ریل شیشه سکوریت | انواع ریل شیشه سکوریت با ذکر "قیمت ریل شیشه سکوریت"

دسته بندی ها: یراق آلات پارتیشن شیشه ای ، یراق آلات شیشه سکوریت

ریل شیشه سکوریت

 

در این صفحه از ریل شیشه سکوریت با موارد زیر آشنا شوید:

 

ریل شیشه سکوریت یکی از یراق آلات مهم برای باز و بسته نمودن درب های ریلی و کشویی شیشه ای می‌باشد. ریل شیشه سکوریت به عنوان درب های کشویی و ریلی سکوریت مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیار متنوع است.
همان‌طور که مطلع هستید درب کشویی دو نوع است: درب کشویی دستی و درب کشویی اتومات. درب کشویی اتومات خود مقوله جدایی است که به‌طور مفصل در مقاله‌های بعدی به آن می‌پردازیم. اما ریل شیشه سکوریت برای درب کشویی دستی، موضوع ما در این مقاله است. انواع ریل شیشه سکوریت و قیمت آن‌ها را بررسی کنیم و به کسانی که قصد استفاده از ریل شیشه سکوریت را دارند اطلاعات لازم جهت انتخاب را بدهیم.
هر کدام از این قطعات قبل از نصب و اجرای درب شیشه ای بر روی شیشه سکوریت مونتاژ می شوند و نهایتا به صورت یک محصول یکپارچه در می آیند که ساختار درب شیشه ای را تشکیل می دهند. در این صفحه درباره یکی از اجزای کلیدی یراق آلات درب شیشه ای به نام ریل شیشه سکوریت توضیح داده می شود.

ریل شیشه سکوریت

قیمت ریل شیشه سکوریت

قیمت ریل شیشه سکوریت عامل مهمی جهت انتخاب نوع ریل است. هر چه کیفیت یراق آلات بهتر باشد، قیمت ریل شیشه سکوریت بیشتر است. از طرفی تعداد درب و طول درب بر قیمت ریل شیشه سکوریت تأثیر دارد. در درب‌هایی که از فریم استفاده می‌کنند. قیمت ریل شیشه سکوریت افزایش می‌یابد. قیمت ریل و کاور پارسیان به دلیل تولید داخلی به‌صرفه‌تر از سایر مدل‌ها است.

ریل شیشه سکوریت

ریل برای شیشه | ریل درب کشویی | ریل شیشه ویترین

در درب های کشویی مهم‌ترین قطعه ریل درب کشویی است که نقش کلیدی را در درب کشویی ایفا می‌کند. جنس مورد استفاده در ریل برای شیشه، استیل و آلومینیوم است که دوام بالایی دارد. محل نصب ریل درب کشویی در بالای درب است و بر روی درب و شیشه ثابت کناری، یا فقط درب نصب می‌شود که محل اتصال آن به سقف یا یک پروفیل آهنی موجود در بالای درب است.
ریل شیشه می تواند از جنس آلومینیوم و استیل بوده و تمامی ریل ها را می توان برای ریل شیشه استفاده نمود. نمای ریل اهمیت بسزایی دارد و ریل فکی و اسپایدری بیشتر کاربرد دارند.

ریل شیشه سکوریت

انواع ریل شیشه سکوریت

انواع ریل شیشه سکوریت با توجه به استفاده از ریل در بازار آماده مصرف است و در دو نوع ایرانی و خارجی قابل تهیه است، اما نکته‌ای برای انتخاب استفاده از انواع ریل شیشه سکوریت وجود دارد و آن مکانی است که ریل شیشه سکوریت در آن نصب می‌شود. برای مثال می‌توانیم از انواع ریل شیشه سکوریت برای تمامی اماکن زیر استفاده نماییم:

 • حمام و سرویس بهداشتی
 • پارتیشن‌های شیشه‌ای
 • درب مغازه
 • ویترین‌های شیشه‌ای
 • بالکن و درب تراس
 • انواع درب ورودی
 • ریل برای شیشه

ریل شیشه سکوریت

ریل برای شیشه سکوریت برای گشایش درب استفاده می‌شود پس روان بودن ریل و کیفیت قطعات آن اهمیت بسزایی دارد. از این‌رو کیفیت ریل حرف اول را در انتخاب می‌زند و اگر ریل شیشه سکوریت نامرغوب باشد بسیار زود خراب‌ شده و درب به‌سختی حرکت می‌کند.

انواع ریل شیشه سکوریت عبارت‌اند از:

 • ریل فکی شیشه سکوریت
 • ریل اسپایدری شیشه سکوریت
 • ریل پارسیان
 • ریل برای شیشه

ریل شیشه سکوریت

ریل فکی شیشه سکوریت

به جهت کمبود فضا درب کشویی بسیار حائز اهمیت است و ریل شیشه سکوریت ماهیت درب کشویی را می‌سازد. نحوه کارکرد ریل شیشه سکوریت به این صورت است که درب شیشه سکوریت در داخل فک قرار گرفته و فک توسط قرقره ریل در داخل ریل حرکت می‌نماید. البته باز هم بستگی به نوع ریل شیشه سکوریت دارد، هر یک از اجزای فوق می‌توانند کم یا زیاد شوند. ریل شیشه سکوریت، در جنس های مختلف و با کیفیت های متفاوت ارائه گردیده که در بازار موجود می باشد. اما ریل شیشه سکوریت رامادُر را با کیفیتی بسیار بالا و با استفاده از بهترین مواد اولیه ساخته شده تا بیشترین میزان رضایت شما مشتریان گرامی را جلب نماییم.
درب کشویی نیز مانند تمامی درب‌ها دارای یراق مختص به خود است. از یراق آلات پارتیشن شیشه سکوریت می توان از موارد زیر چون ریل درب کشویی، قرقره ریل شیشه سکوریت، فک ریل شیشه سکوریت و ضربه گیر می توان نام برد. یراق ریل شیشه سکوریت در صورت مرغوب بودن ضد زنگ بوده و قابلیت نصب بر روی درب های بیرونی را نیز دارند.

