بلوک شیشه ای | استفاده از آجر شیشه ای در طراحی دکوراسیون

دسته بندی ها: مقالات
بلوک شیشه ای
بلوک شیشه ای

 

 

بلوک شیشه ای چیست؟ 

بلوک شیشه ای یکی از انواع محصولات شیشه ای است که در ابعاد مختلفی مانند کاشی یا سرامیک تولید می شود و برای دیزاین محیط یا طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. بلوک های شیشه ای انواع مختلفی در ضخامت های متفاوت تولید می شوند. از بلوک های شیشه ای برای ایجاد پارتیشن شیشه ای، پوشش کف، سقف، پوشش دیواره حمام، سرویس بهداشتی و... استفاده می کنند. آجر شیشه ای نسبت به شیشه های معمولی از ضخامت بیشتری برخوردار هستند و تحمل وزن بالایی دارند. در بسیاری از موارد از بلوک شیشه ای برای پوشش کف پارکینگ یا کف اتاق استفاده می کنند که باعث زیبایی بیشتر محیط نیز می شوند. 

 

انواع تایل یا آجر بلوک شیشه ای 

تنوع بالای تایل شیشه ای باعث شده است که امروزه در طراحی  و دیزاین بسیاری از دکوراسیون های داخلی و خارجی از آن استفاده کنند. استفاده زیاد از بلوک های شیشه ای تولید کنندگان شیشه را بر آن داشت تا توجه بیشتری به تولید تایل شیشه داشته باشند و محصولات متنوع تری را با طرح و رنگ متفاوت ایجاد کنند.

بلوک شیشه ای
بلوک شیشه ای

بلوک شیشه ای رنگی 

یکی دیگر از انواع تایل های شیشه ای که در طراحی و دیزاین دکوراسیون داخلی بسیار پر کاربرد هستند، بلوک شیشه ای رنگی هستند که در رنگ های مختلفی ساخته می شوند. در گذشته در بسیاری از خانه  ها برای ساخت انواع درب و پنجره و دیزاین منزل از بلوک های شیشه ای رنگی استفاده می کردند. معمولا از بلوک های شیشه ای رنگی برای ساخت انواع آینه رنگی، پوشش دیواره بین کابینت، دیواره آشپزخانه، پوشش حمام و سرویس بهداشتی و دکوراسیون خانه ها و رستوران های سنتی استفاده می کنند. بلوک شیشه ای رنگی به دلیل تنوع رنگ بالا بسیار پر کاربرد است و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی علاوه بر زیبایی محیط باعث ایجاد نشاط و شادابی در افراد می شود.

 

بلوک شیشه ای مات

بلوک های شیشه ای همانند انواع دیگر شیشه ها مانند شیشه سکوریت در انواع مختلف مات و شفاف در دکوراسیون داخلی به کار برده می شوند که هر کدام از ان از جذابیت خاصی برخوردار هستند. تایل شیشه ای مات یکی از انواع آجر بلوک شیشه ای است که باعث مات و نا دید شدن فضا می شود و از ورود نور زیاد به داخل محیط جلوگیری می کند. تایل شیشه ای مات مانند شیشه سندبلاست و شیشه ساتیار برای بخش هایی که نیاز به نا دید شدن دارند مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از مشتریان برای نا دید  کردن فضا یا ایجاد پارتیشن های شیشه ای با استفاده از بلوک شیشه ای، از این مدل آجر بلوک استفاده می کنند. 

 

بلوک شیشه ای طرح سنگ  

بلوک شیشه ای در طرح های مختلفی با توجه به سلیقه مشتری تولید می شوند. تایل شیشه ای طرح سنگ یکی از انواع تایل های شیشه ای است که با الهام گرفتن از طبیعت و ایجاد طرح سنگ روی شیشه ساخته می شوند و معمولا برای پوشش دیواره یا کف حیاط، پوشش کف هال، پذیرایی، دیواره و کف استخر و... مورد استفاده قرار می گیرند. بلوک شیشه ای طرح سنگ از جذابیت بالایی برخوردار هستند و استفاده از آن ها در کنار عناصر طبیعی دیگر مانند چوب و گل های طبیعی فضای زیبا و دلپذیری را ایجاد می کند. بلوک های شیشه ای مانند سرامیک  و کاشی در ابعاد بزرگ، کوچک و در ضخامت های مختلف متناسب با کاربردی که دارد تولید می شود.

بلوک شیشه ای
بلوک شیشه ای

کاربرد بلوک شیشه ای 

تنوع بالای بلوک شیشه ای باعث شده است که امروزه در ساخت بسیاری از محصولات شیشه ای و دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها از آن استفاده کنند. تایل های شیشه ای کاربرد های مختلفی دارند و متناسب با کاربردی که دارند در ضخامت های مختلفی تولید می شوند. بسیاری از تایل های شیشه ای تحمل وزن ماشین را دارند و به عنوان کفپوش برای پوشش کف پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرند. در بسیاری از موارد بلوک های شیشه ای با ضخامت ۳ سانتی متر تولید می کنند که ضخامت ان ها نسبت به شیشه های معمولی چندین برابر است و از مقاومت و استحکام بیشتری برخوردار هستند. معمولا از بلوک های شیشه ای در موارد زیر استفاده می کنند که عبارتند از: 
استفاده از تایل شیشه ای در کف:  یکی از کاربرد های بلوک شیشه ای ، استفاده از آن در کف است که باعث زیبایی هر چه بیشتر محیط می شود. از بلوک های شیشه ای برای پوشش کف پارکینگ، کف اتاق ها، کف استخر، آشپزخانه و... استفاده می کنند. بلوک هایی که برای پوشش کف استفاده می شوند با بلوک های دیگر متفاوت هستند و از ضخامت و مقاومت بیشتری برخوردار هستند. استفاده از بلوک های رنگی یا طرح سنگ برای پوشش کف بسیار مناسب است و باعث دلباز دیده تر شدن محیط می شود. تمیز کردن بلوک های شیشه ای بسیار آسان است و به راحتی با استفاده از آب و دستمال تمیز می شوند. 

