آسانسور شیشه ای

دسته بندی ها: مقالات ، انواع شیشه سکوریت

شیشه برای اولین بار در چهار هزار سال قبل کشف و استفاده می‌شد اما شیشه های ساختمانی به مدت حدودی دو هزار سال است که در صنعت ساختمان‌سازی استفاده می‌شوند و به شهرهای ما رنگ و لعاب خاص خود را بخشیده‌اند. درواقع رنگ‌آمیزی شهرهای مدرن توسط شیشه‌ها انجام می‌شود.

شیشه همچنین برای کاربردهای بسیار ساده درروم شروع و سپس به سایر فرهنگ‌ها نیز منتقل شد. در سبک گوتیک بود که شیشه توانست برای همیشه خود را در دنیای پیچیده تا به امروز حفظ کند و در تمام دنیا فراگیر شود. دلیل این ماندگاری بیشتر جست‌وجوی راهی برای ورود هر چه بیشتر نور به داخل فضاها بود و شیشه تنها ماده در صنعت ساختمان سازی است که نور را بی‌واهمه و فراگیر به داخل انتقال می‌دهد. 

 

آسانسور شیشه ای

 

همان‌طور که گفتیم شیشه کم‌کم فراگیر شد و برای کارهای مختلف ساختمانی چون پنجره سازی، ساخت دیوار شیشه ‌ای، نماهای کاملاً شیشه ای، سقف و درنهایت آسانسور شیشه ای ساخته شد.

آسانسور شیشه ای ازنظر فنی در دو مدل کششی و هیدرولیکی طراحی می‌شود که هرکدام درجایی کاربرد دارد. برای برج‌ها و ساختمان‌های مرتفع از آسانسور شیشه ای کششی استفاده می‌شود که توسط سیم بکسل و وزنه عمل حرکت انجام می‌گردد اما در آسانسور شیشه ای هیدرولیکی بدون استفاده از جسم خارجی آسانسور حرکت می‌نماید و بنابراین بسیار زیباست زیرا هیچ‌گونه جسم خارجی که سبب اغتشاش بصری شود موجود نیست اما این مدل از آسانسور شیشه ای برای ساختمان‌های بلندمرتبه مناسب نبوده و سبب ایجاد محدودیت می‌شود.

آسانسور شیشه ای را در طرح‌های مختلف مثل دایره‌ای، نیم‌دایره و مکعبی ساخته و استفاده می‌کنند.

 

آسانسورهای شیشه ای

 

adai fvhd hshks,v

شیشه برای آسانسور

جنس مورداستفاده جهت ساخت شیشه برای آسانسور، از لمینیت است که در برابر ضربه و تحمل فشار از قدرت بالایی برخوردار بوده و در هنگام وقوع زلزله و حوادث طبیعی و غیرطبیعی دیگر شیشه آسیب جانی وارد نمی‌نماید؛ زیرا در ساختار شیشه لمینیت از نوعی تلق یا همان لایه PVB استفاده‌شده که در هنگام شکست شیشه مانع از ریزش و پاشیدن آن می‌شود. اگر شیشه ماشین شکسته را دیده باشید متوجه عملکرد این شیشه خواهید شد. بنابراین درصورتی‌که قصد سنجش امنیت شیشه برای آسانسور رادارید با اطمینان از امنیت جانی خرید خود را به انجام برسانید.

 

شیشه برای آسانسور

 

شیشه برای آسانسور می‌تواند یک ‌لایه اما باضخامت بالا نیز باشد درواقع در آسانسورهای خانگی و کوچک می‌توان سکوریت 10 میل را جهت استفاده از شیشه برای آسانسور بکار برد اما ازنظر امنیتی عملکردش مانند شیشه های لمینیت نخواهد بود.   

شیشه لمینیت دو و یا سه لایه بهترین گزینه در ساخت شیشه برای آسانسور بوده و با بالا رفتن تعداد استفاده‌کنندگان نیز می‌توان ضخامت شیشه را بالا برد.

