مزایای نصب شیشه بالکن متحرک

دسته بندی ها: مقالات ، تراس شیشه ای

امروزه خانه های بسیار متفاوت تر از سبک قدیمی ساختمان ها ساخته می شود و دلیل عمده این تفاوت در مساحت کم ساختمان ها می باشد. با بیشتر شدن جمعیت در شهر ها فضای بسیار کمی برای ساخت و ساز باقی می ماند و تراکم جمعیتی در برخی بخش های شهر به بیشترین حد خود می رسد که موجب می شود خانه ها دارای مساحت بسیار کم و فاقد فضای حیاط باشد. ولی تنها مزیتی که این خانه هادارند وجود بالکن در آنها می باشد که به صورت یک حجم بیرون زده از ساختمان دیده می شود. به همین دلیل از فضا استفاده کاملا بهینه ای می گردد و این استفاده بهینه از طریق استفاده از شیشه بالکن میسر می گردد.  در این مقاله مزایای نصب شیشه بالکن متحرک و انواع مختلف شیشه بالکن متحرک به صورت مختصر بیان می گردد.

 

شیشه بالکن متحرک

حتما بخوانید: میز شیشه ای

adai fhg;k ljpv; ]dsj
شیشه بالکن متحرک چیست

شیشه بالکن دارای مدل های  متنوعی می باشد که از پرطرفدار ترین این مدل ها می توان شیشه بالکن متحرک را نام برد شاید برای شما این سوال پیش بیاید که شیشه بالکن متحرک چیست؟ در پاسخ باید گفت که شیشه بالکن متحرک ساخته شده از شیشه های 8-10 میل سکوریت می باشد که فریم های آلومنیوم یا استیل در نصب آن استفاده می گردد. این نوع شیشه بالکن را می توان از کف بالکن تا سقف بصورت کاملا یک دست نصب نمود. دلیل متحرک نام گذاری شدن شیشه بالکن این می باشد که می توان به راحتی و به صورت تاشو و جمع شو و یا به صورت ریلی این نوع شیشه بالکن را باز و بسته کرد. این با زو بسته کردن راحت شیشه بالکن موجب می شود که استفاده از آن بسیار راحت بوده و بتوان در هر زمان که تمایل به باز شدن شیشه ها داشته باشید آنها را باز و از هوای خوب و مطبوع بیرون کمال استفاده را ببرید. 

 

نصب شیشه بالکن متحرک

حتما بخوانید: درب کشویی

hsjthni hc adai fhg;k ljpv; nv aivih
استفاده از شیشه بالکن متحرک در شهرها 

امروزه زندگی شهری نسبت به سالهای قبل دچارتحول و تغییر فراوانی شده که این تغییر و تحول را می توان در ماشینی شدن شهرها دانست که همراه خود آلودگی هوا،آلودگی صوتی و مهم ترین مسئله گرفتن وقت استراحت و از بین رفتن فضای آزاد و سبز خانه ها یعنی حیاط ها می باشد که اکنون جای خود را به بالکن ها داده اند. برای حل این معضلات و بدست آوردن یک فضای راحت و ایمن می توان از یک ایده جذاب و کارآمد استفاده کرد، و آن استفاده از شیشه بالکن متحرک در شهرها می باشد. 
شیشه بالکن متحرک اگر در فضای بالکن خانه ها نصب گردد موجب می شود که از فضای بالکن پوشیده شده و مساحت موجود بالکن به عنوان یک فضای پوشیده به خانه ها اضافه گردد. زیرا استفاده از شیشه بالکن متحرک از ورود  هرگونه آلودگی، گردو غبار، خارو خاشاک به داخل جلوگیری می کند و باعث می شودتا بالکن ها همواره تمیز و پاکیزه باقی بمانند و با استفاده از چیدمان جذاب متناسب با سلیقه و چیدمان منازل از این فضا بهره بیشتری برد. زیرا شیشه ی استفاده شده در شیشه بالکن از نوع شیشه سکوریت می باشد که مقاومت مکانیکی بسیاری دارد ،از نظر آگوستیک عایق مناسبی است که از ورود صداهای نابه هنجار به داخل خانه جلوگیری می نماید. به دلیل متحرک بودن و باز و بسته شدن آسان می توان در فصل بهار و روزهایی که هوای مطبوع دارد شیشه بالکن را باز کرد تا هوای زیبای بهاری به داخل خانه رخنه نماید. 
مزیتی که استفاده از شیشه بالکن متحرک در شهر ها برای ساکنان واحد های مسکونی ایجاد می نماید صرفه جویی در هزینه انرژی های سرمایشی و گرمایشی می باشد. بدین صورت که در فصول سر زمانی که شیشه بالکن به صورت کامل بسته باشد از خروج هوای گرم داخل به بیرون جلوگیری می کند و از وارد شدن هوای سرد و ورود برف و باران به داخل بالکن و به تبع آن به داخل واحد ها ی ساختمانی جلوگیری می کند و همین امر موجب می شود تا اتلاف انرژی صورت نگیرد و درنهایت هزینهای مصرفی انرژی کاهش چشم گیری داشته باشد. 

