ورق کاری استیل

دسته بندی ها: اجرا و نصب انواع نرده استیل | جدیدترین قیمت نرده استیل 1401 ، مقالات

آهن و تمامی فلزاتی که فولاد دارند در برخورد با اکسیژن موجود در هوا زنگ‌زده و قرمز می‌شوند. سال‌ها پیش در جنگ جهانی اول، با افزایش نیاز به تولید اسلحه نیاز شدید به فلزی ضدزنگ پیدا شد. شخصی در آن زمان متوجه این موضوع شده بود و مدام درز تلاش بود با ترکیب‌های مختلف از فلزات متفاوت بتواند یک فلز بدو زنگ ایجاد کند.

اما پس از ناامید شدن از این کار تمامی فلزات آزمایش‌شده را در انباری رها کرد و بعد از چند ماه اتفاقی به نتیجه‌ای رسید که بسیار جالب بود. او با دیدن یک فلز زنگ نزده بین فلزات و درآوردن ترکیب آن فلز توانست به نیاز آن زمان پاسخ بدهد. ماده کشف‌شده همان استیل امروزی بود. مواد تشکیل‌دهنده استیل از کروم و نیکل دو ماده ضدزنگ است و همین سبب می‌شود در برابر بخار و آب مقاومت بالایی داشته باشند.

 

ورق استیل

 

خاصیت ضدزنگ بودن فلز استیل باعث استفاده از ورق‌کاری استیل، در تمامی ساختمان‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی، پزشکی و لوازم‌خانگی و ساخت انواع ماشین‌آلات می‌شود.

از کاربرد ورق استیل در صنعت ساختمان‌سازی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

• روکش استیل در کاور کردن فریم و قوطی درب و انواع شیشه

• استفاده از کاور استیل در ساخت انواع یراق‌آلات ازجمله دستگیره استیل، قفل شیشه سکوریت، پک اسپایدری، لولای شیشه سکوریت، استوپ روکار و ریل‌های استیل

• استفاده از قوطی استیل در ساخت نرده پله‌ای، نرده تراس و انواع نرده‌های استیل

ورق‌کاری استیل یک روکش ا ز جنس استیل و معمولاً در رنگ‌های طلایی و نقره ایست و جهت استفاده در روکش انواع پروفیل‌های آهنی، فریم‌های آلومینیومی و در کل جهت روکش انواع چهارچوب کاربرد دارد.

 

کاور استیل

 

کاور استیل-روکش استیل-انواع روکش استیل-;h,v hsjdg-v,;a hsjdg-hk,hu v,;a hsjdg

کاور استیل از دوام بسیار بالایی برخوردار است و رنگ آن یکدست و ثابت می‌باشد. روکش استیل جهت استفاده در مغازه‌های قدیمی که قابی  رنگ‌رفته و قدیمی دارد می‌تواند ایده بسیار مناسبی جهت نوسازی باشد. روکش استیل کاربردهای فراوانی دارد که در ادامه این مقاله به شرح آن می‌پردازیم.

انواع روکش استیل بر اساس جنس  روکش استیل، می‌تواند در دو نوع استیل 304 و استیل 201 یا همان استیل نگیر و استیل بگیر دسته‌بندی می‌شود.

 

روکش استیل

 

• در استیل 304 یا استیل نگیر، از آلیاژ تماماً استیل بدون هیچ آهنی استفاده می‌شود. استیل 304 از نوع استیل ضدزنگ است و در یراق‌آلات حمام، سرویس بهداشتی و جاهایی که در معرض رطوبت و آب زیادی قرار دارند استفاده می‌شود. در ورق استیل 304 از درصد بالاتری از کروم استفاده می‌شود.

 

استیل 304

حتما بخوانید: حمام مستر

 

• استیل 201 یا استیل بگیر نامی است که برای این استیل انتخاب‌شده است. واژه بگیر به این معناست که در صورت برخورد آهنربا باروکش استیل، آهنربا را به خود می‌گیرد. ناخالصی استیل 201 درجه‌های متفاوتی دارد اما ازنظر ظاهری تفاوت زیادی با استیل 201 ندارد. کاور استیل بگیر درجاهایی که در معرض آب کمتری قرار دارند استفاده می‌شود. این کاور استیل مقاومت کمتری در برابر رطوبت دارد ولی در درازمدت دچار زنگ‌زدگی می‌شود.

 

استیل 201

 

ورق استیل-پروفیل استیل-لوله استیل-,vr hsjdg-\v,tdg hsjdg-g,gi hsjdg

ورق استیل یا پروفیل استیل، کاملاً از جنس استیل بوده و می‌تواند در دو شکل لوله‌ای و مکعبی ساخته و عرضه گردد. از ورق استیل یا پروفیل استیل جهت ساخت انواع نرده ساختمانی، ستون افقی و عمودی درب‌ها و نماهای فلزی استفاده می‌شود. درصورتی‌که مقطع ورق استیل دایره باشد لوله استیل نام دارد. لوله استیل در ساخت حفاظ بانکی هم استفاده می‌شود. جهت استحکام بیشتر لوله استیل می‌توان از میلگردهای آهنی در داخل ورق استیل استفاده کرد تا خاصیت ضد سرقت پیدا کند.

