ریل شیشه سکوریت-ریل شیشه میرال

یراق آلات و قطعات مختلفی برای نصب و اجرای درب های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد که با یراق آلات و قطعات به کار رفته در سایر درب ها متفاوت است. از جمله: 

• لولای درب شیشه ای 

• قفل درب شیشه ای 

• استوپ درب شیشه ای

• دستگیره درب شیشه ای

• ریل درب شیشه ای

• فریم درب شیشه ای

• بست درب شیشه ای

هر کدام از این قطعات قبل از نصب و اجرای درب شیشه ای بر روی شیشه سکوریت مونتاژ می شوند و نهایتا به صورت یک محصول یکپارچه در می آیند که ساختار درب شیشه ای را تشکیل می دهد . در این مقاله درباره یکی از اجزای کلیدی یراق آلات درب شیشه ای به نام ریل شیشه سکوریت صحبت می شود.

ریل شیشه سکوریت یکی از یراق آلات مهم برای باز و بسته نمودن درب سکوریت می‌باشد. ریل شیشه میرال برای درب های کشویی و ریلی سکوریت مورداستفاده قرار می‌گیرد و بسیار متنوع است.

همان‌طور که مطلع هستید درب کشویی دو نوع است: درب کشویی دستی و درب کشویی اتومات. یراق آلات و ریل درب کشویی اتومات خود مقوله جدایی است که به‌طور مفصل در مقاله‌های بعدی به آن می‌پردازیم. اما ریل شیشه میرال برای درب کشویی دستی، موضوع موردبحث ما است و در این مقاله می‌خواهیم انواع ریل شیشه سکوریت، انواع یراق ریل شیشه سکوریت و قیمت آن‌ها را بررسی کنیم و به کسانی که قصد استفاده از ریل شیشه سکوریت رادارند اطلاعات لازم جهت انتخاب را بدهیم.

به جهت کمبود فضا درب کشویی بسیار حائز اهمیت است و ریل شیشه میرال است که ماهیت درب کشویی را می‌سازد. 

نحوه کارکرد ریل شیشه نشکن به این صورت است که درب شیشه میرال در داخل فک قرارگرفته و فک توسط قرقره ریل در داخل ریل حرکت می‌نماید. البته بازهم بستگی به نوع ریل شیشه میرال، هر یک از اجزای فوق می‌توانند کم یا زیاد شوند.

ریل شیشه سکوریت، در جنس های مختلف و با کیفیت های متفاوت ارائه گردیده که در بازار موجود می باشد. اما ریل شیشه سکوریت رامادر را با کیفیتی بسیار بالا و با استفاده از بهترین مواد اولیه ساخته ایم تا بیشترین میزان رضایت شما مشتریان گرامی را جلب نماییم.

 

ریل شیشه سکوریت

dvhr vdg adai s;,vdj

یراق ریل شیشه سکوریت

درب کشویی نیز مانند تمامی درب‌ها دارای یراق مختص به خود است. یراق ریل شیشه سکوریت شامل موارد زیر است.

• ریل درب کشویی

• قرقره ریل شیشه سکوریت

• فک ریل شیشه سکوریت

• ضربه گیر و درزگیر

یراق ریل شیشه سکوریت در صورت مرغوب بودن ضد زنگ بوده و قابلیت نصب بر روی درب های بیرونی را نیز دارند.

 

ریل شیشه میرال

حتما بخوانید: استوپ شیشه میرال

vdg fvhd adai-vdg nvf ;a,dd-vdg adai ,djvdk

ریل برای شیشه-ریل درب کشویی-ریل شیشه ویترین

در درب های کشویی مهم‌ترین قطعه ریل درب کشویی است که نقش کلیدی را در درب کشویی ایفا می‌کند. جنس مورداستفاده در ریل برای شیشه، استیل و آلومینیوم است که دوام بالایی دارد. محل نصب ریل درب کشویی در بالای درب است و بر روی درب و شیشه ثابت کناری، یا فقط درب نصب می‌شود که محل اتصال آن به سقف یا یک پروفیل آهنی موجود در بالای درب است.

ریل شیشه ویترین می تواند از جنس آلومینیوم و استیل بوده و تمامی ریل ها را می توان برای ریل شیشه ویترین استفاده نمود. نمای ریل اهمیت بسزایی دارد و ریل فکی و اسپایدری بیشتر کاربرد دارند.

