قیمت شیشه سندبلاست

دسته بندی ها: محصولات

سندبلاست شیشه کاربردهای متفاوتی دارد و می‌توان از این روش جهت زیباتر جلوه دادن فضای منزل، ادارات و مغازه‌های تجاری  استفاده کرد. در فضای خانه برای شیشه‌ی حمام، بهارخواب و حتی سرویس بهداشتی می‌توان از این فنّاوری بهره برد.

در ادارات جهت جداسازی فضا می‌توان از پارتیشن و یا شیشه‌های ثابت با طرح‌های متنوع از سندبلاست استفاده کرد، در مکان‌های تجاری بیشترین استفاده از سندبلاست برای زدن لوگو و یا آرم تجاری مربوطه می‌باشد.قیمت شیشه سندبلاست با توجه به نوع طرح و سایز شیشه متفاوت می‌باشد.

 

شیشه سندبلاست

 

سندبلاست شیشه چیست-دستگاه سندبلاست شیشه-سندبلاست شیشه

سندبلاست شیشه در ابتدا به‌عنوان یک روش تمیزکاری به وجود آمده و کم‌کم به‌صورت یک پدیده هنری جای خود را در دنیای امروز بازکرده است. درواقع سندبلاست شیشه به‌عنوان یک روش رایج در دنیا بسیار متداول شده است.

حال در جواب این سوال که اصلاً سندبلاست شیشه چیست و چگونه به وجود آمده است؛ باید گفت که سندبلاست در لغت به معنای شن‌پاشی است و درنتیجه فرایند سندبلاست کردن یعنی پاشیدن شن با فشار هوا.در اثر این فشار یک‌لایه خیلی نازک از شیشه برداشته شده و سندبلاست روی شیشه می‌نشیند.

 

سندبلاست

حتما بخوانید: شیشه مات

 

فرایند سندبلاست کردن می‌تواند به‌صورت دستی یا با دستگاه سندبلاست شیشه اتوماتیک انجام شود. این دستگاه‌ها بسیار دقیق و با راندمان بالا هستند و نسبت به روش دستی که گردوغبار حاصل از پاشیدن شن دارد تمیزترند.

شن قابل استفاده جهت سندبلاست مخصوص بوده و اگر طرح خاصی برای سندبلاست موردنظر باشد ابتدا روی برچسب آن را طراحی و با توجه به سلیقه کارفرما که کدام قسمت از شیشه مات یا شفاف باشد شیشه طراحی می‌شود.

 

سندبلاست

 

شیشه سندبلاست-شیشه سکوریت سندبلاست

سندبلاست را می‌توان روی شیشه خام، شیشه سکوریت و حتی شیشه لمینیت انجام داد. در شیشه سکوریت سندبلاست، ابتدا شیشه خام را سکوریت می‌کنند و سپس شیشه سندبلاست می‌شود. شیشه سکوریت سندبلاست دارای مقاومت بیشتری نسبت به شیشه خام است.

در انتخاب طرح سندبلاست باید دقت زیادی به خرج داد چون بعدازاینکه شیشه سندبلاست شد به‌هیچ‌وجه نمی‌توان طرح چاپ‌شده را تغییر داد.

یکی از مشکلات شیشه سندبلاست این است که هنگام تمیز کردن با دستمال به دلیل دانه‌های شن سندبلاستی که بر روی شیشه حک‌شده به‌سختی پاک می‌شود؛ جهت حل این مشکل هنگام انتخاب طرح باید جهت سندبلاست را مشخص کرد، این روش ازاین‌رو اهمیت دارد که در سندبلاست فقط یک‌جهت شیشه زبر می‌شود و جهت متقابل شفاف است.هنگام انتخاب جهت دقت شود که جهت شفاف شیشه به سمتی باشد که قابلیت تمیز کردن را دارد.

 

سندبلاست شیشه

 

شیشه سکوریت مات برای محدود کردن دید به داخل فضا روی شیشه صورت می‌پذیرد که این مات کردن را با هر روشی می‌توان انجام داد. انواع شیشه مات عبارت‌اند از:

• شیشه سندبلاست

• شیشه ساتینا

• شیشه اسید شور

• شیشه برفی و...

طرح سندبلاست


فرایند سندبلاست کردن شیشه به‌طور کامل توضیح داده شد، در شیشه اسید شور طرح دلخواه ابتدا توسط نرم‌افزارهای مخصوص طراحی می‌شود و سپس توسط لاک مخصوصی بر روی شیشه اجرا می‌شود. این شیشه نسبت به شیشه‌های سندبلاست شده دارای برجستگی بیشتر است و امکان ایجاد تنوع در بافت را دارد. شیشه برفی دارای قدمتی طولانی است و درجه زبری بافت بسیار بالاتر از شیشه‌های سندبلاست است اما به دلیل تنوع کم و استحکام پایین استفاده از این شیشه‌ها محدودشده است. شیشه ساتینا خود نوعی از شیشه است که از ابتدا مات کامل بوده و سپس فرایند سکوریت کردن روی شیشه انجام می‌شود. به دلیل اینکه شیشه زاتا مات است درجه زبری شیشه نسبت به شیشه سندبلاست و شیشه برفی بسیار کمتر است و انتخابی مناسب برای اماکنی است که صرفاً شیشه مات  مورداستفاده‌شان است.

