قیمت آینه کاری منزل | اجرای انواع طرح "تراش آینه" در کمترین زمان

دسته بندی ها: انواع شیشه سکوریت ، مقالات

 

 

قیمت آینه کاری

 

جهت دریافت قیمت آینه تراش خورده بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

کلیک کنید

 

 

جهت ارتباط مستقیم و فوری با کارشناسان بخش فروش آینه کاری، بر روی لینک های زیر کلیک بفرمائید.

ارتباط با واتساپ واحد فروش  

 

آینه کاری هنر مربوط به ایرانی‌ها بوده و از دوره ساسانیان تاکنون بسیار رواج گرفته است؛ آینه ها از زمان‌های قدیم در منازل به صور مختلف برای تزئین ساختمان استفاده می‌شدند و آینه کار با برش آینه ها در شکل‌های مختلف و طراحی آن‌ها در کنار هم به شکل‌های هندسی زیبایی می‌رسید.
قیمت آینه کاری منزل موضوع موردبحث در این نوشته می‌باشد به عواملی بستگی دارد.
جهت بررسی قیمت آینه کاری منزل لازم است که کاربرد هرکدام از این آینه ها را بدانید، زیرا بر اساس نوع استفاده قیمت متغیر است.
رنگ آینه ها، ضخامت آینه و همچنین تراش‌کاری یا عدم وجود تراش نیز بر روی قیمت آینه کاری منزل متأثر می‌باشد. 

آینه کاری
آینه کاری دیوار

آینه کاری دیوار

دیوار آینه ای همان آینه کاری دیوار می‌باشد که جایگزین خوبی برای دیوارهای گچی و حتی کاغذهای دیواری است. دیوار آینه ای به‌عنوان یک نقطه عطف در دکوراسیون فضای منزل شما  به‌حساب می‌آید؛ به همین دلیل باید در یک نقطه استراتژیک از فضا به کار گرفته شود که از بیشتر نقاط دید به آن وجود داشته باشد.دیوار آینه ای علاوه بر نمای لاکچری که ایجاد می‌کند اگر به‌طور درست نصب شود سبب می‌شود که فضای شما بسیار بزرگ‌تر ازآنچه هست دیده شود. اینه کاری دیوار تا چند سال گذشته بیشتر در سرویس بهداشتی و گاها در راهروهای ورودی استفاده می شد اما امروزه استفاده از دیوار آینه ای در تمامی نقاط منزل ایده‌ای بسیار جالب است و با کمی خلاقیت می‌توان طرح‌های جذابی ایجاد نمود.
آینه کاری دیوار هنری بسیار زیبا بوده که شما همزمان دو تیر میزنید. یعنی علاوه بر اینکه دیواری منحصر به فرد طراحی نموده اید از خرید آینه برای پذیرایی نیز بی نیاز می شوید.
آینه کاری دیوار منزل علاوه بر اینکه فضای خانه را بزرگتر از میزان واقعی نشان می دهد، محیط خانه را نیز دلبازتر می نماید. امروزه آپارتمان نشینی به عنوان یک سبک متداول در زندگی اکثر انسان ها را باید قبول کرد و راه حل هایی برای دلبازتر کردن آن پیدا کرد. توصیه ما به شما این است که از دیوار آینه ای به عنوان یکی از گزینه های پیشنهادی استفاده نمایید.

آینه کاری منزل

همان‌طور که گفته شد آینه کاری منزل فقط مختص به‌جای خاصی نیست و در تمامی فضای خانه با توجه به سلیقه شخصی کارفرما و طراح نصب می‌شود. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه نمایید بازتاب نور است زیرا هرچه بازتاب نور در آینه بیشتر باشد فضا بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. آینه کاری منزل برای اتاق‌خواب دارای چند حالت است:
نصب یک آینه بلند و عریض روبروی تخت خواب به‌گونه‌ای که بیشترین نور را جذب کند.
نصب دو آینه در دو طرف تخت خواب
یا در حالت سوم نصب آینه در کنج اتاق جهت اضافه نمودن بعدی به فضا نیز ایده قشنگی می‌تواند باشد.
ایده دیگری که برای آینه کاری منزل بکار می‌رود استفاده از اشیایی مانند کمد دیواری یا درب‌های ریلی موجود در اتاق است که سبب بزرگ‌تر شدن فضا می‌شود و نیازی به نصب بر روی دیوار نیست.

آینه کاری
آینه کاری

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف کاری بسیار دشوار است و فقط افراد ماهر و طراحان قوی آن را انجام می‌دهند. آینه کاری سقف برای خانه‌های دوبلکس که دارای سقف بلندی هستند سقف را بلندتر نشان می‌دهد. اما در منازلی که سقف از حد استاندارد کوتاه‌تر باشد می‌توان از آینه کاری سقف برای راه‌حل این موضوع بهره برد. اگر می‌خواهید خانه‌ای لاکچری و منحصربه‌فرد داشته باشید بهترین راه‌حل و تقریباً کم‌هزینه‌ترین راه همین آینه کاری سقف و دیوار است.
آینه کاری سقف در ایران باستان یکی از هنرهای معماری به‌حساب می‌آمد که برای دیزاین بناها از آن استفاده می‌شد.

