نرده شیشه ای | قیمت نرده شیشه ای

دسته بندی ها: مقالات

نرده شیشه ای

 

اجرا و نصب نرده شیشه ای


قیمت نرده شیشه ای

قیمت نرده شیشه ای به عوامل مختلفی بستگی دارد که از این عوامل می توان به نوع شیشه (نوع ساختار و ضخامت)، نوع نصب، ابعاد شیشه، جنس، نوع پایه های نگهدارنده شیشه، نوع هندریل و مقدار یراق آلات به کار برده شده در حین کار اشاره کرد. در ابتدا شما باید مشخص کنید که چه نوع شیشه‌ای را مد نظر دارید تا بتوانید بخش اصلی از قیمت نرده شیشه ای را تشخیص دهید. با توجه به نوع کاربری و مختصات خاص هر پروژه و انتخاب هایی که به لحاظ معماری انجام می‌شود، قیمت نرده ها با یکدیگر بسیار متفاوت می‌باشد.

قیمت یک عامل بسیار مهم برای انتخاب نوع نرده شیشه ای می باشد و کارفرما با در نظر گرفتن سطح کیفیت و کارایی که از نرده ها دارند و بر اساس قیمتی که میخواهند هزینه کنند، می توانند بهترین گزینه را برای پروژه خود انتخاب کنند.

 

گفتگو با کارشناس

فهرست مطالب نرده شیشه ای رامادُر، با ما همراه باشید:

 

امروزه عنصر شیشه طرفداران زیادی بین معماران و طراحان پیدا کرده است و به دلیل ظاهر چشمگیری که دارد، یکی از متریال ها در طراحی مدرن محسوب می گردد. در این مقاله به عنصر شیشه در قالب نرده شیشه ای و اجرای آن ها در ساختمان های لاکچری می پردازیم.

 

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای، یکی از پرکاربرد ترین و جدید ترین موارد استفاده از شیشه به عنوان المان سازه ای می‌باشد که در فضای داخلی و خارجی منازل مسکونی، ویلا ها، ساختمان های اداری، مراکز تجاری و…نصب می‌شود. در واقع ترکیب آلومینیوم و شیشه، نماد و تلقینی از امنیت و زیبایی محیط است و می‌توان آن را در خانه های مدرن، ساختمان های مرتفع و مراکز تجاری بزرگ به کار برد. نرده‌های شیشه‌ای در کنار بی خطر بودن از ایمنی بالایی نیز برخوردارند و از نظر هزینه ای نیز کاملا به صرفه می باشند.

انواع نرده های شیشه ای مدرن، جایگزین بسیار مناسبی برای نرده های آهنی می باشد زیرا علاوه بر زیبایی، استحکام بالایی در برابر ضربه و تغییرات دمایی دارند و بدون اینکه مانع دید شما بشوند، نمایی شفاف از محیط را ارائه می دهند. نرده های شیشه ای با توجه به نظر کارفرما، زیرسازی ها و مکان پروژه انتخاب می‌شوند و به عنوان محافظ در تراس، بالکن، راه پله و اطراف استخر، منازل مسکونی، ویلا ها، ساختمان های اداری و… نصب می‌شوند.

نرده شیشه ای
نرده شیشه ای

نوع شیشه، نرده شیشه ای

همان‌ طور که گفته شد، نرده شیشه ای را اغلب از جنس شیشه های سکوریت و لمینت می‌سازند. چرا که مقاومت بالایی در برابر آب و هوا، ضربه و فشارهای وارده دارند و انتخاب مناسبی برای شما به شمار می‌آیند.

  • نرده شیشه ای سکوریت

برای ساخت نرده‌های شیشه‌ای اغلب از شیشه‌هایی که ضخامت آن‌ها ۸ تا ۱۲ میلی متر باشد، استفاده می‌شود ‌؛ چرا که مقاومت بالایی در برابر ضربات دارد. علاوه بر این پایه‌های این نوع نرده ها نیز اغلب از جنس پروفیل آلومینیوم ساخته می‌شوند.

