبلاست نیاز به یک دستگاه کمپرسور هوا به منظور تولید هوای فشرده (برای پاشیدن مواد ساینده بر روی شیشه) می‌باشد.
 2. در فرایند سندبلاست، هوای فشرده از اهمیت زیادی برخوردار است به‌طوری‌که سندبلاست از لحاظ کیفی و کمی ارتباط مستقیمی با فشار هوایی دارد که کمپرسور هوا تولید می‌کند.
 3. سپس مواد ساینده از داخل دیگ سندبلاست با فشار هوای تولید شده توسط کمپرسور هوا به وسیله اتصالات بخش زیرین دیگ سندبلاست با سرعتی زیاد و به صورت مستقیم به سمت شلنگ سندبلاست هدایت می‌گردد و مخلوط هوا و ماسه را به سمت نازل سندبلاست با فشار به سمت سطح شیشه پرتاب می‌کند تا منجر به سایش سطوح و زنگ زدایی یا برداشتن رنگ‌های قدیمی و فرسوده گردد.

این عملیات در صورت کیفیت خوب نیاز به یک اپراتور یا همان سندبلاست کار کارآزموده نیز دارد تا طریقه استفاده از نازل سندبلاست (زاویه و فاصله نازل با سطح شیشه) را بسته به شکل و نوع شیشه بداند و برای بکارگیری آنچه می‌داند تبحر و تخصص کافی را داشته باشد.

 

شیشه سندبلاست طرح دار

طرح های مختلف از جمله لوگو و یا طرح های آماده روی شیشه را سندبلاست روی شیشه می گویند. به هنگام ثبت سفارش شیشه سندبلاست طرح دار، هرطوری قابل پیاده سازی می باشد. ثبت لوگوی شرکت ها به عنوان سندبلاست روی شیشه از پر استفاده ترین طرح ها سندبلاست روی شیشه می باشد. شما می‌توانید با نرم افزارهای کامپیوتری طرح سندبلاست شیشه خاصی را برای شیشه سندبلاست خود طراحی نمایید. امروزه افراد تمایل بیشتری به استفاده از این شیشه‌ها در فضای بیرونی و داخلی منزل و شرکت خود دارند.

روش های مختلفی از طرح بر شیشه

 1. اسید کاری
 2. نقره کوب و طلاکوب
 3. رنگی کردن شیشه
 4. تراشکاری
 5. سندبلاست
سندبلاست شیشه
سندبلاست شیشه

سندبلاست شیشه می‌تواند به‌ صورت طرح دار یا کاملاً ساده باشد. سندبلاست ساده همان شیشه مات کامل است و در این فرایند، شیشه به‌طور کامل مات می‌شود. اما غیر از سندبلاست ساده انواع دیگری از سندبلاست وجود دارد که عبارت‌اند از:

 1. شیشه سندبلاست راه مات: سندبلاست راه مات در سایزهای مختلف و با توجه به خواسته مشتری انجام می‌شود. تفاوت بین راه مات‌ها به این صورت است که هر چه فاصله خطوط مات از هم بیشتر باشد دید به فضا بیشتر و هر چه فاصله بین خطوط کمتر باشد دید محدودتر است.
 2. شیشه سندبلاست طرح لوگو: در رابطه با لوگو ابتدا شکل اولیه در نرم‌افزار ترسیم شده و به ابعاد مورد تائید مشتری می‌رسد سپس روی کاغذ مخصوص چسب‌دار با دستگاه پلات طراحی و روی شیشه چسب می‌شود.
 3. شیشه سندبلاست طرح کامل: شیشه سندبلاست طرح دار از نوع طرح کامل هم به همین صورت روش بالا طراحی می‌شود.

 

طرح سندبلاست | طرح شیشه | طرح شیشه سکوریت

مجموعه رامادُر با توجه به 24 هزار پروژه فعال در رزومه کاری خود توانسته با عملکردی حرفه ای با وجود محصولات کاربردی خود در زمینه شیشه پیروزمندانه و با افتخار به معرفی محصولات و طرح های ارائه شده در انواع طرح و لوگو های شرکتی و سفارشی به بازار شیشه ارائه کند. در صورت طرحی سفارشی می توانید با بخش نقشه کشی از شرکت رامادر ارتباط گرفته و نمونه درخواستی برای شما ارسال گردد.

