شیشه شومینه | قیمت شیشه شومینه

دسته بندی ها: مقالات

شومینه

 

 ارائه انواع شیشه های شومینه 

شومینه یکی از قدیمی ترین کارهای دکوراتیوی می باشد که در داخل خانه از آن مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع شومینه یک وسیله تزیینی نمی باشد، بلکه بیشتر برای گرم کردن فضا از آن استفاده می شود، ولی در دنیای امروزه علاوه بر خاصیت گرمایشی شومینه زیبایی آن هم مد نظر گرفته می شود. مصالحی که برای ساختن شومینه و بخاری دیواری مورد استفاده قرار می گیرد، سنگ های ساختمانی و تزئینی، سیمان، شیشه، آجر و چوب می باشد که هر کدام از این مصالح برحسب نوع و چگونگی سوخت شومینه انتخاب می شود.

 

فهرست مطالب شیشه شومینه رامادُر، با ما همراه باشید:

 

شیشه شومینه

شومینه، وسیله گرمایشی ایمنی محسوب می گردد که شیشه شومینه می تواند به عنوان یک محافظ ایمن در صورت آتش سوزی عمل کند. فرقی نمی کند که شومینه به استفاده از چه نوع سوختی منزل را گرم می کند، برای هر کدام از انواع سوخت های مورد استفاده در شومینه شیشه ی مخصوص آن طراحی شده است. علاوه بر اینکه شیشه شومینه نقش ایجاد امنیت و محافظت ساختمان و افراد را در مقابل آتش سوزی ایفا می کند، هم چنین به میزان بسیار زیادی نیز می تواند از هدر رفت گرما جلوگیری کند. همین ویژگی سبب می گردد که شیشه شومینه نقش مهم و اساسی در متعادل سازی دمای محیط و کاهش مصرف انرژی داشته باشد.

شومینه
شومینه

شیشه نسوز شومینه

شیشه های نسوز در هنگام حریق نیز شکننده نیستند، زیرا قطر آنها به نسبت شیشه های معمولی بیشتر است که شما می توانید با خیالی آسوده آنها را مورد استفاده قرار دهید. شیشه نسوز برای شومینه نیز قابل استفاده است که در برابر حرارت بسیار بالا مقاومت و استحکام بالایی دارد و شما در هنگام استفاده از شومینه احساس امنیت خواهید کرد.

  • رنگ شیشه های نسوز به صورت شفاف و دودی رنگ می باشد که انتخاب آن بستگی به سلیقه افراد دارد.

شیشه های نسوز در برابر حرارت استحکام بسیار بالایی دارند و در هنگام حریق خسارت و تلفات جانی را کاهش می دهد شیشه ها از انتشار آتش و دود به اتاق های دیگر جلوگیری می‌کند، به همین دلیل بسیاری از ساختمان‌ها که دارای شومینه هستند از شیشه های مخصوص شومینه استفاده می‌کنند که این شومینه ها به صورت نسوز هستند.

 

انواع شیشه شومینه

شومینه وسیله ای برای گرم شدن فضا می باشد. امروزه انواع شومینه به طوری استفاده می شود که بیشتر جذابیت بصری داشته و در فضاهای مدرن به کار می روند. این وسیله با عناصر مختلفی تزیین می شوند، تا این که بتواند در فضای داخلی به عنوان نقطه کانونی محسوب شود. طبعا شومینه شیشه ای می تواند به طور کامل برای تحریک بصری به خوبی در فضای داخلی کاربرد داشته باشد. انواع شومینه شیشه ای می تواند شعله های آتش را به مانند یک قاب نقاشی که متحرک است به نمایش در بیارد. شومینه شیشه ای، بیشتر در آپارتمان ها و خانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. هدفی که این شومینه ها دنبال می کنند، داشتن حس گرمای مناسب و ایجاد فضای دلپذیر می باشد.

انواع سبک شومینه:

  • سبک کلاسیک
  • سبک معاصر
  • سبک مدرن
شومینه
شومینه

خرید و قیمت شیشه شومینه

شومینه ها با توجه به متریالی که در ساخت آنها به کار می رود، دارای قیمت های متفاوتی است. علاوه بر آن قیمت شیشه شومینه تحت تاثیر نوع برند و شرکت تولید کننده آن می باشد. برندهای مختلف با توجه به کیفیتی که برای شومینه های خود در نظر می گیرند، قیمت های متفاوتی اعلام می کنند. هر چه کیفیت، کارایی و زیبایی شومینه بهتر باشد قاعدتاً طول عمر و دوام آن نیز بالاتر خواهد بود و متقاضیان بیشتری را به سمت خود جذب می کند. قیمت شیشه شومینه بستگی کامل به اندازه شومینه، تعداد برش، میزان ارتفاع شیشه های درخواستی، تعداد کلی نصب و یراق آلات به کار رفته دارد. ضمن آن که مسافت و هزینه های حمل و نقل نیز بر آن موثر است.