 

ریل درب کشویی

rvrvi vdg adai s;,vdj-rvrvi vdg-rvrvi hs\hdnvd

قرقره ریل شیشه سکوریت-قرقره ریل-قرقره اسپایدری

قرقره ریل شیشه سکوریت عمل حرکت درب بر روی ریل را انجام می‌دهد و می‌تواند به درب یا فک متصل شود. جنس قرقره ریل بسیار دارای اهمیت است زیرا در صورت کوچک‌ترین اشکال درب قادر به حرکت نیست. قرقره اسپایدری نیز همین عمل را انجام می‌دهد منتهی نحوه اتصال آن به شیشه متفاوت است که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

 

قرقره ریل شیشه سکوریت

حتما بخوانید: لولای شیشه میرال

t; vdg adai s;,vdj

فک ریل شیشه سکوریت

فک ریل شیشه سکوریت نوعی واسط محسوب می‌شود که شیشه را به ریل و قرقره‌ها متصل می‌نماید.

فک ریل شیشه سکوریت بستگی به نوع ریل انتخابی می‌تواند وجود داشته باشد و یا موجود نباشد.

 

فک ریل شیشه سکوریت

nvc'dv-qvfi 'dv

ضربه گیر-درزگیر

ضربه گیر و درزگیر از ملزومات درب های کشویی محسوب می‌شوند و در تمامی درب‌ها استفاده می‌شوند. ضربه گیر همان‌طور که از نامش پیداست سبب کاهش ضربات وارده به شیشه می‌شود و در جلوی درب نصب می‌شود. درب‌هایی که هنگام باز شدن به دیوار و یا جسم مشابه می‌خورند حتماً باید از ضربه گیر استفاده نمایند.

درزگیر نیز عمل پوشش درب را برای عایق نمودن در برابر سرما و گرما انجام می‌دهد. درب کشویی معمولاً با فاصله‌ای چند سانتی بر روی شیشه ثابت و یا دیوار حرکت می‌نماید؛ کار درزگیر پوشاندن فاصله بین دیوار یا شیشه ثابت و درب است.

 

ریل شیشه نشکن

hk,hu vdg adai s;,vdj

انواع ریل شیشه سکوریت

انواع ریل شیشه سکوریت با توجه به استفاده از ریل در بازار آماده مصرف است و در دو نوع ایرانی و خارجی قابل تهیه است، اما نکته‌ای برای انتخاب استفاده از انواع ریل شیشه سکوریت وجود دارد و آن مکانی است که ریل شیشه نشکن در آن نصب می‌شود. برای مثال می‌توانیم از انواع ریل شیشه سکوریت برای تمامی اماکن زیر استفاده نماییم:

• حمام و سرویس بهداشتی

• پارتیشن‌های شیشه‌ای

• درب مغازه

• ویترین‌های شیشه‌ای

• بالکن و درب تراس

• انواع درب ورودی

ریل شیشه سکوریت برای گشایش درب استفاده می‌شود پس روان بودن ریل و کیفیت قطعات آن اهمیت بسزایی دارد. ازاین‌رو کیفیت ریل حرف اول را در انتخاب می‌زند و اگر ریل شیشه نشکن نامرغوب باشد بسیار زود خراب‌شده و درب به‌سختی حرکت می‌کند.

• انواع ریل شیشه سکوریت عبارت‌اند از:

• ریل اسپایدری شیشه سکوریت

• ریل فکی شیشه سکوریت

• ریل پارسیان

 

ریل برای شیشه

حتما بخوانید: قفل شیشه نشکن

vdg adai s;,vdj hs\hdnvd-vdg hs\hdnvd adai s;,vdj

ریل شیشه سکوریت اسپایدری- ریل اسپایدری شیشه سکوریت

ریل شیشه سکوریت اسپایدری دارای کیفیت زبانزد در بین تمامی برندهای ریل بوده و از جنس استیلنس استیل می‌باشد. به دلیل خاصیت ضدزنگ بودن ریل اسپایدری شیشه سکوریت در سرویس‌های بهداشتی و حمام که رطوبت بالا است کاربرد دارند. همچنین به جهت ظاهر مرغوب آن در پارتیشن‌های اداری که نمای درب اهمیت ویژه‌ای دارد از ریل شیشه سکوریت اسپایدری استفاده می‌شود.

