قفل شیشه سکوریت-قفل شیشه میرال

با رواج شیشه و استفاده از شیشه جهت مصارف مختلف نیاز به قفل شیشه بیش‌ازپیش احساس گردید. شیشه‌ها و درب‌های ورودی، مغازه‌هایی که در بر خیابان‌های اصلی قرار دارند همه و همه به قفل شیشه سکوریت جهت افزایش ایمنی و امنیت بیشتر نیازمندند.

قفل شیشه میرال در انواع مختلف و برای تمامی سلیقه‌ها ساخته و استفاده می‌شود. مهم‌ترین کاربرد قفل‌ها جلوگیری از ورود سارق به داخل فضا است و در جنس‌های مختلفی ساخته می‌شود، قفل شیشه نشکن می‌تواند استیل، آلومینیوم و حتی کروم باشد و عموماً جهت استحکام بیشتر در ساخت اجزای داخلی قفل از آهن استفاده می‌شود. 

قفل شیشه میرال دوطرفه بوده و ساختار آن به‌گونه‌ای است که شیشه در داخل قفل قرار می‌گیرد و هر دو طرف را می‌توان قفل کرد. نکته مهمی که قبل از نصب باید به آن توجه کنید برش جای قفل شیشه سکوریت، قبل از برش شیشه بر روی شیشه خام است. در این مقاله به توصیف مختصر انواع  قفل پرداخته و قفل‌های رایج مورداستفاده را تک‌تک بررسی می‌کنیم.

 

قفل شیشه میرال

حتما بخوانید: لولا شیشه میرال

 

قفل در-قفل درب-قفل درب شیشه ای سکوریت

قفل در انواع و اقسام متنوعی ساخته و تولیدشده است، برای مثال می‌توان از کلید یا اثرانگشت و حتی رمز برای قفل‌گشایی استفاده کرد. جالب است بدانید قفل‌های اولیه از چوب ساخته‌شده و به‌تدریج با گسترش علم و تکنولوژی و نیاز شدید به قفل‌های پیچیده‌تر، قفل فلزی ساخته‌شده است. قفل شیشه سکوریت بیشتر برای قفل درب کاربرد دارد، زیرا درب‌ها نقطه عطف فضا هستند که بازشوی فضا از طریق آن‌ها صورت می‌گیرد.

 

قفل درب شیشه ای

 

قفل درب شیشه ای سکوریت  رامادر از تنوع لازم برای تمامی سلیقه‌ها و مکان‌های متنوع موجود بوده و از ویژگی‌های زیر برخوردار است:

• قفل در مارک و طرح‌های متنوع موجود است.

• برند خارجی و ایرانی تمامی قفل درب‌ها موجود است.

• قفل درب شیشه ای سکوریت دارای سفارش آنلاین بوده و تحویل درب منزل هست.

• امکان خرید و مشاهده نمونه‌ها قبل از خرید وجود دارد.

• کار از صفرتا صد زیر نظر کارشناسان بررسی می‌شود.

• مشاوره حرفه‌ای جهت انتخاب بهترین قفل درب متناسب با نیاز انجام می‌شود.

• تنوع در جنس و شکل قفل درب یک امتیاز است که امکان خرید را برای شما آسان‌تر می‌کند.

 

قفل در

 

انواع قفل درب شیشه ای-انواع قفل شیشه

درب‌های سکوریت پراستفاده‌ترین نوع درب برای اماکن تجاری، اداری و حتی منازل مسکونی شده و طرفداران بسیاری پیداکرده‌اند. حفظ ایمنی و امنیت در هنگام کار با این درب‌ها طراحان را مجاب کرده تا انواع قفل شیشه را تولید  و روانه بازار نمایند. استفاده از انواع قفل درب شیشه‌ای بستگی به درجه امنیت درخواستی شما از ماست. برای مثال قفل امنیتی مورداستفاده در طلافروشی متفاوت از منزل مسکونی است. نکته مهم جهت استفاده از انواع قفل درب شیشه‌ای، روش نصب این‌گونه قفل‌هاست که نیاز به درآوردن جاسازی قبل از نصب شیشه باشد یا خیر. حتماً نوع قفل را در مراحل اولیه مشخص کنید زیرا امکان برش شیشه سکوریت بعد از نصب وجود ندارد.

