بست شیشه سکوریت | انواع مدل های "بست شیشه به دیوار"

دسته بندی ها: یراق آلات شیشه سکوریت ، یراق آلات پارتیشن شیشه ای

بست شیشه سکوریت

 

در این صفحه از بست شیشه سکوریت با موارد زیر آشنا شوید:

 

شیشه و مخصوصاً شیشه‌ های ثابت نیاز به نگه ‌دارنده دارند، منظور از شیشه های ثابت، شیشه های بدون بازشو است که توسط یراق‌آلات مخصوص به هم متصل شده و در کنار هم ثابت ‌شده باشند. یراق‌آلات مخصوص این کار انواع فریم و بست شیشه نشکن هستند. فریم‌ها معمولاً دور تا دور شیشه را احاطه کرده و مانع از سقوط شیشه می‌شوند، اما عمل اتصال شیشه را به‌ خوبی انجام نداده و در مواردی که شیشه‌ها نسبت به هم حالت زاویه‌دار داشته باشند دیگر فریم نمی‌تواند شیشه ها را کنار هم نگه دارد. برای جلوگیری از سقوط شیشه و اتصال آن‌ها بست شیشه سکوریت به وجود آمده است.
ارتباط بین شیشه ها از طریق اتصالات بین شیشه انجام می‌شود. بست شیشه سکوریت انواع مختلفی دارد و با توجه به کاربرد هر یک می‌توان شیشه سکوریت را در زوایای متفاوت به هم ارتباط داد.
بست شیشه سکوریت صرفاً جهت اتصال شیشه های ثابت بوده و شیشه‌های بازشو مستثنا هستند که در مقاله‌ای دیگر به آن پرداخته ‌شود. همچنین بست شیشه سکوریت می‌تواند اتصال بین دیوار و شیشه یا زمین و شیشه را نیز برقرار نماید.
شرکت رامادُر با سابقه‌ای دیرین و درخشان در زمینهٔ تولید شیشه سکوریت و انواع یراق‌آلات شیشه، کیفیت خود را در بین رقیبان نمایان کرده و می‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد. تنوع در مارک‌های بست شیشه سکوریت، تحویل فوری بست و کیفیت بالای آن به نسبت قیمت، مهم‌ترین دلیل برای انتخاب ما است. همچنین در صورت نیاز به نصب بست شیشه سکوریت می‌توانید از تکنسین‌های حرفه‌ای ما در شرکت رامادُر بهره بگیرید.

بست 80*80

انواع بست شیشه سکوریت

بست شیشه سکوریت انواع مختلفی را داراست و با توجه به کاربرد آن می‌تواند متغیر باشد. حتی جنس و آلیاژ آن بست تغییر می کند. از انواع بست شیشه سکوریت می‌توان به اتصال بین انواع شیشه حمامی، شیشه تراس، نرده‌های شیشه ای، شیشه های ثابت پارتیشنی، جان ‌پناه‌های شیشه ای و تمامی شیشه های ثابتی که کنار هم قرار دارند اشاره نمود و هر یک در رنگ‌های مختلفی تولید و روانه بازار می شود.
بست شیشه سکوریت در جنس‌های مختلفی موجود است و متریال بست شیشه می‌تواند از جنس استیل، سرب، آهن با آبکاری و آلومینیوم با روکش می باشد.
انواع بست شیشه سکوریت عبارت‌اند از:

 1. بست شیشه به دیوار
 2. بست شیشه به شیشه
 3. بست نبشی
 4. بست اسپایدری
 5. بست 120
 6. بست گرد
 7. بست بدون جاساز
 8. بست پایه
 9. بست 40*80
 10. بست 80*80
 11. بست 80*30
 12. بست پوینت

بست بدون جاساز شیشه نشکن

بست شیشه به دیوار | اتصال شیشه به دیوار

بست شیشه به دیوار، جهت اتصال شیشه سکوریت به دیوار و یا پروفیل آهنی استفاده می‌شود. اتاق‌های پرو یا شیشه‌های ثابتی که برای جداسازی دو فضا از یکدیگر استفاده می‌شوند سبب اتصال شیشه به دیوار می‌شوند و بهترین یراق برای فیکس کردن شیشه به دیوار کناری استفاده از شیشه به دیوار هستند، نصب می‌تواند توسط چند بست دیواری شیشه برای تحمل وزن بهتر صورت بگیرد. در ساخت بست شیشه به دیوار، از واشر چوب ‌پنبه‌ای ضد زنگ استفاده ‌شده که در مقابل آب مقاومت بالایی دارد.

بست شیشه سکوریت

بست شیشه به شیشه | اتصال شیشه به شیشه

بست شیشه به شیشه، جهت اتصال شیشه به شیشه کناری بوده و فشاری بر روی شیشه ها وارد نمی‌کند. بست شیشه به شیشه می‌تواند جهت اتصال شیشه‌های عمود بر هم به ‌صورت 90 درجه و یا شیشه‌های موازی به‌ صورت صفحه‌ای باشد و در جنس‌های استیل 304 و استیل 201 جهت استفاده در محیط مرطوب و خشک استفاده می‌شود. جهت نصب بست شیشه به شیشه ابتدا باید جاسازی شیشه قبل از سکوریت شدن در لبه شیشه قرار بگیرد و معمولاً برای اتصال مقاوم‌تر دو شیشه به هم از دو عدد بست استفاده می‌شود.

