قیمت آینه کاری منزل

دسته بندی ها: مقالات ، انواع شیشه سکوریت

اینه کاری هنر مربوط به ایرانی‌ها بوده و از دوره ساسانیان تاکنون بسیار رواج گرفته است؛ اینه ها از زمان‌های قدیم در منازل به صور مختلف برای تزئین ساختمان استفاده می‌شدند و اینه کار با برش اینه ها در شکل‌های مختلف و طراحی آن‌ها در کنار هم به شکل‌های هندسی زیبایی می‌رسید.
قیمت اینه کاری منزل موضوع موردبحث در این نوشته می‌باشد به عواملی بستگی دارد.
جهت بررسی قیمت اینه کاری منزل لازم است که کاربرد هرکدام از این اینه ها را بدانید، زیرا بر اساس نوع استفاده قیمت متغیر است.
رنگ اینه ها، ضخامت اینه و همچنین تراش‌کاری یا عدم وجود تراش نیز بر روی قیمت اینه کاری منزل متأثر می‌باشد. 

 

قیمت اینه کاری منزل

 

اینه کاری سنتیHDKI ;HVD SKJD

اب و اینه در فرهنگ و سنت ایرانی نماد پاکی و روشنایی بوده و حتی بر سر سفره‌های هفت‌سین و نیز سفره عقد به دلیل این کاربرد نمادین مورداستفاده قرار می‌گیرد. اینه نیز به دلیل همین خاصیت تقدس به‌عنوان نمادی برای مسلمانان بوده و معماران ایرانی اسلامی در اماکن مذهبی برای تزئین فضا از اینه استفاده می‌نمودند و شاهکارهای بسیاری خلق نمودند. این عمل درگذشته اینه کاری سنتی نامیده می‌شد که توسط اینه طرح‌های بسیاری خلق می‌شد. اینه کاری سنتی علاوه بر اماکن مذهبی نمادی برای تجمل‌گرایی نیز به‌حساب می‌آمد و در کاخ‌های شاهنشاهی، موزه‌ها و هرجایی که سبک معماری آن اهمیت داشت از ترکیب اینه کاری سنتی و رنگ به‌عنوان مصالح اصلی استفاده می‌شد.
اینه کاری سنتی که بیشتر در ترکیب با گچ‌بری و آجرکاری استفاده می‌شد و برای سردرهای مقرنس شده و سقف بناها بکار گرفته می‌شد.

 

اینه کاری سنتی

 

اینه کاری مدرن hdki ;hvd lnvk

در عصر معاصر با ورود به دنیای مدرنیت همه‌چیز حال و هوای دیگری به خود گرفت و اینه کاری مدرن نیز در منازل رونق بسیاری یافت.
اینه کاری مدرن برای دکوراسیون‌های داخلی و منازل استفاده و در حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و فضاهای پذیرایی بکار برده می‌شود.
منظور از اینه کاری مدرن مینیمال کردن تزئینات و ساده‌سازی است. به‌نحوی‌که آن برش‌کاری‌های گذشته و تزئینات پیچیده با تبعیت از مدرنیته جای خود را به طرح‌های ساده و رسا دادند.
اینه کاری مدرن در انواع طرح‌های ساده و دکوراتیو موجود است که در این مقاله به بررسی ویژگی‌های هر یک می‌پردازیم.

 

اینه کاری مدرن

 

دیوار اینه ای- اینه کاری دیوار nd,hv hdki hd-hdki ;hvd nd,hv

دیوار اینه ای همان اینه کاری دیوار می‌باشد که جایگزین خوبی برای دیوارهای گچی و حتی کاغذهای دیواری است. دیوار اینه ای به‌عنوان یک نقطه عطف در دکوراسیون فضای منزل شما  به‌حساب می‌آید؛ به همین دلیل باید در یک نقطه استراتژیک از فضا به کار گرفته شود که از بیشتر نقاط دید به آن وجود داشته باشد.دیوار اینه ای علاوه بر نمای لاکچری که ایجاد می‌کند اگر به‌طور درست نصب شود سبب می‌شود که فضای شما بسیار بزرگ‌تر ازآنچه هست دیده شود. اینه کاری دیوار تا چند سال گذشته بیشتر در سرویس بهداشتی و گاها در راهروهای ورودی استفاده می شد اما امروزه استفاده از دیوار اینه ای در تمامی نقاط منزل ایده‌ای بسیار جالب است و باکمی خلاقیت می‌توان طرح‌های جذابی ایجاد نمود.