انواع قفل شیشه می‌توانند به کمر شیشه، یا به پایین شیشه و حتی بالای شیشه متصل شوند؛ نوع اتصال آن بستگی به پروژه دارد. قفل‌هایی که به پایین متصل می‌شوند توسط شیاری که در زمین ایجاد می‌شود زبانه قفل، داخل زمین جایگذاری می‌شود. قفل‌های بالا معمولاً به کتیبه یا سقف تکیه‌دارند و قفل‌های وسط در هر دو نوع قفل شیشه به شیشه و قفل شیشه به دیوار طراحی‌شده‌اند.

 

قفل شیشه نشکن

 

قفل فرودگاهی

قفل فرودگاهی از امنیت بالا و ظاهر بسیار زیبایی برخوردار است و قابلیت نصب بر روی انواع درب شیشه‌ای را دارد، قفل فرودگاهی از جنس استیل ضدزنگ بوده و همانند دستگیره‌های چوبی عمل می‌کند.

با استفاده از قفل فرودگاهی دیگر نیاز به نصب دستگیره جداگانه نیست و به‌عنوان دستگیره و قفل نیز کاربرد دارد. قفل فرودگاهی در دورنگ طلایی و نقره‌ای موجود است.

قفل فرودگاهی

قفل 105- قفل پایین شیشه سکوریت

قفل 105 یا همان قفل پایین شیشه سکوریت در پایین درب نصب‌شده و در راهروهای ورودی و درب مغازه‌ها بسیار استفاده می‌شود. 

قفل 105 نیز در دو نوع ایرانی و خارجی تولیدشده و از جنس استیل و آلومینیوم نیز تولید می‌شود. قفل پایین شیشه سکوریت رایج‌ترین نوع قفل مورداستفاده در بین عموم مردم است.

 

قفل 105

قفل115- قفل کلنگی

قفل 115 یا همان قفل بالا است و در داخل ساختمان استفاده دارد.تفاوت قفل 115 با قفل 105 در این است که قفل 115 نیازی به قفل با کلید ندارد و فقط جهت بستن موقت درب از داخل است، همچنین قفل 115 در درب‌های دو لنگه، برای ثابت کردن یکی از لنگه‌های درب استفاده می‌شود. درب ثابت می‌تواند در مواقع ضروری و اثاث‌کشی باز و بسته شود.

قفل 115 برای درب‌های لولایی که کتیبه دارند، کاربرد دارد. در درب‌های لولایی بدون کتیبه، از قفل کلنگی استفاده می‌شود. قفل لنگی عملکردی شبیه به قفل 115 را دارد با این تفاوت که قفل کلنگی در داخل دیوار و یا پروفیل آهنی جایگذاری می‌شد اما قفل 115 در درب‌های با کتیبه شیشه‌ای نصب می‌شود.

یکی از مزایای قفل کلنگی این است که نیازی به درآوردن جاسازی بر روی شیشه قبل از برش نیست و درصورتی‌که درب از قبل نصب  و استفاده‌شده باشد نیازی به تعویض شیشه نیست و بر روی همان درب درمی‌آید.

 

قفل هوپه

قفل هوپه عملکردی همانند قفل فرودگاهی را دارد با این تفاوت که قفل هویه از جنس آلومینیوم بوده و تک‌رنگ می‌باشد. قفل هویه در وسط درب نصب‌شده و می‌تواند به‌عنوان دستگیره نیز استفاده شود.

