شیشه برای حمام مستر

دسته بندی ها: مقالات ، حمام شیشه ای

اتاق مستر ازنظر اقتصادی بسیار مقرون‌به‌صرفه است زیرا در فضایی متراکم تمامی امکانات برای شما فراهم است. اتاق‌خواب هر شخصی بیانگر شخصیت او و طبقه اجتماعی است که فرد در آن قرار دارد بنابراین اتاق هر شخصی طراحی منحصربه‌فرد و مخصوص خود را دارد. یکی از مسائل مهمی که باید در طراحی اتاق مستر به آن توجه داشت طراحی آن با استفاده از رنگ و شیشه‌هایی است که برای جداسازی فضاهای مختلف در داخل اتاق مستر از آن استفاده می‌شود. 
استفاده از رنگ‌های لایت جلوه‌ای خاص به اتاق مستر می‌دهد و بسیار آرامش بخش است. در صورت استفاده از رنگ‌های تند باعث می‌شود شور و هیجان بیشتری در فضا ایجاد شود.

 

حمام مستر


معنی مستر چیست

مستر در لغت معانی مختلفی مثل استاد، مدیر، چیره‌دست، رئیس، ارباب، ماهرشدن، تسلط یافتن بر و... را دارد. یکی از این واژه‌ها "چندین کاره" است. همان‌طور که از معنی آن پیداست اتاق مستر یعنی اتاقی که بتواند هم‌زمان پاسخگوی چندین نیاز باشد. 
این سبک از طراحی داخلی نمونه‌ای کلاسیک به شمار می اید و دارای اصول خاصی است که هنگام چیدمان و طراحی باید به آن توجه بفرمایید. رنگ‌بندی اشیاء مورداستفاده در چیدمان جلوه‌ای ویژه به اتاق می‌دهد.

 

حمام مستر

 

ابعاد اتاق مستر

درواقع اتاق مستر بزرگ‌ترین بخش خانه به‌حساب می‌آید که تمامی نیازهای افراد را دربرمی گیرد. اتاق مستر باید به‌اندازه‌ای فضا داشته باشد که یک‌تخت، چندین کمد، سرویس بهداشتی و حمام را در خود جای بدهد.  ابعاد شیشه مورداستفاده برای طراحی فضای اتاق مستر بستگی به‌اندازه اتاق شما دارد. درصورتی‌که ابعاد اتاق‌خواب شما کوچک باشد ترفند تقارن بسیارتاثیر گذار است و می‌توان با استفاده از پارتیشن‌بندی شیشه‌ای این کار را به‌راحتی انجام  داد.

حمام مستر


پارتیشن توالت


درجایی که فضای زیادی در اختیاردارید ایده استفاده از پارتیشن شیشه‌ای بسیار مناسب است و می‌توان به‌راحتی فضا را با کشیدن دیواری از جنس شیشه تقسیم‌بندی کرد. برای مثال تخت خواب شما در فضا گم است و جای معینی برای آن تعریف‌نشده است. در این صورت با ایجاد یک پارتیشن و تکیه دادن تخت خواب به پارتیشن به زیباتر نمودن فضا کمک خواهید کرد. پارتیشن توالت هم به‌نوعی مشابه پارتیشن اتاق مستر است و جهت جداسازی فضای حمام از سرویس بهداشتی ایجاد می‌شود و معمولاً از جنس شیشه است.
پارتیشن توالت را می‌توان با سندبلاست های مختلف طراحی کرد تا هم دید به داخل سرویس بهداشتی محدود باشد و هم فضای شکیل‌تری تولید شود.

 

حمام مستر

حتما بخوانید: شیشه سندبلاست

 

حمام مستر چیست

حمام مستر به اتاق خوابی گفته می‌شود که تجهیزات ویژه‌ای ازجمله سرویس بهداشتی، حمام، وان جکوزی دار و ... را دارد. حمام مستر معمولاً به اتاق والدین تعلق دارد و بزرگ‌ترین اتاق خانه محسوب می‌شود و از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار است. این فضاها تأثیر بسیاری در ایجاد فضایی آرامش‌بخش دارند بنابراین باید توجه ویژه‌ای به طراحی آن‌ها داشت.

