بست شیشه نشکن-بست شیشه سکوریت

شیشه و مخصوصاً شیشه‌ های ثابت نیاز به نگه‌دارنده دارند، منظور از شیشه های ثابت، شیشه های بدون بازشو است که توسط یراق‌آلات مخصوص به هم متصل شده و در کنار هم ثابت‌شده باشند. یراق‌آلات مخصوص این کار انواع فریم و بست شیشه نشکن هستند. فریم‌ها معمولاً دورتادور شیشه را احاطه کرده و مانع از سقوط شیشه می‌شوند، اما عمل اتصال شیشه را به‌خوبی انجام نداده و در مواردی که شیشه‌ها نسبت به هم حالت زاویه‌دار داشته باشند دیگر فریم نمی‌تواند شیشه ها را کنار هم نگه دارد. برای جلوگیری از سقوط شیشه و اتصال آن‌ها بست شیشه سکوریت به وجود آمده است. 

 

بست شیشه میرال

 

ارتباط بین شیشه ها از طریق اتصالات بین شیشه انجام می‌شود. بست شیشه نشکن انواع مختلفی دارد و با توجه به کاربرد هر یک می‌تواند شیشه سکوریت را در زوایای متفاوت به هم ارتباط دهد. بست شیشه نشکن صرفاً جهت اتصال شیشه های ثابت بوده و شیشه‌های بازشو مستثنا هستند که در مقاله‌ای دیگر به آن پرداخته  می‌شود. همچنین بست شیشه نشکن می‌تواند اتصال بین  دیوار و شیشه یا زمین و شیشه را نیز برقرار نماید.

شرکت رامادر باسابقه‌ای دیرین و درخشان درزمینهٔ تولید شیشه میرال و انواع یراق‌آلات شیشه، کیفیت خود را در بین رقیبان نمایان کرده و می‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد. تنوع در مارک‌های بست شیشه سکوریت، تحویل فوری بست و کیفیت بالای آن به  نسبت قیمت، مهم‌ترین دلیل برای انتخاب ما است. همچنین در صورت نیاز به نسب بست شیشه نشکن می‌توانید از تکنسین‌های حرفه‌ای ما در شرکت رامادر بهره بگیرید.

 

بست شیشه نشکن

حتما بخوانید: لولای شیشه نشکن

 

انواع بست شیشه سکوریت-hk,hu fsj adai s;,vdj

همان‌طور که مستحضر هستید بست شیشه سکوریت انواع مختلفی را داراست و با توجه به کاربرد آن می‌تواند متغیر باشد و حتی جنس بست تغییر پیدا کند.

از انواع بست شیشه سکوریت می‌توان برای ایجاد اتصال بین انواع شیشه حمامی، شیشه تراس، نرده‌های شیشه ای، شیشه های ثابت پارتیشنی، جان‌پناه‌های شیشه ای و تمامی شیشه های ثابتی که کنار هم قرار دارند استفاده نمود و هر یک در رنگ‌های مختلفی تولید و روانه بازار گشته است. 

بست شیشه میرال در جنس‌های مختلفی موجود است و متریال بست شیشه می‌تواند از جنس استیل، سرب، آهن با آبکاری و آلومینیوم باروکش باشد.

انواع بست شیشه سکوریت عبارت‌اند از:

• بست شیشه به شیشه

• بست شیشه به دیوار

• بست نبشی

• بست اسپایدری

• بست 120

• بست گرد

• بست بدون جاساز

• بست 108

• بست پایه

• بست 40*80

• بست 80*80

• بست 80*30

• بست پوینت

 

بست شیشه سکوریت

 

بست شیشه به شیشه-اتصال شیشه به شیشه-fsj adai fi adai-fsj adai fi nd,hv

بست شیشه به شیشه جهت اتصال شیشه به شیشه کناری بوده و فشاری بر روی شیشه ها وارد نمی‌کند. بست شیشه به شیشه می‌تواند جهت اتصال شیشه‌های عمود بر هم به‌صورت 90 درجه و یا شیشه‌های موازی به‌صورت صفحه‌ای باشد و در جنس‌های استیل 304 و استیل 201 جهت استفاده در محیط مرطوب و خشک استفاده می‌شود.