در درب‌هایی که از ریل شیشه سکوریت اسپایدری استفاده می‌شود شیشه ثابت توسط 2 عدد هنگر ثابت، به شیشه متصل می‌شود که شیشه را ثابت نگه می‌دارد. درب نیز توسط 4 عدد هنگر متحرک به بالا و پایین ریل وصل شده که درب را در داخل ریل می‌چرخاند؛ از پایین نیز جهت حرکت روان‌تر، شیشه سکوریت داخل دو عدد راهنما قرار می‌گیرد. هنگرهای درب همان قرقره اسپایدری محسوب می‌شوند.

 

ریل شیشه سکوریت اسپایدری

 

از دیگر متعلقات ریل شیشه سکوریت اسپایدری، استوپ و بست هستند که بر روی ریل نصب می‌شوند. بست اسپایدری در انتهای ریل مانند درپوش عمل می‌کند و استوپ نیز بر روی ریل جهت متوقف کردن حرکت درب در نقطه‌ای خاص است.

ریل اسپایدری شیشه سکوریت فاقد فک است و تمامی متعلقات آن در بالا ذکر شد.

یکی دیگر از مزیت‌های ریل شیشه سکوریت اسپایدری این است که ریل نیازی به تکیه‌گاه سقف ندارد و توسط بست به لبه‌های کناری متصل می‌شود. این فاصله برای حمام و قسمت‌هایی که نیاز به تهویه هوا است استفاده می‌شود و به‌عنوان تهویه عمل می‌نماید.

 

ریل اسپایدری شیشه سکوریت

ریل فکی شیشه سکوریت-vdg t;d adai s;,vdj

ریل فکی شیشه سکوریت یراق آلات متفاوتی دارد و جهت نمای بیشتر فک در داخل دیوار قرار می‌گیرد. این عمل ازآن‌جهت خوب است که بیشترین نمای شیشه را به ما می‌دهد. از طرفی دیگر در درب‌هایی که از ریل فکی شیشه سکوریت استفاده می‌شود معمولاً درب بدون فریم است و فقط از بالا توسط ریل نگه‌داری می‌شود. ریل فکی شیشه سکوریت شامل فک، قرقره و ریل است که درب از بالا در داخل فک قرارگرفته و فک توسط قرقره ریل در داخل ریل می‌چرخد. ریل فکی شیشه سکوریت می‌تواند در کنار قوطی آهنی و یا زیر قوطی قرار بگیرد و ارتفاع درب با توجه به هرکدام از گزینه‌ها متغیر است.

 

ریل فکی شیشه سکوریت

vdg tvdl nhv adai s;,vdj

ریل فریم دار شیشه سکوریت

ریل فریم دار شیشه سکوریت یا ریل فریم دار طرح اتومات شباهت بسیاری به ریل طرح اتومات دارد و تنها تفاوت آن موتور و کپس است که در ریل فریم دار دستی موجود نیست.

دورتادور شیشه ثابت و درب برای نصب ریل فریم دار شیشه سکوریت، در داخل فریم قرار می‌گیرد و از دوام بالایی برخوردار است. سپس درب توسط قرقره ریل شیشه سکوریت در داخل فریم حرکت می‌نماید. درواقع ریل فریم دار شیشه سکوریت فاقد فک است. ریل فریم دار شیشه سکوریت نیز نمای بسیار زیبایی دارد که برای اماکن رسمی و اداری و حتی تجاری بسیار زیباست.

 

ریل فریم دار شیشه

vdg , ;h,v \hvsdhk

ریل و کاور پارسیان

ریل و کاور پارسیان نیز همان‌طور که از نامش پیداست ایرانی بوده اما مشابه آن نیز ریل شیشه سکوریت چینی موجود است.

ریل و کاور پارسیان از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و از جنس آلومینیوم می‌باشد.

rdlj vdg adai s;,vdj-rdlj vdg , ;h,v \hvsdhk

قیمت ریل شیشه سکوریت-قیمت ریل و کاور پارسیان

قیمت ریل شیشه سکوریت عامل مهمی جهت انتخاب نوع ریل است. هر چه کیفیت یراق آلات بهتر باشد قیمت ریل شیشه سکوریت بیشتر است. از طرفی تعداد درب و طول درب بر قیمت ریل شیشه سکوریت تأثیر دارد. در درب‌هایی که از فریم استفاده می‌کنند قیمت ریل شیشه سکوریت افزایش می‌یابد.

قیمت ریل و کاور پارسیان به دلیل تولید داخلی به‌صرفه‌تر از سایر مدل‌ها است.

 

قیمت ریل شیشه سکوریت

vdg adai s;,vdj-vdg adai ldvhg-vdg adai ka;k

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

مقالات مرتبط