 

اینه کاری دیوار

 

اینه کاری دیوار هنری بسیار زیبا بوده که شما همزمان دو تیر میزنید. یعنی علاوه بر اینکه دیواری منحصر به فرد طراحی نموده اید از خرید آینه برای پذیرایی نیز بی نیاز می شوید.

اینه کاری دیوار منزل علاوه بر اینکه فضای خانه را بزرگتر از میزان واقعی نشان می دهد، محیط خانه را نیز دلبازتر می نماید. امروزه آپارتمان نشینی به عنوان یک سبک متداول در زندگی اکثر انسان ها را باید قبول کرد و راه حل هایی برای دلبازتر کردن آن پیدا کرد. توصیه ما به شما این است که از دیوار اینه ای به عنوان یکی از گزینه های پیشنهادی استفاده نمایید.

 

دیوار اینه ای

 

اینه کاری منزل-hdki ;hvd lkcg

همان‌طور که گفته شد اینه کاری منزل فقط مختص به‌جای خاصی نیست و در تمامی فضای خانه با توجه به سلیقه شخصی کارفرما و طراح نصب می‌شود. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه نمایید بازتاب نور است زیرا هرچه بازتاب نور در اینه بیشتر باشد فضا بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. اینه کاری منزل برای اتاق‌خواب دارای چند حالت است:
نصب یک اینه بلند و عریض روبروی تخت خواب به‌گونه‌ای که بیشترین نور را جذب کند.
نصب دو اینه در دو طرف تخت خواب
یا در حالت سوم نصب اینه در کنج اتاق جهت اضافه نمودن بعدی به فضا نیز ایده قشنگی می‌تواند باشد.
ایده دیگری که برای اینه کاری منزل بکار می‌رود استفاده از اشیایی مانند کمد دیواری یا درب‌های ریلی موجود در اتاق است که سبب بزرگ‌تر شدن فضا می‌شود و نیازی به نصب بر روی دیوار نیست.

 

اینه کاری منزل


اینه کاری دکوراتیو-hdki ;hvd n;,vhjd,

منظور از اینه کاری دکوراتیو تمامی موارد اینه کاری شیک و مدرن است که برای دیوار، سقف و حتی کف خانه استفاده‌شده و ایده‌ای نو را در برمی‌گیرند. اینه های رنگی، طرح دار و تراش‌خورده مشمول اینه کاری دکوراتیو می‌شوند که به‌نوعی تک هستند. اینه کاری دکوراتیو برای آشپزخانه هم می‌تواند ایده جالبی باشد و درصورتی‌که قصد انجام این کار رادارید بهترین نقطه استفاده از دیواره‌های خالی بین کابینت‌ها می‌باشد البته درب کابینت نیز می‌تواند تیر هدف شما باشد اما تمامی موارد به سلیقه شخصی شما برمی‌گردد. اینه کاری دکوراتیو بر روی دیوار آشپزخانه درصورتی‌که مساحت زیادی را شغال کند فضا را بزرگ می‌نماید.
اینه کاری دکوراتیو همان‌طور که گفته شد برای طرح‌های متنوعی برای کف، سقف و ... استفاده می‌شود که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

 

اینه کاری د کوراتیو

 

اینه کاری دکوراتیو را به دلیل خاص بودن ایده آن به این نام نامگذاری نموده اند. در قدیم نیز اینه کاری درباری در نوع خود، اینه کاری دکوراتیو به حساب می آمد و دلیل محبوبیت ان نیز خاص بودن این اینه کاری بود.

اینه کاری دکوراتیو در هر یک از بخش های منزل می تواند نصب و استفاده گردد و در موزه ها و مراکز فرهنگی و مذهبی نیز در بسیاری از موارد دیده شده که از این روش استفاده نموده اند.

نمای اینه کاری دکوراتیو در برابر بازتاب نور جلوه چند برابری دارد و با نور آفتاب یا لامپ و روشنایی داخلی نمای بی نظیری ایجاد می کند که بعید به نظر می رسد کسی از آن استقبال نکند.

