درب کشویی

دسته بندی ها: مقالات ، انواع شیشه سکوریت

درب کشویی

درب‌ها برای جداسازی فضای داخلی از بیرونی و بلعکس استفاده می‌شوند. کم‌کم با گسترش شهرنشینی و افزایش قیمت زمین و در نتیجه کاهش فضای منازل معماران و طراحان داخلی به دنبال راهی برای استفاده بیشتر از فضاها گشتند. کم‌کم درب‌های کشویی با حداقل اشغال فضا متداول شدند.
تاریخچه درب‌های کشویی به فرهنگ شرقی و دقیق‌تر کشور ژاپن برمی‌گردد و معمولاً از چوب برای ساخت درب کشویی استفاده می‌شد. اما با رواج این درب‌ها به سایر کشورها و باب ‌شدن آن امروزه تنوع استفاده در جنس و کیفیت درب کشویی بسیار بالا رفته است.
مهم‌ترین علت رواج استفاده از درب‌های کشویی این است که نسبت به سایر درب‌ها جای بسیار کمی را اشغال می‌کنند و بهترین انتخاب برای فضاهایی با متراژ پایین است. قیمت درب کشویی با توجه به کاربرد آن و حتی یراق لات مورد استفاده برای درب تفاوت‌هایی دارد که در ادامه صفحه به ‌طور کامل بررسی و شرح داده خواهد شد.

 

در این صفحه از درب کشویی با موارد زیر آشنا شوید:

 

درب‌ کشویی به ‌صورت دستی و اتوماتیک هستند؛ درب کشویی اتوماتیک خودکار باز و بسته می‌شود و خود انواعی دارد، انواع درب کشویی دستی عبارت اند از: درب‌ ریلی اسپایدری و درب ریلی فکی، درب آکاردئونی، درب طرح اتوماتیک هستند.

 1. درب اسپایدری:تمامی یراق‌آلات این درب از جنس استیل بوده و درب توسط کنگره‌ای متحرک بر روی ریل مخصوص اسپایدری سوار می‌شود و بر روی ریل حرکت می‌کند.درصورتی‌که شیشه ثابت کنار درب قرار بگیرد این شیشه هم توسط هنگرهای ثابت به ریل وصل می‌گردد. در این مدل شیشه درب در حالت فریم لس قرار دارد.
 2. درب ریلی فکی: این درب‌ها توسط ریل و فک مخصوص، سبب حرکت درب می‌شوند، از جنس آلومینیوم بوده و شیشه داخل فک قرار می‌گیرد. معمولاً جهت استحکام بیشتر و تحمل وزن شیشه در درب ریلی فکیبالای کار یک عدد قوطی از جنس آهن نصب‌کرده و ریل در دو حالت کنار قوطی و زیر قوطی نصب می‌شود.
 3. درب تاشو (درب آکاردئونی): یراق‌آلات موجود در درب‌های آکاردئونی از جنس پی‌وی‌سی بوده و بسیار سبک هستند. فریم قابل‌استفاده در درب‌های تاشو از جنس آلومینیوم می‌باشد و می‌تواند هم به دو جهت و هم به یک‌جهت جمع شود.
 4. درب طرح اتوماتیک : در این مدل درب تمامی یراق‌آلات همان یراق‌آلات درب‌های اتوماتیک هستند تنها تفاوت آن‌ها، درباز شدن درب است که در درب طرح اتوماتیک درب به‌صورت دستی باز و بسته می‌شود. فریم‌های مورداستفاده در این درب‌ها پهن و باریک هستند و قابلیت این رادارند که بر روی آن‌ها روکش استیل کار شود و نمای بسیار جذابی دارند.