 

شیشه سندبلاست

 

شیشه سندبلاست طرح دار-طرح شیشه سکوریت

حال این سندبلاست شیشه می‌تواند به‌صورت طرح دار یا کاملاً ساده باشد. سندبلاست ساده همان شیشه مات کامل است و در این فرایند، شیشه به‌طور کامل مات می‌شود. اما غیر از سندبلاست ساده انواع دیگری از سندبلاست وجود دارد که عبارت‌اند از:

1. سندبلاست راه مات

2. سندبلاست لوگو

3. سندبلاست طرح کامل​

در رابطه با لوگو ابتدا شکل اولیه در نرم‌افزار ترسیم شده و به ابعاد مورد تائید مشتری می‌رسد سپس روی کاغذ مخصوص چسب‌دار با دستگاه پلات طراحی و روی شیشه چسب می‌شود. شیشه سندبلاست طرح دار از نوع طرح کامل هم به همین صورت طراحی می‌شود. سندبلاست راه مات در سایزهای مختلف و با توجه به خواسته مشتری انجام می‌شود. تفاوت بین راه مات‌ها به این صورت است که هر چه فاصله خطوط مات از هم بیشتر باشد دید به فضا بیشتر و هر چه فاصله بین خطوط کمتر باشد دید محدودتر است.

 

شیشه مات

حتما بخوانید:شیشه دکوراتیو

 

قیمت سندبلاست شیشه-قیمت نازل سندبلاست

همان‌طور که قبلاً گفتیم قیمت سندبلاست شیشه به عوامل متنوعی بستگی دارد. مهم‌ترین عامل اندازه شیشه است، هرچه شیشه بزرگ‌تر باشد سندبلاست آن دشوارترمی شود. حداکثر سایز شیشه با توجه به دستگاه سندبلاست متفاوت است و معمولاً از طول 10 سانتیمتر تا 2 متر شیشه با توجه به دستگاه‌های سندبلاست متفاوت است.عامل تأثیرگذار دیگر در سندبلاست میزان چسب مصرفی می‌باشد. هر چه شیشه شفافیت شیشه بیشتر باشد یعنی کمتر سندبلاست شده باشد چسب بیشتری استفاده می‌شود.

 

سندبلاست شیشه

 

برای مثال اگر بخواهیم روی شیشه فقط یک طرح کوچک سندبلاست کنیم تمامی قسمت‌های شیشه به‌جز قسمت طرح دار چسب می‌خورد و این قیمت سندبلاست شیشه بالاتر می‌رود. پس می‌توان گفت طرح انتخابی جهت سندبلاست از 2 جهت حائز اهمیت است:

1. هرچه طرح پیچیده‌تر باشد طراحی ان دشوارتر و زمان‌برتر است.

2. اندازه طرح مورداستفاده و درنتیجه مقدار چسب مصرفی در سندبلاست تأثیر می‌گذارد.

بنابراین با توجه با نکات ذکرشده قیمت نازل سندبلاست بستگی به تمامی موارد فوق دارد و از طرفی میزان دقت در چسب کاری و نحوه کار دستگاه سندبلاست نیز از نکته‌های مهمی است که سبب می‌شود شیشه‌ای باکیفیت سندبلاست بالا و کمترین میزان خطا تولید شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان خبره رامادر تماس حاصل فرمایید.

 

شیشه سندبلاست

 

شیشه دکوراتیو-شیشه سندبلاست رنگی-شیشه لمینیت رنگی-شیشه رنگی-شیشه چاپی

دکوراتیو هنر تزئین بخشیدن به دکور و نما است. شیشه دکوراتیو هم همان‌طور که از اسمش پیداست برای آراستن نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ها به کار می‌رود. شیشه‌ دکوراتیو در آشپزخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی، سالن‌های آرایشی، میز شیشه‌ای، پارتیشن بندی منازل، بهارخواب و حیاط‌های خلوت، گلخانه‌ها نماهای بیرونی ساختمان ازجمله درب و پنجره‌ها و خیلی از جاهای دیگر بکار می‌رود. شیشه دکوراتیو انواع مختلفی دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

• شیشه مات

• شیشه سندبلاست

• شیشه لمینیت رنگی

• شیشه چاپی

• شیشه سندبلاست رنگی و ...

 

سندبلاست رنگی

 

• شیشه سندبلاست و شیشه مات و تفاوت آن‌ها در بالا به‌طور کامل شفاف سازی شد، شیشه‌ رنگی انواع مختلفی دارد و طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود. 

شیشه لمینیت رنگی همان‌طور که می‌دانید با استفاده از یک‌لایه pvb شیشه‌ها به هم می‌چسبند که این لایه pvb می‌تواند شفاف یا رنگی باشد. 
شیشه چاپی بعد از تولید شیشه شفاف در داخل دستگاه مخصوص چاپ قرارگرفته و طرح موردنظر باکیفیت بالابر روی آن چاپ می‌شود.
شیشه سندبلاست رنگی همان شیشه شفاف است که بعد از سندبلاست به روش‌های مختلف رنگ می‌شود، این روش می‌تواند رنگ توسط قلمو یا چاپ باشد. درواقع  شیشه سندبلاست رنگی ترکیبی از سندبلاست و رنگ است.

 

شیشه رنگی

حتما بخوانید: چاپ روی شیشه

 

تهیه و تنظیم:تحریه رامادر

آیا این نوشته را دوست داشتید؟