تعویض شیشه شکسته | شیشه سکوریت شکسته

دسته بندی ها: مقالات
تعویض شیشه شکسته
تعویض شیشه شکسته

 

 

 

کاهش نقاط ضعف شیشه های معمولی در ساختار شیشه سکوریت باعث شده؛ مقاومت آن ها در برابر ضربه تا حد زیادی افزایش پیدا کند و هنگام شکسته شدن در شدیدترین ضربه ها نیز مانند شیشه های معمولی عمل نکند و آسیبی به اطرافیان نرساند. از این رو شیشه سکوریت در پارتیشن شیشه ای، حمام شیشه ای، درب های شیشه ای اتوماتیک، دیوایدر، شلف شیشه ای و... کاربرد متداول دارد. 

با توجه به حجم بالای استفاده از شیشه در ساختمان، امروزه راه حل های زیادی جهت تعویض آن ها پیشنهاد شده است که در این مقاله دلایل شکستن و نحوه تعویض شیشه سکوریت را به طور کامل بررسی می کنیم.

شیشه سکوریت شکسته

شیشه سکوریت از طریق فرآیند شوک حرارتی، مقاومت مکانیکی لازم برای شکسته نشدن را پیدا کرده است. به این صورت که شیشه خام را پس از تولید به کوره برده و در لحظه رسیدن به نقطه ذوب، دما را ناگهان کاهش می دهند. با وجود تحمل بالای شیشه سکوریت در برابر ضربه، شکسته شدن بر اثر ضربه هایی با شدت بیش از تحمل شیشه و یا ضربه بر گوشه های آن، اتفاق می افتد.

قابل ذکر است که این شکسته شدن بر خلاف شیشه های معمولی متفاوت بوده و تکه های شیشه پخش نمی شود، بلکه پس از اصابت صورت گرفته، شیشه به تکه های بسیار ریز و غیربرنده تبدیل شده و به فضای اطراف پرتاب نمی شود.

تعویض شیشه شکسته
تعویض شیشه شکسته

از دلایل شکستن شیشه سکوریت

همانطور که گفته شد برخلاف تصور افراد که شیشه نشکن سکوریت هیچ هنگام شکسته نمی شود، دلایلی باعث به وجود آمدن این اتفاق می شود که در برخی موارد، اصطلاح خودکشی شیشه را به کار می برند و در ذیل به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • میزان فشار وارده بر شیشه به نسبت میزان تحمل آن
 • گرم و سرد شدن ناگهانی شیشه
 • به کار بردن ناخالصی مانند سولفید نیکل و مواد اولیه نامرغوب در ساختار شیشه سکوریت
 • فریم بندی نادرست شیشه
 • اجرا و نصب نامناسب
 • آسیب دیدن لبه و گوشه های شیشه سکوریت
 • به وجود آوردن خراشیدگی یا سوراخ به صورت نادرست بر روی شیشه
 • در نظر نگرفتن بادخور فضا
 • تراز اجرا نکردن شیشه
 • عدم اندازه گیری اولیه صحیح و اجرای بی کیفیت برش شیشه
تعویض شیشه شکسته
تعویض شیشه شکسته

تعویض شیشه شکسته

در صورت شکسته شدن شیشه های سکوریت، شیشه لمینت و ...، تعویض شیشه به صورت تخصصی تر امکان پذیر می باشد و باید از تکنسین دوره دیده کمک گرفته شود. برای این فرآیند بهتر است مراحل زیر به درستی رعایت گردد:

 1. تشخیص نوع، جنس، ضخامت و یراق آلات موجود فریم
 2. جداسازی و پاکسازی تکه های شیشه شکسته از فریم
 3. اندازه گیری دقیق مجدد فریم
 4. قرار گیری شیشه بر روی فریم و جایگذاری فریم در جای خود

قیمت تعویض شیشه شکسته

هزینه تعویض شیشه بر اساس متراژ کار تعیین می شود. شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان رامادُر هزینه تعویض شیشه شکسته را براساس متراژی که دارید، استعلام بگیرید و در صورت نیاز به بازدید از حضور تکنسین حرفه ای رامادُر در محل بهره مند شوید. کارشناسان رامادُر پس از اندازه گیری دقیق فریم، هزینه تمام شده ی حمل و نقل، تولید شیشه و ... را به شما اعلام می کنند.

تعویض شیشه شکسته

تعویض شیشه شکسته

دستورات لازم در صورت شکستن شیشه پارتیشن

انتخاب شیشه سکوریت برای اجرای پارتیشن شیشه ای اداری، مخصوصا درب پارتیشن به جهت حرکت مداوم، یکی از اولویت ها محسوب می گردد و باتوجه به آن که متراژ شیشه استفاده شده برای پارتیشن بالا می باشد؛ در صورت شکسته شدن، خسارت جبران ناپذیر و بزرگی را ایجاد می نماید.

یکی از اولین دستورات لازم برای تعویض شیشه پارتیشن به عنوان یک کار تخصصی، اطلاع به یک فرد ماهر می باشد، چرا که جابه جایی شیشه های بزرگ بدون تجهیزات و تعویض آن ها نمی تواند به دست افراد بی تجربه انجام شود. همچنین نکاتی در هنگام اجرا وجود دارد که تنها افراد مربوطه می توانند با رعایت آن ها، کیفیت کار را بالا ببرند. به عنوان مثال در هنگام نصب و جایگذاری شیشه در فریم موجود، دقت در آسیب نرساندن به لبه شیشه بسیار مورد اهمیت بوده و در صورت به وجود امدن کوچک ترین اشتباه، باید احتمال خودکشی شیشه را در نظر گرفت.

از طرفی نوع طراحی پارتیشن مورد اهمیت می باشد. به این صورت که اگر پارتیشن فریم لس و یا به عبارتی بدون فریم باشد، تعویض شیشه به سبب وجود تنها فریم آلومینیومی با ضخامت بسیار پایین و در مواردی تنها وجود یراق آلات مخصوص، با سختی حدودا دو برابری امکان پذیر می باشد.

یکی از واحدهای کاری شرکت رامادر به عنوان یکی از برتین های صنعت شیشه، خدمات پس از فروش می باشد و پیگیری های مداوم پس از فروش و اجرای محصول توسط آن ها صورت می گیرد. تعمییر و تعویض شیشه پارتیشن در کنار تضمین کیفیت نوع شیشه، در صورت نیاز توسط متخصصین رامادُر انجام می گیرد.
 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