همچنین درصورتی‌که از شیشه لمینیت شرکت رامادر با آرم استاندارد، در ساخت شیشه برای آسانسور استفاده نمودید بهتر از بدانید که شیشه های لمینیت ما بدون تغییر رنگ درگذر زمان بوده و بالاترین درجه کیفیت و شفافیت را دارا هستند. این شیشه ها قابل شستشو شو بوده و از مقاومت بالایی در برابر سرما، گرما، ضربه و حرارت برخوردارند.

 

شیشه آسانسور

hshks,v adai hd 'vn

آسانسور شیشه ای گرد

آسانسورهای پانوراما یا آسانسور شیشه ای گرد را می‌توان در درون پاساژهای تجاری واداری و حتی برای خانه‌های دوبلکس استفاده نمود. آسانسور شیشه ای گرد یا آسانسور پانوراما دیدی 360 درجه داشته و شما در داخل فضا می‌توانید به‌تمامی جهات دید داشته باشید. علاوه بر دید پانوراما آسانسور شیشه ای گرد بسیار زیبا بوده و نمایی جذاب برای اماکن تجاری واداری لوکس ایجاد می‌کند.

نصب و اجرای آسانسور شیشه ای گرد سخت‌تر از آسانسورهای مکعبی است و نیاز به مهارت بالایی دارد؛ بنابراین درصورتی‌که قصد خرید و اجرای آسانسور شیشه ای گرد رادارید حتماً توسط شرکت‌های معتبر و باسابقه درزمینهٔ آسانسور شیشه ای گرد سفارش خود را به ثبت برسانید.

 

آسانسور شیشه ای گرد

hshks,v adai hd ohk'd

آسانسور شیشه ای خانگی

آسانسور شیشه ای خانگی در خانه‌های دوبلکس و حتی برای آپارتمان‌های تا ارتفاع پنج طبقه مناسب بوده و برای رفت‌وآمدهای مداوم طراحی می‌شود.

برای ساخت آسانسور شیشه ای خانگی  معمولاً از مدل آسانسور شیشه ای هیدرولیکی استفاده می‌کنند. دلیل اول آن ارتفاع کم آسانسور شیشه ای خانگی است و دوم به این دلیل که آسانسور شیشه ای خانگی معمولاً در داخل منازل است و جزو دکوراسیون داخلی منزل شما بکار می‌رود؛ درواقع زیبایی در آسانسور شیشه ای خانگی حرف اول را می‌زند.

 

آسانسور شیشه ای خانگی

 

برخی از ویژگی‌های آسانسور شیشه ای خانگی که این نوع از آسانسور را از سایر جدا می‌سازد عبارت‌اند از:

• قابلیت جابجایی حداکثر تا 6 نفر

• اندازه کابین آسانسور شیشه ای خانگی از 70 سانتیمتر تا حداکثر 140 سانتی‌متر

• حداکثر فاصله جابجایی تا ارتفاع 15 متری

نوع دیگری از آسانسور شیشه ای خانگی هوم لیفت ها هستند که در منازل قدیمی و جاهایی که از قبل آسانسور تعبیه نشده قابلیت استفاده رادارند و بسیار به‌صرفه نیز می‌باشند. آسانسورهای خانگی هوم لیفت برای ساختمان‌های 2 تا 4 طبقه مناسب بوده و میزان برق مصرفی آنها نیز به نسبت آسانسورهای دیگر بسیار کمتر می‌باشد.

 

آسانسورهای خانگی

hfuhn hshks,v adai hd

ابعاد آسانسور شیشه ای

ابعاد آسانسور شیشه ای بسیار متفاوت بوده و می‌توان انواع ظرفیت‌ها را برای آن در نظر گرفت اما کلیات زیر درباره انتخاب ابعاد آسانسور شیشه ای با توجه به نیاز شما می‌تواند کمک‌کننده باشد.