جهت نصب بست شیشه به شیشه ابتدا باید جاسازی شیشه قبل از سکوریت شدن در لبه شیشه قرار بگیرد و معمولاً برای اتصال مقاوم‌تر دو شیشه به هم از دو عدد بست استفاده می‌شود.

 

بست شیشه به شیشه

حتما بخوانید:قفل شیشه نشکن

 

بست شیشه به دیوار-بست دیواری شیشه سکوریت-اتصال شیشه به دیوار-fsj adai fi nd,hv-fsj nd,hvd adai s;,vdj-hjwhg adai fi nd,hv

بست شیشه به دیوار یا بست دیواری شیشه سکوریت، جهت اتصال شیشه سکوریت به دیوار و یا پروفیل آهنی استفاده می‌شود. اتاق‌های پرو یا شیشه‌های ثابتی که برای جداسازی دو فضا از یکدیگر استفاده می‌شوند سبب اتصال شیشه به دیوار می‌شوند و بهترین یراق برای فیکس کردن شیشه به دیوار کناری هستند، نصب می‌تواند توسط چند بست دیواری شیشه برای تحمل وزن بهتر صورت بگیرد.

در ساخت بست دیواری شیشه از واشر چوب‌پنبه‌ای ضدزنگ استفاده‌شده که در مقابل آب مقاومت بالایی دارد.

 

بست شیشه به دیوار

 

بست اسپایدری-FSJ HS\HDNVD

نما اسپایدر یا نمای شیشه ‌ای خود ایستا نوعی نمای مدرن محسوب شده و در بین مدرنیست‌ها طرفداران بسیاری دارد و معمولاً برای نمای تمام شیشه استفاده می‌شوند.یکی از مهم‌ترین اجزای یراق اسپایدر، بست اسپایدری است و به‌گونه‌ای شیشه ‌ها را به هم متصل می‌کند که کاملاً عایق بوده و آب یا هوا به داخل جریان نداشته باشد.

کیفیت بالای یراق‌آلات و بست های اسپایدر سبب انتخاب نمای اسپایدر نسبت به سایر نماهای ساختمانی می‌شود، بست های اسپایدری که تماماً استیل ضدزنگ بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند، به دودسته تقسیم می‌شود:

1. بست اسپایدری شیشه به شیشه

2. بست اسپایدری شیشه به دیوار

بست اسپایدری شیشه به شیشه می‌تواند تک‌شاخ، دوشاخ، سه شاخ و چهارشاخ باشد. که هرکدام برای اتصال نوع خاصی از شیشه کاربرد دارند و برای اتصال بین دو یا چند شیشه می‌توانند استفاده شوند.

بست اسپایدری شیشه به دیوار جهت اتصال شیشه به دیوار بوده و دارای زاویه قابل تنظیم با دیوار است.

 

بست اسپایدری

 

بست نبشی شیشه به دیوار-بست نبشی شیشه به شیشه-بست گونیایی شیشه سکوریت-FSJ KFAD ADAI FI ND,HV-FSJ KFAD ADAI FI ADAI-FSJ ',KDHDD ADAI S;,VDJ

بست نبشی یا بست گونیایی شیشه سکوریت همان‌طور که از نامش پیداست جهت استفاده در شیشه‌هایی که حالت 90 درجه یا گونیایی نسبت به هم دارند می‌باشد. بست گونیایی برای زاویه‌های غیر از 90 درجه هم می‌تواند استفاده شود.

بست نبشی شیشه به شیشه و بست نبشی شیشه به دیوار دو نوع این بست ها هستند و به ترتیب جهت اتصال دو شیشه یا اتصال شیشه به دیوار هستند و در جنس‌های مختلف آلومینیوم و استیل تولید می‌شوند که پاسخگوی تمامی نیازها باشند.

