یراق آلات شیشه بالکن | انواع یراق آلات شیشه تاشو بالکنی

دسته بندی ها: یراق آلات
یرق الات شیشه بالکن
یرق الات شیشه بالکن

 

ارائه انواع یراق الات شیشه بالکن

چرا شیشه بالکن خود را به رامادُر سفارش دهیم؟

امروزه تعداد زیادی شرکت در جامعه وجود دارد که مشغول به ارایه شیشه بالکن هستند و اغلب آنها سعی در جذب مشتری و ارایه خدمات به آنها هستند. اما نکته قابل توجه اینجاست که چند درصد از کارفرمایان از نحوه خدمات رسانی آنها رضایت کامل دارند. شرکت رامادُر، مسلما به این باور رسیده اند که هر چقدر رضایت کارفرمایان در ارایه خدمات بیشتر باشد، مشتریان بیشتری به سمت ما روانه خواهد شد و این یک معامله برد برد به نفع دو طرف می باشد.

 

قیمت یراق آلات شیشه بالکن

قیمت یراق الات بستگی به عوامل مختلفی دارد: ازجمله متراژ فضای مورد نظر شما، نوع شیشه، مدل شیشه بالکن فریم لس یا فریم دار یا کشویی و یا لولایی و ضخامت شیشه سکوریت .البته ابزارهای جانبی دیگری نیز برای زیبایی کار میتواند استفاده شود، که در صنعت شیشه بالکن کاربرد دارد. اگر بخواهیم به صورت لیست، تمامی مواردی که در قیمت شیشه تراس نقش دارند را بگوییم به صورت ذیل می باشد:

 • ابعاد کلی شیشه
 • ضخامت شیشه تراس
 • رنگ شیشه و فریم
 • نوع یراق الات بکار رفته
 • مدل شیشه: کشویی، ساده، لولایی و بدون فریم
 • شاسی کشی
 • سندبلاست شیشه (بستگی به درخواست مشتری)
 • حمل و نقل
 • نصب و اجرا

فروشگاه آنلاین یراق آلات گفتگو با کارشناس

فهرست مطالب یراق آلات بالکن شیشه ای رامادُر، با ما همراه باشید:

 

یراق آلات شیشه بالکن

شیشه های تاشو ریلی از پرکاربرد ترین تجهیزات مدرن می باشند که برای ایجاد محیطی آرام و زیبا در تراس به کار برده می شوند. بالکن شیشه ای ترکیبی از پانل شیشه ای به همراه یراق آلات می باشند که فضایی بسته و زیبا در محیط بالکن خلق می نمایند. یراق آلات شیشه بالکن، شامل تمامی قطعات و تجهیزاتی می باشد که برای نصب شیشه بالکن به کار برده می شود و در انواع پلاستیکی و فلزی و… تولید می شوند که بسته به بودجه و سفارش افراد مناسب ترین نوع آن ها در شیشه بالکن به کار برده می شود. نقش بسیار مهم و اساسی در درست کارکردن تمامی اجزای شیشه بالکن دارد و در نتیجه از مهمترین نکات در نصب شیشه بالکن، استفاده از یراق آلات با کیفیت و مقاوم می باشد.

مزایای نصب بالکن شیشه ای با یراق آلات با کیفیت به شرح زیر است:

 1. جلوگیری از نفوذ آلاینده ها به داخل
 2. عایق صدا در برابر آلودگی های صوتی
 3. افزایش متراژ ساختمان
 4. استفاده با رنگ های عادی جهت افزایش نور محیط
 5. افزایش امنیت

 

مهم ترین ویژگی یراق آلات بالکن شیشه ای:

از مهمترین خصوصیاتی که یراق آلات بالکن شیشه ای باید داشته باشد، کیفیت آنها است، زیرا یراق آلات شیشه بالکن باید از مواد با کیفیت و مقاوم طراحی شوند تا به مرور زمان خمیده یا شکسته نشوند و تغییرات جوی و رطوبت باعث پوسیدگی و زنگ زدگی آن ها نشود .