 

اینه کاری


اینه کاری کف-hdki ;hvd ;t

اینه کاری کف برای سالن‌های غذاخوری، تالار و رستوران‌های مجلل به‌عنوان ایده‌ای تک مورد استقبال فراوان قرار می‌گیرد. اینه کاری کف برای پله‌ها نیز دیده‌شده که نیازمند دقت فراوانی است و باید تکنسین‌های ماهری کار را بسپاریم.
انعکاس سقف در کف زمین بسیار شگفت‌انگیز است به‌گونه‌ای که هرکسی را به سمت خود جلب می‌نماید. اینه کاری کف جایگزین مناسبی برای ایده‌های پرشده در بازار ازجمله پارکت، سرامیک و ... است. مخصوصاً اگر یک لوستر شاخص یا یک گچ‌بری زیبا در سقف وجود داشته باشد اینه کاری کف بسیار خود را نشان خواهد داد.

 

اینه کاری کف


اینه تراش خورده-تراش اینه- hdki jvha o,vni-jvha hdki

اینه تراش‌خورده یا اینه های مشجر به‌نوعی از اینه گفته می‌شوند که با دستگاه‌های CNC و ابزار مخصوص بر روی اینه طرح‌های متنوعی را حک می‌نمایند. این عمل در اصطلاح عامیانه تراش اینه گفته می‌شود.
تراش اینه علاوه بر جلوه بصری شیشه باعث می‌شوند بازتاب نور بیشتر شود. اگر از داخل اینه تراش‌خورده به اشیاء نگاه کرد طرح‌های جذابی را می‌توان داخل این اینه ها یافت که خود به‌نوعی ایده متفاوتی است.
اینه تراش‌خورده به دلیل جذابیت بالایی که ایجاد می‌کند معمولاً بر روی دیوار و در اکثر موارد در داخل پذیرایی نصب می‌شود. اینه تراش‌خورده برای پشت مبل و یا هر شی‌ء جذابی که دارید می‌تواند زیبا باشد.

 

اینه تراش خورده

 

کاربرد دیگری که اینه تراش‌خورده دارد و بازخورد بالایی داشته استفاده ازآن‌جهت اینه برای کنسول بوده و با قرار دادن یک کنسول مناسب جلوی آن می‌توان طرحی جالب را نمایان ساخت. همچنین تراش اینه برای پشت شومینه نیز قابلیت اجرایی دارد.
اینه های رنگی برای استفاده جهت اینه تراش‌خورده بسیار مناسب بوده و بر روی اینه ساده نمای کمتری دارند.

از تکنولوژی تراش اینه به صورت تکه ای نیز استفاده می شود. برای مثال با استفاده از چند تکه اینه تراش خورده در اشکال هندسی یا غیر هندسی می توان بی نهایت طرح و مدل را در چیدمان دلخواه و با فاصله یا بدون فاصله بر روی دیوار چید. قاب گیری این اینه های تکه ای تراش خورده نیز ایده ای متداول است که با استفاده از یک نوار فلزی و یا چوبی یک قاب دور تا دور اینه تراش خورده قرار می گیرد.

 

تراش اینه

 

اینه کاری سقف-hdki ;hvd srt

اینه کاری سقف کاری بسیار دشوار است و فقط افراد ماهر و طراحان قوی آن را انجام می‌دهند. اینه کاری سقف برای خانه‌های دوبلکس که دارای سقف بلندی هستند سقف را بلندتر نشان می‌دهد. اما در منازلی که سقف از حد استاندارد کوتاه‌تر باشد می‌توان از اینه کاری سقف برای راه‌حل این موضوع بهره برد. اگر می‌خواهید خانه‌ای لاکچری و منحصربه‌فرد داشته باشید بهترین راه‌حل و تقریباً کم‌هزینه‌ترین راه همین اینه کاری سقف و دیوار است.
اینه کاری سقف در ایران باستان یکی از هنرهای معماری به‌حساب می‌آمد که برای دیزاین بناها از آن استفاده می‌شد.

 

اینه کاری سقف

RDLJ HDKI ;HVD LKCG

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

آیا این نوشته را دوست داشتید؟