شیشه نشکن کف

شیشه نشکن در اصطلاح به شیشه هایی می گویند که شکسته نشود اما باید گفت که کاملا اشتباه است. زیرا از خاصیت شیشه شکننده بودن آن می باشد. با گذشت زمان و نیاز به مقاومت بالا در شیشه محققان به دنبال یافتن راه حل هایی بودن تابتوانند که این خاصیت شیشه را نادیده بگیرند طی برسی های مختلف در نهایت اختراع شیشه سکوریت را به دنبال داشت، این شیشه در برای ضربه و فشار مقاومت بسیار بالایی دارد اما باز هم در نهایت شیشه می باشد و در صورت وارد شدن فشار زیاد شکسته می شود. اما نحوه شکستن آن به گونه ای می باشد که هیچ آسیبی وارد نمی کند زیرا به صورت پودر فرو میریزو و ذرت های بسیار ریز با کنارههای ساییده شده صیقلی است که در صورت برخورد با پوست آسیبی واردنمی کند. از این شیشه ای سکوریت شیشه های نشکن لمینیت را تولید می نمایند. 
شیشه لمینیت یا نشکن همانطور که از اسمش مشخص می باشد به صورت شیشه های چند لایه می باشد که در بین لایه های شیشه از لایه ای پی وبی استفاده می کنند که مقاومت شیشه را چندین برابر می کند به طوری که می توان گفت شیشه را به یک شیه نشکن تبدیل می کند بطوری که از شیشه نشکن استفاده های فراوانی می شود یکی از استفاده هایی که از شیشه سکوریت نشکن و شیشه لمینیت نشکن می شود برای کف های شیشه ای می باشد. در ادامه به برسی شیشه کف انواع مصرف ،اجرای آن می پردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید. 

 

شیشه نشکن کف

 

حتما بخوانید: قیمت شیشه نشکن

 

انواع شیشه نشکن  برای کف

شیشه نشکن را می توان برای انوع کف ها مورد استفاده قرارداد. زیبایی و منحصر به فرد بودن شیشه موجب می شود که این نوع طراحی با شیشه برای محیط یک ایده جذاب و همه گیر تبدیل شود زیرا استفاده کردن شیشه نشکن برای کف علاوه بر زیبایی که ایجاد می کند موجب می شود تا در حین راه رفتن روی شیشه حس متفاوتی در افراد ایجاد گردد. 
در مورد انواع شیشه نشکن برای کف می توان شیشه سکوریت و شیشه لمینیت را معرفی کرد که هر کدام از این شیشه ها دارای مقاومت خاص می باشند که می توانند در برابر فشار و ضربه تحمل نمایند. مقاومت شیشه نشکن کف به اندازه ای می اشد که در صورت راه رفتن و ایستادن برروی سطح شیشه به هیچ وجه آسیبی به شیشه وارد نمی شود. انواع شیشه نشکن برای کف را می توان به صورت شیهش ای رنگی، طرح دار سند بلاست شده استفاده کرد. انتخاب نوع شیشه و طرح های مختلف بر اساس نوع نیاز و سلیقه افراد می باشد. 

 

کف پله شیشه ای 

پله به عنوان یکی از اجزای مهم ساختار ساختمان ،موجب می شود تا طبقات به یکدیگر متصل شده و راه ارتباطی ایجاد گردد. برای ساختن پله از گذشته تا کنون از مواد و متریال های مختلفی استفاده می شده از جمله، سنگ، آجر، چوب و امروزه یکی از جذاب ترین نوع پله ساخته شده در ساختمان ها کف پله شیشه ای می باشد . شیشه می تواند موجب ایجاد یک تفاوت زیبا در داخل منازل شود و یک تجریه عجیب و متفاوت را در حین راه رفتن بروی کف پله شیشه ای در افراد ایجاد نماید. 
اما مهم ترین مسئله در ساخت کف پله شیشه ای استفاده از شیشه نشکن و مقاوم می باشد تا این آسودگی خیال را در افراد بوجود آورد که هیچ آسیبی در حین راه رفتن و گذر از پله برای آنها بودجود نمی آورد . در ساخت کف پله شیشه ای چند لایه شیشه نشکن و مقاوم برروی یک دیگر قرار می گیرد و با ارتفاع مجاز پله شیشه ای را می سازند. 

 

کف پله شیشه ای

 

حتما بخوانید: تراس شیشه ای

 

قیمت شیشه نشکن برای کف

شیشه نشکن دارای مقاومت بسیاری در برابر شکستن و تحمل فشار و ضربه دارد به همین دلیل می توان از آن برای شیشه کف استفاده نمود. هر چقدر که ضخامت شیشه نشکن بالا تر باشد مقاومت شیشه نیز به همان میزان افزایش پیدا می کند. میزان ضخامت و لایه های استفاده شده برای شیشه نشکن در تعیین قیمت شیشه نشکن برای کف علاوه بر متراژ شیشه که استفاده می شود تاثیر زیادی می گذارد. می توانید برای تعیین کردن متراژ پروژه مورد نظر خود با کارشناسان فروش رامادر در تماس باشید تا با محاسبه و برآورد دقیق پروژه شما برای نصب کف شیشه ای شما را راهنمایی و قیمت دقیق را متناسب با متراژه پروزتان در اختیار شما عزیزان قرار دهند. 