درب کشویی شیشه‌ ای می‌تواند شفاف یا مات باشد. درب کشویی مات همان شیشه سندبلاست شده است که در طرح و رنگ‌های مختلف وجود دارد. معمولاً برای درب حمام و سرویس بهداشتی به دلیل محدودیت دید به داخل از درب کشویی مات استفاده می‌شود. در سایر فضاهای داخلی جهت شکیل شدن می‌توان از سندبلاست طرح دار با طرح‌های دلخواه استفاده کرد. درب کشویی مات هم جهت زیباتر نمودن فضا و هم محدودیت دید کاربرد دارد. برای قیمت درب کشویی با کارشناسان شرکت رامادُر تماس گرفته شود، تا بنر قیمت برای شما ارسال شود.
معمولاً این درب های کشویی فلزی هستند و برای خروجی فضا استفاده می‌شوند، به دلیل راحتی و استفاده آسان جایگزینی مناسب برای درب‌های دستی هستند. به دلیل قدرت بالای موتور و گیربکس به ‌راحتی پاسخگوی هر نوع عرضی است.
درب کشویی برای فضاهایی قابل ‌استفاده است که فضا محدود باشد و بیشترین استفاده از فضا مورد نیاز است. در فضاهای شیب‌داری که امکان استفاده از درب لولایی نیست و جهت شیب زمین به داخل یا خارج فضا است می‌توان درب‌های کشویی فلزی استفاده کرد. این درب‌ها حدود 10 سانتی‌متر از فضای شما را اشغال می‌کنند، بنابراین انتخابی بسیار مناسب هستند.

درب کشویی

قیمت درب کشویی | قیمت درب کشویی دستی

به دلیل نو بودن و جذاب شدن فضای آپارتمان ها و ساختمان های اداری و مسکونی استفاده از درب کشویی دستی روز به روز افزایش زیادی پیدا می کند. اما مسئله مهمی که در انتخاب و نصب انواع درب کشویی حائز اهمیت است قیمت درب کشویی دستی می باشد که بر اساس نوع شیشه استفاده شده و اتصالات مورد استفاده برای نصب و اجرای درب کشویی دستی می باشد. 
قیمت درب کشویی شیشه‌ ای با توجه به متراژ کلی دهنه، نوع پاسار و یراق‌آلات مورد استفاده در درب تعیین می‌شود. از طرفی رنگ و جنس فریم قابل‌استفاده در قیمت آن نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.
برای محاسبه قیمت کلی ابتدا با اندازه کیری طول و عرض فضای موردنظر مساحت کلی را برآورد کرده و با توجه به نوع فریم انتخابی قیمت اولیه را از جدول سمت راست استخراج و با درب انتخابی جمع می‌کنیم. نوع درب انتخابی با توجه به نوع استفاده از درب متفاوت است. همچنین در نحوه محاسبه درب کشویی قیمت تک درب و دو درب هم تأثیر دارد.
با همه این موارد قیمت نهایی و تمام شده درب کشویی دستی در دارز مدت با ویژگی ها و مزایایی که به محیط می بخشد کمتر از آنچه که تصور می شود اتمام میابد. و در نهایت بسیار مقرون به صرفه می باشد. می توانید برای بررسی قیمت ها از جمله قیمت درب کشویی دستی با رامادر تماس بگیرید تا کارشناسان فروش شما را راهنمایی نمایند.

درب کشویی

درب کشویی پنهان شو

درب‌ کشویی پنهان شو هنگام جمع شدن در داخل دیوار قرار می‌گیرند. یکی از مزیت‌های اصلی این سیستم این است که هیچ‌گونه فضایی توسط درب اشغال نمی شود و برای فضاهای کوچک انتخاب خوبی است.
این درب‌ها در عرض‌های مختلف تولید می‌شوند. عرض آن‌ها از 60 تا 120 سانتیمتر متغیر بوده و به‌صورت تک درب یا چند درب با توجه به عرض دهنه متغیر است. درصورتی‌که چند درب باشد درب‌ها هنگام جمع شدن در داخل دیوار به‌صورت تلسکوپی و بر روی‌هم جمع می‌شوند.

 

درب کشویی تاشو

درب کشویی تاشو، به دلیل سبک بودن و حساسیت بالا از درب‌ها معمولاً در فضاهای داخلی استفاده می‌شود. معمولاً جهت جداسازی فضاهای داخلی از بیرون و پارتیشن‌بندی گزینه مناسبی می‌تواند باشد. از شیشه های آکاردئونی اخیراً برای جدا کردن فضاهایی مثل اتاق‌های پرو در فروشگاه‌ها که نباید در معرض دید باشند استفاده می‌شود. مدل‌های چوبی و سبک‌تر درب کشویی تاشو معمولاً سیار بوده و در صورت عدم نیاز می‌توان آن را از فضا حذف کرد.
درب کشویی از انواع و طرح های مختلفی بهرمند می باشد و در ادامه شما با کلیه طرح ها و جنس های آن آشنا خواهید شد.
یکی از مهمترین عامل هایی که بسیار در دکوراسیون داخلی تاثیر می گذارد مسئله فضا می باشد. در حقیقت ما باید براساس فضای موجود خود درب را طراحی کنیم. ایده آل ترین نوع دکوراسیون این است که بتوانیم از صد درصد فضای موجود استفاده کنیم. بر این اساس باید هر چیزی که مانع است را به نوعی کنار بگذاریم.

