درب شیشه ای

دسته بندی ها: درب شیشه ای ، مقالات

درب در گذشته به تخته های چوبی و فلزی مستطیل شکل گفته می شد که اندازه آن تقریبا با قد انسان برابری داشت و یا اندکی بزرگتر بود، محل نصب آن نیز در محل بازه دیوار ساختمان ها و محل ورورد و خروج بناها نصب می شد. اما امروزه درب ها تغییرات بسیاری یافته اند و حداقل عرض درب 80 سانت بوده و در مواردی حتی به 3 متر نیز می رسد. از نظر ارتفاعی نیز نمی توان برای درب ها محدودیتی ایجاد نمود و توسط کتیبه معمولا بالای درب پر می شود.

درب شیشه ای

تابه کنون از در به‌عنوان وسیله‌ای برای ورود و خروج از ساختمان استفاده‌شده و درب شیشه‌ای دستی از متنوع‌ترین و پرکاربردترین درب‌های شیشه‌ای است که با حرکتی خطی و زاویه‌ای در کمترین فضا به‌عنوان گزینه‌ای استاندارد و پرمصرف که درگذشته و حال برای فروشگاه‌ها، منازل وادارات استفاده می‌شده محسوب می‌شوند، درب شیشه‌ای دستی قابلیت اجرا به دو ثابت و متحرک رادارند. هر ساختمانی از درب برای ورودی و خروجی استفاده می‌نماید. جدیداً از درب‌ شیشه‌ای دستی به‌عنوان اجزای اصلی هر نوع فضایی استفاده می‌کنند. معماران و طراحان کاملاً موافق استفاده از درب شیشه‌ای دستی به‌عنوان یکی از المان‌های اصلی طراحی خود در نظر می‌گیرند. در حال حاضر انواع درب‌ شیشه‌ای مختلف در جهان تولید می‌شود که یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها درب‌های شیشه‌ای دستی است. درب شیشه ای دستی دارای تنوع بیش از اندازه در رنگ و نوع بازشوی درب ها بوده و مورد استفاده فراوان قرار می گیرند.

درب شیشه ای

درب شیشه ای

در ها معمولا بوسیله لولا و چهارچوب به محل نصب اتصال می یابد تا استحکام آن حفظ شود تا مورد استفاده و رفت و آمد قرار گیرد. از گذشته از درب هایی با متریال چوب و آهن استفاده فراوان صورت می گرفت که با گذشت زمان و پیشرفت علم بشری در پی ابداع ابزار و لوازم جدید برای ایجاد دکوراسیون نوین استفاده از درب شیشه ای در بین معماران و سازندگان رشد فراوانی یافت.

درب شیشه ای تماما از شیشه می باشد که گاها دارای فریم و در برخی موارد نیز بدون فریم می باشد. که بوسیله یراق آلات مخصوص به چهارچوب تعبیه شده متصل می شود. 

درب شیشه ای رامادر با بهترین کیفیت در شیشه و یراق آلات و نصب توسط تکنسیت های خبره شرکت در بین رقیبان حرف اول را می زند.

در شیشه ای

درب شیشه‌ای انواع مختلفی دارد که هرکدام از آن‌ها با توجه به نحوه باز و بسته شدن نام‌گذاری‌های متفاوتی به خود می‌گیرند. درب شیشه‌ای دستی به‌صورت لت‌های تمام شیشه هست که به‌صورت دستی باز و بسته می‌شود و شیشه‌های آن از جنس بسیار مقاوم هست تا در اثر ضربه و باز و بسته شدن مداوم و با شدت دچار آسیب و شکستگی نگردند. 

انواع درب‌های شیشه‌ای:

  1. درب شیشه‌ای اسپایدری
  2. درب شیشه‌ای دستی
  3. درب شیشه‌ای ریلی
  4. درب شیشه‌ای لولایی

درب کشویی

از ویژگی‌های درب شیشه‌ای کشویی دستی:

• غلتک‌ها توکار قرارگرفته در درب شیشه ای کشویی دستی

• به علت وجود ریل نصب شده در درب شیشه ای ریلی دستی شیشه هرگز افتادگی پیدا نخواهد کرد.

• درب شیشه ای ریلی دستی دارای غلتک‌هایی مقاوم و خاص است.

درب کشویی دستی

قیمت درب شیشه ای دستی-قیمت درب شیشه‌ای سکوریت

همانطور که اشاره شد درب شیشه ای دستی به وسیله دست و بدون کمک نیروی موتور بز و بسته می شود که می تواند در انواع مختلف آن را نصب و استفاده نمود. بیشترین استفاده از درب شیشه ای دستی برای شیه حمامی و مغازه های کم تردد می باشد که می توان به راحتی درب را با دست باز و بسته نمود. 
نکته مهم تعیین قیمت درب شیشه ای دستی نوع شیشه استفاده شده، طرح استفاده شده برای شیشه، متراژ و ابعاد شیشه می باشد علاوه بر ویژگی های شیشه که در قیمت درب شیشه ای تاثیر می گذاره، اتصالات و یراق استفاده شده برای درب شیشه ای نیز در تعیین قیمت نهایی آن تاثیر زیادی دارد. 
درب کشویی دستی:
یکی از انواع درب شیشه ای دستی ، درب کشویی دستی می باشد که به عنوان یک گزینه برای خانه های کوچک و آپارتمان هایی می باشد که دچار کمبود جا و با متراژ کم می باشد. کم بودن فضا مانع طراحان برای طراحی های جدید و استفاده از متریال های متفاوت نشده.

