طراحی دکوراسیون با آینه کاری دکوراتیو و مدرن

دسته بندی ها: مقالات
آینه کاری
آینه کاری

 

 

آینه کاری چیست؟ برای تزئین دکوراسیون داخلی منزل از روش ها و ایده های جذاب و جدیدی استفاده می شود که یکی از این ایده ها آیینه کاری است.

آینه کاری ایده ای زیبا برای دکوراسیون داخلی است که با چسباندن تکه ها بزرگ و کوچک آینه به شکل های هندسی و گل و بته ای کاربرد دارد. در هنر آیینه‌ کاری، هنرمند آیینه‌ کار با استفاده از شیشه و برش آن به اشکال متنوع، فضایی درخشان و زیبا در بناها می‌آفریند که از بازتاب نور در قطعات بی‌شمار آینه تشعشع، درخشش و زیبایی در تزیینات بناها ایجاد می‌شود.

علت استفاده از آینه کاری در فضا

  • نمایش بزرگتر فضا
  • افزایش انرژی مثبت
  • تاثیر چشمگیری در زیبایی
  • افزایش نور محیط

 

علت لکه های قهوه ای بر روی آینه از چیست؟
  • جنس آینه خوب نیست
  • از جای معتبر خریداری نشده
  • چسب نامرغوب در نصب آن استفاده شده است
آینه کاری
آینه کاری
علت موج دارشدن آینه از چیست؟
  • بستگی به نوع شیشه دارد.
  • بستگی به ضخامت آینه دارد.
  • بستگی به جایی که قرار به نصب است.

 

کاربرد آینه کاری در انواع دکوراسیون 

آینه‌ کاری دیوار اتاق خواب

اگر می خواهید در اتاق خواب آینه دیواری نصب کنید، آن را طوری نصب کنید که تصویر تخت داخل آن نیفتند. همچنین آینه کاری نباید بالای تاج تخت باشد. بهتر است آینه کاری دیوار اتاق خواب را طوری انجام کنید که کناره‌های تخت قرار بگیرد. به این صورت نه بالای تخت است و نه تصویر آن را به نمایش می‌گذارد.

 

آینه ‌کاری سالن پذیرایی

دیوارهای سالن پذیرایی محل مناسبی است که می‌توان روی آن این هنر را پیاده کنیم. تنها چیزی که به آن می توان توجه کرد این است که تصویر آینه نباید در ورودی اتاق‌های دیگر، تلویزیون و گوشه زاویه دار سایر دیوارها باشد. آینه‌کاری سالن پذیرایی‌ با ابعاد کوچک ایده‌ای جالب و کاربردی است. برای پذیرایی با ابعاد بزرگ بهتر است از آینه‌های عریض و بزرگ استفاده کنید.

آینه کاری
آینه کاری

آینه کاری بر روی شومینه

شومینه یکی از زیباترین تزیینات سالن پذیرایی است. با توجه به اینکه شومینه اصطلاحا در دید است باید توجه زیادی به شکل آن شود. استفاده از آیینه برای تزیین شومینه، یکی از مناسب ترین گزینه ها برای آینه کاری اتاق پذیرایی است. استفاده از نورپردازی و چراغ های LED می تواند باعث انعکاس زیبا و نمایان تر شدن شومینه و آینه ها شود.

 

آینه ‌کاری راهرو

بهتر است درب ورودی مستقیما به سالن پذیرایی باز شود تا انرژی بیرون از خانه بدون برگشت به محیط خانه جذب شود. با این حال معمولا در ورودی خیلی از خانه‌ها به واسطه یک راهرو به اتاق پذیرایی متصل می‌شود. برای اینکه انرژی با یک دیوار یا یک راهروی طویل برخورد نکند و برنگردد، نصب یک آینه پیشنهاد می‌شود. البته آینه نباید مستقیما روبروی درب ورودی باشد.

 

آینه کاری ستون

ستون اگر ساده باشد میتواند زیبایی داخلی منزل را کاهش دهد اما میتوان با خدماتی مانند آینه کاری ، زیبایی خاصی را ایجاد کرد و خانه و ستون را از سادگی دور کرد. لازم به ذکر است که معمولا ستون ها عرض کمی دارند و ارتفاع آنها بیش از 2 متر است، به همین علت باید این کار به گونه ای انجام شود که ستون ها عریض دیده شوند.