درب کشویی

شیشه سکوریت ریلی

شیشه سکوریت ریلی خود در سه نوع شیشه سکوریت فریم دار، فکی و اسپایداری تولید و نصب میشود که بسیار در بازار مورد استقبال قرار میگیرند. همانطور که از نام شیشه سکوریت ریلی مشخص است بر روی ریلی باز و بسته می شود. هر مدل از شیشه سکوریت ریلی دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد که حرکت بر روی ریل ویژگی مشترک این محصول می باشد. شیشه سکوریت ریلی قابل استفاده در انواع درب های ریلی، شیشه بالکن و پارتیشن های شیشه ای است.
جهت مشاوره برای انتخاب شیشه سکوریت ریلی با کارشناسان حرفه ای ما تماس حاصل فرمایید.
شیشه سکوریت ریلی رامادر با استفاده از بهترین کیفیت شیشه و یراق آلات، توسط نصاب حرفه ای و با برنامه ریزی دقیق نصب می گردد.

درب کشویی

سکوریت کشویی

درب کشویی با توجه به نوع استفاده‌ای که دارد می‌تواند از جنس‌های مختلف باشد، درب کشویی شیشه‌ ای یکی از محصولات عرضه‌کننده شرکت صنعتی رامادر است که جهت استحکام بیشتر و درنتیجه کیفیت بالاتر شیشه خام را به‌صورت سکوریت شده ارائه می‌دهد,و اصطلاحاً به این نوع درب‌ها سکوریت کشویی یا سکوریت ریلی می‌گویند. درهای سکوریت کشویی در مقابل ضربه بسیار بادوام بوده و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این درب‌ها است که در صورت شکست شیشه خطر جانی ندارد و شیشه به‌صورت قطعات بسیار ریز فرو می‌ریزد و پودر می‌شود. درب سکوریت ریلی را می‌توان در فضاهای مختلف ازجمله:

 • درمانگاه و بیمارستان‌ها
 • شرکت‌های اداری و تجاری
 • انواع فروشگاه‌ها
 • منازل مسکونی
 • هتل‌ها و..

درب کشویی

انواع درب کشویی 

درب‌های کشویی به دلیل طرفدارانی که دارد در مدل‌های مختلفی عرضه می‌گردد. درب ریلی می‌تواند از جنس‌های زیر باشد.

 1. چوبی
 2. فلزی
 3. شیشه‌ ای

نحوه استفاده از انواع مدل‌های کشویی طبق خواسته کارفرما است و کاربرهای مختلفی دارد که به شرح زیر می‌باشند:

 • در درب ورودی
 • پارتیشن‌بندی فضای اداری
 • جداسازی بخش‌های مختلف یک فضا
 • استفاده جهت ایجاد کمدهای دیواری،کتابخانه و...
 • ایجاد سرویس‌های بهداشتی و حمام

درب کشویی

درب شیشه ای کشویی دستی | درب شیشه ای ریلی دستی | درب کشویی شیشه ای دستی

یکی از زیبایی‌های کار با شیشه سکویت برای درب‌ها استفاده از درب شیشه‌ ای کشویی دستی است که به علت حرکت در یک خط و کمترین فضا به‌عنوان یک انتخاب مناسب و پرمصرف برای عمومی از افراد در فروشگاه‌هاست؛ و درب شیشه‌ ای کشویی دستی فوق‌العاده بی‌صدا هستند. قیمت درب شیشه‌ ای کشویی دستی نسبت به یراق‌آلات متغیر است.
منظور از نوع یراق‌آلات درب شیشه‌ ای ریلی دستی، استفاده از انواع مدل‌های ریل فکی، ریل اسپایدری، ریل طرح اتوماتیک است که هر کدم کاربردهای مختلفی دارد.
برخی از ویژگی‌های درب کشویی شیشه ای دستی عبارت‌اند از:

 • اشغال فضای بسیار کم در هنگام باز و بسته نمودن درب
 • سروصدای بسیار پایین در هنگام بازو بسته کردن
 • ریل روان و بسیار نرم جهت تغییر حالت درب

مورد قابل ‌تأمل در درب کشویی شیشه ای دستی بازشوی مفید درب هنگام ورود و خروج به فضا است که 10 الی 15 سانت کمتر  از عرض کل دهنه می‌باشد. دلیل این کسری عرض به خاطر وجود دستگیره درب کشویی شیشه ای دستی است که معمولاً حالت برجسته داشته و مانع از باز شدن کامل درب می‌شود.