بست 40*80 شیشه سکوریت

بست اسپایدری

نما اسپایدر یا نمای شیشه ‌ای، نوعی نمای مدرن محسوب شده و در بین مدرن ها طرفداران بسیاری دارد و معمولاً برای نمای تمام شیشه استفاده می‌شوند. یکی از مهم‌ترین اجزای یراق اسپایدر،بست اسپایدری است و به‌ گونه‌ای شیشه ‌ها را به هم متصل می‌کند که کاملاً عایق بوده و آب یا هوا به داخل جریان نداشته است. کیفیت بالای یراق‌آلات و بست های اسپایدری سبب انتخاب نمای اسپایدر نسبت به سایر نماهای ساختمانی می‌شود، بست های اسپایدری که تماماً استیل ضد زنگ بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند، به دودسته تقسیم می‌شود:

 1. بست اسپایدری شیشه به شیشه
 2. بست اسپایدری شیشه به دیوار

بست اسپایدری شیشه به شیشه می‌تواند تک‌شاخ، دوشاخ، سه شاخ و چهارشاخ باشد. که هرکدام برای اتصال نوع خاصی از شیشه کاربرد دارند و برای اتصال بین دو یا چند شیشه می‌توانند استفاده شوند.
بست اسپایدری شیشه به دیوار جهت اتصال شیشه به دیوار بوده و دارای زاویه قابل تنظیم با دیوار است.

بست شیشه سکوریت

بست نبشی شیشه به دیوار | بست نبشی شیشه به شیشه | بست گونیایی شیشه سکوریت

بست نبشی یا بست گونیایی شیشه سکوریت همان‌طور که از نامش پیداست جهت استفاده در شیشه‌هایی که حالت 90 درجه یا گونیایی نسبت به هم دارند می‌باشد. بست گونیایی برای زاویه‌های غیر از 90 درجه هم می‌تواند استفاده شود.
بست نبشی شیشه به شیشه و بست نبشی شیشه به دیوار دو نوع بست است که به ترتیب جهت اتصال دو شیشه یا اتصال شیشه به دیوار هستند و در جنس‌های مختلف آلومینیوم و استیل تولید می‌شوند که پاسخگوی تمامی نیازها شما می باشند.

بست شیشه سکوریت

بست بدون جاساز | بست 108 شیشه سکوریت

بست بدون جاسازی یا بست 108 شیشه سکوریت همان‌طور که از نامش پیداست نیاز به جاسازی بر روی شیشه ندارد و برای شیشه هایی که از قبل تعبیه ‌شده و نیاز به بست دارند استفاده می‌شود. بست 108 شیشه سکوریت، جهت جلوگیری از لغزیدن و تکان‌های شیشه بوده و از طرف دیگر به دیوار یا زمین فیکس می‌شود.

بست 120 شیشه سکوریت

بست پوینت | بست نرده استیل | بست پایه

بست پوینت یا بست نرده استیل مقداری با بست های مورد مطالعه در بالا متفاوت بوده و برای ثابت کردن شیشه تراس و نرده شیشه‌ای بکار می‌رود. بست پوینت از طرفی به شیشه و از طرفی به دیوار متصل است.
در استفاده از بست پایه نرده استیل شما نرده‌هایی یکدست و با ظاهر بسیار بالا را می‌بینید که شیشه بدون هیچ‌گونه فریمی مستحکم شده و بر روی زمین فیکس می‌شود. بست پوینت و بست نرده استیل هر دو برای مهار کردن شیشه نرده استفاده می‌شوند اما بست پوینت به زمین و بست نرده استیل به کمر شیشه متصل شده است.
بست نرده استیل جهت حفظ تعادل از اتصال یک‌پایه مربعی و بست به وجود آمده است و معمولاً از جنس استیل مرغوب می‌باشد.

بست اسپایدری

بست 30*80

بست 30*80 شیشه سکوریت به صورت کمری روی شیشه های ثابت استفاده می شود و مستطیلی شکل است. منظور از بست 30*80 ابعاد بست می‌باشد که در عرض 80 بست شیشه سکوریت و ارتفاع 30 می‌باشد. و آلیاژ بست 30*80 استیل می‌باشد.

 

بست 40*80

بست 40*80 برای شیشه‌های با زاویه 180 درجه استفاده‌ شده و می‌تواند مربعی، نیم‌دایره و منحنی باشد. بست 40*80 معمولاً برای مهار کردن شیشه‌هایی که در ابعاد بسیار بزرگی تولید شدند استفاده می‌شود و حالت منحنی دارد. آلیاژ داخلی بست 40*80 از آلومینیوم بوده و دارای روکش مشکی جهت جلوگیری از زنگ زدن آن می‌باشد. روکش خارجی بست شیشه سکوریت از جنس استیل طلایی و یا نقره‌ای است. کیفیت هر دو مدل یکسان بوده و انتخاب رنگ طبق سلیقه شما می‌باشد.

بست شیشه سکوریت 40*80

بست 80*80

بست 80*80 شیشه سکوریت کاملاً شبیه به بست 30*80 می‌باشد و تنها تفاوت آن شکل ظاهری است که مربعی شکل بوده و قدرت نگه ‌داری وزن بیشتری نسبت به بست 40*80 و 30*80 دارد.

بست شیشه سکوریت 80*80

بست 120

بست 120 شیشه سکوریت، یکی از بست های بسیار کاربردی و پرمصرف در ساختمان است که از یک ‌طرف به شیشه و از طرف دیگر به دیوار یا جسم فلزی متصل شده و وزن شیشه کاملاً بر روی بست می‌باشد.
جاسازی بست 120 در کارخانه معمولاً به‌ صورت مربعی درمی آید. مصارف استفاده از بست 120 در درب‌های دودبند و کتیبه‌های بالای این درب‌هاست. در تمامی کتیبه‌های فریم لس می‌توان بست 120 استفاده ‌شود. این بست معمولاً از جنس استیل و یا روکش کروم می‌باشد.

بست شیشه به دیوار

آیا این نوشته را دوست داشتید؟