 

آینه کاری سنتی

آب و آینه در فرهنگ و سنت ایرانی نماد پاکی و روشنایی بوده و حتی بر سر سفره‌های هفت‌سین و نیز سفره عقد به دلیل این کاربرد نمادین مورداستفاده قرار می‌گیرد. آینه نیز به دلیل همین خاصیت تقدس به‌عنوان نمادی برای مسلمانان بوده و معماران ایرانی اسلامی در اماکن مذهبی برای تزئین فضا از آینه استفاده می‌نمودند و شاهکارهای بسیاری خلق نمودند. این عمل درگذشته آینه کاری سنتی نامیده می‌شد که توسط آینه طرح‌های بسیاری خلق می‌شد. آینه کاری سنتی علاوه بر اماکن مذهبی نمادی برای تجمل‌گرایی نیز به‌حساب می‌آمد و در کاخ‌های شاهنشاهی، موزه‌ها و هرجایی که سبک معماری آن اهمیت داشت از ترکیب آینه کاری سنتی و رنگ به‌عنوان مصالح اصلی استفاده می‌شد.
آینه کاری سنتی که بیشتر در ترکیب با گچ‌بری و آجرکاری استفاده می‌شد و برای سردرهای مقرنس شده و سقف بناها بکار گرفته می‌شد.

آینه کاری دیوار
آینه کاری

آینه کاری مدرن

در عصر معاصر با ورود به دنیای مدرنیت همه‌چیز حال و هوای دیگری به خود گرفت و آینه کاری مدرن نیز در منازل رونق بسیاری یافت.
آینه کاری مدرن برای دکوراسیون‌های داخلی و منازل استفاده و در حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و فضاهای پذیرایی بکار برده می‌شود.
منظور از اینه کاری مدرن مینیمال کردن تزئینات و ساده‌سازی است. به‌نحوی‌که آن برش‌کاری‌های گذشته و تزئینات پیچیده با تبعیت از مدرنیته جای خود را به طرح‌های ساده و رسا دادند.
آینه کاری مدرن در انواع طرح‌های ساده و دکوراتیو موجود است که در این مقاله به بررسی ویژگی‌های هر یک می‌پردازیم.

 

آینه کاری دکوراتیو

منظور از آینه کاری دکوراتیو تمامی موارد آینه کاری شیک و مدرن است که برای دیوار، سقف و حتی کف خانه استفاده‌شده و ایده‌ای نو را در برمی‌گیرند. آینه های رنگی، طرح دار و تراش‌خورده مشمول آینه کاری دکوراتیو می‌شوند که به‌نوعی تک هستند. آینه کاری دکوراتیو برای آشپزخانه هم می‌تواند ایده جالبی باشد و درصورتی‌که قصد انجام این کار رادارید بهترین نقطه استفاده از دیواره‌های خالی بین کابینت‌ها می‌باشد البته درب کابینت نیز می‌تواند تیر هدف شما باشد اما تمامی موارد به سلیقه شخصی شما برمی‌گردد. آینه کاری دکوراتیو بر روی دیوار آشپزخانه درصورتی‌که مساحت زیادی را شغال کند فضا را بزرگ می‌نماید.
آینه کاری دکوراتیو همان‌طور که گفته شد برای طرح‌های متنوعی برای کف، سقف و ... استفاده می‌شود که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم.
آینه کاری دکوراتیو را به دلیل خاص بودن ایده آن به این نام نامگذاری نموده اند. در قدیم نیز آینه کاری درباری در نوع خود، آینه کاری دکوراتیو به حساب می آمد و دلیل محبوبیت آن نیز خاص بودن این آینه کاری بود.
آینه کاری دکوراتیو در هر یک از بخش های منزل می تواند نصب و استفاده گردد و در موزه ها و مراکز فرهنگی و مذهبی نیز در بسیاری از موارد دیده شده که از این روش استفاده نموده اند.
نمای آینه کاری دکوراتیو در برابر بازتاب نور جلوه چند برابری دارد و با نور آفتاب یا لامپ و روشنایی داخلی نمای بی نظیری ایجاد می کند که بعید به نظر می رسد کسی از آن استقبال نکند.