 

حمام مستر

حتما بخوانید: حمام شیشه ای

 

حمام مستر-مستر حمام-حمام اتاق مستر

 

اتاق مستر کوچک 

در صورت نداشتن امکانات برای ایجاد اتاق مستر بزرگ و جادار می‌توان از اتاق مستر کوچک نیز استفاده کرد. با این تفاوت که طبق اولویت‌بندی مهمات زندگی اتاق مستر را طراحی و اجرا کرد و وسایلی که کمتر نیاز است را از فضا حذف کرد. برای مثال در یک اتاق مستر کوچک نیاز به اختصاص فضای مطالعه نیست و فضاهای اضافی لابه‌لای تختخواب را می‌توان تقلیل داد. یک اتاق مستر کوچک بسیار دل‌نشین‌تر و پرکاربردتر از یک اتاق معمولی است.

چند دلیل برای استفاده از اتاق مستر وجود دارد:

• به وجود آوردن فضایی گرم و مثبت در اتاق

• فراهم آوردن امکان مطالعه و خواب و گفت‌وگو در یک فضا کنار هم

• ایجاد فضایی سیال و با امکانات تنوع

• صرفه‌جویی در فضا به‌واسطه چند کاربردی بودن اتاق

• ایجاد اتاقی بزرگ و جادار و درنتیجه دل‌باز

 

 

حمام مستر

طراحی سرویس بهداشتی داخل اتاق خواب-طراحی سرویس بهداشتی در اتاق‌خواب

در خانه‌های کوچک و آپارتمان‌های امروزه همیشه ترجیح کاربران بر این است که حداکثر استفاده را از فضا داشته باشیم. طراحی سرویس بهداشتی در اتاق‌خواب یکی از راهکارهای حداکثر استفاده از متراژ خانه‌های کوچک است. راهکار جدیدی که برای طراحی سرویس بهداشتی داخل اتاق‌خواب بسیار متداول شده استفاده هم‌زمان سرویس بهداشتی و حمام در یک فضا است که کمک بسیاری به بزرگ‌تر نشان دادن فضای منزل می‌کند.

با چند راهکار می‌توان فضای اشغال‌شده جهت طراحی سرویس بهداشتی در اتاق‌خواب را بزرگ‌تر از اندازه واقعی نشان داد.

• استفاده از طرح‌های بزرگ جهت بزرگ‌تر نشان دادن فضا

• استفاده از آینه‌های کشیده و بزرگ

• استفاده از رنگ‌های روشن 

• استفاده از سینک باریک با کمترین برآمدگی به داخل فضا

 

حمام مستر

طراحی حمام مستر-پلان حمام مستر

طراحی حمام مستر در اتاق‌خواب معمولاً با استفاده از یک پارتیشن شیشه‌ای مات یا شفاف صورت می‌پذیرد. در حالت استاندارد پلان حمام مستر باید به گوشه‌ای اتاق تعبیه شود که کمترین دید به آن نقطه امکان‌پذیر باشد. جبهه‌هایی که کمترین نورگیری رادارند بهترین مکان برای طراحی حمام مستر می‌باشند. برای محدود کردن دید به داخل اتاق می‌توان از شیشه‌های کامل تا بخشی کدر در طراحی استفاده کرد. این شیشه‌ها معمولاً سکوریت بوده و به روش‌های مختلف مات می‌شوند که عمومی‌ترین حالت آن‌ها شیشه‌های سندبلاست شده می‌باشد. در طراحی حمام مستر درصورتی‌که فضای کمی در اختیار  داشته باشیم باید نکاتی را رعایت کنیم.

• عدم استفاده از درب برای جدا کردن از فضای توالت

• عدم اختصاص فضای آویزان حوله بر روی دیوار (استفاده از دستگیره حوله‌ای بر روی درب)

• استفاده از آینه‌های دردار جهت جاگیری اجسام اضافی در داخل حمام

 

حمام مستر

حتما بخوانید:کابین دوش شیشه ای

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حمام مستر

آیا این نوشته را دوست داشتید؟