استفاده از تایل شیشه ای در دیواره: از دیگر کاربرد های اجر بلوک شیشه، استفاده از آن برای پوشش دیواره اتاق ها، پارتیشن ها، دیواره حمام و سرویس بهداشتی، پوشش دیواره استخر، جکوزی، و دیواره آشپزخانه یا پشت ظرف شویی است که علاوه بر زیبایی، نگهداری آسانی دارد. استفاده از تایل های شیشه ای برای پوشش دیواره ساختمان ها باعث ورود نور و روشن تر دیده شدن فضا می شود. معمولا از تایل های رنگی و مات برای پوشش دیواره آشپزخانه و از تایل شیشه ای طرح سنگ برای پوشش دیواره بیرون ساختمان یا دیواره پشتی تلویزیون نیز استفاده می کنند. بلوک شیشه ای که برای دیواره استفاده می شود نسبت به بلوک شیشه ای کف از ضخامت و مقاومت کمتری برخوردار است زیرا نیازی به تحمل وزن بالا ندارد. 

استفاده از تایل شیشه ای در طراحی دکوراسیون داخلی: یکی از مهم ترین کاربرد های آجر بلوک شیشه ای، استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان است که باعث جذابیت هر چه بیشتر محیط می شود. معمولا از انواع مخالف بلوک های شیشه ای برای ساخت اینه شیشه ای، دیزاین ورودی ساختمان، راهرو، سقف، پشت تلویزیون و ساخت انواع درب و پنجره شیشه ای استفاده می کنند. ساختار بلوک های شیشه ای به گونه ای است که با قرار دادن ان ها در کنار یک دیگر می توان طرح های متنوعی را ایجاد کرد و در دکوراسیون منزل استفاده کرد. برای مثال از رنگ های مختلف بلوک های شیشه ای برای دیزاین وسط هال یا پذیرایی استفاده می کنند. 

 

مزایای استفاده از تایل یا آجر بلوک شیشه ای 

بلوک های شیشه ای مانند انواع دیگر محصولات شیشه ای به دلیل استفاده از شیشه در ساختارشان از مزایای بسیاری برخوردار هستند. مزایای زیاد بلوک های شیشه ای باعث شده است که بسیاری از افراد برای دیزاین ساختمان خود از بلوک شیشه ای استفاده کنند. مزایای بلوک شیشه ای عبارتند از:

  • برای ساخت بلوک شیشه ای از شیشه استفاده می شود که خاصیت تمام شیشه ها این است که باعث ورود نور و انعکاس آن در ساختمان می شوند. استفاده از بلوک شیشه ای در فضای داخلی ساختمان باعث روشن تر دیده شدن و بزرگ تر دیده شدن آن نیز می شود. 
  • بلوک شیشه ای نسبت به شیشه های معمولی از ضخامت و استحکام بیشتری برخوردار هستند و به دلیل ضخامتی که دارند به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی عمل می کنند و از ورود صداهای بلند و شلوغ شدن فضا نیز جلوگیری می کنند.
  • معمولا برای ساخت بلوک شیشه ای از شیشه های بازیافتی استفاده می کنند که استفاده از آن ها علاوه بر زیباسازی محیط از اسیب دیدن محیط زیست نیز جلوگیری می کند و باعث تمیزی هر چه بیشتر آن می شود.
  • تمیز کردن بلوک های شیشه ای بسیار آسان است و به راحتی با استفاده از آب و دستمال مرطوب تمیز می شوند.
بلوک شیشه ای
بلوک شیشه ای
قیمت تایل یا آجر بلوک شیشه ای 

قیمت بلوک شیشه مانند محصولات دیگر عوامل متعددی بستگی دارد. عواملی مانند جنس شیشه، مواد اولیه، نوع بلوک شیشه ای، متراژ محیط، تعداد سفارش، ضخامت و ابعاد تایل شیشه در قیمت آن نیز تاثیرگذار هستند. معمولا هرچه ضخامت تایل های شیشه ای بیشتر باشد، از قیمت بالاتری برخوردار است. تایل های شیشه ای که به میزان زیاد سفارش داده می شوند از قیمت کمتری برخوردار هستند. 
 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
آیا احتمال شکست بلوک شیشه ای وجود دارد؟

بلوک های شیشه ای مانند انواع دیگر شیشه ها ممکن است شکسته شوند. اما در صورتی که از بلوک های شیشه ای با ضخامت استاندارد و بالا متناسب با کاربردی که دارند استفاده شود، احتمال شکستن شان بسیار پایین است.

آیا بلوک های شیشه ای برای کف استخر یا پارکینگ مناسب هستند؟

بله تایل های شیشه ای که با ضخامت بالا تولید می شوند، تحمل وزن بالایی دارند و می توانند برای پوشش کف پارکینگ و استخر مورد استفاده قرار بگیرند.

آیا از بلوک شیشه ای می توان برای ساخت تابلو دکوری استفاده کرد؟

بله بلوک شیشه ای از تنوع بالایی برخوردار هستند و باعث استفاده از بلوک شیشه ای رنگی برای ساخت انواع تابلو های دکوری و... می توان استفاده کرد. 

ضخامت بلوک های شیشه ای چقدر است؟

بلوک های شیشه ای در ضخامت های متنوعی در بازار عرضه می شوند و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.