• ابعاد آسانسور شیشه ای با توجه به اینکه از چه نوع آسانسور شیشه ای استفاده می‌نمایید می‌تواند متغیر باشد.

• ابعاد آسانسور شیشه ای برای آسانسور شیشه ای کششی بیشتر از آسانسور شیشه ای هیدرولیکی است.

• قدرت موتور مورداستفاده در آسانسور ب ابعاد آسانسور شیشه ای تأثیر می‌گزارد.

• ابعاد آسانسور شیشه ای گرد نسبت به سایز طرح‌ها به 30 تا 40 درصد فضای بیشتری نیاز دارد.

 

شیشه دور آسانسور

adai n,v hshks,v-;hfdk hshks,v adai hd

شیشه دور آسانسور-کابین آسانسور شیشه ای

شیشه دور آسانسور یا کابین آسانسور شیشه ای قابی است که آسانسور در داخل آن حرکت نموده و از جنس شیشه لمینیت است. شیشه  دور آسانسور نیز می‌تواند سکوریت باشد اما برای مقاومت بیشتر در برابر لرزش‌های آسانسور شیشه ای بهتر است از شیشه های لمینیت با مساحت کمتر از یک مترمربع استفاده نمود. کابین آسانسور شیشه ای دارای شیشه های ثابت با قابی فلزی و چند ایستگاه یا همان درب آسانسور شیشه ای است. درواقع شیشه دور آسانسور درون قابی فلزی احاطه‌شده و درب‌ها نیز خود دارای مکانیسمی جدا هستند که در ادامه توضیح داده می‌شود.

در برخی از آسانسورها کابین آسانسور شیشه ای به‌طور جداگانه تعبیه نشده و در برخی دیگر شیشه دور آسانسور با کابین شیشه ای یکی است.

 

کابین آسانسور شیشه ای

nvf hshks,v adai hd

درب آسانسور شیشه ای

درب آسانسور شیشه ای معمولاً از جنس شیشه بوده و می‌تواند تک درب ، دو درب و حتی بیشتر باشد. درب آسانسور شیشه ای عملکردی همانند درب‌های اتوماتیک را دارا است و از عرض 70 سانتی‌متر شروع می‌شود.

 

درب آسانسور شیشه ای

rdlj hshks,v adai hd-rdlj hshks,v \hk,vhlh

قیمت آسانسور شیشه ای-قیمت آسانسور پانوراما

قیمت آسانسور شیشه ای به دلیل زیبایی منحصربه‌فرد و تأثیر آن بر روی نمای ساختمان نسبت به نمونه‌های فلزی بیشتر بوده، اما کاری باکیفیت محسوب می‌شود. در آسانسورهای شیشه ای ضخامت شیشه لمینیت مورداستفاده و تعداد لایه‌های آن تأثیری مستقیم بر قیمت آسانسور شیشه ای دارد.

قدرت موتور مورداستفاده نیز حائز اهمیت است، از طرفی ظرفیت یا قدرت تحمل آسانسور نیز مرتبط باقدرت موتور بوده و هر دو عامل بر قیمت آسانسور شیشه ای تأثیر می‌گذارند.

 

قیمت آسانسور شیشه ای

 

هزینه اجرا و یراق‌آلات آسانسور شیشه ای گرد بیشتر، درنتیجه قیمت آسانسور پانوراما نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر است.

در آسانسورهایی که شیشه دور آسانسور با کابین آسانسور شیشه ای یکی باشد شیشه کمتری استفاده‌شده و درنتیجه قیمت آسانسور شیشه ای کمتر است.

برای اطلاع دقیق از قیمت های شیشه لمینیت و قیمت تمام شده کار با یراق آلات می توانید با کارشناسان ما در بخش فروش شرکت رامادر با شماره های 45136 داخلی 202،203،204 و شماره 44257406 داخلی 103،113،104 تماس حاصل فرمایید.

 

قیمت آسانسور پانوراما

hshks,v adai hd-Hshks,v adai hd

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

آیا این نوشته را دوست داشتید؟