 بر روی دکمه زیر کلیک کنید. 

گفتگو با کارشناس

شیشه مخصوص شومینه

برای اجرای شیشه شومینه از شیشه سکوریت و شیشه ضد حریق استفاده می شود. شیشه سکوریت به دلیل اینکه در ساخت آن فرآیندهای سرمایشی و گرمایشی مختلفی به کار می رود مقاومت بالایی پیدا می کند، از این رو چون شیشه سکوریت نمی شکند، ذوب نمی شود، نمی سوزد و تغییر رنگ نمی دهد شیشه مناسبی برای پوشش شومینه است به گونه ای که هم گرما منتقل شود و هم موجب کاهش خطرات احتمالی شود. 

برای وسایلی که در معرض حرارات بالا هستند مانند شیشه ی فر و توستر و همچنین شیشه های شومینه باید از شیشه هایی استفاده کرد که در برابر دمای بالا و حرارت مقاوم باشند، از این رو از شیشه سکوریت که در برابر حرارت مقاوم است استفاده می شود، شیشه ی نشکن شیشه هایی هستند که سه برابر بیشتر از شیشه های معمولی در برابر حرارت مقاومت دارند. این شیشه ها می تواند دما را تا 250 درجه فارنهایت به صورت غیر مستقیم تحمل کنند. از این رو برای استفاده در شومینه بسیار مناسب است، چرا که در شومینه آتش در فاصله کمی از شیشه قرار دارد. این شیشه های ضد حریق علاوه بر شومینه در ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرند تا هنگام آتش سوزی نشکنند و اکسیژن را به آتش نرسانند. زیرا اگر اکسیژن به آتش نرسد دچار خفگی شده و خاموش می شود.

شومینه
شومینه

ایده هایی نو از شومینه شیشه ای 

از شیشه شومینه می ‌توان به ‌عنوان سپرهای حرارتی شفاف و مقاوم در برابر آتش استفاده کرد. این سپرها برای آتش‌نشان‌ها بسیار ضروری هستند. این نوع از شیشه‌ها در صورت آتش‌ سوزی از سرایت آن به مناطق دیگر جلوگیری می ‌نماید. به همین دلیل از این نوع شیشه‌ها برای شومینه اگه در معرض مستقیم آتش قرار می‌ گیرند استفاده می ‌شوند.

 

افزایش بازدهی انرژی در استفاده از شومینه شیشه ای

شیشه به عنوان مانعی بین فضای داخل خانه و دودکش در نظر گرفته می‌شود و تا حد زیادی کارایی شومینه را افزایش می‌دهد. شومینه روباز دقیقاً مانند پنجره باز است! هنگامی که در زمستان باز می‌ماند، شومینه اجازه می‌دهد تا هوای گرم از دودکش خارج شود و در تابستان هوای خنک قادر به فرار از سمت دودکش است. در هر دو مورد، شومینه شیشه ای با به حداقل رساندن میزان هوای از دست رفته در دودکش باعث صرفه جویی در هزینه‌های پرداختی می‌شود.

شومینه
شومینه

نصب و اجرای شومینه شیشه ای

مهم‌ترین موردی که در اجرای شیشه شومینه باید به آن توجه داشته باشید استفاده از شیشه‌های است که تحمل حرارت و دمای مستقیم را داشته باشد. باید برای نصب شومینهدر نظر داشته باشید اندازه شومینه، در سبک کلی طراحی محل شما تاثیرگذار است، با توجه به مکان قرار گرفتن شومینه می تواند اندازه آن بزرگ یا کوچک باشد یا بخشی از آن را در دل دیوار نصب کنید و یا اینکه تمام سطح آن خارج از دیوار نصب شود. حال اگر دکوراسیون منزل شما مدرن طراحی شده می توانید از شومینه های مدرن به خصوص شومینه های شیشه ای با رنگ ها و شعله های مختلف استفاده کنید و اگر فضای سنتی برای منزل خود انتخاب کرده اید و می خواهید شومینه نیز طرحی مطابق با دکوراسیون داشته باشد، انواع مختلفی از شومینه وجود دارد که بنابر سلیقه خود می توانید هر کدام را که بخواهید به کار ببرید.
 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