قطعا آینه کاری بر روی ستون ها یکی از بهترین روش ها برای تزیین این بخش که ظاهرا بلااستفاده است محسوب می شود. شما هنگام آینه کاری در این بخش باید به این نکته توجه کنید که حتما رنگ آینه مورد استفاده شما با رنگ دیوار و دکوراسیون اتاق پذیرایی شما هماهنگ باشد. طبیعتا می توان از انواع مختلف آینه ها، مثل آینه پازلی یا آینه پتینه و… استفاده کرد. اما نوع آینه ترجیحا باید متناسب با سبک دکور شما باشد.

آینه کاری
آینه کاری

آینه کاری روی کمد

یکی از ایده‌های خلاقانه برای نصب آینه کاری، نصب آن بر روی کمد دیواری است. کمد دیواری در اتاق خواب همه خانه‌ها وجود دارد. می‌توان با نصب آینه کاری روی کمد، فضایی زیبا را در اتاق خواب ایجاد نمود. از مزایای این کار این است که اگر اتاق خواب شما کوچک باشد و جای کافی برای میز آرایش نداشته باشید، با نصب آینه کاری بر روی کمد دیواری، بدون اشغال کردن فضایی برای میز آرایش، می‌توانید از آینه کمد دیواری استفاده کنید. از سویی دیگر نصب آینه کاری روی کمد راهی برای تزیین کمد دیواری است.

 

آینه‌کاری در سالن غذاخوری

آینه‌کاری بیشتر در فضاهای داخلی مانند سالن غذاخوری، اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی انجام می‌شود. استفاده از تراش بر روی آینه دیوار یا سقف باعث ایجاد فضایی مدرن و لوکس می شود. یکی از زیباترین جلوه‌های هنر آینه‌کاری، آینه‌کاری روی دیوار و سقف در تلفیق آینه رنگی با کاغذ دیواری یا گچبری می‌باشد که می تواند تغییرات بسیاری را در چهره منزل شما ایجاد نماید.


انواع سبک های آینه کاری

1. کاربرد آینه در دکوراسیون کلاسیک

از دیگر کاربرد جالب آینه ایجاد حس و حالی کلاسیک و باوقار در طراحی دکوراسیون است. به خصوص در اتاق پذیرایی با استفاده درست از آینه می‌توان سبک محیط را به آسانی تغییر داد. یک مدل طرح‌دار از آینه دیواری که دیوار کنار میز غذاخوری را پوشانده باشد، حالتی بسیار شیک و کلاسیک به اتاق می‌دهد.

بازتاب نور شمع‌های روی میز و چراغ‌های سالن در آینه، به زیبایی محیط خواهد افزود. توجه داشته باشید که دست شما برای انتخاب باز است و رنگ‌های آینه تنها به نقره‌ای محدود نمی‌شوند. می‌توانید با توجه به تم رنگ اتاق پذیرایی خود از آینه‌هایی با رنگ برنزی، خاکستری یا سیاه نیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید به جای انتخاب یک آینه صاف و یک‌دست از یک مدل طرح‌دار استفاده کنید.

آینه کاری
آینه کاری

آیینه کاری از سنت های قدیمی و هنرهای باستانی است که حتی حضور آن ها را در مکان های قدیمی و تاریخی و … نیز دیده می شود. از این رو طبیعی است که جای خود را در سبک کلاسیک حفظ نماید. شما در کنار مبل های سلطنتی، پرده های اشرافی و فرش های دستباف گران قیمت میتوانید از دیوار آینه کاری شده استفاده نمایید تا جلوه ای بسیار زیبا و خارق العاده به محیط ببخشد.

2. کاربرد آینه در دکوراسیون مدرن

آیینه کاری دیوار حضور آن در سبک مدرن از آنجایی که در اینه کاری از اشکال هندسی گوناگون استفاده می شود و همچنین ترکیب متریال های گوناگون وجود دارد می توانید متناسب با چیدمان خود و لوازم موجود در منزل در سبک مدرن نیز از آن استفاده نمایید.

آیینه کاری بیشتر بر روی دو رنگ نقره ای و یا طلایی و شامپاینی بنا شده است و رنگ نقره ای آن برای سبک مدرن و طلایی آن برای سایر سبک ها من جمله قدیم و کلاسیک کارایی دارد. البته که این بستگی به سلیقه و نظر شخصی شما هم دارد و می توانید هر رنگی که دوست دارید را انتخاب نمایید.
 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