 

لوله استیل

 

همچنین ورق استیل ضخامت‌های متفاوتی دارد و از 0.5 میلی‌متر شروع می‌شود و تا ضخامت 35 میلی‌متر با توجه به کاربرد آن متفاوت می‌باشد. ابعاد استاندارد ورق استیل موجود در بازار 2500*1250 میلی‌متر بوده و برای طول‌های بیشتر از چند ورقه استیل استفاده می‌شود. البته تمامی ابعاد ذکرشده بستگی به کشور سازنده دارد  و می‌تواند بالاتر هم باشد.و

 

ضخامت لوله استیل

 

رنگ کاور استیل-کاور استیل طلایی-کاوراستیل نقره‌ای-vk' ;h,v hsjdg-;h,v hsjdg xghdd-;h,v hsjdg krvi hd

کاور استیل در رنگ‌های مختلفی تولید و روانه بازار شده است اما دورنگ پرکاربرد کاور استیل را می‌توان کاور استیل طلایی و کاور استیل نقره‌ای نام برد که ازنظر مواد تشکیل‌دهنده تفاوتی باهم ندارند. تنها تفاوت در رنگ ورقه‌هاست. هر دورنگ کاور استیل دو نوع خش‌دار و آیینه‌ای یا همان مات و براق را دارا هستند که در استیل خش‌دار استیل به‌وسیله دستگاه مقداری سمباده کشیده شده و مات می‌شود. کاور استیل براق حالت صیقلی داشته و تصویر اجسام در آن تا حدی منعکس می‌شود.

کاور استیل طلایی با شیشه‌های دودی و برنز ترکیب چشم‌نوازی ایجاد می‌کند و کاور استیل نقره‌ای برای شیشه‌های ساده بیشتر استفاده می‌شود. اما محدودیتی برای استفاده از هر دورنگ استیل طلایی و نقره‌ای وجود ندارد و سلیقه شما حرف اول را می‌زند.

 

رنگ ورقه استیل

 

کاور استیل درب-درب کاور استیل-کاور استیل قوطی-;h,v hsjdg nvf-nvf ;h,v hsjdg-;h,v hsjdg r,xd-v,;a hsjdg r,xd

همان‌طور که قبلاً هم بیان شد کاور استیل کاربردهای متفاوتی دارد که یکی از این کاربردها در صنعت ساختمان‌سازی است؛ درب کاور استیل شده یکی از این نمونه‌هاست که از درب ورودی منازل گرفته تا درب مغازه‌ها، شیشه ویترین‌ها، درب اتوماتیک، همه و همه می‌توان کاور استیل درب را برای آن‌ها اجرا نمود.

 

قوطی استیل

 

منظور از کاور استیل درب روکشی است که بر روی پروفیل یا فریم درب کشیده می‌شود. چهارچوب درب توسط فریم احاطه‌شده و تأثیر زیادی در ظاهر درب دارد. کاور استیل درب کاملاً فریم را پوشش داده و در نما، فریم درب را استیل می‌بینیم.

 

درب روکش استیل

حتما بخوانید: درب کشویی

 

تمامی درب‌هایی که می‌بینیم تحمل بار خود را بر روی سقف یا یک پروفیل آهنی که به‌صورت افقی یا عمودی نصب می‌شود، می‌اندازند. منظور از کاور استیل قوطی، کاور مورداستفاده برای این پروفیل‌های آهنی است که تأثیر بسیاری در نمای درب دارند. بنابراین تفاوت درب کاور استیل شده با درب معمولی بسیار است.

فراموش نکنید درصورتی‌که از درب کاور استیل شده استفاده می‌نمایید کاور استیل قوطی نیز باید اجرا شود.

 

کاور استیل درب

 

قیمت کاور استیل-rdlj ;h,v hsjdg-rdlj v,;a hsjdg

قیمت کاور استیل با توجه به عواملی بررسی و مشخص می‌شود که به‌اختصار به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

• درجه خلوص استیل و درصد کروم مورداستفاده در آن

• نوع استیل که 201 باشد یا 304 باشد

• کشور سازنده و برند استیل استفاده‌شده

• درجه ضخامت روکش استیل

• رنگ ورق استیل

• نوع خم‌کاری استیل که به‌صورت صاف باشد یا خمیده

این عوامل بر قیمت کاور استیل تأثیر زیادی دارند و کم یا زیادشدن هر یک از کیفیت‌های فوق بسیار تأثیرگذار است.جهت اطلاع دقیق از قیمت کاور استیل و سفارش ان با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

قیمت روکش استیل

حتما بخوانید: قیمت درب لولایی

,vr ;hvd hsjdg

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

آیا این نوشته را دوست داشتید؟