مهم ترین مسئله نو آور و ابداع در دب کشویی درستی می باشد که توانسته فضای کمی را اشغال کند و امکان استفاده از فضا را افزایش دهد. درب کشویی دستس را می توان با استفاده از فریم های مختلف استیل و آلومنیوم، انواع شیشه سکوریت طرح دار و رنگی نصب نمود که دکوراسیون متفاوتی به فضای شما ببخشد. 

• جنس و برند یراق‌آلات و فریم مورداستفاده در قیمت درب شیشه‌ای سکوریت مؤثر است.

• نوع درب انتخابی و تعداد درب‌ها بر قیمت درب شیشه‌ای سکوریت تأثیرگذار است.

• متراژ کلی پروژه نیز بر قیمت درب  شیشه‌ای سکوریت تأثیر می‌گذارد به این معنا که هر چه متراژ کلی کار بیشتر باشد به‌صرفه‌تر است.

قیمت درب کشویی دستی

درب شیشه ای سکوریت به دلیل موارد استفاده زیاد و دلیل منطقی که برای استفاده دارد بسیار کاربردی و پرطرفدار می باشد و اغلب سازندگان و مالک به دنبال نصب و اجرای آن می باشند مهم ترین مسئله ای که در نصب درب شیشه ای سکوریت ذهن افراد را به خود مشغول می نماید قیمت درب شیشه ای سکوریت می باشد. 
قیمت درب شیشه ای سکوریت بر اساس متراژ شیشه مورد استفاده و همچنین فریم و انواع اتصالاتی که در زمان نصب و اجرای آن استفاده می گردد  تاثیر بسیاری دارد. می توانید برای برسی و اطلاع از قیمت درب شیشه ای مورد نیاز محل پروژه خود با بخش فروش رامادر تماس بگیرید تا بعد از انجام مشاوره برای تعیین نمودن متراژ پروژه و انتخاب نوع درب قیمت کامل پروژه شما را برآورد نمایند. 

 

در شیشه ای | در شیشه ای دستی

در شیشه ای اگر لولایی باشد به صورت پروانه ای باز و بسته شده و توسط لولا به دیوار نصب می شود. در صورتی که درب بر روی ریل سوار شود، در شیشه ای ریلی نامیده می شود که خود در شیشه ای ریلی انواع اسپایدری و فکی و ... را دارا می باشد.

در شیشه ای برای فضاهای داخلی و خارجی استفاده شده و  مورد توجه و استقبال ویژه ای واقع گردیده است.

درب لولایی شیشه ای

درب به‌عنوان بخش ورودی، مهم‌ترین بخش یک مکان هست که می‌تواند ساختار درون بنا یا مکان را معرفی نماید. ساخت و استفاده از درب از گذشته تاکنون دچار تحول و تغییرات فراوانی هست. در ابتدا بیشترین استفاده از چوب برای ساخت در می‌شده که اغلب برای درب ورودی حیاط‌ها استفاده می‌شد.

رفته‌رفته و با گسترش استفاده از درب و متریال های متفاوت برای درب استفاده آن در داخل و خارج ساختمان‌ها گسترش یافت. از جدیدترین متریال‌هایی که برای ساخت درب از آن استفاده می‌شود، در شیشه ای سکوریت هست. در شیشه ای دستی سکوریت را می‌توان در انواع مختلف مانند ریلی، کشویی، آکاردئونی و مدل‌های دیگر استفاده نمود. که هرکدام از در شیشه ای دستی متناسب با مکان‌ها و شرایطی هستند که نصب می‌گردد. 

درب شیشه سکوریت

روزبه‌روز با گسترش در فناوری که شیشه معمولی جای خود را به شیشه سکوریت داده است و شیشه سکوریت امتحان خود را در مقابل بی‌ضرر، مقاومت و ایمنی نشان داده است و تنوع استفاده در هر مواردی از دنیای امروزی را دارد. با نگاهی اجمالی به اطراف خود و مراکز اداری و تجاری در فروشگاه‌ها و مغازه، به‌وضوح کاربرد فراوان درب شیشه ای دستی سکوریت مشهود است.

• در شیشه‌ ای دستی، ازجمله مصارف پرکاربرد این نوع شیشه است که به‌عنوان درب سکوریت ورودی و خروجی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

• در شیشه ای دستی  رامادر انتخابی مناسب برای اماکن تجاری، مسکونی و اداری است؛ چرا که اماکن پررفت‌وآمد بیشترین استفاده را از درب‌های ورودی و خروجی می‌کنند و امنیت آن‌ها بسیار حائز اهمیت است.

