برای تراس از چه رنگ شیشه ای می توان استفاده کرد؟ | اجرا و سفارش شیشه دودی برای بالکن و تراس

دسته بندی ها: مقالات
شیشه تراس
اجرا و سفارش شیشه دودی برای بالکن و تراس


 

همانطور که می دانید شیشه، متریال پر طرفداری در صنعت ساختمان محسوب می شود؛ به همین سبب رنگ های گوناگی از آن را در بازار تولید و به فروش می رسد. از بین شیشه های رنگی تولید شده شیشه های دودی و برنز از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. در ادامه به اجرا و سفارش شیشه دودی برای بالکن و تراس می پردازیم.

 

 

سیستم شیشه بالکن ریلی که در صدد خرید و نصب آن در بالکن منزل تان هستید، با رنگبندی متنوعی عرضه می شوند که با توجه به زیبایی و نوع سلیقه و مطابقت آن با معماری بیرونی و داخلی ساختمان تان می توانید یکی از این رنگها را انتخاب و بالکن خود را با آن پوشش دهید.

 

برای تراس از چه رنگ شیشه ای می توان استفاده کرد؟ 

در سیستم های شیشه بالکن آکاردئونی رنگ های متنوعی برای انتخاب و استفاده وجود دارد. ابتدا به رنگ شیشه ها بپردازیم. شیشه های استفاده شده، شیشه سکوریت 8 میلی می باشند که می توان به رنگ های سفید (شفاف)، برنزی، دودی و یا سبز سفارش داده شده و استفاده شوند. در کنار فاکتورهایی مانند میزان نور دریافتی از بیرون بالکن، نمای بیرونی ساختمان و رنگ آن و همچنین موقعیت فیزیکی بالکن، انتخاب و سلیقه شخصی شما در وهله آخر می تواند معیار مناسبی برای انتخاب رنگ شیشه سیستم بالکنی تان باشد. در این بین لازم به ذکر است که رنگ های سفید (شفاف) و برنزی از محبوبیت بیشتری در بین مشتریان برخوردارند.

همانطور که گفته شد استفاده از شیشه های مقاوم با هر طرح، رنگ و جنسی که دارند برای پوشش تراس شما مناسب می باشند. سه مورد از آن ها را در ذیل بررسی می کنیم:

  1. شیشه شفاف: شیشه شفاف یکی از گزینه های انتخابی برای افزایش زیبایی فضا محسوب می گردد. همچنین این نوع شیشه می تواند ارتباط بین فضاها را تداوم ببخشد.
  2. شیشه برنز: در صورت به کار بردن شیشه برنز با رنگ قهوه ای متمایل به طلایی می توان تا حدودی حریم خصوصی را حفظ نمود و میزان نور دریافتی را کنترل کرد. همچنین شیشه برنز بیشتر برای جلوه دادن و جنبه تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد.
  3. شیشه سندبلاست یا طرح دار: در برخی از موارد برای ایجاد حریم خصوصی و کنترل عبور و انتقال نور از شیشه های مات استفاده می کنند. شیشه سندبلاست یا طرح دار طی فرآیند پاشیدن شن و ماسه با شدت زیاد به حالت مات در می آید و می تواند کارایی لازم را بدست بیاورد.
شیشه بالکن
شیشه بالکن

انواع طرح و رنگ بندی فریم بالکنی

بسته به نوع حرکت و کارایی شیشه بالکن و تراس، فریم بندی می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در صورتی که نیاز باشد شیشه بالکن به صورت فریم لس، فریم دار، ریلی، تاشو، اتوماتیک و ... اجرا و نصب شود دیگر نمی توان یک نوع فریم را برای آن ها استفاده نمود. به عبارتی فریم های هرکدام متفاوت بوده و می توان براساس نمای ساختمان یراق آلات و فریم های مورد نظر را رنگ نمود. شرکت رامادر متناسب با هر نیاز و هر نوع پوشش شیشه ای، فریم ویژه هر کدام را تولید کرده و می توانید با مراجعه به سایت با آن ها بیشتر آشنا شوید.