 

شیشه بالکن متحرک


فناوری استفاده شده در شیشه بالکن متحرک

امروزه مهم ترین مسئله ای که وجود دارد پیشرفت و گسترش علم و همراه با آن بوجود آمدن فناوری های پیشرفته در زمینه های مختلف می باشد که یکی از این زمینه ها صنعت ساختمانی می باشد که روز به روز در حال پیشرفت و به تبع آن افزوده شدن فناوری های نوین و جدید به این صنعت می شود. یک یاز این فناوری های موجود در ساختمان شیشه بالکن بوده که از سالیان قبل برای پوشاندن بالکن از روش های غیر اصولی استفاده می گردید. اما فناوری استفاده شده در شیشه بالکن متحرک امروزه این امکان را بوجود آورده که علاوه بر ایمنی موجب ایجاد نمایی زیبا در ساختمان ها می گردد. از فناوری استفاده شده در شیشه بالکن متحرک می توان از شیشه سکوریت مقاوم و ایمن نام برد که بوسیله آن می توان سرتا سر بالکن را پوشاند. 

 

شیشه بالکنی متحرک

حتما بخوانید: شیشه ساتینا

hk,hu lojgt adai fhg;k ljpv;

انواع مختلف شیشه بالکن متحرک 

همانطور که بیان شد از شیشه بالکن برای پوشاندن کلی و سرتاسری بالکن استفاده می نمایند. شیشه بالکن متحرک دارای انواع مختلفی می باشد. که اینانواع مختلف شیشه بالکن متحرک از ویژگی های یکسانی نیز برخوردار می باشند. از مسائل مشترک می توان به این که شیشه سکوریت مورد استفاده یکسان می باشد اشاره کرد. شیشه متحرک بالکن را می توان در انواع تاشو جمع شو و یا ریلی نصب و اجرا نمود که هر کدام از این انواع مختلف نیز با استفاده از فریم و یا بدون فریم قابلیت اجرا دارند. 
شیشه بالکن متحرک در نمای روبروی بالکن یک نمای کاملا یک دشت و شفاف ایجاد می نماید که در ایجاد شدن نمای کلی زیبا برای ساختمان  تاثیر زیادی درد. شیشه به صورت کاملا یک دست و بدون وجود هیگونه درز و یا فاصله ای در کنار هم قرار میگیرند. و اندازه ها و زاویه قرار گیری شیشه ها مطابق با اندازهها و زوایای بالکن قابل نصب و اجرا می باشد. 
دلیل جذابیت و استفاده از شیشه متحرک بالکن این است که دیگر ترسی از افتادن و ایجاد جراحت در زمان استفاده از بالکن وجود ندارد و به راحتی می توان آن را باز و بسته نمود. 

lchdhd adai fhg;k ljpv;

مزایای شیشه بالکن متحرک

مزایای شیشه بالکن متحرک بسیار زیاد است، اما یکی از مهم ترین مزایای شیشه بالکن متحرک استفاده همزمان از بالکن سرباز و سرپوشیده و لذت بردن از هوای بیرون آن نام برد. از طرفی یکی دیگر از مزایای شیشه بالکن متحرک این است که شما می توانید دید و منظر مناسبی داشته باشید و از این طریق از طبیعت بیشترین بهره را ببرید.

 

تهیه و تنظیم:تحریریه رامادر

آیا این نوشته را دوست داشتید؟