آینه کاری
آینه کاری

آینه کاری کف

آینه کاری کف برای سالن‌های غذاخوری، تالار و رستوران‌های مجلل به‌عنوان ایده‌ای تک مورد استقبال فراوان قرار می‌گیرد. آینه کاری کف برای پله‌ها نیز دیده‌شده که نیازمند دقت فراوانی است و باید تکنسین‌های ماهری کار را بسپاریم.
انعکاس سقف در کف زمین بسیار شگفت‌انگیز است به‌گونه‌ای که هرکسی را به سمت خود جلب می‌نماید. آینه کاری کف جایگزین مناسبی برای ایده‌های پرشده در بازار ازجمله پارکت، سرامیک و ... است. مخصوصاً اگر یک لوستر شاخص یا یک گچ‌بری زیبا در سقف وجود داشته باشد آینه کاری کف بسیار خود را نشان خواهد داد.

 

آینه تراش خورده

کاربرد دیگری که آینه تراش‌خورده دارد و بازخورد بالایی داشته استفاده ازآن‌جهت آینه برای کنسول بوده و با قرار دادن یک کنسول مناسب جلوی آن می‌توان طرحی جالب را نمایان ساخت. همچنین تراش آینه برای پشت شومینه نیز قابلیت اجرایی دارد.
آینه های رنگی برای استفاده جهت آینه تراش‌خورده بسیار مناسب بوده و بر روی آینه ساده نمای کمتری دارند.
از تکنولوژی تراش آینه به صورت تکه ای نیز استفاده می شود. برای مثال با استفاده از چند تکه اینه تراش خورده در اشکال هندسی یا غیر هندسی می توان بی نهایت طرح و مدل را در چیدمان دلخواه و با فاصله یا بدون فاصله بر روی دیوار چید. قاب گیری این اینه های تکه ای تراش خورده نیز ایده ای متداول است که با استفاده از یک نوار فلزی و یا چوبی یک قاب دور تا دور آینه تراش خورده قرار می گیرد.

آینه تراش‌خورده یا آینه های مشجر به‌نوعی از آینه گفته می‌شوند که با دستگاه‌های CNC و ابزار مخصوص بر روی آینه طرح‌های متنوعی را حک می‌نمایند. این عمل در اصطلاح عامیانه تراش آینه گفته می‌شود.
تراش آینه علاوه بر جلوه بصری شیشه باعث می‌شوند بازتاب نور بیشتر شود. اگر از داخل آینه تراش‌خورده به اشیاء نگاه کرد طرح‌های جذابی را می‌توان داخل این آینه ها یافت که خود به‌نوعی ایده متفاوتی است.
آینه تراش‌خورده به دلیل جذابیت بالایی که ایجاد می‌کند معمولاً بر روی دیوار و در اکثر موارد در داخل پذیرایی نصب می‌شود. آینه تراش‌خورده برای پشت مبل و یا هر شی‌ء جذابی که دارید می‌تواند زیبا باشد. 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
آیا آینه کاری در محیط های مرطوب قابل اجراست؟

آینه های بی کیفیت بدون پوشش محافظ در این محیط ها در معرض آسیب قرار می گیرند و خاصیت بازتاب و آینه بودن خود را از دست می دهند. اما باید اشاره کنیم که در محیط های مرطوب و اسیدی باید از آینه های با کیفیت جیوه ای به صورت پوشش داده شده و دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت است استفاده شود. رامادُر جهت اجرا آینه کاری از چسب های سیلیکونی مخصوص آینه استفاده می کند.

در صورت تهیه آینه و تمام ابزارات لازم آیا خودمان توانایی نصب را داریم؟

نمی توان گفت این کار به سادگی قابل انجام است. زیرا نیاز به ظریف کاری دارد. و همین طور نیاز به تکنسین فنی انجام این کار می باشد که در زمان کمتر با کیفیت بهتر پروژه شما را به انجام برساند.

پروسه اجرایی آینه کاری خانه های شیک چقدر زمان می برد؟

معمولا از سفارش تا اجرا 7 روز کاری زمان می برد. البته این مسئله بستگی به سایز خود آینه و پیچیدگی کار دارد. اگر آینه شما طرح ساده تری داشته باشد ممکن است در مدت زمان کمتری پروژه شما اجرایی شود.

آیا آینه ها طبق کیفیت قیمت گذاری می شوند و یا طرح؟

شرکت رامادُر این اطمینان را به شما می دهد که تمام آینه های انتخابی شما با بالاترین کیفیت (درجه یک) در نظر گرفته شده است. و قیمت بر اساس رنگ و طرح در بنر موجود در سایت تفکیک شده است.


ساموئل 1 سال و 5 ماه قبل

خیلی عالی بود موارد موجود در محتوا. آیا مکانی وجود دارد که همه این موارد را آموزش بدین؟

کارشناس رامادر 1 سال و 5 ماه قبل

با سلام جناب آقای ساموئل عزیز، از زمانی که برای مطالعه صفحات سایت رامادُر و نظر مثبت شما بسیار متشکریم. خیر امکان آموزش وجود ندارد. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروش شماره 021.45136 در ارتباط باشید.