قیمت تمام شده نرده شیشه ای سکوریت نسبت به قیمت هندریل تمام شیشه ای، بسیار مقرون به صرفه تر است و با توجه به استحکام بالا، گزینه مناسبی برای راه پله ها، ساختمان ها، ویلاها، ادارات و… است. برای نصب این نوع نرده شیشه ای، ابتدا پروفیل ها را با توجه به ارتفاع آن‌ها با فاصله مشخص در کنار یکدیگر قرار می دهند، سپس شیشه‌ها در این پروفیل‌ها جایگذاری شده و پایه ها با بست در پروفیل ها جا گرفته و سفت شده و در آخر درپوش آلومینیوم بر روی این پایه ها سوار می شود. 

  • نرده شیشه ای لمینت

یکی دیگر از انواع شیشه های مورد استفاده در ساخت نرده های شیشه ای، شیشه های لمینت هستند. این شیشه‌ها بسیار محکم تر و مقاوم تر از شیشه های سکوریت عمل می کنند. در واقع این موضوع به دلیل خاصیت شیشه لمینت و ساخت محکم تر آن است. برای ساخت نرده شیشه لمینت ابتدا دو شیشه سکوریت با ضخامت های ۵ و ۱۰ میلی متر در کنار یکدیگر قرار می گیرند. علاوه بر این، حداکثر ارتفاع شیشه لمینت ۱۵۰ سانتیمتر است که نرده شیشه‌ای کاملاً مطابق با استانداردها ایجاد می شود.

نرده شیشه ای
نرده شیشه ای

حفاظ شیشه ای

از نرده شیشه ای بیشتر به عنوان یک محافظ شیشه ای ایمن استفاده می شود. این حفاظ شیشه ای به علت استفاده از متریال شیشه، فضایی دل انگیز را ایجاد می کند و نمایی بسیار جذاب به تراس می دهد.همچنین به عنوان یک محافظ یکپارچه عمل می کند و مانع از سقوط و پرت شدن اشیا و اجسام می شود. از آنجاییکه تراس فضایی است که نمای رو به بیرون را با خود به همراه دارد زیبایی آن حائز اهمیت است. هندریل شیشه ای تراس به عنوان یک سازه ی جدید و مدرن امروزه طرفداران زیادی دارد. 

انواع نرده شیشه ای

در انواع نرده شیشه ای نحوه نصب و کاربردهای متنوعی نیز دارند.

نرده شیشه ای با پایه اسپیگات

پایه اسپیگات، پایه ای از جنس آلومینیوم می باشد که در آن شیشه هایی از جنس سکوریت و لمینت را به یکدیگر متصل می کند و در نهایت محافظ تمام شیشه‌ای، نمایی کامل را در پیش روی بیننده قرار خواهد داد. این نوع نرده شیشه ای یکی از بهترین انواع نرده شیشه‌ای است و در کنار زیبایی بی نظیری که دارد، از استحکام باورنکردنی نیز برخوردار است. 
پنل های شیشه ای اسپیگات بین ۳ تا ۴ متر هستند. علاوه بر این برای نصب هر شیشه سکوریت و لمینت در این نوع نرده، دو پایه استیل سوزنی شکل به ارتفاع ۱۲ تا ۱۵ سانتی متر که دارای شیارهایی برای مهار کردن شیشه ها هستند به کار می‌رود.
نظافت و نگهداری این نوع نرده شیشه ها بسیار آسان می‌باشد. این نوع نرده شیشه ای بیشتر در محوطه کنار استخرها و محل هایی که نیاز به عبور آب دارند، مورد انتخاب قرار می گیرند.

نرده شیشه ای
نرده شیشه ای

نرده شیشه ای با پایه فیکس پوینت

یکی دیگر از انواع نرده شیشه ای، پایه فیکس پوینت آن است که توسط قطعات و اجزای اسپایدری به یکدیگر وصل می‌شود. این نوع نرده فضای دید بیشتری را در اختیار افراد قرار خواهد داد. همچنین می‌توان گفت که نرده های شیشه ای فیکس پوینت، ترکیبی از نرده شیشه ای سکوریت و لمینت با ضخامت ۱۲ الی ۱۶ میلی متر و بست‌های اسپایدری آلومینیومی هستند و در اغلب اوقات نیز در قسمت جای دست یا هندریل این نرده ها، از پروفیل های آلومینیومی استفاده خواهد شد. نکته مهم این سیستم در پایه فیکس پوینت بست های اسپایدری هستند و باید محاسبات دقیقی برای نصب آن‌ها انجام گیرد. چرا که حتی وجود یک میلی‌متر تغییر و خطا نیز می تواند خسارت زیادی را هم به پیمانکار و هم کارفرما وارد کند.