 

مزایای استفاده از شیشه های رنگی چیست؟

شیشه های رنگی بیشتر در بالکن هایی که با توجه به موقعیت فیزیکی شان در معرض نورگیری شدید و بیشتری قراردارند مورد استفاده قرار می گیرند. دلیل دیگر استفاده از این شیشه ها به خاطر حفظ حریم شخصی افراد در هنگام استفاده از محوطه بالکن شان می باشد تا میزان دید بیرونی نسبت به داخل بالکن تا حدودی کاهش یابد. شیشه های برنزی یا دودی مورد استفاده هر چند میزان نوردهی در بالکن را تعدیل و تا حدودی نسبت به شیشه های سفید دید را از بیرون کاهش می دهند. اما به طور کامل نمی توانند مانع از دیده شدن افراد جهت حفظ حریم شخصی شان از بیرون محیط ساختمان شوند. اما به خاطر زیبایی این نوع شیشه ها از نمای بیرون بیشتر مورد پسند مشتریان قرار می گیرند که این انتخاب می تواند با در نظر گرفتن نمای بیرونی ساختمان و اجزای استفاده شده در آن جلوه ای زیباتر را به ساختمان شما هدیه کند.

شیشه بالکن
شیشه بالکن

شیشه دودی بالکن

یکی از انواع شیشه های رنگی که می توانیم برای جانپناه به عنوان نرده شیشه ای و یا پوشش کامل تراس و بالکن ساختمان ها استفاده کنیم، شیشه دودی می باشد. شیشه دودی می تواند تا حدی حریم خصوصی ایجاد نماید و نمای ساختمان را با توجه به سبک طراحی تحت تاثیر قرار دهد و در مدرن سازی و ایجاد ظاهر خاص و زیبای آن نقش داشته باشد.

به کارگیری شیشه سکوریت برای بالکن می تواند به صورت ترکیبی نیز طراحی شود و از متریال های دیگر یا شیشه های رنگی متفاوت در آن استفاده گردد؛ اما باید توجه داشت که طراحی جانپناه و پوشش برای بالکن می تواند در نمای ساختمان نیز تاثیرگذار و قابل توجه باشد. شیشه بالکن به رنگ دودی می تواند در انواع مختلفی تولید و اجرا شود که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم:

  • شیشه دودی تاشو: از شیشه های تاشو برای مواردی استفاده می شود که دهانه مورد نظر بزرگ بوده باشد و تاشو کردن شیشه ها بتواند تاثیر بهتری در تسهیل استفاده از آن داشته باشد.
  • شیشه دودی بدون قاب: در برخی موارد می توان شیشه های جانپناه را بدون قاب اجرا نمود و این کار می تواند نمایی یکنواخت و زیبا را در ساختمان ایجاد نماید.
  • شیشه دودی ریلی: هر آنچه در ارتقا کارایی و زیبایی تاثیرگذار باشد می تواند به دنبال آن ارزش را از دید تمامی جنبه ها بالا ببرد. به عنوان مثال اجرای شیشه بالکن به صورت ریلی که می تواند استفاده از آن را راحت تر و دسترسی به فضای بیرون را بهتر کند، یکی از مواردی می باشد که می تواند ارزش ملک شما را به سبب کارایی بهتر افزایش دهد.

 

شیشه رفلکس برای بالکن

استفاده از شیشه سکوریت رفلکس می تواند با انعکاس نور، نمای خیره کننده ای برای ساختمان ایجاد نماید و به عبارتی در ذخیره انرژی ملک نیز نقش مفیدی ایفا نماید. شیشه های رفلکس به علت استفاده از اکسید فلز در یک طرف شیشه این قابلیت را دارند و با توجه به نیاز برخی از پروژه ها علاوه بر ظاهر خاصی که ایجاد می کنند، جهت کاهش دید اطراف به فضای داخلی خانه به کار گرفته می شوند. حال به کارگیری شیشه رفلکس در جانپناه تراس ها می تواند ظاهر ساختمان را به ظاهری لوکس تبدیل کند و حریم خانه را نیز حفظ نماید.

شیشه بالکن
شیشه بالکن

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