• درب شیشه‌ ای دستی به دلیل مقاومت و ایمنی بالا کمترین آسیب‌رسانی را در صورت شکستن دارد، همین امر آن را انتخابی مناسب برای درهای شیشه‌ای می‌نماید.

• در شیشه ای را می‌توان با شیشه‌های سند بلاست شده با طرح‌های مختلف نیز نصب نمود.

• در شیشه‌ای از نوع درب سکوریت جلوه و زیبایی بیشتری به محیط می‌بخشد.

• درب شیشه ای دستی ازنظر امنیت برای محیط داخلی منزل مناسب است.

• در شیشه ای دستی انتخابی مناسب برای افراد خوش سلیقه است.

درب سکوریت

درب شیشه ای به دلیل تنوع بسیار در انتخاب طرح درب، نوع بازشوی درب و ایجاد ارتباط درب بابیرون در حین بسته بودن فروشگاه یا مغازه بسیار ایده خوبی است، به همین دلیل می توان آن را در هر یک از مغازه ها و فروشگاه های لوازم برقی، منازل و رستوران و تالارها نصب نمود و از فضا نهایت استفاده را کرد.

 

نصب درب شیشه ای سکوریت

بعد از انتخاب درب شیشه ای سکوریت مناسب با ابعاد ویژه محل مورد نظر بعد از طی مراحل تولید حال نوبت به مرحله نصب می رسد که یکی از مهم ترین مراحل اجرای کار می باشد زیر کارکرد درست و بدون نقص درب علاوه بر کیفیت محصولات به صورت کاملا مستقیمی با نحوه نصب درب شیشه ای سکوریت بستگی دارد. در زمان نصب درب شیشهای سکوریت باید دقت شود که حمل شیشه بااحتیاط انجام شودتا در زمان حمل و نصب، شیشه درب  درچار شکست و. آسیب دیدگی نگردد. 
نصب درب شیشه ای سکوریت باید توسط افراد کاردان و متبحر که به محل قرار گیری و نحوه نصب درب و متعلقات مورد نیاز درب کاملا آشنایی دارند انجام شود تا کارکرد و عملکرد درب در مدت زمان طولانی به دلیل نصب درست، تضمین گردد. 
رامادر با در اختیا رداشتن تکنسین های مجرب نصب تا کنون بیش از 25000 پروژه در زمینهای مختلف از قبیل درب شیشه ای سکوریت را اجرانموده اند که به دلیل تخصص در این زمینه تمامی کارفرمایان بعد از اتمام پروژه رضایت کامل خود را اعلام نموده اند. به طوری که بعد از چندین سال بعد از نصب درب شیشه ای سکوریت همچنان بدون اختلالی دارای عملکرد درست و بدون نقص می باشد. 

در شیشه ای سکوریت

دلایل استفاده از درب شیشه ای سکوریت

 همانطور که در پاراگراف های قبل توضیح داده شده درب شیشه ای سکوریت دارای اینمی بسیار بالایی می باشد که استفاده از این درب را برای مکان های مختلف مناسب می نماید. در برسی هایی که توسط افراد متخصص در زمینه صنعت ساختمانی انجام شده دلایل استفاده از درب شیشه ای سکوریت فقط به یک مورد محدود نمی شود یعنی علاوه بر ایمنی موارد دیگر هستند موجب شده تا دری شیشه ای سکوریت نصب گردد. از جمله این موارد می توان به ایجاد انعطاف پذیری درب شیشه ای سکوریت می باشد یعنی می توان درب را در ابعاد و اندازه هایی که متناسب با عرض ورودی می باشد و به صورت دلخواه در تعداد لت های مختلف به اجرا در آورد.
از دلایل دیگر استفاده از درب شیشه ای سکوریت وجود تنوع در درب شیشه ای می باشد که این امکان را به افراد می دهد تا متناسب با فضا و سلیقه یکی از انواع مختلف کشویی، لولایی و ... مورد استفاده قرار داد. 
تنوع در طرح و رنگ شیشه استفاده شده در درب شیشه سکوریت نیز موجب می شود تا فضای مکانی که درب شیشه ای سکوریت در آن نصب گردیده زیبایی و تنوع بیشتری بدست آورد. 

 

موارد استفاده از درب شیشه ای سکوریت 

درب شیشه سکوریت به دلیل مزیت انعطاف پذیری که در ساخت و اجرا دارد می توان از ان برای فضاهای مختلف و مکان ها ی متفاوتی مورد استفاده قرا بگیرد. از جمله این موارد استفاده از درب شیشه ای سکوریت می توان به نصب انواع درب در منازل مسکونی، ساختمان های تجاری، ساختمان های اداری، و انواع فروشگاهها می باشد. هم چنین از موارد نوین استفاده از درب شیشه ای سکوریت برای دود بند می باشد که دلیل این استفاده نیز به دلیل ایمنی و امنیتی می باشد که این درب ها در مکان ایجاد می نمایند. 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