 

قفل هوپه

 

قفل کمری

قفل کمری همان‌طور که از نامش پیداست به وسط شیشه متصل شده و معمولاً در بالای دستگیره جایگذاری می‌شود. قفل کمری ر طرح‌های مختلف قفل خرچنگی، قفل طرح قلب و قفل شیشه به شیشه تولید می‌شود. منظور از کمری شیشه با شیشه این است که دو عدد درب را به هم قفل می‌کند.

قفل کمری همچنین بر روی دیوار کناری و پروفیل آهنی قابلیت نصب را دارد. این قفل‌ها نیز از جنس استیل بوده و از هر دو طرف قابلیت قفل شدن رادارند.

قفل کمری
قفل اثر انگشتی

قفل اثر انگشتی برای شرکت‌ها وادارات بیشتر قابل‌استفاده است که دارای سیستم ثبت اثرانگشت و ساعت ورود و خروج کارکنان است و درب در حالت عادی قفل بود ه و توسط اثرانگشت یا رمز باز و بسته می‌شود.

قفل اثر انگشتی

قفل برقی

قفل ‌برقی انواع و اقسام متفاوتی دارد اما مهم‌ترین ویژگی قفل ‌برقی امنیت بسیار بالای این قفل‌هاست که درب را ضد سرقت می‌کند. قفل ‌برقی شیشه سکوریت قابلیت نصب بر روی انواع درب را داشته و مجهز به سنسور هستند. همچنین قفل ‌برقی شیشه سکوریت قابلیت توسط ریموت هم می‌تواند کنترل شود.

 

قفل برقی

تمامی قفل‌های مذکور می‌توانند در انواع درب سکوریت استفاده شوند، در ادامه به توضیح قفل درب‌های شیشه‌ای رایج می‌پردازیم.

قفل درب اتوماتیک شیشه ای

قفل درب اتوماتیک شیشه ای از برق تغذیه می‌کند و توسط ریموت درب را قفل یا باز می‌کند. قفل درب اتوماتیک شیشه ای مجهز به برق اضطراری در مواقع قطع برق هستند تا بتوان درب را باز و بسته کرد. در موارد پیشرفته قفل درب اتوماتیک شیشه ای می‌تواند توسط رمز و اثرانگشت باز و بسته شود که اطلاعات از قبل در سیستم ثبت‌شده و بارگذاری می‌شود. واضح است که این لایه از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و در مراکز سازمانی بزرگ از آن استفاده می‌شود.

 

قفل پارتیشن شیشه ای

جهت قفل پارتیشن شیشه ای می‌توان از تمامی قفل‌های بال استفاده نمود استفاده از قفل‌ها کاملاً سلیقه ایست اما استفاده از قفل فرودگاهی و قفل هوپه رایج‌تر است.

 

قفل پارتیشن شیشه ای

 

قفل شیشه بالکن

شیشه بالکن به دلیل باز و بسته شدن درب‌ها از قفل برخوردار است. قفل شیشه بالکن رامادر بر روی فریم برای شما اجراشده و قبل از نصب جایگذاری می‌شود. قفل شیشه بالکن بر روی درب یا همان شیشه انتهایی قرار دارد و از داخل می‌توان درب را قفل کرد.

قفل شیشه بالکن مانع از باز و بسته شدن درب‌ها شده ولی قابلیت قفل توسط کلید را ندارد، در صورت نیاز به امنیت بیشتر می‌توانید از قفل کمری قفل 105 و انواع دیگری از قفل‌ها استفاده نمایید.

 

قفل شیشه بالکن

 

قیمت قفل درب شیشه ای

قیمت قفل درب شیشه ای با توجه به نوع آن متنوع است و تمامی قفل‌های مذکور با توجه به جنس و کیفیتشان هرکدام رنج قیمتی متفاوتی را دارا هستند. اما به‌طورکلی هر چه قفل از امنیت بالاتری برخوردار باشد قیمت بیشتری را دارا است.

جهت اطلاع دقیق از قیمت انواع قفل شیشه سکوریت می‌توانید با کارشناسان ما در شرکت رامادر تماس حاصل فرمایید.

 

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادُر

مقالات مرتبط