یرق الات شیشه بالکن
یرق الات شیشه بالکن

انواع یراق آلات بالکن شیشه ای 

بالکن شیشه ای بسته به نوعشان دارای اجزای متفاوتی می باشند، ولی به طور کلی در ساختار آن ها پانل های شیشه ای همراه با یراق آلات مختلف به کار برده می شوند که هر کدام در اجرای بالکن شیشه ای وظایفی برعهده دارند. از جمله یراق آلات بالکن شیشه ای بسته به نوعشان می توان به انواع مختلف یراق درب ریلی، انواع ریل، فریم، قفل، دستگیره و…. اشاره کرد.

 

شیشه سکوریت

از مهم ترین یراق الات نصب شیشه بالکن، شیشه سکوریت 8میل است. جهت درخواست و سفارش شیشه سکوریت طول و عرض اندازه شیشه نصبی را به دقت یاداشت کنید و در صورت داشتن طرح خاصی بر روی شیشه می توانید طرحی را خودتان ارائه دهید، در غیر این صورت در اختیار شرکت رامادُر بگذارید. اگر قصد نصب شیشه، از روی کف فضا را دارید، حتما طرح های سندبلاست را برای قسمتی از شیشه در نظر بگیرید.

 

ریل و فک آلومینیومی آکسترود

ریل و فک آلومینیومی آکسترود مصرفی در شیشه بالکن یکی از ریل‌های متداول و کاربردی در صنعت شیشه می‌باشد. ریل‌ آلومینیومی آکسترود، دارای کاور و غلطک‌های مختص به خود است. همین طور بر روی ریل ها، فک آلومینیومی آکسترود قرار می گیرد که هم برای مقاومت بیشتر شیشه بر روی ریل و فک به صورت مستقل قرار می گیرد.

ابعاد ریل و فک آلومینیومی معمولا 50 و یا 60 سانتی متری است که شیشه سکوریت 8 میل متری در آن، جا می گیرد. برای نصب شیشه بالکن از 2 ریل و فک آلومینیومی آکسترود یکی سقف و دیگری در کف کار استفاده شده که پنل شیشه ها قابلیت باز شدن بر روی ریل را داشته باشند. از انواع رنگ های ریل و فک شیشه بالکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آنادایز (نقره ای، طلایی، شامپاینی)
 • رنگ کوره ای (سفید، مشکی)

قفل شیشه بالکن

قفل (چفت) برای شیشه بالکن از یراق الات مهم و اساسی است که توسط این ابزار پس از کنار هم چیده شدن شیشه ها، می توان به عنوان قفل استفاده نمود. شامل قفل بالا و پایین می باشد که به منظور قفل کرد شیشه بالکن به کار برده می شود و در شیشه بالکن دو دست قفل در روی هر لنگه شیشه بالکن که به صورت لولایی باز می شوند نصب می شود . هر چه قدر که کیفیت و استحکام قفل بالا و پایین در شیشه بالکن بیشتر باشد امنیت شیشه بالکن بیشتر می شود. قفل شیشه بالکن در حالت قفل بودن امکان باز شدن شیشه بالکن از بیرون را از بین می برد و در نتیجه مانع از ورود سارقان از بیرون بالکن می شود .

 

ایستگاه | دریچه

ایستگاه بازشو و یا دریچه از یرق الات دیگر برای نصب شیشه بالکن است که توسط چرخ های هدایت گر بالا و پایین به صورت کشویی در ریل حرکت می کند و در هر ایستگاه بازشو درب شیشه به صورت لولایی باز می شود. البته بستگی به طرح شیشه بالکن دارد که پنل های شیشه در یک سمت و یا در دو سمت از فضا شیشه جمع می شود و یا فقط یک طرف از فضا که نیاز به چند ایستگاه بازشو دارند.

 

درپوش فک

درپوش فک ابزاری است که برای انواع ریل شیشه سکوریت استفاده می شود و از طرفی به عنوان محافظ ریل از ورود گرد و خاک جلوگیری می کند. و کارایی آن در دوسر ریل و میانی موجود است. 