در کشویی

درب کشویی فلزی

دیوار کشویی یا درب‌های کشویی اتوماتیک ویژگی‌های مشتری دارند که به شرح تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم:

 • قابل‌استفاده در فضاهای کوچک
 • جایگزینی خوب برای درب‌های عریض و بزرگ
 • ظاهر زیباتر و تنوع بیشتر در مقایسه با درب‌های لولایی
 • قابلیت استفاده در زمان قطعی برق
 • حداقل آلودگی صوتی و حداکثر سرعت
 • امکان کنترل با ریموت و دستگاه‌های دیگر مثل موبایل
 • بیشترین امکان استفاده از فضا
 • قابل‌استفاده برای اماکن پرتردد
آیا این نوشته را دوست داشتید؟

علی 8 ماه و 2 هفته قبل

خیلی عالی، نکات بسیار عالی در مورد انتخاب دستگیره درب چوبی استفاده کردم و از یراق دستگیره مورد نظر خودم رو انتخاب کردم

کارشناس رامادر 8 ماه و 2 هفته قبل

با سلام جناب آقای علی عزیز، ممنون از حسن نظر شما.

فریبا 1 سال و 2 ماه قبل

ممنون از مطالب خوب شما.قیمت حدودیش چقدره

کارشناس رامادر 1 سال و 2 ماه قبل

با سلام سرکار خانم فریبا عزیز، شما می بایست برای سفارش درب شیشه سکوریت طبق ابعاد مورد نظر بر حسب متر مربع در بنر قیمت از صفحه مورد نظر محاسبه قیمت کنید. و در صورت درخواست کارشناسی از محل پروژه با شماره 45136-021 تماس حاصل فرمایید.

کاظم زاده 1 سال و 6 ماه قبل

با سلام قیمت درب شیشه ۱.۷۰ در ۲متر چند است؟

کارشناس رامادر 1 سال و 6 ماه قبل

با سلام جناب آقای کاظم زاده عزیز، شما می توانید با توجه به ابعاد درخواستیتون بر حسب متر مربع در بنر قیمت از شیشه فروشگاه محاسبه قیمت کنید. و در صورت درخواست محاسبه قیمت با کارشناسان فروش از شماره 45136-021 تماس حاصل فرمایید.

علی بخشایی 1 سال و 6 ماه قبل

با سلام بخشایی هستم ،
بسیار مفید بود، تا جائیکه بنده تصمیم گرفتم از شما کسب اطلاعات بیشتر کنم، روشنگرانه بود. با تشکر از شما به خاطر سایت خوبتون. قیمت یک درب شیشه ای ریلی، تکی با ابعاد ۶۵ ×۲۱۰ سانتی متر، چقدر است؟

کارشناس رامادر 1 سال و 6 ماه قبل

با سلام جناب آقای بخشایی عزیز، ممنون از حُسن انتخابتون. شما می توانید با توجه به ابعاد درخواستیتون بر حسب متر مربع، در صورت درخواست محاسبه قیمت با کارشناسان فروش از شماره 45136-021 تماس حاصل فرمایید.

دولت 1 سال و 9 ماه قبل

سلام
ما میتوانیم آشپزخانه را به وسیله نصب درب ریلی شیشه ای از حالت اوپن خارج کنیم ؟؟

کارشناس رامادر 1 سال و 9 ماه قبل

با سلام جناب آقای دولت عزیز، بله امکان پذیر است.

حسين سراج 2 سال و 10 ماه قبل

سلام درب کشویی استفاده بسیاری دارد. از توضیحات سایت رامادر ممنونم

کارشناس رامادر 2 سال و 9 ماه قبل

با سلام آقاب سراج عزیز، از شما ممنونم بابت وقتی که برای مطالعه محتوای سایت رامادُر داشتین، موفق باشین.