نرده شیشه ای با پایه کامپوننت

یکی دیگر از انواع نرده شیشه ای، نوع کامپوننت آن است که به حقیقت می توان گفت که یکی از زیباترین و در عین حال مستحکم ترین مدل های نرده شیشه ای است. این نرده توسط پروفیل های آلومینیومی U شکلی که در واقع پایه های مهارکننده شیشه ها هستند، اجرا و نصب می شود. شیشه های این نرده شیشه ای نیز می‌تواند هم از نوع لمینت و یا سکوریت باشد. اما حداقل ضخامت شیشه برای اجرای این سیستم ۱۲ میلیمتر است.

نرده شیشه ای
نرده شیشه ای

نرده شیشه ای با بدون فریم

یکی از نکات مهمی که باید در نصب نرده شیشه ای به آن توجه کنید آن است که هر چه ارتفاع پنل های شیشه ای بیشتر باشد، تعداد پایه های U شکل نیز باید افزایش پیدا کند. در واقع نرده شیشه‌ای که به این روش اجرا می شود، هیچ پایه عمودی نخواهد داشت و نمای ظاهری نرده شیشه ای نیز به صورت یک دیواره تمام شیشه یکپارچه خواهد بود.

 

آیا نرده‌ شیشه‌ای ایمن هستند؟

اغلب افراد نگران این هستند که شیشه شکسته شود یا وزنی که اعتقاد دارند سایر نرده‌ها تحمل می‌کنند را نرده‌های شیشه‌ای تحمل نکند. این مسائل به هیچ عنوان درست نیست و تنها تصورات ذهنی افراد مختلف در رابطه با شیشه است. طراحی نرده‌های شیشه‌ای به حدی بهبود یافته است که به طور مداوم روش‌هایی برای ایمن‌سازی بهتر این موارد ارائه می‌شود.

  • فضای بین شیشه و تکیه‌گاه‌ها نیز بسیار کم است و احتمال سقوط وجود ندارد.
  • جایی برای کودک وجود ندارد که بتواند پای خود را بچسباند و از نرده بالا و پایین برود و این از سقوط آنها جلوگیری می‌کند.
  • ترس از پوسیدگی یا زنگ زدن وجود ندارد. مراحل نصب نرده‌های شیشه‌ای بسیار ایمن است. اتصال دهنده‌های شیشه بسیار قوی تر و ایمن‌تر هستند.
  • شیشه سکوریت، چهار برابر شیشه معمولی ایمنی دارد و هرگز به صورت قطعات تیز خرد نمی‌شود. در عوض، این شیشه‌ها به صورت قطعات کوچک و نسبتاً بی‌ضرری شکسته می‌شوند.

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
آیا امکان اجرای نرده ای ترکیبی از شیشه و متریال دیگر وجود دارد؟

بله، می توان نرده هایی را طراحی نمود که عنصر شیشه در کنار متریال هایی مانند استیل، کاور چوب و ... اجرا شوند.

ارتفاع نرده شیشه ای محدودیت دارد؟

استانداردی که برای ارتفاع جانپناه تعیین شده است در اجرای نرده شیشه ای نیز لحاظ می گردد و در صورت بلندتر نمودن حفاظ نیز می توان با استفاده از روش نصب اسپیگات، به سبب پایه های موجود در این روش، ارتفاع را زیاد تر کرد.

امنیت نرده های شیشه ای به چه صورت تامین می گردد؟

نرده های شیشه ای کامل شده ی نرده های دیگر از نظر نوع کاربری و قابلیت هستند. در ساخت نرده های شیشه ای از شیشه هایی با جنس لمینت و سکوریت استفاده می شود که مقاومت بسیار بالایی داشته و ایمنی را به حداقل سطحی که لازم است می رسانند.

نرده شیشه ای پله می تواند به چه روشی اجرا گردد؟

نرده های شیشه ای برای هر فضا و کاربری که بخواهند استفاده شوند می توانند با هر یک از روش هایی که نام برده شده است، نصب شوند.