 

اجرای شیشه نشکن برای کف

رامادر تا کنون پروژه های بسیاری در زمینه های متفاوت از قبیل انواع پروژه های مرتبط با شیشه را به مرحله اجرا در آورده و به عنوان یک برند مطرح در این زمینه در کشور شناخته می شود. برند شدن ومطرح شدن را می توان در کیفیت بالا محصولات علی الخصوص شیشه ای تولید شده توسط رامادر یافت، علاوه بر کیفیت محصولات رامادر چندین گروه متخصص تکنسین نصب را دارد که همگی بر کار خود وارد بوده و پروژه ها را با کیفیت بالا و دقت لازم ، اجرا و نصب می نماید. 
اجرای شیشه نشکن برای کف باید با ظرافت و دقت لازم انجام شود به دهمین دلیل باید گروه تکنسین نصب کاملا وارد و متخصص لین کار را نصب نمایند زیرا در صورت نصب نادرست و بی دقتی احتمال آسیب دیدن به کف شیشه ای و در نتیجه آسیب به افراد استفاده کننده بسیار زیاد می باشد. شیشه های نشکن قبل از تولید باید برش زده شوند به همین دلیل در اجرای شیشه نشکن برای کف باید قبل از تولید و نصب ابعاد و اندازه های شیشه با دقت تعیین شود تا بر اساس همان ابعاد شیشه تولید گردد. 

 

 

شیشه کف

یکی از جلوه‌های جدید و نو در معماری ساختمان شیشه کف است که برعکس ذهنیت افراد زیادی، کاملاً اجرایی بوده و در هرجایی نصب می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید در ظاهر هر اتاقی، دیوار، سقف و کف‌پوش‌ها نقش مهمی را در زیبایی آن محیط دارند. درزمینهٔ شیشه کف محل سکونت مواد قابل‌استفاده بسیار زیادی وجود دارد اما بدون شک هیچ‌کدام از آن مواد به یگانگی و لوکسی کف‌پوش‌های شیشه‌ای نخواهند رسید. اگر می‌خواهید محیط ساختمان روشن باشد و همه را شگفت‌زده کنید می‌توانید از شیشه کف استفاده کنید.

• شفافیت شیشه کف ، همانند هر شیشه کف دیگری زیبایی عامی دارد.

شیشه کف همانند کاشی و سرامیک در تنوع اندازه تولید می‌شوند.

 

 

شیشه کف

 

شیشه نشکن برای کف پله

شیشه یک متریالی می باشد که به دلیل شفافیت و ظاهری که دارد این حس را القا می نماید که در صورت حرکت بر روی آن امکان شکسن وجود دارد اما باید گفت که این ترس و حس روانی که بوجود می آید افراد را بیشتر ترغیب می کند که از پله شیشه ای استفاده نمایند. استفاده از شیشه برای کف پله یکدکوراسیون متفاوت و خاص را در فضا ایجاد می کند همین موجب زیباتر شدن و جلوه بیشتر شیشه در فضا می باشد.. شیشه نشکن برای کف پله می تواند حس ایمنی و امنیت را در فضا ایجاد می کند و نگرانی ناشی از شکستن احتمالی شیشه را به حداقل می رساند. شیشه ای نشکن به دلیل مقاومتی که دارند می توانند فشار و وزن ناشی از استفاده افراد را تا وزن های بسیار بالایی تحمل نمایند بدون اینکه اسیبی به شیشه وارد شود. راه رفتن روی شیشه لذتی است که میتوان با نصب کف شیشه ای پله به طور مدام آن را احساس کرد. 
شیشه نشکن برای کف پله را می توان برای انواع مختلف پله ها در داخل منازل و ساختمان ها مورد استفاده قرار داد می توان برای جلوه بیشتر کف شیشه ای پله را همراه با نردهای شیشه ای و یا استیل نصب نمود. 

 

شیشه نشکن برای کف پله

حتما بخوانید: درب شیشه ای

 

زیبایی با شیشه نشکن کف

شیشه نشکن کف را می توان برای پیاده رو ها فضاهی باز و انوع فضاهای داخلی مورد استفاده قرار داد. دلیل استفاده از کف شیشه ای را می توان جلوه دهی بیشتر به ساختمان و فضای داخلی به خوبی بوسیله نور خورشید روشن شود. از کف شیشه ای در پیاده رو ها به عنوان نورپردازی فضای شهری نیز استفاده می کنند با نصب شیشه نشکن بر روی لامپ های که در کف جا گذاری شده اند نور را از کف به فضا ی اطراف ساطع می گردد. شیشه نشکن کف را می توان با استفاده از نور طبیعی و یا نور مصنوعی روشن نمود تا جلوه بیشتری داشته باشند. 
برای ایجاد زیبایی با شیشه نشکن کف در بسیاری از ساختمان های مهم و معرف جهان از شیشه کف استفاده شده به طوری که در طبقات بالاتر برای جدا سازی بین سطوح طبقات بجای کف های متداول از کف شیشه ای استفاده می کنند تا هم زمان فضای پایین ساختمان طبقات پایین تر نیز قابل دیدن باشد و بتوان با لذت و هیجان بیتشری از فضا استفاده نمود. 

 

زیبایی با شیشه نشکن کف

 

 

 

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

مقالات مرتبط