 

چرخ و بلبرینگ

از جمله یراق آلاتی که به منظور حرکت شیشه در مسیر خود در شیشه بالکن به کار برده می شود، چرخ شیشه بالکن می باشد که بر روی هر شیشه متحرک چهار چرخ که دوچرخ در بالا و دو چرخ در پایین می باشد نصب می گردد. دو چرخ سمت باز شو، شیار دار می باشند و دو تای دیگر بدون شیار می باشند. این چرخ ها امکان تنظیم ارتفاع را به منظور رگلاژ شیشه فراهم می کنند و موجب می شوند تا شیشه ها حرکت روان و راحت داشته باشند.

درزگیر آلومینیومی شیشه بالکن

از درزگیر آلومینیومی به منظور پر کردن و پوشش دادن درزهای بین عایق ها استفاده می گردد. از درزگیر آلومینیومی به طول هر شاخه لوله ای 2متر به اندازه 20 سانت بیشتر اندازه گرفته می شود. فضای خالی از دو عایق رولی نیز به وسیله درزگیر آلومینیومی پوشانده می شود و عرض های  موجود در بازار 5، 7، 10 با ضخامت 30، 40، 80، 130، 170 میکرون در بازار موجود می باشد.

 

پیچ و اتصالات شیشه بالکن

از جمله ی یراق آلات مهم در شیشه بالکن پیچ و اتصالات شیشه بالکن می باشند که موجب ثابت کردن قطعه لاما در درون پروفیل می شوند و موجب می شوند تا سوراخی برای فیکس کردن لاما ایجاد نشود و در نتیجه در زیبایی و تمیزی شیشه بالکن تاثیر بسیاری می گذارند . استفاده از پیچ و اتصالات با کیفیت و مناسب در نحوه عملکرد شیشه بالکن و ایجاد طول عمر آن تاثیر می گذارد .

 

درزگیر مویی

درزگیر مویی به عنوان یک جارو صنعتی است که به صورت نوار لاستیکی طراحی شده و بر روی آن پرزهای پرپشت و یک اندازه قرار گرفته است. عملکرد درزگیر مویی از بین بردن صدای تیغه ها در هنگام حرکت و تماس با ریل است. این قطعه باعث می شود که تیغه ها بدون کوچکترین اصطکاک و برخورد در زمان حرکت باز و بسته شوند و دیگر نیازی به روغن کاری و سرویس های دوره ای نیست.

 

چسب پلی اورتان

چسب پلی اورتان، نوعی مواد چسبنده (پلیمر) است که از کاربرد پلی اورتان می توان به استفاده در انواع صنایع اشاره کرد. از پلی اورتان در انواع سنگ و پلاستیک و چوب و.... استفاده می شود. از جمله موارد مهم و اساسی در استفاده از چسب اورتان پر کردن درزها و آب بندی استفاده می شود. در واقع به عنوان یک عایق قوی عمل می کند و از معایب این چسب می توان حساسیت و ضررهای پوستی اشاره کرد که حتما رعایت نکات پوستی الزامی است.

نحوه کارکرد سیستم بالکنی

ابتدا پنل اول شیشه به‌صورت یک درب یا پنجره معمولی باز شده و پنل دوم بر روی ریل حرکت کرده و در انتها ریل (کنار پنل اول) 90 درجه چرخیده و بر روی پنل اول همانند صفحات کتاب باز می‌شود؛ و به همین شکل و به ترتیب پنل های بعدی در مسیر ریل حرکت کرده و بر روی یکدیگر باز و جمع می‌شوند.

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
چرا فروشگاه آنلاین رامادُر را برای خرید یراق آلات انتخاب کنیم؟

رامادر، بزرگترین عرضه کننده شیشه تراس(بالکن) در ایران می باشد که کلیه اجناس و یراق آلات را بدون واسطه و با کمترین قیمت و با پشتیبانی و نصب در محل از صفر تا صد برای مشتری انجام می دهد.

زمان لازم برای ارسال سفارشات چقدر است؟

پس از ثبت سفارش، کارشناسان رامادُر برای ارسال با شما هماهنگ می شوند.