ریل شیشه سکوریت

ریل شیشه سکوریت اسپایدری | ریل اسپایدری شیشه سکوریت

ریل شیشه سکوریت اسپایدری دارای کیفیت زبانزد در بین تمامی برندهای ریل بوده و از جنس استینلس استیل می‌باشد. به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن ریل اسپایدری شیشه سکوریت در سرویس‌های بهداشتی و حمام که رطوبت بالا است کاربرد دارند. همچنین به جهت ظاهر مرغوب آن در پارتیشن‌های اداری که نمای درب اهمیت ویژه‌ای دارد از ریل شیشه سکوریت اسپایدری استفاده می‌شود.

در درب‌هایی که از ریل شیشه سکوریت اسپایدری استفاده می‌شود شیشه ثابت توسط 2عدد هنگر ثابت، به شیشه متصل می‌شود که شیشه را ثابت نگه می‌دارد. درب نیز توسط 4 عدد هنگر متحرک به بالا و پایین ریل وصل شده که درب را در داخل ریل می‌چرخاند؛ از پایین نیز جهت حرکت روان‌تر، شیشه سکوریت داخل دو عدد راهنما قرار می‌گیرد. هنگرهای درب همان قرقره اسپایدری محسوب می‌شوند.
از دیگر متعلقات ریل شیشه سکوریت اسپایدری، استوپ و بست است، که بر روی ریل نصب می‌شوند. بست اسپایدری در انتهای ریل مانند درپوش عمل می‌کند و استوپ نیز بر روی ریل جهت متوقف کردن حرکت درب در نقطه‌ای خاص است.
ریل اسپایدری شیشه سکوریت فاقد فک است و تمامی متعلقات آن در بالا ذکر شد.
یکی دیگر از مزیت‌های ریل شیشه سکوریت اسپایدری این است که ریل نیازی به تکیه‌گاه سقف ندارد و توسط بست به لبه‌های کناری متصل می‌شود. این فاصله برای حمام و قسمت‌هایی که نیاز به تهویه هوا است استفاده می‌شود و به‌ عنوان تهویه عمل می‌نماید.

ریل شیشه سکوریت

ریل و کاور پارسیان

ریل و کاور پارسیان نیز همان‌طور که از نامش پیداست ایرانی بوده اما مشابه آن نیز ریل شیشه سکوریت چینی است. ریل و کاور پارسیان از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و از جنس آلومینیوم می‌باشد.

 

ریل فریم دار شیشه سکوریت

ریل فریم دار شیشه سکوریت یا ریل فریم دار طرح اتومات شباهت بسیاری به ریل طرح اتومات دارد و تنها تفاوت آن موتور و کپس است که در ریل فریم دار دستی موجود نیست.
دور تا دور شیشه ثابت و درب برای نصب ریل فریم دار شیشه سکوریت، در داخل فریم قرار می‌گیرد و از دوام بالایی برخوردار است. سپس درب توسط قرقره ریل شیشه سکوریت در داخل فریم حرکت می‌نماید. در واقع ریل فریم دار شیشه سکوریت فاقد فک است. ریل فریم دار شیشه سکوریت نیز نمای بسیار زیبایی دارد که برای اماکن رسمی و اداری و حتی تجاری بسیار زیباست.

ریل اسپایدری شیشه سکوریت

ریل فکی شیشه سکوریت

ریل فکی شیشه سکوریت، یراق آلات متفاوتی دارد و جهت نمای بیشتر فک در داخل دیوار قرار می‌گیرد. این عمل از آن ‌جهت خوب است که بیشترین نمای شیشه را به ما می‌دهد. از طرفی دیگر در درب‌هایی که از ریل فکی شیشه سکوریت استفاده می‌شود معمولاً درب بدون فریم است و فقط از بالا توسط ریل نگه‌داری می‌شود.
ریل فکی شیشه سکوریت شامل فک، قرقره و ریل است که درب از بالا در داخل فک قرار گرفته و فک توسط قرقره ریل در داخل ریل می‌چرخد. ریل فکی شیشه سکوریت می‌تواند در کنار قوطی آهنی و یا زیر قوطی قرار بگیرد و ارتفاع درب با توجه به هرکدام از گزینه‌ها متغیر است.

ریل شیشه سکوریت

فک ریل شیشه سکوریت

 • فک ریل شیشه سکوریت نوعی واسط محسوب می‌شود که شیشه را به ریل و قرقره‌ها متصل می‌نماید.
 • فک ریل شیشه، بستگی به نوع ریل انتخابی می‌تواند وجود داشته باشد و یا موجود نباشد.

 

قرقره ریل شیشه سکوریت | قرقره ریل | قرقره اسپایدری

 • قرقره ریل شیشه سکوریت عمل حرکت درب بر روی ریل را انجام می‌دهد و می‌تواند به درب یا فک متصل شود.
 • جنس قرقره ریل بسیار دارای اهمیت است زیرا در صورت کوچک‌ترین اشکال درب قادر به حرکت نیست.

ریل شیشه سکوریت

آیا این نوشته را دوست داشتید؟