 

بست نبشی

 

بست 40*80-FSJ 40*80

بست 40*80 برای شیشه‌های با زاویه 180 درجه استفاده‌شده و می‌تواند مربعی، نیم‌دایره و منحنی باشد. بست 40*80 معمولاً برای مهار کردن شیشه‌هایی که در ابعاد بسیار بزرگی تولید شدند استفاده می‌شود و حالت منحنی دارد. جنس داخلی بست 40*80 از آلومینیوم بوده و دارای روکش سیاه‌رنگی جهت جلوگیری از زنگ زدن آن می‌باشد. روکش خارجی بست شیشه میرال از جنس استیل طلایی و یا نقره‌ای است. کیفیت هر دو مدل یکسان بوده و انتخاب رنگ طبق سلیقه شما می‌باشد.

 

بست 40*80 شیشه سکوریت

 

بست 30*80-FSJ80*30

بست 30*80 شیشه نشکن در کمر شیشه های ثابت قرارگرفته و مستطیلی شکل است.منظور از بست 30*80  ابعاد بست می‌باشد که 80عرض بست شیشه میرال و 30 ارتفاع آن می‌باشد. جنس بست 30*80  نیز استیل می‌باشد.

بست 80*80-FSJ 80*80

بست 80*80 شیشه سکوریت کاملاً شبیه به بست 30*80 می‌باشد و تنها تفاوت آن شکل ظاهری است که مربعی شکل بوده و قدرت نگه‌داری وزن بیشتری نسبت به بست 40*80 و 30*80 دارد.

 

بست 80*80 شیشه میرال

 

بست 120-FSJ 120

بست 120 شیشه میرال یکی از بست های بسیار کاربردی و پرمصرف در ساختمان است که ازیک‌طرف به شیشه و از طرف دیگر به دیوار یا جسم فلزی متصل شده و وزن شیشه کاملاً بر روی بست می‌باشد.

جاسازی بست 120 در کارخانه معمولاً به‌صورت مربعی درمیاید و ولی شکل بست 120 مربعی است. مصارف استفاده از بست 120 در درب‌های دودبند و کتیبه‌های بالای این درب‌هاست. در تمامی کتیبه‌های فریم لس می‌توان گفت بست 120 استفاده می‌شود. این بست معمولاً از جنس استیل و یا روکش کرومی می‌باشد.

 

بست 120 شیشه نشکن

حتما بخوانید: دستگیره شیشه سکوریت

 

بست بدون جاساز-بست 108 شیشه نشکن-FSJ FN,K [HSHC-FSJ 108 ADAI KA;K

بست بدون جاسازی یا بست 108 شیشه سکوریت همان‌طور که از نامش پیداست نیاز به جاسازی بر روی شیشه ندارد و برای شیشه هایی که از قبل تعبیه‌شده و نیاز به بست دارند استفاده می‌شود.

بست 108 شیشه نشکن جهت جلوگیری از لغزیدن و تکان‌های شیشه بوده و از طرف دیگر به دیوار یا زمین فیکس می‌شود.

 

بست بدون جاساز شیشه نشکن

 

بست پوینت-بست نرده استیل-بست پایه-FSJ \,DKJ-FSJ KVNI HSJDG-FSJ \HDI

بست پوینت یا بست نرده استیل مقداری با بست های موردمطالعه در بالا متفاوت بوده و برای ثابت کردن شیشه تراس و نرده شیشه‌ای بکار می‌رود. بست پوینت از طرفی به شیشه و از طرفی به دیوار متصل است.

در استفاده از بست پایه نرده استیل شما نرده‌هایی یکدست و با ظاهر بسیار بالا را می‌بینید که شیشه بدون هیچ‌گونه فریمی مستحکم شده و بر روی زمین فیکس می‌شود. بست پوینت و بست نرده استیل هر دو برای مهار کردن شیشه نرده استفاده می‌شوند اما بست پوینت به زمین و بست نرده استیل به کمر شیشه متصل شده است.

بست نرده استیل جهت حفظ تعادل از اتصال یک‌پایه مربعی و بست به وجود آمده است و معمولاً از جنس استیل مرغوب می‌باشد.

 

بست پوینت

fsj adai ka;k-fsj adai s;,vdj-fsj adai ldvhg

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

مقالات مرتبط