 • شرکت رامادُر انواع طرح های سندبلاست خود را جمع آوری کرده و به صورت pdf در اختیار مشتریان عزیز  قرار داده است.
 • در نظر داشته باشید که تمامی محصولات ما دارای خدمات پس از فروش می‌باشد، پس با خیالی راحت سفارش خود را به ما بسپارید.
سندبلاست شیشه
سندبلاست شیشه

قیمت شیشه طرح دار

همان‌طور که قبلاً گفتیم قیمت سندبلاست شیشه به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم‌ترین عامل اندازه شیشه است، هرچه شیشه بزرگ‌تر باشد سندبلاست آن سخت تر است.

 • حداکثر سایز شیشه با توجه به دستگاه سندبلاست متفاوت است و معمولاً از طول 10 سانتی متر تا 2 متر شیشه با توجه به دستگاه‌های سندبلاست متفاوت است.
 • عامل تأثیرگذار در سندبلاست میزان چسب مصرفی می‌باشد. هر چه شیشه شفافیت شیشه بیشتر باشد یعنی کمتر سندبلاست شده باشد چسب بیشتری استفاده می‌شود.

برای مثال اگر بخواهیم روی شیشه فقط یک طرح کوچک سندبلاست کنیم تمامی قسمت‌های شیشه به‌جز قسمت طرح دار چسب می‌خورد و به این دلیل قیمت سندبلاست شیشه بالاتر می‌رود. پس می‌توان گفت طرح انتخابی جهت سندبلاست از 2 جهت حائز اهمیت است:

 1. هرچه طرح پیچیده‌تر باشد طراحی آن دشوارتر و زمان‌برتر است.
 2. اندازه طرح مورد استفاده و در نتیجه مقدار چسب مصرفی در سندبلاست تأثیر می‌گذارد.

بنابراین با توجه به نکات ذکرشده قیمت نازل سندبلاست بستگی به تمامی موارد فوق دارد و از طرفی میزان دقت در چسب کاری و نحوه کار دستگاه سندبلاست نیز از نکته‌های مهمی است که سبب می‌شود شیشه‌ای باکیفیت سندبلاست بالا و کمترین میزان خطا تولید شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان رامادُر تماس حاصل فرمایید.

سندبلاست شیشه
سندبلاست شیشه

برچسب شیشه مات کن

برچسب شیشه به سادگی نصب می شوند. اگر شما قبلاً هر نوع برچسبی را بر روی شیشه نصب کرده باشید، به راحتی می توانید برچسب مات کن شیشه را نیز نصب نمایید. ولی اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید بهتر است از نصاب های حرفه ای ما کمک بگیرید.

 

انواع برچسب شیشه مات کن

1. شیشه مات کن ایرانی: این نوع از برچسب مات کن ایرانی در ضخامت ۵۰ میکرون قابل عرضه می باشد. کمترین ضخامت برای مات کن ها ۵۰ میکرون است و عملا پایین تر از این سایز برای مات کردن شیشه مناسب نیست. درصد مات کنندگی این برچسب نسبتا خوب است و قیمت آن در میان سایر مات کن ها بسیار مناسب. سطح این نوع از مات کن کاملا صاف می باشد و برای کارهای موقت و یا جاهایی که برای مدت خیلی طولانی نیاز ندارید بسیار مناسب است.


2. شیشه مات کن چینی: برچسب های مات کن چینی معمولا ۸۰ میکرون است و نسبت به مدل ایرانی از ضخامت بالاتری برخوردار هستند. این نوع از مات کن ها طول عمر نسبتا خوبی دارند و از لحاظ ضخامت عالی می باشند.


3. شیشه مات کن تایوانی: این مدل برای جاهایی که کیفیت خیلی بالایی مد نظر دارند مناسب می باشد. ضخامت ۸۰ میکرون با چسبندگی فوق العاده و سطح ماسه ای آن جلوه خیلی خاصی به محل کار یا منزل شما می دهد. عمر بسیار طولانی تری نسبت به مدل های مشابه دارد. هیچ حبابی زیر این مدل باقی نمی ماند و امکان کنده شدن آن از روی شیشه تقریبا صفر است. اگر حساسیت بالایی نسبت به کار خود دارید و کار زیباتری نیاز دارید این مدل بهترین گزینه می باشد.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
قیمت سندبلاست شیشه به چه صورت است؟

قیمت سندبلاست شیشه بستگی به نوع طرح شما دارد. یعنی هر مقدار که طراحی شما ساده تر باشد هزینه آن کمتر می شود و هر مقدار طراحی شما پیچیده باشد قیمت نیز بالاتر می رود.

انواع مدل های شیشه سندبلاست چیست؟

1. شیشه تمام سندبلاست 2. شیشه سندبلاست جزئی 3. شیشه های لوگو دار 4. شیشه های راه مات